Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

gajana1
26. mar 2010

Ja idem v pondelok na prietoky a mňa asi tak dlho už nenechaju uvidime

pettka44
26. mar 2010

No to uz budes 38 tt uz si ta tam asi nechaju, kedze mas dva pokladiky 😉 no skoda, rada by som ta tam stretla aj s babatkami..a Zdenka ako? Uz rodi? 🙂

gajana1
26. mar 2010

Peťka a ty si aj prve mala sekciou?

pettka44
26. mar 2010

Ano aj prve som mala sekciou, ale to bolo akutne , neplanovane 🙂

gajana1
26. mar 2010

Ja sa sekcie bojim a maš celkovu či lokalnu ?

pettka44
26. mar 2010

chcem mat spinalku, cize chcem byt pri vedomi aj prvy krat som bola, neboj trva to cca 10 minut , aj ja mam trosku strach ,ale to je normalne 😉

gajana1
26. mar 2010

Aj ja som si dala spinal. Ja som už bola na anesteziologickom

pettka44
26. mar 2010

a to tam treba povedat?lebo ja som sa pytala doktora a on mi povedal, ze je to na mne pre co sa rozhodnem 😲

gajana1
26. mar 2010

ja som si robila predoperačne - interne a na anesteziologickej ambulancii a tam sa ma pytal aj papier som podpisovala

pettka44
26. mar 2010

no dufam, ze to nebude problem, a neuspia ma nasilu 😀 😀 😀 lebo ja so tiez nieco podpisovala 😀

domika9
26. mar 2010

pettka tak dufaj že to nebola darovacia zmluva ked si niečo podpisovala 😀 😀 😀

pettka44
26. mar 2010

Domika to Ti poviem, ja som bola v takom strese, ze by som podpisala hocico,len nech som prec 😀 , baby a netrpnu Vam ruky ?

zdenka_pp
26. mar 2010

No babenky u mňa žiadna zmena. Zbalená som, už len dohodím nabíjačku na mobil a papiere a prezuvky pre mm (neviem, či je to potrebné, niekde som čítala, že áno, no neviem, ako je to tu v PP) a bude to komplet.
Zabudla som volať gyndošovi, tak hneď v pondelok (ak dovtedy neporodím) sa mu budem musieť ozvať.
Už aj nad tým rozmýšľam, čo mi má mm priniesť potom ako občerstvenie do nemocnice, ale to už asi nebudem môcť žiadne citrusy ani nič také, že?? kvôli kojeniu??

pettka44
26. mar 2010

Zdenka citrusy nemozes, ja si pamatam ze prve jedlo som mohla len banan a piskoty a Lucku, ale ja som si dala cokoladu 😀 ...drziim palce 😉

zdenka_pp
26. mar 2010

Ale to ti v nemocnici povedali, že čo ti môže mm doniesť na sváču?? Že čo je vhodné a čo nie?

Ja som tiež na sladké, bude to veeeeeeeeľmi ťažké sa obmedziť.

domika9
26. mar 2010

zden ka a na kojenie je vraj dobry jablkovy džus 😉 ja to mam už teraz na pamäti 😀
a mm kupim len tie navleky čo su v nemocnici všade ja myslím že to bude stačiť a balite si nejaku druhu tašku na porod? alebo len date navrch tašky tie potrebne veci ?

pettka mne netrpnu ruky iba v noci občas ale trpne mi vrch brucha a hlavne ked si lahnem na lavy bok

domika9
26. mar 2010

baby ja si píšm ešte v inej teme a prišla som nato že v hociktorej nemocnici davaju uplne normalnu stravu po porode akože im dali normalne šošovicovy prívarok a na večeru vypražany karfiol a ked sa pytali že prečo taku stravu tak im povedali že možu jesť všetko ale s mierou tak neviem tiež som zvedava čo povedia v poprade a čo nam budu davať papať

ja tiež zošokovana že čo si budem variť a nakoniec som sa dozvedela že možem všetko a niekto nemože skoro nič tak si vyber

domika9
26. mar 2010

a beru si vaše polovičky ku porodu aj nejake občerstvenie ?

mafia102
26. mar 2010

Caute baby, sekcie sa vobec nemusite bat, nie je to take hrozne, cely zakrok trva asi pol hodiny, pre mna bolo najhorsie kym mi pichli spinalku, bolo to fakt brutal, kedze sa anesteziologicka nemohla trafit, no a po sekcii, tusim 12 hodin som nemohla vstat z postele, ani sa hybat, tak ma vsetko bolelo.
Domika, moj maly ma pol roka, stale ho kojim, a este stale sa obmedzujem v jedeni, ale teraz to uz nie je take hroze, najhorsie boli prve tri mesiace, tam som si musela davat fakt pozor....

domika9
26. mar 2010

ja budem tiež obmedzovať určite jedla , korenia atd ale tak ma to prekvapilo že niekde vravia to a inde ine ale samozrejme každe babo je ine a niekto fakt može zjesť všetko aje to ok a niekto nemože skoro nič ale to si musíme zistiť každa na svojom drobcovi
len si neviem zatial dosť dobre predstaviť moj jedalniček no uvidíme 😅

mafia102
26. mar 2010

ten jedalnicek nie je az taky hrozny, pre mna bolo najhorsie vzdat sa paradajok, doteraz napriklad nejem strukoviny, ale to mi az tak nevadi, inak uz jem vsetko

domika9
26. mar 2010

ja aj teraz často rozmyšlam čo budem zase variť a ešte ked budem obmedzovana tak to už budem asi uplne mimo a celu noc budem rozmyšlať čo variť 🙂

zdenka_pp
27. mar 2010

Domika, môj mm asi nebude chcieť žiadne občerstvenie, v najlepšom prípade si možno vezme nejaký keksík. Ale vodu mu určite vezmem, ja nebudem môcť piť.
Paradajky sú také zlé???? Môj otec pestuje doma a každé leto sa idem za mi zadrhnúť.

zdenka_pp
27. mar 2010

Druhú tašku si nebalím, mám všetko v jednej, akurát košeľu na pôrod, osušku, župan a prezuvky si dávam navrch tašky. Veď to nám musia povedať, čo budeme potrebovať. Keď sa pôjdem sprchovať, tak sa budem musieť vrátiť a vziať si žabky do sprchy.
Ktovie ako to tam chodí.

mafia102
27. mar 2010

Zdenka, paradajky sa naozaj nesmu jest, nesmies jest strukoviny, citrusy, zeleninu, okrem mrkvy. Ale ked si trochu das, a ak to s babetkom nic nebude robit, tsk potom po troske mozes...

silvia_pp
27. mar 2010

Zdenka, keď ideš rodiť, tak všetky veci máš so sebou na pôrodnej sále,po príchode sa prezlečieš do košele a po klystíre sa ideš sprchovať,ale všetko sa to deje na pôrodnej sále a až po pôrode ťa prevezú na izbu...Manžel prezúvky nepotrebuje,tam mu ich dajú...

domika9
27. mar 2010

tak ak tam budeme fučať niekolko hodín tak isto bude mm smädny a hladny tak niečo isto musím nachystať 🙂

zdenka_pp
27. mar 2010

Škoda tých domácich paradajok, fakt ich mám veľmi rada ☹ ☹ ☹ .
Vďaka za všetky info. Mm si nechce brať prezuvky, že max. si dá návleky, no keď mu tam niečo dajú, tak ok.
Náš prcek nie a nie ísť von. Rodina mi každý deň volá a telefón začína tou istou vetou : "Ešte stále si doma?"
A to som si dnes v noci dala pod seba plachtu navyše, že ak by náhodou praskla voda, tak aby som nezničila nový matrac.

domika9
27. mar 2010

baby a košelu na porod mate taku vpredu na gombíky lebo ja si chcem vziať na porod taku staru a na tej prave nemam gombíky , až na tych ostatnych

zdenka_pp
27. mar 2010

Ja mám na pôrod kúpenú z čiňaku (ak by sa mi moc zašpinila, že mi nebude ľúto ju hneď vyhodiť, ináč košele vôbec nenosím, iba nohavice a tričko), a tá má gombičky klasicky vpredu na hrudníku. Potom mám ešte dve kúpené, jedna má gombičky po stranách a jedna má dokonca len otvory na cici 😀 😀 .
Ale čo som videla kamoški/yne "akčné"foto zo sály, tak ona mala tú košeľu až okolo krku. Ale úprimne netuším, že či nemala košeľu s otvorom, alebo sa im nechcelo čakať, kým sa rozopne, aby si malého mohla priložiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre