Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

tatianka.g
5. apr 2010

zdenka blahozelam k babatku a verim ze radost z Adamka rychlo prevysi neprijemne skusenosti z porodu.
prajem vam vsetko dobre a hlavne vela zdravicka.
tie vlozky bella sa daju kupit v lekarni? a tie sietovane poporodne nohavicky, aku znacku?

zdenka_pp
5. apr 2010

Nebolo to oživovanie v tom pravom zmysle slova (to mi neskôr vysvetľoval švagrinej muž, záchranár, no ale keď som si to prečítala, nebolo mi všetko jedno, hneď som si začala predstavovať zábery z filmov, ako oživujú ľudí, proste hrôza). Keď konečne vyšiel von, bol celý modrý, kŕčovito-strpnutý a nevydával žiadne zvuky. Pravdepodobne do neho museli fúkať balónom, aby sa nakopol a ktovie čo ešte....
Vraj sa to robí dosť často. A Adam mal veľmi nízke skóre (teraz neviem, ako presne sa volá to meranie pre novorodencov) a tak ho museli čo najskôr "nakopnúť".

O manželovi som vlastne ani hovoriť nemusela, lebo hneď na príjme, keď som odovzdávala tehu knižku sa ma to pýtali a dala som im aj pôrodný plán, kde to bolo napísané.. Akurát najprv musí čakať von na chodbe, kým ti urobia potrebné vyšetrenia a ak tam nebude iná pacientka, môže byť potom s tebou. Ináč by počkal na chodbe (mm si vzal knihu 🙂), až kým by ho nevolali k pôrodu.

Ešte k tomu pôrodnému plánu, prišli sestričky z novorodeneckého a pýtali sa ma, že čo si želám ohľadom kŕmenia malého, či ho smú prikrmovať (prvú noc bol pri nich, veď ja by som to aj tak nezvládala), keďže som nič neudala do plánu (samozrejme som súhlasila, nenechám si predsa bábo hladné) . Takže si myslím, že ten plán berú naozaj vážne.

Vložky som kúpila v lekárni Cyprián (pri novom kostole na Juhu), ale mali ich aj vo Včele pri nemocnici. A keď v lekárni povieš, že chceš aj sieťované popôrodné nohavičky, nik sa ťa na značku pýtať nebude. Isto majú všade tie isté. Brala som, aké mi dali. Kupovala som ich v lekárni Adus v meste.

mimuska21
5. apr 2010

ahoj zdenka,tak aj ja ti z celého srdca blahoželám a prajem vám obom veľa zdravia. 😵

mariavall
5. apr 2010

Zdenka - aj ja sa pridávam ku gratulantom a prajem Vám všetko najlepšie, hlavne zdravíčka. Držte sa.

onellyo
5. apr 2010

zdenka-pp 🙂 🙂 🙂
blahozelam k Adamkovi 🙂 🙂 🙂 🙂
no porod asi ani pre jednu zenu nieje nicim
prijemnym,,, ale musime to zvladnut!!!

vinka
5. apr 2010

Zdenka gratulujemj k Adamkovi.Myslela si apgarovej skore?To sa hodnotí v 1,5 a 10 min.po narodení.

vinka
5. apr 2010

No onellyo nieje to celkom pravda.Ja som mala na prvý pôrod krááásne zážitky.Bol bolestivý áno ale tak prirodzene to zmizlo. 😉 Po vivine som mala až blok zo strachu.mi ju vyvolávali a jaké som mala bolesti som myslela,že železá na posteli zlámem.A to keby bol muž pri mne tak som ho mala sto chutí zabiť.Bola nielen bolesť ale aj zlosť vo mne.A pri Chiare som sa už bála tlačiť.čo som mala blok v hlave po Chiare.Lenže ona sa sama drela takže som len raz potlačila a vyhupla von. 🙂

miavin
5. apr 2010

Zdeni - gratulujem srdečne k malému Adamkovi - prajem veľa veľa zdravíčka, tebe veľa mliečka, nech sa čoskoro zosúladite a bude to už len lepšie.....

vinka
5. apr 2010

Zdenka a vela koj.Neboj po čase prejdú aj bolesti.To si musia len bradavky zvyknúť nato.Joj jaké ja som mala dopraskané a bolestivé.Aj zápal som prekonala a ešte dnes kojím. 😀 A je to božský zážitok.Ale už asi skončím čo mi je dosť lúto.Lenže malá cez den málo papá mlioeka a vnoci by chcela viac a to už tolko ho nemám.A to potom je aj 20 krát hore.A ma to ubíja a unavuje.A ked ju dokrmím v noci tak spí.A tým aj ja spím a som kludnejšia aj cez den. 🙂 Ale dojčenie ako také mi bude chýbať fakt.Je to zážitok na nezaplatenie.A pri predstave,že končím sa mi slzy tlačia do očí. ☹ ☹ ☹

tatianka.g
5. apr 2010

holky to ste vsetky rodili s epi? ja som o tom este vobec neuvazovala 😒

onellyo
5. apr 2010

vinka 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som napisala ASI
ja som este nerodila cakam 1 babatko
ale ta bolest pri porode je asi hrozna
aspon zeny to tak pisu a hovoria,,, 😨
a jasne po urcitej dobe sa zabudne!!!!!!

silvia_pp
5. apr 2010

Zdeni gratulujem k Adamkovi a prajem vám veľa zdravíčka.... 😉

vinka
5. apr 2010

Onellyo ak je prírodná tá bolesť tak už po pôrode ked vidíš dieťa máš krásny pocit.Ja po synovi som v tú chvílu ked mi ho ukázali chcela dalšie.Ale po Vivine už som deti nechcela.A po Chiare už stačilo. 😀 😀 😀
Tatianka ja som rodila všetke bez epi.A som tu celá zdravá.Možno keby Zdenka tiež rodila bez tak by možno to bolo zas iné.ťažko to posúdiť. 😉 Ale ja som neuvažovala o epi a ani som nemala. 🙂

vinka
5. apr 2010

Omellyo práve preto,že čakáš prvé som ťa chcela uviesť do iného názoru nech nemáš obavu z pôrodu. 😀 😀 Lebo to môže byť aj krásny zážitok fakt. 😉 A želám vám ho všetkým. 😉

robka
5. apr 2010

tatianka ja som nerodila s epi a ani som neuvazovala vobec...a to som sa hrozne bala

tatianka.g
5. apr 2010

ja tiez o epi neuvazujem, verim ze to zvladneme prirodzene 😉

stamion
5. apr 2010

Zdenka,blahoželám ti k Adamkovi,krásne meno, a bol dosť veľký,takže máš poriadneho chlapa 😉 Prajem ti veľa síl,a trpezlivosti pri kojení 😵

robka
5. apr 2010

tatianka urcite ja som mala babu na izbe co mala epi a ked prisla vizita tak jej hovorili ze ak by to bolo bez epi tak by to bolo jednoduchsie a rychlejsie...tak asi na tom nieco bude, ale neodsudzujem je to kazdeho osobna vec...a nikdy nehovorim nikdy

pettka44
5. apr 2010

Zdenka z celeho srdiecka Ti blahozelam k malemu Adamkovi, nech ste zdravucky a nech mas vela vela mliecka 🙂 a co sa tyka tych semennikov ,moj maly to mal tiez od narodenia, ale oba, pichali mu hormonalne injekcie, co bola velka chyba, ale ja som nevedela co robit, lebo som sa velmi bala toho, ze bude musiet ist na operaciu....kolko hlav tolko rozumu, nakoniec som sa rozhodla, boli sme na operacii, pri operacii mu zistili dalsie zdravotne komplikacioe co v PP nikto nevidel 😠 😠 😠 , ale uz sme v poriadku a vajka su tam kde maju byt 😉 neboj dobre to dopadne, dnes ma s tym vela chlapcekov problem

Co sa tyka porodu, je mi luto, ze si ho mala taky bolestivy,ale myslim, ze ten maly pokladik, ktory ta bude v noci budit, stoji za to, ani sa nenazdas a budes chciet druhe 😉 😉

vinka
5. apr 2010

Ja som si tiež povedala,že ked naše mami mohli rodiť bez epi a aj babky a porodili podstatne viac detí tak ja to tiež zvládnem bez nej.a zvládla som to tri krát. 😀 😀

tatianka.g
5. apr 2010

ako tak pozeram tak vsetky ste uz v dost vysokom stadiu tehotenstva alebo uz babatka mate, tak dufam, ze sa tu este niekto prida a ze tu casom nezostanem sama, kto mi bude radit? 🙂 🙂 🙂

vinka
5. apr 2010

Tatianka pridaj sa ku popradčankám a tie ti budú radiť stále.či ked si tehu či ked porodíš. 😀 😀

tatianka.g
5. apr 2010

asi zacnem pisat aj tam, kezmarcanky sa nejako moc nezapajaju 😒

helka1
5. apr 2010

zdenka srdecna gratulacia k Adamkovi 😉 tiez mam jedneho doma. S tymi bradavkami si ten zaciatok musis odtrpiet, mna uz pomaly prestavaju boliet 😉
Vinka ja by som si co-to precitala o popradcankach, ale ste nastavili tuto temu ako sukromnu 🤐

mariann2
5. apr 2010

tatianka, ja som tu a som z kežmarku. Do tejto témy som sa veľmi nezapájala, lebo som mala pocit, že baby tu preberajú už predpôrodné problémy a tie ja budem riešiť až o pekných pár týždňov. Ale dobre mi padlo prečítať si čo kočky píšu a aj mi poradili, keď som potrebovala. Dúfam, že sa nazbierame tiež taká dobrá partička s podobným termínom. 🙂

miavin
6. apr 2010

ahojte baby, aj ja som z KK - poďte do poprad babytuning - tam sa rozoberá všetko, ja som tam začala písať keď som bola tehu a doteraz sme tam.....

zdenka_pp
6. apr 2010

Ďakujem vám babenky za gratulácie.
Sama dúfam, že všetko s Adamom zvládnem, hlavne to kojenie a aj starostlivosť o neho. Vždy som chcela mať min. 2 deti, aj mm, len teraz na to akosi nemám chuť. Každý si pôrod prežije ináč, niekto si to doslova vychutná a niekto vytrpí, ako ja.
Dnes k nám možno príde detská lekára, a ak nie, tak až zajtra. MM mi napísal zoznam, na čo všetko sa mám pýtať 😀 😀 , keďže on behá po úradoch a vybavuje papiere pre Adama. Dúfam, že stačí, keď to povybavuje otec, aby som sa aj ja nemusela trepať do mesta. Zvlášť, keď sa mi ešte hojí rana a chodím ako kačica 😉

miavin
6. apr 2010

zdeni - stačí ak tatino vybavuje,
no a aj ja som mala napísaný zoznam pre doktorku, pýtala som sa aj banálne veci - ako často kúpať, ako ho obliecť, ako zistím, či mu nie je zima a také.... ale na to všetko mamina príde čochvíľa....

vinka
6. apr 2010

Zdenka aj u teba môže byť druhý pôrod úplne iný.Možno,že potom sa rozhodneš bez epi a pôjde to lepšie.No je to horšie ked prvý zážitok je na nič. 😒 Ale už nemyslí na to a venuj sa malému.Kojkajte sa ciciny prestanú tiež bolieť časom a budeš mať krásny zážitok z kojenia neboj len začiatok musíš vydržať. 🙂 Ak budeš mať dáke nejasnosti ohladom kojenia je tu téma na dojčatách dakujeme annag to je laktačná sestra tá annag napíš tam do témy.Tam ti už aj maminy ale aj annag múdro poradia neboj.Aj ja som tam písala a aha ešte kojím.Aj ked máme sunar v noci ale to ju len doplním ním. 🙂

vinka
6. apr 2010

Helka je stále poprad babytuning.Ak sa tam niekto pridá mi sa presunieme.ide o to,že každá nás čítala ale niktorá sa nepridala.Tak poprad baby tuning je verejný a stálice z popradu sú stálice.čo píšu stále tak sú tam.Ked budeš do baby tuningu písať tak ti sami navrhneme či nechceš ísť k nám stáliciam. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre