Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

mafia102
17. jún 2010

Ja som tiez este s malym nebola plavat, ale chcela by som, vinka musime sa dakedy uz dohodnut, a ten kurz je naozaj super,kamoska tam chodi, a velmi si to chvali, ale naozaj je to dost drahe :(

lenocka84
17. jún 2010

@vinka ano to som myslela, ale posielaju + - okolo 18
ale dakujem

vinka
17. jún 2010

No kurz je dobrý ale finančne nie pre mna.Nám už cicia plávanie dosť penazí 😀

mafia102
17. jún 2010

Maji, aj pre malu musis kupovat listok?

vinka
17. jún 2010

Nie.Tam je to dáko do výšky.Ale približne do 3 rokov nemusíš. 😉

stamion
18. jún 2010

ahojte babenky pozerám že tu dnes nikto nebol. My sme boli dnes u krčnej na kontrole či má uško Simonko v poriadku,a je to v poriadku. Včera ráno mal zase teplotu 38,1,ale potom cez deň už nič. Myslím že sú to zúbky 😉

mimuska21
19. jún 2010

ahoj stami,tak ako píšeš o chvíľku budete mať zúbok. 😀 u nás pokoj kľud,žiadne teploty ani nervozita,len si všetko pcháme do pusky,ručičky,všetky hračky a ked ho mám na rukách tak mi hned chytí ruku a pchá do pusy 😎 .tak to je super,že má už uško v poriadku. 😉

stamion
19. jún 2010

Mimus a ako ste dopadli so strechou? Už to máte hotové?

mimuska21
19. jún 2010

no máme už založené obkladové dosky a fóliu a čakáme na krytinu,je objednaná.sme dnes pratali na stavbe lebo v pondelok nám už prídu stavať priečky na poschodie.

onellyo
20. jún 2010

baby 🙂 🙂 🙂 🙂
kolko ma vypit babetko ked ma okolo 5,200-350kg a ma 7 tyz???

stamion
20. jún 2010

onellyo a ty ho kojíš? Asi 150ml mlieka ale to je písané na umelej výžive.

domika9
20. jún 2010

onelly ja ked som malemu dala len čisto z flaše tak maximalne vypil 90 ml takže nemaj boja kolko vypije tolko mu stači a ked bude hladny vypyta si zas 😉

onellyo
20. jún 2010

domika9 🙂
ja kojim aj dokrmujem, takze neviem kolko mu
mam navarit ,,, aj ked mam vahu novu ukazuje volajako
naopak 😀 😀
takze neviem kolko mu mam navarit
a zacinam mat pocit ze uz s prsnika mu volako
neberie zacne plakat aj ked mlieko este ide
a ked mu dam flasu tak je spokojnucky,,,,,

inac dokrmuje tu volaktora???? nechce sa mi citat pozadu!!!

vinka
20. jún 2010

Onellyo to bude tým,že dokrmuješ.On odmieta prsník.Lebo z prsníka ide podstatne ťažšie ako z flaše.A zistil kde mu dobre tečie.Vieš a deti sú vybité.No načo sa on bude trápiť ked mu dáš niečo čo mu potečie?Preto sa hnevá na prsníku a ho nechce 😒

onellyo
21. jún 2010

no nas dnes caka ortopedia,,,
ideme ku varholikovi ,,ma s nim niektora skusenosti??
som zvedava co tam vyvedieme hihihii 🙂 🙂 🙂

inac stretko sa konalo???

vinka
21. jún 2010

Ano stretko bolo.Daj si trinku a ona má fotky v albume 😉

mafia102
21. jún 2010

Onellyo, ja som chodila s malym ku Varholikovi, a je to tam uolne v pohode, maju tam dobry system, medzi 12.00 a 13.00 beru len babetka, zoberu po 4 naraz dnu, ide to tam rychlo 🙂

mimuska21
21. jún 2010

Onellyho ja som s malým tiež chodila k Varholíkový a bola som spokojná,bol milý,prvýkrát nás zobrali hned a druhýkrát nás objednali a tiež sme išli presne na čas,no viac sme tam neboli lebo malý mal ukážkové jadierka. 🙂

stamion
21. jún 2010

onellyo,ja som malého prikrmovala od začiatku,kojila som ho 3 týždne a potom mi mlieko celkom odišlo.Od začiatku som mala málo mlieka a Simonko bol veľký hladoš,nakojila som ho a on spustil rev tak potom ešte vypil koľko som mu dala do fľaše,a mlieko som mu robila podľa tabuľky čo je uvedená na mlieku. Ja mu dávam bebu. On keď nechcel čo bolo málokedy 😉 tak vyplazil jazyk a fľaša vypadla von,takže sa neboj mu dať viac,lebo dieťa vie kedy má dosť 🙂
S nožkami by ste nemali mať žiadne problémy,lebo chlapci majú lepšie vyvinuté jadierka ako dievčatá,samozrejme sú aj výnimky 😉
Inakšie babenky som chorá ako pes,nos mám celý zdretý od smrkania,no horor. Aj malý mi začína kýchať,takže máme kopu radosti 😒

onellyo
21. jún 2010

stamion ,,, 🙂
ja prikrmujem po 18 dni narodenia tiez mam malo mlieka

ja davam nutrilon ,,ale v tabulkach s mam riadit mesiacmi??
pretoze moj ma nad 5 kil,, a tam sa pise viac!!!

som rada ze mate dobre skusenosti s varholikom,,
uvidime ako dopadnem,,,

mimuska21
21. jún 2010

ahoj stamion,hm tak to máš veselo ked si chorá,ja som bola tiež nachladená,ale malý nič asi má dobrú imunitu,musím poklopkať na drevo.tak sa skoro vylieč a dávaj pozor na malého,aby neochorel,ved už mal dosť s tým uškom.

stamion
21. jún 2010

onellyo,riaď sa vekom dieťaťa,a ja som dávala o jednu dávku viac,napr. keď bolo v tabuľke na 2 mesiace tak takú dávku som mu dávala už keď mal 1,5 mesiaca, to uvidíš či mu to stačí keď sa napapá. Ja som mu zvýšila dávku keď po vypití mlieka plakal že bol ešte hladný,lebo tým že dieťa rastie potrebuje stále viac a viac 😉 Urob mu dávku čo je na 2 mesiace a uvidíš koľko ti vypije,a podľa toho mu budeš robiť mlieko 😉
Ahoj Mimuška, musíme sa ti pochváliť že už papáme mrkvičku,aj výživky,chválabožku že už nám to chutí 🙂 Vy už papáte aj mäsko? No dúfam že sa skoro vyliečim,a že to budeme mať bez následkov 😉 Vy sa ako držíte?

zdenka_pp
21. jún 2010

Ahojte žienky, tak my sme týždeň nekakali, takže včera večer nastúpila do akcie rektálna rúrka. Aj s pomocou rúrky, to z neho išlo fakt ťažko a to pomáhal, tlačil ako vládal. Dnes v noci konečne pokojne spal, aj keď nadránom sa opäť začal pučiť. Ináč nám posledný týždeň strašne zle spal, celé noci sa pučil, až sa divím, že sa nezobudil (aj som dúfala, že sa nezobudí, lebo to by určite plakal). Bolo to dačo otrasné. Sedela som na posleli a pozerala do postieľky, kde on neustále ručičkami a nožičkami šermoval. Cestoval po celej postieľke a aj hlavičkou udieral do postieľky, ako sebou lomcoval.
Neviem, ako mu pomôcť.
My ideme za Varholíkom 30.6., no neviem, ako dopadneme, lebo malý neznesie na sebe ortopedické nohavičky, lebo si nemôže hýbať nožičkami a prdkať. Len čo sa pokúsim mu ich dať, spustí nenormálny rev a dávam ich hneď dole. Naspoledy čo sme u neho boli, tak mal "jadrá neprítomné". Neviete čo to znamená??? Lebo povedal, že sa všetko dobre vyvíja a na papier napísal toto. A detská lekárka povedala, že je to v jeho veku normálne, ale neviem, čo to znamená, tak potom sa asi všetko dobre nevyvíja, nie?

vinka
21. jún 2010

Zdenka to znamená,že ešte nesú dovyvíjané jadierka.Ale to neznamená nič neobvykle.Lebo do toho 4 mesiaca sa vyvíjaju.takže preto ti povedal,že je všetko ok. 😉

onellyo
21. jún 2010

zdenka 🙂 🙂
ani mi ich este nemame vyvynute je to v pohode,,
ked ti pusti nozicky nasiroko nieje ziadny problem,,,

inac ja som mala tuto noc od 3 do pol 6 to
iste v spanku sa metal ako hovoris tak isto,, davam mu kvapky sab,
po nich mi po krmeni odgrcne viac ako obvykle
ty davas volajake kvapky????

mimuska21
21. jún 2010

no tak to som rada stami,že vám už chutí,nie mäsko ešte nedávam začnem a ž po 6 mesiacoch,včera som mu varila zemiak s mrkvičkou a dnes zemiak so špenátom,všetko mu chutí a do výživy mu už dávam postrúhanú piškótku.tak,že ja už zeleninové zmesi nekupujem,iba ovocné.inak sa máme dobre,konečne sa to doma ukľudnilo,psík je už ok,už mám po skúške tak pohoda.len keby sa už oteplilo.l

Zdenka,tak to si mala ťažký týždeň,aj malý mal dosť,chudáčik. ☹ neboj jadierka sa vám iste vyvinú. bude dobre uvidíš.mne vždy každý hovoril,že nekojené detičky majú zápchy a vidíš,my zápchu našťastie nepoznáme,a prdy už ani nehovorím,malému je jedno kde je,ked sa mu chce tak prdí a a prdí,až sa niekedy hanbím,ked som na úrade a on spustí,no proste všetci majú humor. 🙂

zdenka_pp
21. jún 2010

Onellyo, ja tiež dávam Sab, skúšala som aj Espumisan (fungoval asi najmenej) a aj Infacol. Najnovšie mi niekto poradil, že po kojení dávať pár lyžičiek harmančekového čaju. Najprv som sa bála, vraj harmanček je alergén, ale dnes som si povedala, že to skúsim. Tak uvidím, či to bude mať nejaký efekt. Môj malý má navyše aj pruh a keď sa pučí, tak sa to len zhoršuje.

zdenka_pp
21. jún 2010

Mimuska, tak to máš o zábavu postarané, keď ti malý tak "vystrája" na verejnosti 😀

onellyo
21. jún 2010

zdenka
davas pri kazdom kojeni ??? ja davam len rano a vecer 🙂 ,,,
a ty iba kojis??
ja mocim cumlik do fenikloveho caju cumlik,,moj
lekar povedal ziadne caje pretoze tam je vela
inych latok ako cukor stabilizator atd,,,
daj vediet ako zareagoval,, Adamko!!! 🙂

zdenka_pp
21. jún 2010

Onellyo, ja iba kojím, zatiaľ netreba prikrmovať a kvapky tiež dávam len ráno a večer. Nedávam mu detský harmančekový čaj, ale obyčajný (vrecúško nechám lúhovať len 20 sek., aby sa zafarbila trošku voda), práve kvôli tým cukrom. Trošku sa bojím, či nebude mať nejakú neželanú reakciu, no uvidíme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre