Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

zdenka_pp
22. mar 2010

No blíži sa to, najradšej by som to mala za sebou už tento týždeň. Aj keď lekár mi zmenil termín na 1.4., ale nerada by som. Mám silné opuchy nôh, už permanentné, na poslednej prehliadke mi objavili bielkoviny v moči ☹ . Som zvedavá, čo to bude dnes na poradni.
A moje pocity? Nuž, ako keď ideš maturovať a si nenaučená 😀 , aj keď mm ma upokojuje, že všetko potrebné pre bábo máme, ak sa niečo vyskytne, tak sa proste dokúpi.
Keď si predstavím, že onedlho budem mať pri sebe drobca, ktorý bude odo mňa maximálne závislý, nuž nie je mi dvakrát do smiechu....toľká zodpovednosť. Snažím sa ale nad tým moc nepremýšľať, ináč by prevážil strach nad radosťou z drobca.

domika9
22. mar 2010

zdenka bielkovinu v moči mam aj ja od decembra a dokonca v jauari som mala bielkovinu + krv a naposledy som mala hnis a nechapem že skadial tiež som zvedava čo bude dnes za naaaalez 🙂

robka
22. mar 2010

zdeni a ja kvoli opuchnutym noham a bielkovine v moci som lezala tyzden pred porodom v nemocnici s miernou preeklampsiou...prajem ti aby vsetko dobre dopadlo 🙂

vinka
22. mar 2010

Zdenka neboj sa.Je to prirodzená vec pri ktorej asi samo všetko príde. 🙂 Všetko ťa potom napadne čo teraz by ťa nenapadlo. 😉 A ak ti môžem poradiť tak sa snaž rozkojiť v nemocnici.Nie len prikladať ako ti to budú tvrdiť.Ale sa rozkojuj aj odsávačkou.Tá má vyšší ťah zo začiatku ako dieťa. 😉

tatianka.g
22. mar 2010

baby aky je to pocit ked tvrdne brusko?je ho mam obcas tvrdsie aleto len rano ked mi treba na malu 🙂

zdenka_pp
22. mar 2010

Takže posledná poradňa za mnou... keďže mi gyndoš ani nedal ďalší termín 😀 , do soboty to vraj určite príde. Hlienová zátka je fuč, kŕčok sa stiahol o 50%, vložil do vnútra prst (ak som dobre pochopila). Malý má dobrú polohu, hlavička je dole, aj keď má klesnúť ešte nižšie ako je. Tak čakám...
Ja som na konci tehotenstva a tiež netuším čo je to tvrdnutie brucha. Mala som ho ako kameň, ale to len keď malý sa moc natlačil na stenu brucha.

Vinka, neplánujem si brať svoju odsávačku, vraj majú v nemocnici. Toho kojenia sa bojím, baby mávajú skôr problémy, ako pohodové kojenie. Budem to musieť na sebe vyskúšať, čo na mňa funguje a tak. Ale v nemocnici by mala byť nejaká laktačná poradkyňa, nie?

domika9
22. mar 2010

zdenka aj ja som už doma ale teba som asi nevidela bola predomnou jedna tehotna kočka ale to si asi nebola ty
mna čaka ešte jedna poradna a koniec dr. povedal že ppotiahnem určite do sviatkov , maly ma dobru vahu tak som rada už ma 2600g

vinka
22. mar 2010

Zdenka majú v nemocke v pp odsávačku.Oni ti požičajú.No na sestričky v pp musíš byť dobfre obrnená.Tie detské čo sú na novorodencoch.Oni ti vela o dojčení nepovedia.Dajú ti papier do rúk a čítaj.Ale skúčaj polohy pri dojčení.Si ešte teraz kým si doma vygoogli polohy a niečo o dojčení.A ked budeš doma a budeš mať problém tu na konovi je téma dakujeme Annag.Určite napíš do témi ona ti poradí.Ale kojenie je prirodzená vec.Netreba sa toho báť.A môžeš mať čo aj budeš mať popraskané bradavky bolestivé ale všetko prejde.Na ne najlepšie zaberá masť bepantenol. 😉

stamion
22. mar 2010

Zdenka,neboj sa keď budeš mať problém s dojčením len sa opýtaj sestričky,ale nie čo je pri deťoch ale čo je na oddelení. Mne dávala sestrička obklady,a dávala mi kvapky do nosa aby sa mi spustilo mliečko,a zabralo to 😵 Takže sa neboj, držím palce 🙂

vinka
22. mar 2010

No hej ženské sestri sú nato.Oni sú zlaté podstatne lepšie ako novorodenecké.

onellyo
23. mar 2010

miavin-- kociar ani t daleka vybraty nemam ,,,to je moja dilema, hihihihi
ale musim uz lebo ternim je tu co chvila 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
inac baby ja som uz 2 krat v noci dostala take krce do litka
ze uz ma 2 boli noha,,,, ze vraj je normalne
ale citala som ze je bud malo horcika
alebo mi ide krcova zila 😖 😖 😖 😖 ☹ ☹ ☹ ☹

miavin
23. mar 2010

onellyo - nič si z toho nerob - ja som tiež mala také krče - a keby si videla aké som mala spuchnuté chodidlá - ani kapce som skoro neobula...... A kedy máš termín?

domika9
23. mar 2010

onellyo kup si šumive magnezium a každy den si sprav jedno a prejde ti to , ja som tiež mavala krče

zdenka_pp
23. mar 2010

Ďakujem za rady baby, niečo som si už stiahla o kojení, polohy tam ale nie sú, skúsim pohľadať na nete. Myslíte si, že ten vankúš na kojenie má zmysel? Nekupovala som si ho, som si myslela, že zbytočne. Používa ho niektorá z vás?

Domika, ani ja som ťa nevidela. Tesne pred treťou som vyšla z ambulancie, ale bola tam len jedna tehuľka, síce krátkovlasá, ale s blond melírom, síce som sa radšej lepšie prizrela, ale vedela som, že to nie si ty.

Vinka, ten bepanthenol treba pred kojením zmyť z prsníkov? Mne sesterka dala kalciovú masť, lebo ona ju nevyužila.

vinka
23. mar 2010

Bepantenol nie ale kalciovú ano.Preto je dobrý bepantenol pre také ako som ja,že zabúdajú. 😀 😀 Ja osobne nemám skúsenosť s vankúšom a kojím ešte dnes. 😉 Ono sama si nájdeš potom tú najlepšiu polohu 🙂

domika9
23. mar 2010

zdenka tak tu tehulku som videla aj ja ja som prišla tesne po tretej
vinka a nevieš možem používať masť infadolan je to čisto vitamínova masť a mam ju doma kupenu tak aby som ju minula

domika9
23. mar 2010

a inač tiež som ju okukovala či to niesi nahodou ty tak si musela myslieť že nam harka jedna ju okukuje druha tiež 😀 😀 😀

onellyo
23. mar 2010

miavin------------- bola som kupit ten magnezium,,, 🙂
termin mam 1 maj,,, a podla Vojtasaka ked som bola34 tyz
tak vravel ze tyz , skor,, tak uvidime, kedy to pride 🙂 🙂 🙂

domika9
23. mar 2010

baby inač bola som minuleho týždna v tescu a poviem vam vela tehuliek som stretla čo su tak doať vysoko tehotne to som už davno nevidela tolko brušiek pokope 🙂
aj u nas v dedine je vela tehotnych tak asi plodny rok 😉

vinka
23. mar 2010

Dominika to sa ti zdá lebo si ty tehu.Aj ja ked som čakala som si myslela,že všetke popradčanky sú zbúchané. 😀 😀 😀 A teraz vidím len tak niekedy dáku jednu dve. 😀 Neviem ale ved ked máš príbalový leták tak tam budeš mať napísané či je aj na bradavky vhodná.Baby ste mi neodpovedali,že prečo sa nepridáte do témi poprad babytuning?Hm....? 😕 😀 Sme tam velká veselá kopa.A každú novú tvár z pp alebo aj okolia aj z kk príjmeme medzi seba. 🙂 Robíme si aj stretká je nám veselo 🙂

zdenka_pp
23. mar 2010

Vinka, toto fórum mi momentálne vyhovuje viac, vzhľadom, že sa tu preberajú veci okolo pôrodu, čo je pre mňa aktuálne. Bola som sa pozrieť aj na Babytuning 5, ale ak by som chcela byť v obraze o čom to je, musela by som si prečítať celé fórum, lebo ste sa tam teda poriadne rozpísali 😀 .

Domika, dnes som bola v Kauflande na nákup a po ceste som postretala toooooľko ľudí s kočíkmi a malými deťmi....fakt neúrekom. Ale sa im nečudujem, konečne sa oteplilo a tak povyliezali z bytov. Mňa tiež láka von, ale nevládzem a tak sedím doma, maximálne si skočím do obchodu. Už aj preto by som chcela, aby sa malý narodil, aby som si odkrútila tie prvé dni a týždne doma (neviem, kedy je vhodné ísť s takým malým bábom von, vraj sa musí najprv vyhnisať či čo), že keď príde máj budem môcť behať s kočíkom aj ja.

domika9
23. mar 2010

zdenka u nas je taky zvyk že s dieťaťom možeš ísť von až ked je pokrstene , tak tajne dufam že budem schopna 3 týždne po narodeni babo pokrstiť aby som mohla do ulíc no uvidím ako to cele bude možno budem rozbita ešte 5 tt po 😅

zdenka ani ja moc vonku teraz nechodím do obchodu to nemam daleko tak tiež občas skočim tam ale väčšinou napíšem mm nech sa zastaví v potravinach ešte minuleho týždna som sa vybrala do svitu ale ked som bola v stredu tak už mi nebolo všetko jedno -ku babke daleko , autobus ani nahodou , cikať mi trebalo každu chvílu tak som si povedala že takto sama už nepojdem že je najvyšší čas sedieť doma 😀
ale su mamičky ktore idu vonku aj par dni po prichode z nemocnice takže je to asi na každom ako sa bude citiť
predpokladam že u nas je to preto takto zaužívane že až po krste (a inač do krstu sa nechodí ani na navštevu ku babätku) lebo babo nema imunitu a tu ked vyjdem 1x s malym vonku tak bude mať každa tetka hlavu komplet v kočiari že čo to mate ake to mate a bla bla v meste to je predsalen ine tam sa nikto netara a nepcha ruky do kočiara

zdenka_pp
23. mar 2010

Jááááj, to poznám, to že až po krste, keby som bola u nás vo Vranove, bolo by to to isté (celá moja rodina žije v jeho okolitých dedinách a hlavne moja babka by teda riadne reptala). Ale tu v PP ma nikto nepozná, nikto mi nemá čo hovoriť, čo mám a čo nemám robiť, že čo ľudia povedia atď...
Veď ak bude malý v poriadku a pripravený ísť von a keď bude pekne, nie je dôvod odkladať vychádzky (ale prvý týždeň to aj tak neplánujem, ja budem dosť rozbitá, budem rada, že si oddýchnem).

domika9
23. mar 2010

ja mam velku terasu takže určite ho budem davať v kočíku na ňu a mam ju fajne otočenu do zahrady takže si budeme zvykať na nej ale aj tak sa už velmi teším až pojdeme vonku ako velka rodinka 🙂

vinka
23. mar 2010

Zdenka nemáš pravdu lebo to nieje na pokračovanie.My tam píšeme čo cez den prežijeme a raDíME SA A PODOBNE.Máme aj tehulku čo čaká dvojky. 😀 Aj my sme tam boli tehulky.A vôbec to nieje potrebné čítať celé.Lebo to nieje na pokračovanie. 😀 😀 Ale ja vás nenútim.Len ma to napadlo ked ste z pp 😉 Ak nie tak nie nič sa nedeje. 🙂

domika9
23. mar 2010

vinka gajanu asi myslíš 🙂 pozname občas sem píše 😉 a ona ma termín v apríli ako aj ja tak sem tam aj v aprílovkach sa ,,vidíme,,

domika9
23. mar 2010

robka teba som sa chccela spytať mala si aj vysoky tlak ked ta poslali do nemocnice? lebo bielkovinu aj opuchy mam aj ja
a ku ktoremu dr. chodíš?

robka
23. mar 2010

domika ja chodim k Vojtasakovi.....ja som mala aj tlak vysoky takze preto som musela ist, ale ked tlak vysoky nemas tak to by nemal byt problem lebo opuchy su normalne v tehotenstve... 😉

domika9
23. mar 2010

ved hej len sa včera dr. nad tym už zamyslal lebo od decembra mam bielkovinu

mafia102
23. mar 2010

Caute baby, vidim, ze vas tu dost vela pribudlo, uz som tu dlho nebol, tak vsetkym tehulkam drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre