Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

majka0688
21. jan 2013

no,tak tuto doktorku ja nepoznam..ja som mala objednanu epiduralku vtedy,len pan doktor z pp vtedy nemohol prist,lebo bol odcestovany..a kedze mne termin pretiahli o 12 dni,tak som ho nemohla terorizovat,aby cakal,ze ktory den to bude 🙂

denkaa1
21. jan 2013

@majka0688 ja som mala pri pôrode MUDr. Turňanského a tiež som bola veeeľmi spokojná, aj so sestričkami, resp. porod. asistentkami, keďže sa pri mne vystriedali tri smeny 😉
manžel bol pri pôrode, box sme nemali zaplatený, ale dovolili mi ho zavolať cca. 15:30, rodila som až večer o osmej a celý čas bol pri mne, aj dve hodinky po porode sme boli spolu, dokonca ma odprevadil až na izbu.... 😀 takže ja len chválim kk porodnicu

majka0688
21. jan 2013

@denkaa1 tak ja som mala pri prvom porode pana dokt.remeckeho,a tiez som bola spokojna..a s panom doktorom Turnanskym som mala tu cest v juli,pretoze som bola hospitalizovana kvoli hroziacemu potratu..a tiez v pohode..
vidis,to si mala fajn..ja som mala zaplatene,vyvolavacku mi dali rano o 8, o pol 10prisli kontrakcie,a volala som ho okolo 10.30..ale od tej 8 so mnou nesmel byt.potom uz sme spolu absolvovali porod,a tiez bol so mnou 2 hodinky po porode,a na izbu tiez nesmel ist mi veci odniest...takze mam pocit,ze to zalezi asi od sestriciek

denkaa1
21. jan 2013

@majka0688 asi, ano.....ja som v ten den rodila jedina, mozno keby prisla rodit daslia mamicka, tak mi manžela vyženu 🙂

joannas
21. jan 2013

@kaculiatko88 ahoj,prečo tí dávali diazepam?

majka0688
21. jan 2013

@denkaa1 no mozno ano...tak to nas tam na ten den bol doooost...jedna dokoncievala,druha uz zacinala 😉

kaculiatko88
21. jan 2013

@joannas lebo som mala tvrdnitie bruška a malá tlačila na pôrodné cesty už v 35 tt tak aby bábo bolo ospalé.

alena1808
21. jan 2013

Svoje prve a zatial jedine dieta som rodila v KK u Dr. Remeckeho, velmi som s nim bola spokojna. Kedze som rodila 12 dni po termine porod mi vyvolavali, ale vsetko bolo ok, vyvolavacku som dostala o 9 rano a maly bol na svete o pol 6 vecer. V ten den som rodila sama, takze nebol zhon, ani mna neterorizovala ziadna ina mamicka, sestricky boli ustretove. Co sa tyka porodu Kezmarok mozem len odporucat. Ine to bolo po porode, aj ked sestricky boli super, v priebehu 4 dni, mi nebol schopny nikto ukazat kupanie dietatka. Jedna smena sa vyhovarala na druhu, ze tie mi to urcite ukazu a tak to slo dokola 4 dni. To mi velmi vadilo, lebo som ich prosila aj 5x denne a akurat vzdy mali dokupane, alebo akurat nekupali atd stale dokola. a taktiez kedze som bola prvorodicka, vela veci som nevedela ako funguje , ale pri otazke preco mi po porode nepriniesli ani vecer ani celu noc dietatko mi sestricka povedala, ze si myslela ze som unavena!! Je pravda ze mna tiez nenapadlo povedat jej nech mi ho prinesu. Je pravda ze po porode som sa citila velmi dobre, uz po 4 hod. som sa sla sama osprchovat. Takze bejbe mohlo byt v pohode pri mne. No druhy krat uz budem vediet. Ale KK urcite odporucam.

mirka200
21. jan 2013

@majka0688 to je taká mladá blondínka tá doktorka 🙂 určite si ju tam videla.

mirka200
21. jan 2013

@alena1808 to ani mne neukazali nič,ako sa prebaluje,kupe babätko a pod, ale čo už 😒 ja som zase chcela,aby mi ho na noc brali,lebo som bola nenormálne unavená.

joannas
21. jan 2013

@kaculiatko88 a ked sa narodila potom nebola velmy spava?

kaculiatko88
21. jan 2013

@joannas tak od narodenia mi malá vyspí 6 až 8 hodín v kuse. Na začiatku to bolo cez deň, ale sa to prevrátilo a spí v noci. Takže ja neviem čo je v noci vstávať a kojiť.

trinka
22. jan 2013

@majka0688 mne epi nestihli dať... pri prvom a pri druhom by tiež nestihli.... 😉 ale vybavuje sa to vopred

any395
22. jan 2013

tehulky, zaujímavé stretnutie v KE 8.2.13, nakuknite 🙂
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

majka0688
22. jan 2013

@trinka tak to si mala asi fajn,ze enstihli,nie? svedci to o rychlom porode? 🙂 mne by stihli,ale nemal kto 😅

sestricka5
24. jan 2013

@jojka1 plne suhlasim .... ja som naposledy rodila v PP v juli 2012 a mam presne taku istu skusenost 🙂)

marekdani
24. jan 2013

@ewellina ahoj, skús MUDr. Máriu Čákyovú, má ambulanciu v Monacu a je fakt dobrááá

nasta2011
30. jan 2013

ahojte,ja som týždeň po pôrode a rodila som v popradskej nemocnici, kde som bola maximálne spokojná aj s lekármi aj s ostatným personálom. Všetko je to mladí kolektív, ktorí sa zaujíma o pacienta aj s morálnej stránky nie len zdravotnej. Odporúčam 😅

helena0509
3. feb 2013

Ahojte, všetké čakatelky bábetiek........moja skúsenosť s KK nemocnicov je perfektná. Aj napriek tomu, že som s PP rozhodla som sa rodiť v KK. Moje kamarátky mi ju doporučili a nebola som vôbec sklamaná, ba naopak velmi spokojná........rodila som cisarskym rezom ale čo sa týka starostlivosti, prístupu, ústretovosti sestričiek a lekárov dávam všetkým velké plus. Všetci boli naozaj zlatý a to som rodila 1.1. presne na Nový rok 🙂 .......takže všetkým Kežmarskú nemocnicu odporúčam. 🙂

lenocka0907
27. feb 2013

ahojte, bola som hospitalizovaná počas tehotenstva v PP nemocnici, nemôžem vynachváliť,super prístup, mala som obavy čo bude s malou,všetko mi vysvetlili, ultrazvuky mi robili ako na páse,aby som sa nebála 🙂 a rodila som v júli 2012 v PP nemocnici, nemôžem si ju vynachváliť, mala som plánovanú sekciu, všetko prebehlo podla predstáv a až nad moje očakávania 🙂) Musím vyzdvihnúť dr. Luptákovú a dr. Zentka, ktorí tvorili super tím pri mojej sekcii,všetko mi hovorili,dokonca sme aj posrandovali, čo mi dodalo energiu a uplne zo mna odpadol stres...hned,ako mi malu vybrali tak som ju aj videla 🙂)po pôrode starostlivosť neskutočná,super sestričky, všetko pekne vysvetlia, pýtala som doniesť malú,lebo som musela ležať, vyšli mi v ústrety...mala som problémy s dojčením, samozrejme perfektne pomohli priložiť, strávili somnou dosť času,kym sa mliečko rozbehlo...spokojnosť,spokojnosť a ešte raz maximálna spokojnosť 🙂) super lekári,sestričky, prístup k pacientkám 🙂 ja môžem len a len vychvalovať a všade dávam do pozornosti PP nemocnicu...mala som skúsenosť s KK nemocnicou-pôrodnicou a nikdy viac,tam moja noha nevstúpi, ja tam dokonca nechodím,ani na pohotovosť,ked musím isť :( jeden otras!!!

ewellina
14. mar 2013

ahojte, chcem sa len opýtať na jednorazové podložky do postele - treba si pozháňať vlastné, či dostanem nejaké v Popradskej nemocnici?

kitty88
14. mar 2013

@ewellina netreba, oni davaju

cukruszuzka
16. mar 2013

pisím vs koľko stojí epidularka v KK?

mirka200
20. mar 2013

@cukruszuzka neviem či dávajú epidurálku ja ked som rodila,tak mi povedala sestra,že nedávajú.

mani2321
21. mar 2013

ja som rodila v poprade ale poviem vam to bola katastrofa ani jedna sestricka alebo doktori neboli dobry som z nich sklamana tesila som sa porod ale teraz ani na ten den nechcem spominat ale nechcem vas strasit len pisem z mojej skusenosti mozne ine rodicky mali opak. 🙂

inguna
21. mar 2013

@ewellina A na čo sú Vám v pôrodnici jednorázové podložky? To vôbec netreba, až doma.

ewellina
21. mar 2013

@inguna Rodila som už tri krát a z vlastnej skúsenosti viem, že je to dobrá pomoc, ak nechcem spať na zakrvavenej posteli. 😉

kitty88
21. mar 2013

@inguna pod seba, ked krvacas, aby si im nezaspinila plachty

inguna
21. mar 2013

@kitty88 Ja že pod bábo. Ja som ich nemala. Plachtu vymenili, žiaden problém.

something
21. mar 2013

tiez som rodila v PP nemocnici a mozem povedat, ze som bola sklamana z pristupu. Hoci som zdravotnik, niekori ma tam aj poznali, mozem povedat, ze otras. Teda porod s Dr. Luptakovou fajn bola tam este jedna mila sestricka na novorodencoch, ktora vsetko vysvetlila, ukazala, pomohla...inak otrasny, lenivy personal!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre