Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

mimuska21
21. jún 2010

no Zdenka tak to mám,všetci sa z neho smejú a hovoria mi,že je kľudný,ale musím priznať,že je. 😉
onellyho-lekári kážu tak,ale prax je iná,a viem to z vlastnej skúsenosti.v dnešnej dobe sú alergény všade.

onellyo
21. jún 2010

clovek keby vedel co by tim nasim pokladom pomohlo dal
by cokolvek ako sa ma pozerat na to ako place a nevieme
im pomoc,,, hrozna bezmocnot ☹ ☹ ☹

no ja aj prikrmujem tak si myslim ci to nieje z nutrilonu,
mimuska,,, mas pravdu ,,, prax je o inom,, zdenka ak pomoze
dam aj ja! aj ked kazde babo moze inac reagovat

stamion
22. jún 2010

No babenky moje zlaté,nám pomohlo pri zápche pred krmením dať 10ml vlažnej prevarenej vody. To som vyčítala z internetu ako si mamičky písali že čo na zápchu,a veru že nám to na 100% pomohlo. Veľa krát sa mi stalo že začal kakať už počas krmenia mliečkom 😉 Takže vyskúšajte a uvidíte 🙂 To som dávala vtedy ako som začala aj dokrmovať takže presne ako ty Onellyo,vtedy začne zapekať z toho umelého mlieka. Dávala som tú vodu pred krmením asi 2-3 týždne a potom už kakal sám bez problémov a bez vody 😉
Mimuš Simonko je presne ako tvoj Mathiasko,on kde príde tam prdí a grgá,ale radšej nech prdkajú aspoň ich nebolia brušká,no a teraz je po krmení,zjedol celý babán s piškótkou a za tým vypil 240ml mlieka a teraz mi tu tlačí ako starý chlap to zase bude smradu 😀

mimuska21
22. jún 2010

no to hej stamion,radšej nech prdkajú ako mať také problémy,tak aj ty už dávaš piškótu?ja ked dám malému výživu mám pocit,že ho to nenasýti,ale ako keby ešte viac vyhladol,lebo tiež chce hned mlieko. 🙂 no ale tvoj Simonko,toho vypije,nie je 240 trochu veľa?Mathias vypije 180. tak vy už musíte mať plnú fľašu,čo?a zje aj celý banán?ja mu dávam menej,aby si moc neroztiahol žalúdok,ešte je to podľa mňa priskoro.

domika9
22. jún 2010

zdenka my mame tiež občas problem s cestovanim po postielke v spanku aj naprieh hniezdu sa občas zobudím už ked je hlavičkou pri boku postielky a idem mu ušiť takeho hada aby sa pri cestovani nebuchal lebo ked bude mať 4mesiace tak ho už asi neudržím nijako na jednom mieste

mimuska21
23. jún 2010

dobre ránko dievčatká,no vám poviem srandu, ja malého tiež ráno nájdem úplne na inej strane ako večer a dnes dokonca pozerám kde je špuntík malý a on úplne dole a najlepšie na tom,že nohavice z pyžamka zoblečené a vršok úplne vytiahnutý pri krku,som myslela,že odpadnem.a malý úsmev od ucha k uchu,tak neviem čo za sen sa mu sníval. 😀 on je najradšej ked môže byť zoblečený,ako všetci chlapi hahaha 😎
a inak ja sa nebojím,že si malý v postieľke ublíži lebo mám postieľku z baldachínom a pri tom boli aj chraničky okolo postieľky . 😉

onellyo
23. jún 2010

baby nechavate spinkat babetka volne???
moj by asi nezaspal,,, ked neciti kolo hlavicky
plienku tak ani nezaspi, 🙂 🙂

stamion,,,
dnes som dala malemu na lyzicku prevarenu lucku
a vykakal sa bez problemou ,,, takze diky za radu!!!! 🙂 🙂 🙂

zdenka_pp
23. jún 2010

Mimuska, ja mám tiež postieľku s baldachínom a bolo pri tom aj hniezdo, no malý spával na druhej strane (kde nebolo hniezdo, preto sa otĺkal), aby som ho lepšie videla. Ale dnes sa ho chystám dať do "normálu". Mám aj nanny monitor, takže sa nemám čoho báť.
Onellyo, počula som aj také prípady, že bábätko muselo mať plienočku cez hlavičku, ináč nezaspalo 😀 . Ale môjmu netreba nič.
Deťúrencom prevárate vody pre dojčatá?? Lebo ja mu dávam normálnu prevarenú vodu!
Zatiaľ nám ten harmančekový čaj nezaberá, malý sa stále v noci pučí v kŕčoch (chvíľami je na boku napnutý ako luk a o sekundu sa prevráti na chrbát a nožičky priťahuje k sebe).

mimuska21
23. jún 2010

zdenka.ja na všetko používam dojčeneckú vodu aj na prípravu pokrmov a striedam drobčeka s luckou,aby nevznikla rezistencia.

stamion
23. jún 2010

Onellyo som rada že som ti aspoň takou cestou mohla pomôcť,aj nabudúce 😉 Zdenka ja dávam malému tiež obyčajnú prevarenú vodu,alebo zvyknem dať do vody ovsené vločky to povarím pol hodinu a do toho vývaru mu dávam bebu,je to hustejšie a výživnejšie 🙂 Možno aj preto je taký bunkoš 😉 Mimuška ja keď nedám po výžive Simonkovi dostatok mlieka tak by si mala vidieť to ródeo jak vystrája,preto mu dám tú maximálnu dávku a niekedy vypije celých 240 a niekedy len 220ml,on keď má dosť tak fľašu vyplúva,vôbec sa nebojím o žalúdok lebo dcéra jedla tak isto a je štíhla ako laň,aj keď bola maličká bola fajna bunkoška 😀 Dnes som sa zobudila a prvý krát bol Simonko inakšie položený ako keď zaspával,pozerám že kde má hlavičku a on bol úplne pretočený,len nožky som mu videla,jedna ponožka dole odkrytý,studený a čľapkal si rúčkami,no tak som sa smiala,tak už to začína cestovanie v postieľke 😀

onellyo
23. jún 2010

zdenka 🙂 🙂
ja davam iba lucku ,,,, a ked nemozem tu u nas kupit
tak dam aj drobceka,,, a s tou plienkou je pripad
moj Tobiasko ,, ale to mojaa mama ho tak naucila
a teraz uz pomoci niet,,,
stamion ,,, voda pomohla 🙂 🙂 🙂
len neviem ci to davat pred kazdym kojejim,,

myslim si ze len rano ,,, uvidime,,, 🙂

stamion
23. jún 2010

onellyo ja som mu zo začiatku dávala pred každým krmením,ale asi po týždni som dávala len občas,to uvidíš podľa kakania,ako často ti bude kakať, a akú bude mať stolica konzistenciu 😉

mimuska21
23. jún 2010

no ved hej stamion,ale mne sa to zdá veľa toľko vypiť.ja som malému tiež robievala vločkový odvar a aj z toho mi dobre kakal,ale teraz mu už nedávam.mathias mi tiež vypľúva fľašu,ked už nechce papať ale 240 by ešte nezjedol,no a je tiež riadna bunčka.ale to je individuálne.

miavin
23. jún 2010

ahojte maminky, tak ako sa vám darí?
čítam zbežne - o putovaní po postieľke - ja som to neriešila - hniezdo máme aj s baldachýnom - ja som ho prekladala, ale teraz má plyšáky v postieľke - aby si hlavku neotĺkal....ináč mi to nejak nevadí....
a čo sa týka papania - náš drobec spapá mliečka len 150 - viac málokedy - a je o.k. nie je podvýživený 😀

onellyo
24. jún 2010

baby 🙂 🙂
ako casto sa v noci budievaju vase ratolesti?? 🙂

stamion
24. jún 2010

Onellyo môj malý od 3 mesiacoch spí celú noc,a to isté bolo aj u dcéry, vidno že sú súrodenci 😉 A do 3 mesiacoch sa budil raz až dvakrát. čím sa blížil ku 3 mesiacom tak sa budil raz za noc,ale u každého dieťatka je to iné 😉

zdenka_pp
24. jún 2010

Môj malý sa prvý mesiac a pol budil raz v noci a potom nadránom. Teraz sa budí len nad ránom, tak okolo pol piatej a neskôr. Dnes spal až do pol šiestej. Mal celkom pokojnú noc. Pitie teplej vody pred kojením, nám zatiaľ nepomáha. Ešte nekakal, ale zase častejšie grcká ☹ . Dnes ma stihol dvakrát.

mimuska21
24. jún 2010

môj malý spinkal od mala celú noc,budil sa ráno o 6,teraz spinka aj do 8-9.ale cez deň spinká málo,tak si to v noci vynahradí.noc ma svoju moc. 😉

onellyo
24. jún 2010

zdenka aj mne grckal ked nekakal,, ☹
ppytam sa o spanok lebo dnes v noci mi spal
dlho tak som sa zlakla ci nespal hladny,,anielik moj,,
ale ako pozeram tak je to v pohode,,, 😉

zdenka_pp
24. jún 2010

Baby a detičky vám spia na brušku či na chrbátiku? Môj spí stále na chrbte. Netreba to striedať? Myslím kvôli hlavičke.

domika9
24. jún 2010

@zdenka_pp moj spinka na chrbte asi by som sa bala ho dať spať na bruško koli SIDS hlavičku si vytača sam tak tu mu už neprevraciam ako mu je dobre tak ju ma a vidím že ju ma raz na jedej potom na druhej strane

domika9
24. jún 2010

dievčata čo davate príkrm ako ste zistili že mate malo mliečka ?

domika9
24. jún 2010

@onellyo naš sa väčšinou zobudí 1-2x 1.x tak okolo 3-4 a potom okolo 6-tej

miavin
24. jún 2010

hmm ako vám závidím - náš drobisk sa v noci budí často - stále nám nevyliezli zúbky čo sa tlačia - tak sa posadí a plače - minulú noc som fungovala od 22.30 do 2.00
a náš od jedného mesiaca spal zásadne na brušku - preto sme kúpili nany - teraz sa už obracia...

pettka44
24. jún 2010

Ahojte maminky, ako sa mate? My sa s Kubkom v poslednej dobe po veceroch trapime so zaspavanim, cez den je ako cukrik, spinka, usmieva sa a ked pride vecer no katastrofa, akoby sme ho rezali, ani lezat ani jest nic ☹ ☹ .....neviem ci nema bolesti,.lebo za uskami sa mu vytvorili mokvajuce skvrnky...doktorka nam na to dala septonex a gencierku...uz som zufala, mlieka mam dost ,lebo to mi vkuse strieka skoro aj po stene....ak mate niektora skusenosti s takymto nepokojnym zaspavanim s inak pokojnym, babetkom, tak mi poradte, dakujem 😉

onellyo
25. jún 2010

@domika9 zdenka,,ja uz spominala ze malo pribral
od prepustenia z nemocnice po prvu kontrolu,,
a ked sa naje s prsnika place ma malo,,tak ja davam nutrilon!!!
mas pocit ze tvoj ma malo??

domika9
25. jún 2010

teraz ako sme boli na poradni tak pribral tak na hrane tabuliek čiže pribral ale ani nie malo ale mohol viac ale dr. vravela že ked dobre spinka tak je to v poriadku tak som teraz kus mimo či ma malo alebo čo niekedy plače ked sa napapa ale hned prestane skor mi to pride že vzali mi cicu -pomoc ale plač prejde po 2-3minutach a nieje to taky srdcervuci plač a v noci spinka celkom dobre aj ked dnes sa zobudil až 3x čió nema zvykom
ale uvidím čo bude do dalšej poradne a ked tak až potom by som davala príkrm aj dr. tak povedala že uvidíme v dalšej poradni

zdenka_pp
25. jún 2010

Domika a koľko vážite?
Ja to robím tak, že keď mám malého na prsníku a cítim, že už neťahá mliečko, len tak si poťahuje bradavku, stláčam prsník, aby mu išlo rýchlejšie mliečko a ak ani to nefunguje, tak mu proste vymením hračky a strčím mu do pusy cumeľ. 😀
Tiež som sa bála, že mám málo mlieka ( no na poradni nám vždycky vyšlo, že priberal takmer trojnásobne, ako ukazujú tabuľky), ale nejako to zatiaľ stačí. Sem-tam si dám čaj na dojčenie, robím si polievky so zápražkou a dám si aj tmavé pivo. Či pomôže to, alebo sa zahrá len psychika, ktovie.
Pred týždňom sme vážili 6,2 kg. Ale čím bude starší, tým by mal menej priberať. Aspoň tak vraví internet.

stamion
25. jún 2010

Simon spí od narodenia na chrbátiku. A čo sa týka toho prikrmovanie Domika tak to som videla že mám málo mlieka pri odsávaní,a keď som ho nakojila tak začal veľmi plakať,to bol hladový plač, strašne vystrájal 😒
Zdenka malý má peknú váhu,tak ho len koj a uvidíte časom ako bude priberať 😉
Pettka aj ja si myslím že malý bude mať bolesti,a ako mu pomáha ten septonex?Skús si pohľadať o mokvajúcich ranách niečo na internete,aj keď sa mi to nezdá čo to môže mať za tými uškami ☹ Tak len veľa sily a trpezlivosti ti prajem,ale nič netrvá večne aj to sa určite skoro zahojí neboj 😉

onellyo
25. jún 2010

@domika9 no kolko ti pribera??? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre