Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

zuzan11
11. sep 2009

ahojte babule, ja som tu prvy krat na tejto teme. som tiez z PP a mam vybrateho Dr. Surgenta. TP mam 23.9., takze sa mi to krati. dnes idem na kontrolu, tak som zvedava ako to dopadne.
studio - co sa tyka vyberu Dr., ja som podpisala zmluvu v nemocnici a zaplatila. neviem uz presne okolo 165 eur.
maryen aj mna by zaujimali podrobnosti porodu, ak by si bola taka dobra a napisala viac.diky,diky. ja mam uz z porodu bobky.

livike
14. sep 2009

Ahojte.

Zuzan....drzime ti palceky pri pôrode...urcite to zvladnes..a daj nam potom vediet ako si dopadla, ako vsetko v PP nemocnici dopadlo....
A ked ides do nemocnice si vybrat lekara a podpisat s nimi zmluvu, u kazdeho lekara sa plati za pôrod???To som ani nevedela, ze aj za pôrod sa plati....Tak to tehotenstvo nas stoji dost vela penazi...Este epiduralka, este nejake lieky, este za ultrazvuky, este na na nejake kurzy cvičenia a pod....A ešte nehovoriac o zariadovani izbičky a kupeni vsetkych potrebnych vecičiek kolo toho......No hrozné....

A nema niekto z vás termín kolo 19.marca????Mohli by sme po 20 tyzdni sa zoznámit a chodit spolu na tie cvičenie a preporodné kurzy do nemocnice.....Ked mate nejaka zaujem ozvite sa...

pekny dnik

zuzan11
14. sep 2009

livike ak chces konkretneho lekara asi sa plati za vsetkych. teraz maju take interne pravidla a netyka sa to iba gynekologie ale vsetkych oddeleni.ak ti je to jedno, kto ta odrodi neplati sa.
drz sa aj ty, az ti zavdim ze mas ete skoro cele tehu pred sebou.je to pekne obdobie, ked vidis ako to male v tebe rastie.

livike
15. sep 2009

Dakujem Zuzan...

Tak nič s tým nezrobíme...ked nechceme trpieť a chceme priniesť na svet nášho anjelika bez nejakých komplikácii asi budeme musieť zaplatiť....
Tak tešim sa aj ja na svoje dalsie mesiace....Dufam ze všetko prebehne v poriadku,,,aj ked nemám krvné testy v poriadku....
Zistili mi nizku zrážanlivosť krvi a nejaký vírus v pečeni....Tak ma čaká teraz hematologia a neviem ako to vsetko dopadne....Snad to nebude nič vážne....
Aj ty sa drz a uži si posledné týždne....Alebo už máš aj termín zachvílku však???A chodila si na tie cvičenia a kurzy do nemocnice???A ked hej...aké to tam je???Chodi tam vela tehuliek???
Drzim palčeky

maryen79
16. sep 2009

ahojte

za porod sa bezne neplati.Je to iba v pripade ak k porodu chcete nejakeho konkretneho lekara. Vela zien si v PP nemocnici lekara vybera /pravd.preto ze je tam vela novych mladych lekarov /...
baby, drzim vam palce!!!

maryen79
16. sep 2009

a este k tomu porodu...

rodila som tyzden pred terminom. S Dr. som bola dohodnuta na vysetrenie, kde zhodnotil ze som dostatocne otvorena, takze mozem rodit.....alebo si pockat kym kontrakcie nepridu same /o tyzden,dva tri 😀 . Vybrala som si to prve....chcela som to mat co najskor za sebou! O 10h mi Dr. zo spodu zaviedol tabletku, ktora do pol hodiny vyvolala kontrakcie /kazde 2-3min/, tento casovy interval trval prakticky az do samotneho porodu, len intezita bolesti sa stupnovala 😅 ....Cely cas som sa mohla prechadzat, sprchovat sa.....je tam radio, fit lopra, rebrik....O 13:45 som sa "presunula" na stol a o 14:10 bola moja bambula na svete. Bol to rychly porod - normalne som nechapala! Chvalabohu! S prvym porodom - 7 rokov do zadu - sa tento neda ani porovnat! Rozhodne /teda aspon podla mojich skusenosti/ je lepsie mat zvolenenho porodnika.....Takze Dr.Surgenta len doporucujem!!

Nebojajte sa baby, myslite na to krasne stvorenie, ktore coskoro budete drzat v naruci - kraaaasny pocit!!!

zuzan11
16. sep 2009

ja som na ziadne kurzy nechodila,lebo ked som planovala zacat chodit (tak 3 mesiace pred porodom) zacala som mat problemy a od 27 tyzdni som lezala najprv mesiac v nemocnici a potom az do teraz doma. hrozil mi predcasny porod. ale myslim ze to nie je na skodu, zoznamis sa s inymi babami a nieco sa dozvies a zoznamis so sestrickami a lekarmi. ale je to na tebe.ja si myslim ze najlepsi kurz je preto ten co robi nemocnica a nie tie ostatne ako napr. bambino atd.

robka
17. sep 2009

ahojte ja som tu tiež prvy krat.....som rada že je taka tema dozvedela som sa toho velmi vela.....termín máme začiatkom decembra.....tiež sa chystám na ten kurz.....teším sa že sa tu pozoznamujem s mamickami a vymenime si skusenosti 😅

livike
17. sep 2009

Dakujem Zuzan....
A stačí ked začnem chodiť napr. od januára???ked mám termín až v marci. Alebo od 20 tyzdna ???To je pravda ze tam stretnem veľa nových ľudí a možno aj nejaké kamarátky.

Maryen....tak ti ten pôrod normálne závidím...Sice budem rodiť prvý krát...ale chcela by som to mať tak rýchlo za sebou ako ty.....A k malej ti gratulujeme....Nech je zdravučká....

A chcem sa spýtať baby z PP....ktoré už máte maličké....nejakú dobrú pediatričku....možete mi poradiť???Bývam na západe...aby som to aj nemala nejak daleko....

Dakujem...

livike
17. sep 2009

Joj...robka.....vitaj medzi nami....ked pôjdeš na ten kurz....tak nam potom daj vedieť ako to tam vyzerá....ok???

danciacik
17. sep 2009

Ahojte kočky. Livike, my chodíme ku Dr. Šišákovej - je pri vonkajšom trhovisku a je perfektná.

tami_tami
17. sep 2009

robka kedy chces zacat chodit?

robka
17. sep 2009

tami no buduci týžden sa tam idem pozriet a co najskor by som chcela nastupit

livike
18. sep 2009

Danciacik.....Dakujem ....ja si ju aj zapišem aby som nezabudla ak vravis ze je perfektná, a koľko má približne rokov???a kde pri trhovisku sa presne nachádza???

tami a robka...vy mozete ist spolu....ved vidim ze budete rodit skoro v rovnakom termine...a dajte potom vediet ake to tam je....
pekny dnik vam vsetkym prajem

tami_tami
18. sep 2009

no ja som uz rozmyslala skor ale nejak som si to rozmyslela a aj lutujem lebo teraz nastupim v pondelok do skoly a uz neviem ci budem stihat ☹

robka
18. sep 2009

no tak to je skoda tami no ja dam vediet že ako to tam beží 😅 😲

danciacik
18. sep 2009

Livike no ona je už z tých starších doktoriek - pôsobí vekovo tak na 40 ale určite má po 50-tke. Ale je výborná. Ja som k nej preložila obidve deti od inej doktorky.

livike
30. sep 2009

Babi.... chodi z Vás niektorá k dr.Vojtašákovi???Neviete náhodou či on rozdáva tie balíčky pre tehulky vo svojej ordinácii???Taký balíček čo som čítala že by gynekologovia mali dávať každej....A ked vam dal...v ktorom tyzdni priblizne???Ci si to treba tam pýtat???
Zajtra idem na krv. a 12teho na prve 4D k nemu....Teším sa..
Dakujem

maryen79
1. okt 2009

ahoj livike
u Dr. Vojtaššaka kazda tehulka dostava "prenatalny kufrik".Ak by si ho nahodou nedostala tak len pre to ze sestricka na to zabudla, takze jej to treba len pripomenut....Ja som ho dostala pocas druhej navstevy v poradni...Daj vediet či si ho dostala....

marelica
2. okt 2009

Livike, Robka, Tami - vrelo odporúčam kurz v nemocnici... stojí cca 800,- Sk a sú v ňom už zahrnuté cvičenia pre tehulky... nie je fixne dané, že musíš chodiť na konkrétny turnus, ale každý pondelok sú témy opakujúce sa dookola, takže, ak vynecháš raz tak prídeš, keď znovu bude na programe daná téma... a keď začneš skôr (od 20 tt), tak potom môžeš chodiť cvičiť až do pôrodu 😀 😀 😀 Kamarátka si ho nevie vynachváliť...

Ja som s dcérkou tento kurz nestihla, ešte vtedy nebol. Chodili sme do Bambina (za 1600,- Sk!!!!), aj keď bolo super, ten v nemocnici je lepší - lekári, sestričky, bez servítky viac k veci a realite... V Bambine sa učí, ako by to malo byť... v nemocnici sa učí, ako to je.... mňa napr. nenaučili reagovať na kontrakcie a ako správne tlačiť - učila som sa za pochodu na "stole" (ešte, že som chápavá 😀 😀 😀 ) inak by som asi mala krvavé oči a modriny na bruchu 😝 ... ale čo sa týka dojčenia, tak Bambino je bezkonkurenčné - majú tam super laktačnú poradkyňu... no a za cvičenia som si priplácala cca. 100,- za hodinku a pol. 😒 ....

Teraz chodíme do Bambina s dcérkou do herne aj spolu s našimi mamkami a miminkami z kurzu... a tiež na cvičenie na fitloptách s drobcami - tak toto je už iná káva a je to super!!!! vrelo odporúčam 😉

luciamo
2. okt 2009

Ahojte dievcata, jednoznacne porod v Starej Lubovni!!!! Perfektna starostlivost, mily a ochotny personal..

dankamamka
8. okt 2009

Ahojte žienky,
ja som tu už dlho nebola, ale chcem sa vyjadriť... Viem, že je to téma o pôrodniciach v PP a v KK, ale keďže ja som nemala dobré skúsenosti ani s jednou z nich (ako som už raz dávno písala), tak chcem povedať, že som sa rozhodla rodiť v Starej Ľubovni u pána Dr. Bizovského a poviem Vám, už nemám strach, ani fobiu z pôrodu a chápem prečo ešte ľudstvo nevyhynulo, pretože ono to fakt ide aj super, v príjemnom prostredí, s perfetným personálom a fakt chápavým doktorom. Doktora som mala dohodnutého vopred, keď som začala rodiť prišiel do nemocnice za mnou do 10 min. aj keď nemal službu. Všetci sa o mňa dobre starali, všetko mi vysvetlovali a keďže som sa rozhodla pre epidurál, tak aj to mi bolo dopodrobna vysvetlené, bola som poučená a nenechali ma ani na minútu samú. Manžela som mala pri sebe, aj sme sa smiali medzi sťahmi, obaja sme mali fakt dobrú náladu a tešili sme sa na záver, na našeho synčeka. A všetko bolo fajn. Dr. mi ani raz nenaznačil že niečo očakáva za tuto službu, ani personál. Potom to už je len na pacientke, že ako sa rozhodne, ako sa poďakovať. Ale týmto sa chcem všetkým poďakovať, ktorí boli pri mne, podporovali ma a trpezlivo znášali moje otázky, obavy a ubezpečovali ma že všetko bude v poriadku. Teraz mám mesiac od pôrodu, a už ani neviem že som rodila. Fakt, klobúk bolu!!! Nemocnicu v Starej Ľubovni môžem len odporučiť!!!

livike
14. okt 2009

Luciamo a Dankamamka....
Dakujeme za vaše tipy....Počula som aj ja o Starej Lubovni...určite len samé chvály...
A vy ste tiež Popradčanky alebo Kezmerčanky????
Ja si to neviem ani predstaviť, že si tam pojdem dohodnuť pôrod , a nakoniec na mna prídu bolesti nečakane....a z Popradu do Lubovne by som ani nedošla...porodila by som ešte možno v aute...ha-ha-.....podla mna je to daleko a posledne tyzdne treba chodit na pravidelne kontroly do nemocnice kde budes rodit....
Podla mna je to štreka....dlha cesta....
Ale už vychvaluju aj Popradsku nemocnicu....takze ja to asi risknem tu....
Este raz dík....

A Marelica....ten kurz za 800,-sk...je už cely kurz do porodu???alebo mesačný poplatok...alebo ako sa to ráta???keby som začala od 20 tyzdna chodiť....tak zaplatim a chodim až do pôrodu toľkokrát koľko chcem????alebo ako to funguje????
Dakujem

A Maryen.....bola som včera na poradni...pytala som sa sestričky o ten kufriček....povedala , že momentálne nemá, lebo ten kuriér nechodí...a nevie ani kedy príde....Ze všetky čo mala porozdávala, a už dávno nemá ani 1 ks....A ona nebude za ním volať nasilu aby priniesol.....Takze tie čo už maju terminy pôrodu, možno sa ani nedočkaju toho kufríku....Možno ked do marca donesú tak budem mať.....

pekny dnik vsetkym..

maryen79
14. okt 2009

ahojky livike
tak to ma mrzi.....lebo aj ten kufrik vie potesit..... ☹ Ale po porode urcite kufrik dostanes - tam sa uz nemozu vyhovarat 😀
tak zatial ahoj...

katulka11
14. okt 2009

Ahojky, takže ja to už tiež mám za sebou, rodila som v KK nemocnici a bola som fakt spokojná. Pôrod bol bezproblémový, bola mi pri ňom dr. Petreková a všetko išlo OK, ani šitie už necítim, v pohode sedím a to bola malá dosť veľká - 4000g a 51cm... 😲 🙂
Bola som na nadštandardnej izbe, fakt super len kúpelňu by to ešte chcelo opraviť ale hlavná vec, že som ju mala po ruke a nemusela som sa deliť o sprchu s nikým.... Za celý pobyt som nenatrafila na nepríjemnú sestričku, fakt super prístup!!!!
Inak, ten kufrík som v pôrodnici dostala a dnes keď som bola u svojho gynekológa odniesť prepúšťaciu správu, tak ich tam mal najštosované, tak neviem, či nosia len kde im pasuje..... 😨

robka
14. okt 2009

Ahoj tiez chodim k Vojtassakovi a kufrik som dostala už v 16 tt........Livike ako bolo na 4D ultrazvuku??? 🙂

lulu2
15. okt 2009

Ahoj Katulka, blahozelam k babatku a ze vsetko dobre dopadlo. Kolko stoji nadstandard v KK? Dostala si ho hned ked si prisla, alebo si musela cakat kym sa uvolni? A navstevy si mohla mat neobmedzene?

katulka11
15. okt 2009

Lulu, nadštandard stojí 15€/deň, teda ma vyšiel za 4 noci 60€. Je to dosť ale myslím že to stálo za to. Ponúkli mi ho hneď po pôrode, či chcem ísť na pološtandardnú izbu - 2 mamičky na izbe a spoločná kúpelňa s ďalšou izbou. Ale tam návštevy nemôžeš príjmať na izbe. Na tej jednotke áno, návštevné sú od 13:00 do 18:00.

livike
19. okt 2009

Katulka...aj ja ti gratulujem k malej...a že si prežila bezproblémový porod a bola si spokojná....

Robka ...4D .ultrazvuk prebehol v poriadku....Robil mi to asi 20-25 min...ale stálo to určite zato....Aj ked som myslela že sa nám maličké ukáže....ale nedočkali sme sa....Videli sme niečo maličké medzi nožkami..ale lekár povedal, že to je zatial maličké a nevie to na 100% potvrdiť že je to chlapček...Tak idem za tyzden v pondelok opat na ultrazvuk...povinný 20 tt..tak snád na tom už dačo ukáže....
Ale chystám sa zase v 24 tt. na 4D-čko....tak sa už neviem dočkať....

Určite budem chcieť aj ja nadštandartnú izbu ked budú mať voľné...Neviem síce koľko izieb je tu v PP...že či vôbec bude možné...

A ten kufríček dávajú aj v PP???A čo to obsahuje???

trinka
22. okt 2009

Milá robka,
ja mám termín 4. decembra a tiež chodim cvičiť do PP, len teraz som mala menšie problémy, takže som musela prerušiť na tri týždne. Končím v piatok marodku a nastupujem na materskú.Tak dufam, že konecne pridem cvičit, bude to po troch týždnoch motania sa po dome príjemna zmena 😀
Videla som porodne saly pred asi piatimi rokmi, ked som tam chodila ako žiačka na prax a nedá sa s tým ako to vyzera dnes ani porovnať.
Zatial som neplanovala si vybrat lekara, verim, že ked to príde, tak to bude prebiehat ako má... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre