Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

mimuska21
5. mar 2010

ahojte všetky mamičky,tak ja som z PP,ale rodila som v januári 2010 v KK a nemôžem na personál a nemocnicu dopustiť,boli veľmi milí,profesionálni,cítila som sa veľmi dobre,nemala som pocit,že som v nemocnici.pán doktor,ktorý sa o mňa staral bol vynikajúci.som veľmi šťastná,že práve on priviedol môjho synčeka na svet.mala som akútnu sekciu a zvládol to fakt profesionálne,malinkého mi ukázal hned po vybratí a povedal- ,,Ahoj mami".bolo to niečo nádherné. pán primár bol tiež veľmi zlatý.sestričky boli tiež zlatunké.pomáhali mi s dojčením a psychicky ma podporovali.mala som nadštandardnú izbu,tak že som bola maximálne spokojná.aj manžel pri mne ostával cez víkendy.pri prepustení sa môj pán doktor pekne rozlúčil,bolo to veľmi dojemné.ak by som mala ísť ešte raz rodiť,tak určite sa rozhodnem pre KK.PP, neprichádza do úvahy,ležala som tam 2 mesiace pred pôrodom a bolo to pre mňa niečo strašné,ešte mesiac po hospitalizácií som mala depresiu.tak,že KK odporúčam,ale to všetko záleží od rozhodnutia mamičky.a zároveň chcem vyjadriť veľké ďakujeeeeeem celému teamu lekárov,sestier a pôrodných asistentiek.ešte raz boli ste úžasní.Ďakujem............. 🙂

tami_tami
5. mar 2010

mimuska z coho si mala v Pp depresiu? 😕 😕 😕 😕

mimuska21
6. mar 2010

ahoj tami,no vieš toho bolo viac.ale najviac z toho,že mi neprišli na to čo mi je.mala som vysoké teploty a oni do mňa pchali atb a ked som prišla domov teploty sa vrátili.na koniec mi moja pani gyn. zistila,že mi maternica tlačí na obličku a sa mi zadržiava moč a z toho boli teploty.ležala som potom v levoči,museli mi cez mechúr do obličky zaviesť cievku.až tak teploty ustúpili.bolo to niečo strašne.a veľmi som sa bála o bábätko.mám na pp ťažké srdce,že mi neposlali urológa,ked som mala bolesť v pravom boku.oni mi poslali internistu.bolo to strašne a to nehovorím o tom,že si mysleli,že mám prasaciu chrípku.bolo to fakt príšerné,ked si na to spomeniem tak mám depku aj teraz.ešte,že mám dobrú lekárku a tak isto aj urológovia v levoči boli fantastický.dalšia vec,ja mám gynekologičku v KK a to sa im tu v PP tiež nepáčilo.no v KK je úplne iný prístup lekárov,vôbec si nenamýšľajú.boli veľmi ľudský a priateľský.a teraz chodí veľa žien s PP rodiť do KK.A ty máš akú skúsenosť?pôrod bol spontánný? 🙂

tami_tami
6. mar 2010

no tak to je nepríjemné mať takúto skúsenosť, to ti verím, no čo sa týka pôrodov tak zatiaľ to vyzerá, že sú tu dobrí lekári... ja som prisla rano s bolestami, no mala som poobede sekciu a práve vďaka lekárovi, ktorý si preveroval sám od seba u mojej neurologicky ku ktorej chodievam ci je vsetko o.k a ci mozem rodit spontanne - nemala som od nej ziadne vyjadrenie k vedeniu porodu... no a jemu to nedalo a nakoniec to bolo na sekciu... urgoval predoperacne aby sa to v noci nerozbehlo a neboli problemy.. do hodiny boli vysledky a bola som na stole... keby nie on tak by som sla spontanne a kto vie ako by to bolo dopadlo... takze ja nemozem nic zle povedat... po sekcii som sa zotavovala velmi tazko a dlho a boli vsetci velmi fajn, ustretovi, mili a ochotni... 😉

stamion
6. mar 2010

No Mimuska tak to je nepríjemný zážitok, ja som mala šťastie že mali službu lekárky,boli veľmi milé,lebo keby mal službu primár tak určite by ma nechal čakať,ako každú mamičku.Aspoň tak sa rozpráva že keď bol lekárom v KK tak robil samé sekcie,a teraz keď je primárom v PP tak nechce robiť žiadne sekcie a keď tak čaká do poslednej minúty 😠 Môj lekár Adamkovič ma poslal aby mi dali termín bola som v 37 týždni,a primár ma objednal o 2 týždne,s tým že teraz sa už deti nevyberajú v 37 týždni ako niekedy. Môj lekár sa zhrozil že na čo chce čakať, a to som išla po výsledky krvi,tak ma ešte pozrel zo spodu,a ja som dostala také bolesti,že lekár mi vypísal papier na hospitalizáciu,a povedal že hlavička je už veľmi dole,a branka je otvorená na jeden palec,že do zajtra nemusím vydržať. Rozčúlil sa,na primára a povedal mi že keď ma nebudú chcieť hospitalizovať,a neurobia mi sekciu,aby som prišla za ním že mi vybaví KK,alebo Levoču. Takže tiež nemám dobré skúsenosti s primárom,a počula som dosť sťažností na primára. Naopak na doktora Raučinu som zase počula samé chvály. Nevedela som aký sú tu lekári,ale riskla som to,a malý je na svete,a je o 2 týždne mladší od tvojho.Hlavne že sú zdraví 😵 A kojíš ho?A ako ti bubká?

anickak
6. mar 2010

Livike.......
Myslím, že ste sa rozhodli správne pre dr. Papcúnovú. Mne osobne bolo veľmi ľúto, keď odišla z nemocnice, lebo je to ozaj špičková lekárka. Jej odchodom detské oddelenie veľa stratilo. Máme s ňou veľmi dobré skúsenosti. Často som žasla nad jej vedomosťami a neskutočnou obetavosťou. Keď sme sa dozvedeli, že začala ordinovať v Aduse, hneď sme s ňou spísali dohodu. Viem, že naše deti budú mať tú najlepšiu starostlivosť.

Aj keď do Popradu máme nejaký ten kilometer, neľutujem to. Myslím si, že ju netreba ani vychvaľovať , lebo každý, kto jej zveril svojich drobcov či už v nemocnici, alebo teraz, vie, o čom píšem.

mimuska21
6. mar 2010

ahoj stamion.no aj ja počúvam samé sťažnosti na primára.ked som tam ležala tak tiež nerobil sekcie skôr,čakal do poslednej chvíle,normálne mi tie ženz bolo ľúto.ja s ním nemám dobrú skúsenosť,bol mi veľmi nesympatický.raz sa ma na vizite pýtal či fajčím a ked som povedala,že nie tak sa ma opýtal či som si istá.nikdy som nefajčila a mala som astmu,tak že cigarety neznášam,keby si aspoň naštudoval moju kartu.vieš ako som preto revala?že si také o mne myslel.máš pravdu dr.Raučina je veľmi zlatý aj doktorka Luptáková,ale čo z toho ked primár tam má hlavné slovo.môj malý sa narodil už po termíne a ktovie ako by som dopadla tu v PP.radšej ani na to nemyslím.tak tvoj pán doktor mal pekné nervy.verím mu.v kežmarku by si nemala problémy.tam sú fakt všetci v pohode a pomôžu každému.ja som chodila do rizikovej poradne pred koncom tehotenstva k dr.remeckému a on priviedol na svet aj môjho malého.nedá sa ani slovami vyjadriť aký je dobrý odborník a tiež má veľké srdce ako človek.vždy mi vedel vyčariť úsmev na tvári.aj srandičky porobil.a pán primár dr. Vozár bol tiež milý.ja chodím k dr. Petrekovej tiež robí v KK ale externe.je to dobrá odborníčka,nedám na ňu dopustiť,prišla ma po pôrode pozrieť.fakt som to nečakala a normálne som mala slzy na krajíčku.nekojím ho,mlieko som stratila.spinká celkom dobre,najradšej vonku,a tvoj malinký ako?

domika9
6. mar 2010

žienky napíšem vam aj moju skusenosť sice som ešte nerodila ale v pp na gynekologii som leža 3x

prvy krat ešte za ,,stareho vedenia,, kedy bol primarom dr.Adamkovič vtedy to tam bolo hrozne lekari ti nič nepovedali čo je s tebou čo s tebou budu robiť (jediny kto mi normalne povedal o čo ide a čo bude bol vtedajší primar dr.Adamkovič) jeden doktor tam na mna na príjime nakričal že som si problem zavinila sama nepustil ma k slovu skakal do mna no des a hruza vtedy som povedala že viac do pp nemocnice nepojdem (vtedy som potratila 1x)
ale bola som nutena tam ísť znovu (momomaternicove tehotenstvo ) to tam už bolo ,,nove vedenie,, vtedy som nemala problem všetci boli ok všetko mi vysvetlili povedali takže ok
a potom som tam bola znovu za par mesiacov a to ma príjimal primar ktoreho prave spomínate a je fakt že mal taky zvlaštny prístup , ale nebolo to nič strašne len ma tiež par veci zaskočilo že aj napriek poz. tehotenskemu testu mi tvrdili že niesom tehotna a že ani som nebola pritom sestričky mi ,,bonzovali,, vyšku hcg v krvi takže viem ake som mala hodnoty a neboli zanedbatelne ale klesali tak ma tam nechali par dni kym neklesli hodnoty dostatočne a poslali ma domov s tym že som nebola tehotna citila som sa tam ako idiot ktory si domyslel tehotenstvo (takže další potrat)
len nechapem načo to bolo tvrdiť že som nebola tehotna jedina mi vtedy dodala odvahu dr. Luptakovu ktora mi vtedy povedala že by som to nemala takto nechať a mala by som podstupiť nejake odbornejšie vyštrenia a tak som aj spravila a dobre som urobila

aj napriek tomu všetkemu som sa rozhodla po počiatočnom vahani že pojdem rodiť do popradu tak snad to nebudem lutovať a v kutiku dufam že natrafím na dr. Luptakovu alebo na dr.Raučinu s nimi mam velmi dobre skusenosti

ale ved ja vam isto napíšem ako bolo 😀 😀 😀

zdenka_pp
6. mar 2010

Teda baby, keď tak čítam tie príspevky, akosi sa mi aj prestalo chcieť rodiť (a to som sa už aj tešila, že snáď ten môj pôrod bude ok, bezstresový)....takže mám dúfať, že natrafím na hocikoho iného, len nie na primára?

Ozaj, prietoky sa robia na 8. poschodí? Neviete, kto to má na starosti? Sestrička mi vravela, že začínajú robiť o 9:00, ale teraz si prezerám stránku nemocnice a nič konkrétne tu nemôžem nájsť.

domika9
6. mar 2010

zdenka a nevieš tie prietoky to ti robi doktor alebo len nejaka sestrička ?
mne zatial nič nevraveli o prietoky ale dali mi pporadnu o dva týždne tak asi koli tym prietokom

kikus85
6. mar 2010

ahoj...anickak
Aj mne je veľmi ľúto že primárka Papcunová už nie je na detskom oddelení v Poprade. Je to naozaj jedna obetavá a múdra doktorka. Pred dvoma rokmi na detskej intenzivke zachránila moje malé slniečko. Bolo to ako dar z nebies že práve ona v tú noc slúžila. A ďakujem za info... 😉 Doteraz som nevedela kde ju mám hľadať...
...kto je vlastne po nej teraz primárkou????

anickak
6. mar 2010

Ahoj... kikus
Pozdravujem a som rada, že máš ten istý názor.
Primárkou je teraz MUDr. Šoltýsová.

kikus85
6. mar 2010

Ozaj?. 😕 ...To je tá z kežmarku??? 😢

robka
6. mar 2010

Ahojte... 🙂

tiez pridam svoju skusenost ked som este lezala za stareho vedenia v popradskej nemocnici na gynekologii...bola som v 11tt ked ma prijali v noci o jednej so slabym krvacanim...rano som bohuzial potratila...ked som to povedala sestricke poslala za mnou doktora ten mi povedal (bez vysetrenia) ze sa nemam bat ze isto nie, ze je vsetko v poriadku...darmo som mu vysvetlovala ze to v poriadku nieje a ze som urcite potratila...nic so mnou nerobili absolutne ani krv ani ultrazvuk nic len do mna pchali tabletky na udrziavanie podotykam bola som po potrate☹ked sa uz manzel nemohol na mna pozerat siel za primarom urobil tam totalny bordel a az vtedy mi zacali robit vysetrenia...a pravda zistili na ultrazvuku ze som potratila...bola som styri dni po potrate takze domov som si odniesla silny zápal a antibiotika ☹

...pred troma mesiacmi som rodila za noveho vedenia a bola som nadmieru spokojna a to si viete predstavit s akym obrovskym strachom som sla na prijem po tej skusenosti...rodila som pri dr.Luptakovej bola velmi mila a profesionalna vsetko mi vysvetlila a odpovedala na vsetky moje i manzelove otazky 🙂 mozem len odporucit 🙂

anickak
7. mar 2010

Myslím, že je to bývalá primárka z Kežmarku. Aspoň som to tak počula.

tatianka.g
7. mar 2010

prajem krasne ranko 🙂
ja sa chystam rodit do KK, chodili ste aj na nejake predporodne cvicenia alebo prednasky?
A aky mate kocik?

zdenka_pp
7. mar 2010

Domika,
o prietokoch nič netuším, sestrička mi len povedala, že je to niečo ako ekg malého. A že ten papier z vyšetrenia si musím nechať a priniesť ho so sebou do pôrodnice, až to na mňa príde.
Prietoky sa robia v 36. tt, mne to vychádza tak 37.tt, ale hneď zajtra chcem ísť. Tak potom napíšem, že ako sa mi vodilo.

zdenka_pp
7. mar 2010

Tatianka,
ja nechodím na žiadne prednášky a cvičenia. Ale podľa mňa je fajn, ak sa zoznámiš s prostredím a ľuďmi, ktorí ti pomôžu priviesť na svet bábo.

Kočík mám Baby Smile, ale len tento týždeň sme skúšali, či sa vmestí do výťahu, pretože z našej kočikárne je vraj len sklad a kľúč má len domovníčka. Našťastie sa vmestí. Ale ja s tým bruchom k nemu zatiaľ nie 😀

domika9
7. mar 2010

no aj ja som zvedava či sa mi vmesti kočiar do vyťahu my sice byvame v dome ale ked pojdem ku starkej tak neviem ako to budem riešiť , no uvidíme
zdenka potom daj vedieť či to robi doktor alebo sestrička

domika9
7. mar 2010

a kedy ti dali teraz poradnu mne o dva tt

zdenka_pp
7. mar 2010

Jasné, dám vedieť, že čo a ako. Najbližšiu poradňu mám 22.3. Čo rátam, že bude možno aj posledná. Očakávam, že porodím pred termínom (1.4.). Ale to je len taký môj plán, neviem, čo na to bábo 😀

domika9
7. mar 2010

ja som tiež zvedava kedy to na mna pride prvy termín som mala 24.4 takže možno potiahnem až dovtedy ale myslím že to bude skor okolo toho terajšieho termínu

gajana1
7. mar 2010

Ahojte
prietoky by mal robiť Dr.

domika9
7. mar 2010

dik gajana 😉

stamion
7. mar 2010

Zdenka a Domika prietoky robí lekár,mne osobne ich robil dr. Raučina. To je ako ultrazvuk,s tým že tam počuť aj ozvy plodu, lekár tam vidí množstvo plodovej vody, v akom ste týždni, a to je všetko. A robí sa to na 8.poschodí.Bola som tam pred 10 hod. a to som bola už posledná,takže radšej tam chodťe skôr.Za minútku ste vybavené 😉

stamion
7. mar 2010

Mimuska,ani ja nemám mlieko,dávam mu bebu. Ale večer mi vypije 160ml,zdá sa mi že veľa. Cez deň mu dám 120ml,a vyspí 3až 4 hodiny,a keď sa mi zobudí medzi tými 4 hodinami tak mu dám feniklový čajík. A nezapeká tvojo malého? V utorok ideme do poradni tak som zvedavá čo mi povie lekárka a hlavne ako priberá 😉 V nedeľu 14 máme krstiny tak sa už pomaly chystáme, vy ste už pokrstený?

tinna1
7. mar 2010

...Kikus, je to naozaj "ta" z KK 😔 , vsak to v PP na detskom uz aj tak vyzerá ako v kezmarku 😝 , škoda Poprad bol na tom dobre. ☹

mariavall
7. mar 2010

Ahojte baby, ako tak citam posledne prispevky, tak zacinam vazne uvazovat, ze si predsa len objednam (zaplatim) konkretneho doktora(-ku).

kikus85
7. mar 2010

tinna1
taaak je to predsa dr. Šoltýsová! S tou má velmi zlé skúsenosti este z KK moja sesternica 😖 . A počula som na ňu sťažnosti aj od iných matiek z okolia.

stamion
7. mar 2010

Mariavall, ja keby že idem rodiť ešte raz,tak si určite zaplatím nejakého lekára,ale nepoznala som tu žiadneho lekára,a išla som na plánovaný cisarák,tak som si myslela že nemusím si zaplatiť žiadneho lekára,ale mýlila som sa. Ale na druhej strane som mala šťastie na doktorky,a boli fakt super,aj dobrú prácu si odviedli 😵 Takže ja by som ti doporučila doktora Raučinu, lebo väčšina mamičiek ho mala pri pôrode,a veľmi si ho chválili 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre