Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

domika9
1. apr 2010

no ved aj u nas je to strašne v noci boky bolia brutalne a ked už s tej postele vstanem tak potom neviem do nej vojsť tak na 4- nožky a sa zvalím ako tulen 😒

gajana1
1. apr 2010

no ved už aby som mala po tom lebo zachviľu ani chodiť nebudem 😉

domika9
1. apr 2010

a kto ti vv nemocnici povedal že pojdeš rodiť normalne , ktory doktor?

gajana1
1. apr 2010

mas ip

pettka44
2. apr 2010

Ahojte baby 😉
Vinka ano som Adkina spoluziacka z chemickej, stretli sme sa minule v Tescu bola si s Vivien aj s manzelom 🙂 Viva sa vonavkovala, no cela krsna 😀 😀 😀 obcas si citam aj poprad babytuning 😉
Gajanka a my sme si mysleli,ze to uz mas za sebou, ja som bola uuuplne presvedcena, ze pojdes na sekciu, kedze si spominala, ze aj deticky maju nejaku inu polohu, napises mi do ip ktory dr.ti to povedal?
Domika dobre budem si vsimat biely zupan, ja budem mat taky so srdieckami 😀 😀 😀 cize ma urcite spoznas a budem mat cervene papuce, 😀 😀 😀 aj tebe malinky tak vystraja v brusku? Ja mam niekedy pocit,ze chce ist von aj cez kozu 😀 😀

domika9
2. apr 2010

no veru niekedy sa velmi vrti minule mi až prišlo zle ako mi tam niečo preitlačil až mm videl od dverí aky kopec som mala na bruchu musela som si lahnuť lebo mi bolo až zle ale hned ako sa posunul to prešlo
dnes som mala katastrofalnu noc každu chvílu som sa budila na bolesti raz v slabinach raz v podbrušku , potom cikať no ako fakt čo den je to horšie 😖 , nieže by som bola nejaka citlivka ale asi by bolo lepšie už aj malemu vonku

pettka44
2. apr 2010

Nie si citliva, aj detickam by sa asi ulavilo, keby sa mohli poriadne vystriet a pospat si, ja sa v noci budim lebo vecer vypijem strasne vela vody, potom mi treba cikat a potom som hladna, uz vydrzime mame to za chvilku za sebou a sme nejake silne zeny 🙂

tatianka.g
2. apr 2010

ahojte holky, ja mam az strach, ked vidim ako opisujete pocity tesne pred porodom
ja sa zatial citim celkom v pohode,nemam ani problemy s nohami ani nic podobne.
Tak uvidim dokedy....
prajem vam, aby ste to zvladali

pettka44
2. apr 2010

Tatianka nicoho sa neboj, to vsetko k tehotenstvu patri, a aj tie opuchy, ty ich mozno ani nebudes mat a aj ked bude leto a das si lahsie topanocky, teraz je to horsie vonku nie je az tak teplo a vsetky topanky "male" ale pre ten maly zazrak v brusku to stoji, zeny vela zvladnu 😉 ja som najhorsie na tomto celom tehu prezivala nevolnost 😒 bolo mi vkuse zle tri mesiace, nemohla som sa poriadne najest a ked som bola v obchode a videla som tam jedlo tak som si skoro grcla 😅 a o tom ked som mala otvorit chladnicku ani nehovoriiiim 😀 😀 uz je to za mnou a vsetko s jedlom dobieham 😕 😕 drzim Ti palceky 😉

tatianka.g
2. apr 2010

ja som pocas tehotenstva grcala len raz, nejak ma tie tehotenske problemy obchadzaju, az na palanie zahy

pettka44
2. apr 2010

tak to je super, len nech Ti to vydrzi az do konca 🙂 az na to palenie zahy, na to mi strasne pomohlo mliecko, pijem ho teraz strasne vela 😉

stamion
2. apr 2010

pettka manžel ma čakal aj s dcérou na chodbe,takže keď niesli malého na novorodenecké tak ho ukázali manželovi, dcéra si ho hneď odfotila,a čakali na mňa kedy ma dajú na izbu,takže po cisaráku som sa snimi rozlúčila a išla na izbu. Ale mala som zmiešané pocity keď som ich videla a bolo mi do plaču,ani som nič nehovorila len plakať a plakať.Bola som dosť citlivá asi 5 dní po pôrode,ale to je asi tá popôrodná depka 😉

domika9
2. apr 2010

tatianka tak s palením zahy to lepšie nebude iba horšie mna to chytilo v 8 mesiaci mlieko pijem aj ja a kupujem si take ako šumienky vola sa to mineral mne to celkom zabralo alebo aj iskrička

tatianka.g
2. apr 2010

dakujem za radu budem si musiet tu iskru kupit, lebo mlieko uz velmi nepomaha
pocula som ze aj mandle su na to dobre ale este som neskusala 😒

pettka44
2. apr 2010

Mandle su tiez super, aj pre babo , na zahu aj na to aby si mala krasnu plet 😎 ....tatianka a ty ku akemu doktorovi chodis do poradne?

tatianka.g
2. apr 2010

k Dr. Petrekovej

onellyo
2. apr 2010

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 no pridam sa aj mne zabrali iba sumienky
na zahu ,,mineral , iskra,, 😀 😀 nastastie to trvalo iba 2 dni
a preslo to!!!!! 🙂 🙂 🙂

mariann2
2. apr 2010

Ahoje kočky, tým ktoré ste pred pôrodom prajem bezproblémové a skoré rodenie. Nám, ktoré máme pred sebou ešte nejaký ten týždeň zase čo najmenej tehotenských ťažkostí. Ja už čakám tretie bábo ale po šiestich rokoch od posledného pôrodu sa cítim ako keby som všetko zabudla.
Chcem sa vás opýtať, či ste boli na 3D ultrazvuku, kde a kedy.

vinka
2. apr 2010

Ahojte baby.Petka tak už viem kto si. 😀 😀 No ved mi je divné,že si stále doma. 😀 Baby dnes sme boli v matejovciach na bicykloch.Kriste sme spravili 11 km.Je mi na odpadnutie.A zajtra idem piecť. 😝 😀 😀

vinka
2. apr 2010

Peťka k tomu vonaniu.To hej Viva by sa len vonavkovala. 😀 A taká herečka vystáva pred zrkadlom a vyzerá sa. 😀 😀

domika9
2. apr 2010

mariann ja som bola myslím v 23tt a potom ešte raz v 25tt lebo naš maly si z nas robil srandičky a nedalo sa spraviť 3D-čko lebo bol velmi pritlačeny o stenu maternice a bola som u dr. Vojtašaka - kuk moj album nejake fotečky mam v nom

pettka44
3. apr 2010

Dobre ranko 😉 maminky,
Vinka no uz teraz som doma, lebo do teraz som sa stale len motala po meste kade tade, v robote do poslednej chvile ale uz som spomalila, maleho mi zobrali nasi na vikend prec tam ma veget....ale asi posledny 😀 😀 😀

Mariann ja som bola u Dr.Vojtassaka, v 14tt, potom som bola v 25tt a nakoniec som bola v 36 tt,

domika9
3. apr 2010

ahojte tak zdenku by hadam aj mohli už pustiť domov tak nsad nam da čoskoro vedieť čo a ako 🙂

pettka44
3. apr 2010

Aj ja som zvedava, kedy sa nam Zdenka ohlasi , teraz tam drzia po porode cca 4 dni? a po sekcii 5 dni?

domika9
3. apr 2010

myslím že tak aj tamtamka vravela že po sekcii o den dlhšie

domika9
3. apr 2010

petka a to sisi platila zakaždym tych 55eur za 3D-čko u Vojtašaka ?

pettka44
3. apr 2010

ja som platila 35 eur,lebo som jeho pacientka ,ale aj tak je to dost, v 14tt mi povedal,ze sa takto lepsie skontroluju dolezite organy, v 25 tyzdni sa maly vobec nechcel ukazat, bol otoceny uuplne opacne a v 36 tt som isla,lebo som bola zvedava a vtedy som konecne uvidela moje tvrdohlave babetko 😀 😀 😀
Domika nevies ako je to s MD kedy pride ta prva,alebo aspon nejaky papier? Do soc.poistovne treba sit asi hned s rodnym listom? 😒

domika9
3. apr 2010

no fotokopiu rodneho listu treba doniesť na socialnu poisťovnu vraj do 3 mesiacov čo sa mi zda dosť vela takže ja pošlem mm hned ako ho budem mať aby ho šiel zaniesť lebo na socialnej ti každa pani za okienkom povie niečo ine to už mam odskušane a jednu kopiu vraj treba dať do zamestnania
a materska dufam pride teraz už toho mesiaca lebo inač som nahrata 😀
ja som bola cele tehotenstvo na PN-ke takže mi vždy chodí davka okolo 19-teho
5.3 som nastupila na matersku čiže za marec by som mala dostať v apríli ale ešte dostanem tych 5 dní PN-ky + ostatok mesiaca matersku dufam že nič nepobabrali na socialke a nebude mi jeden mesiac lietať

domika9
3. apr 2010

a ak chceš aby za teba platil štat do druheho piliera tak si pytaj na to tlačivo je to jeden papier a tam je časť A a časť B na tom jednom papieri tak to tam vypíš a daj im to lebo inač za teba nebudu odvadzať ale to iba ak si bola zamestnana pred nastupom na matersku

pettka44
3. apr 2010

no ved to, ze aj tu na nete sa pise kadeco aj na socialke povie kazda teta ine, ja som nastupila na MD 9.3 tak dufam,ze mi aj nieco pride, boze neznasam behat po tych uradoch a este aj ked mas male deti, mozno nam presne poradia maminky,ktore nedavno porodili, ja som to vsetko uz zabudla 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre