Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

veronikapp
7. feb 2011

@vinka 3240 a 2900

vinka
7. feb 2011

@veronikapp ta prvá bola dosť velká,že ťa nenastrihli.By som sa bála,že sa roztrhám.Bo to nieje ináč sranda

veronikapp
7. feb 2011

@vinka to už hádam lekár vie posúdiť, či je to treba alebo nie 🙂 ja som len chcela napísať, že sa to nerobí automaticky.

vinka
7. feb 2011

@veronikapp no jasné,že on to má vedieť.ta asi boli šikovné a šli coby-dub vonku 😀 😀 😀

enah
8. feb 2011

@veronikapp to je super, ako pre Teba , tak aj mna si potesila.) K tej placente, som zvedava, ci po prestrihnuti pupocnej snury, po injekcii s oxytocinom, ci ju vytahuju aj rucne, alebo pockaju tych 5-15min na "prirodzeny" porod placenty. Lebo, co viem, s nasilným vytahovanim placenty to obcas nedopadne najlepsie, nestihne sa odlupnut celkom hladko ako to robi ked ma cas, a zostanu tam nejake zvysky a potom mamina po tyzdni aj skor ide na kyretaz-vycistenie, co mna osobne desi, pretoze je to dalsi ukon-ludsky zasah, a ako taky nemusi dopadnut vzdy bezchybne. Preto ta otazka.

enah
8. feb 2011

@vinka áno, prepáč, som sa narýchlo nevedela vyjadriť, myslela som prirodzene natrhnutie.) pohladam jednu studiu, z ktorej vychádza, že rýchlejsie sa hoji aj lepšiu elasticitu si zachová sval potrhany sám ciki-cak zvyčajne nie v jednej linii ale po malych natrhnutych kuskoch-čo je logicke , že mensie sa hoji lahsie, len im lekarom trva take šitie dlhsie. Pretože ako vieš, nastrihava sa krížom a taky priecny sval sa niekedy uz neda dokopy-vo svojej povodnej funkcii. A jasné , jedno aj druhe bolí, ale tu na koníkovy som nasla len mamičky, ktore nadavali na dvojtyzdnove nesedenie prave po nastrihu. A ako iste vieš, niekde nastrihávajú rutinne. Tak som rada, že Raučina si pamata čo sa naučil v Kežmarku.) ups, pardón, ak som mudra jak radio, ale o toto sa uz dost dlho zaujimam.

vinka
8. feb 2011

@enah no mna nastrihli pri prvom synovi a nevadilo mi to.Len daj pozor aby si sa neroztrhla až po konečník.Lebo aj to viem,že sa niektoré ktoré neboli nadstrihnuté tak roztrhli,že mali potom problém s inkontinenciou stolice.A mladá žena ak sa jej niečo stane také je to dosť nepríjemné.Ak sa poruší zvierač je problém to už naprávať.Je to dosť nebezpečné.Len som chcela aj tu druhu stránku toho prirodzeného nástrihu ukázať.Lebo ked príde tlak koža sa nezaujíma či je dieťa velké alebo nie.A ked sa začne trhať o 106 aby už potom nebolo neskoro.

enah
8. feb 2011

@vinka áno. Dúfam, že lekár bude vediet odhadnut, kedy je ho treba a kedy nie.

vinka
8. feb 2011

@enah tak nech to odhadne. 😉

veronikapp
8. feb 2011

@enah placentu vyťahujú von, ale pomaly, nie silou, tých pár minút určite počkajú- takže asi ,,prirodzene,, s malou pomocou 😀 ...a potom sa samozrejme skontroluje, či je kompletná, nepoškodená.

donatoni
8. feb 2011

@enah No moja sa mala 3200 ked sa narodila a nastrihavali ma - absolutne som to necitila a ziadne problemy so sedenim som nemala, hned poobede som uz chodila aj sedela absolutne bez problemov - zahojilo sa to super a ziadne vedlajsie nasledky som nemala 😝

katarinasifrova
10. feb 2011

ahojte. tak ja som v PP rodila tuto sobotu a bolo to super. Uzasna doktorka, super sestricky. a aj na oddeleni boli vsetci skutocne zlati. nelutujem, ze som rodila tu v PP. od mojho porodu pred takmer osmimi rokmi sa toho strasne vela zmenilo. vsetko mi bolo krasne vysvetlene a o vsetkych ukonoch ma informovali. Takze velka vdaka vsetkym doktorom a sestrickam na deviatke v PP 🙂

fopardi
10. feb 2011

@enah
@veronikapp mne placentu nevytahovali počkali sme chvilu a potom dr. povedla aby om ešte raz potračila a placentu som normalne porodila
ku nastihu -tiež som toho nazoru ano vinka že lepšie kusok nastrihnuť ako sa potrhať moj mal 3220g ked sa narodil a potrhana som bola dosť z vnutra čo sa ovplyvniť neda
no mala som problem s nastrihom ale to koli nekvalitnej niti pri šiti stehy sa mi rozpadli skor ako sa to stihlo zrasť tak ma strihalo nanovo a tiež znovu šili ale všetko sa dalo prežiť

@katarinasifrova super že si bola spokojna a že to maš za sebou tak a teraz len vela papať a priberať 😉

benne
10. feb 2011

ked už je reč o epiziotomii, tak pri prvom pôrode ma nastrihávali, rodila som 36/4 s predpokladom na veľké bábo, tak možno preto... poriadne som sedela asi tak 2-3 týždne po pôrode.. pri mladšom ma nechali "potrhať", hnusný pocit, ked som to cítila (ale nie bolesť), rýchlo som zabudla, kedže to bolo už vo finále a malý bol vonku 😀 😀 ... paradoxne, sedela som v pohode už v porodke (možno preto, že už som mala grífy ako sa posadiť "najbezpečnejšie"...), zhojilo sa to veľmi rýchlo, bez následkov.. viem, že som sa potrhala v smere, ako bol robený ten nástrih pri prvom pôrode, takže to nešlo smerom ku konečníku, kedže nástrih sa robí došikma práve aby sa vyhlo tomu stretu s konečníkom... rodila som v KK, veľa druho-, treťo- rodičiek odchádzalo bez nástrihu a bez šitia...

katarinasifrova
10. feb 2011

moj maly mal 4040 g a pravdepodobne ma nenastrihavali lebo som mala len jeden steh 🙂

hrinka
14. feb 2011

@enah
ahojky, ja som rodila v noci pred jednou. O tretej ma priviezli na izbu, takze babatko som so vtedy so sebou nemala, kedze som sa nevladala ani pohnut 🙂. No dalsiu noc som uz mala baby pri sebe. Plati tam vraj pravidlo, ze daju babatko k matke po 24 hod po porode - ak je matka schopna sa postarat a postavit. TO neplatilo tusim pre maminy po sekciach. Ale ked chces mat pri sebe babatko prvu noc, a budes schopna sa starat, sestricky budu len radi, ze ho budes mat pri sebe.
Viem, ze lekar ma nenastrihol a mala som vraj dva stehy (ale som druhorodicka). Nemyslim, ze strihaju ak na to nie je dovod, ale treba sa pytat lekara...
Neviem co myslis s tou placentou a pupocnou snurou......U mna vyslo baby, manzel prestrihol pup. snuru a potom som porodila placentu.
Dufam, ze som pomohla....
Mila enah, ak mas nejake otazky, tak sa vsetko pytaj porodnika (odporucam si nejakeho zaistit). Ja som k Dr. Raucinovi chodila na prvych a poslednych kontrolach s otazkami napisanymi na papieri aby som ich nezabudla. Mozno si pomyslel, ze ake sprostosti sa ho pytam, ale ja som chcela vediet ako sa praktikuju veci na slovensku a teda v PP a konkretne u neho. Aby som pri porode nebola zaskoca samymi novymi vecami. Niektore veci robia inak ako v Australii a niektore rovnako. Lekar mi stale na vsetky otazky s radostou odpovedal. Takze sa treba pytat pytat....a nebat sa. PRed porodom si mozes pripravit taky "mini porodny plan" co si prajes pocas porodu a ci je to mozne a to konzultuj so svojim porodnikom a potom pre istotu aj s porodnymi sestrami uz pred samotnym porodom. Moj lekar bol velmi ustretovy 🙂. U mna sa potvrdilo pravidlo - mat dobreho porodnika, ktoremu doverujes a veris, je asi 90% uspechu. To sa my vyplatilo pri prvom porode v zahranici a aj tu! Cize som rada, ze som priplatila a opat natrafila na dobreho porodnika, ktory vedel co presne robi pocas porodu a ja som mu verila.

hrinka
14. feb 2011

@hrinka
aha uz to chapem s tou placentou a pup. snurou. Kedze som mala oxytocin, tak som ten pripad, co myslis. No presne neviem, ci lekar doslova placentu "tahal" ale viem, ze som to "vyplula" ani neviem ako...Nic som vobec necitila ked som ju zatlacila a tipujem, ze vysla zo mna sama prirodzene. ALe neviem povedat isto, ci ju nahodou trosku "nepotiahol" 🙂.

fopardi
14. feb 2011

potvrdzujem vobec to nieke citik že ide placenta von
a ešte ku nastihu mne dr. povedalže ma ide nastihnuť a že pravdepodobne pri dalšom porode už nastih nebude potrebny 😉 myslím že ich nerobia automaticky

zorusik
14. feb 2011

Ak mas moznost chod do LUbovne.Ani KK ani PP ja osobne NEODPORUCAM.
V KK som rodila prvu dceru a porod bol dlhy zbytocne koli doktorivi co sa rozhodol cakat do poslednej chvile v PP su doktory z KK z pred 3-4 rokov. Takze ST.Lubovna je naisto naj z toho co dookola je.

benne
14. feb 2011

@zorusik ja som pred 3 rokmi v KK tiež nebola spokojná, ale to, ako sa to tam za tie 3 roky zmenilo... ja KK odporúčam 🙂

katarinasifrova
14. feb 2011

@zorusik ja odporucam PP, rodila som tam pred osmimi rokmi a pred tyzdnom. vela sa zmenilo. bola som velmi spokojna. a porodnika som si nedohadovala.

smesmesmejko
19. feb 2011

@hrinka ahoj, z toho, co pises mi vychadza, ze si rodila pri dr. raucinovi, mohla by si mi napisat prosim ta nejake podrobnosti? zaujimalo by ma aj kolko si platila za porod? Dakujem velmi pekne! 🙂 vela zdravicka pre teba aj mimino

tatianka.g
21. feb 2011

baby poradte mam objednat synceka na neurologiu. Kde by ste mi odporucili ist?

benne
21. feb 2011

@tatianka.g ja chodím s miškom do KK k tej dr.Jochovej, čo robí aj na pôrodnici.. inú skúsenosť nemám, ja som spokojná

tatianka.g
21. feb 2011

@benne snazim sa tam dovolat ale cely den mi to nikto nedviha, nevies ci toto cislo plati 0524512191

stamion
21. feb 2011

@katarinasifrova gratulujem k synčekovi 😵

katarinasifrova
21. feb 2011

@stamion velmi pekne dakujem 🙂

hrinka
26. feb 2011

@smesmesmejko ahoj. napis presne ake detaily by si chcela vediet o Mudr. Raucinovi? Podla mna je to dobry odbornik a bola som s nim spokojna.

ada222
12. mar 2011

ahoj dievcata, viete mi poradit obchod v PP, kde maju nejake kociariky? 🙂 pripadne poradte, s akymi mate dobre skusenosti 😉

79vierka
13. mar 2011

Ahojte babenky,prosím poraďte mi! S ktorým krémikom pre bábätko proti bolesti na ďasienko máte veľmi dobré skúsenosti. 🙂 Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre