Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

pettka44
3. apr 2010

bola som zamestnana, dobre, ze hovoris, dakujem ,ved som nieco pocula aj v spravach, politici chcu,aby sa zvysovala porodnost,ale tie prachy co davaju rodinam su na smiech 😠 😠

domika9
3. apr 2010

ved to a ked si rodila pred 5 rokmi tak dnes su zakony uplne ine a treba vyplnať ine tlačiva atd. ja som si platila aj DNP a tak som všetko musela davať na socialku 2x a mm ked to bol zaniesť sa pytal tej pani či maju všetko alebo im ešte niečo treba a ona že všetko je uplne v poriadku a za 2 dni mi volal šef že treba mi tam niečo vyplniť tak som zvedava lebo som mu povedala že oni tam už všetko maju tak teraz rozmyšlam či som tam ešte nemala raz ísť že čo to chceli snad nebudem teraz bez materskej 😖 , tak tajne dufam že tam mali len zmätok

silvia_pp
3. apr 2010

Ahoj domika,radšej tam zájdi,lebo aj ja som si platila DNP,mala som všetko vyplatené,papiere odovzdané a kým som sa dostala k peniazom z DNP,tak to trvalo tri mesiace a to už musel môj mm ísť robiť poriadky do soc.poisťovne rovno za riaditeľom,lebo neviem kedy by sa rozhýbali,materská mi chodila normálne,ale z DNP nič,ale keď tam narobil bordel,tak nabehli peniaze na účet za pár dní aj s doplatkom za ostatné mesiace,čo mi nič neposlali, vyhovárali sa tam jedna na druhú.... 😠

silvia_pp
3. apr 2010

takže zmätok tam majú asi poriadny.... 😠

mimuska21
3. apr 2010

ahoj tatinka,aj ja chodím k dr. Petrekovej.
dievčatká aj mňa pálila záha,ale mne na to nejak nič nepomohlo,ale malý sa narodil krásny vlasatý tak že to stálo za to. 😀

domika9
3. apr 2010

no marodka mi chodila normalne s DNP tak tajne dufam že je to ok

domika9
3. apr 2010

silvia pozeram že ty si šla asi z jednej materskej na druhu rovno že ? a ako si si platila to DNP po prvej materskej si si ho začala dalej platiť celu rodičovsku a potom ti vznikol narok aj pri druhej rodičovskej ?

silvia_pp
3. apr 2010

aha,tak to už nemajú,čo zbabrať,keď ti posielali s marodkou 🙂 mne to vyplácali teraz prvý krát s materskou... takže to budeš mať ok.... 😉

domika9
3. apr 2010

pri prvej si si neplatila DNP ?

silvia_pp
3. apr 2010

nešla som z materskej do materskej,pracovala som rok a pol a počas tej doby som si to začala platiť,tam je podmienka,aby si si platila 270dní a vtedy vzniká nárok,ale samozrejme si to môžeš platiťaj počas rodičovskej dovolenky, pri prvej materskej som o tom ešte nevedela.... ☹

domika9
3. apr 2010

no o tej podmienke viem ale či sa to da platiť počas rodičovskej a potom to znovu ,,čerpať,,
ale asi sa to bude dať

domika9
3. apr 2010

ja som si to platila velmi dlho ja mam podmienku 270dni splnenu snad niekolkokrat 😀 😀 😀

silvia_pp
3. apr 2010

ale keď bude mať dcérka pol roka,tak to pôjdem zrušiť,lebo musíš pokračovať v platení poistenia ďalej,ale to asi všetko vieš... 😉

silvia_pp
3. apr 2010

počas tehotenstva som určitý čas bola na PN,ale nemala som 270dní,tak som z toho nič nemala,začala som to poberať až teraz a je to veľká pomoc, aj keď len na chvíľu 😠

domika9
3. apr 2010

ja si to asi začnem platiť zas a potom šup na druhu matersku 🙂

domika9
3. apr 2010

ja som vedela že budem marodovať cele tehotenstvo tak ja som si to platila už dlhšie predtým asi vyše 2 rokov ale to sa rychlo vrati - veru je to riadne pomoc neviem kde by som naškrabala na celu vybavu pre drobca kedže nemam po kom dediť tak sme všetko kupovali nove tak to boola ina suma 😠 ked to cele sppočítam

silvia_pp
3. apr 2010

v pohode si to môžeš platiť aj počas rodičovskej a tým budeš mať splnenú podmienku na výplatu zvýšeného rodičovského,ak by si šla z materskej do materskej....iste si tiež počula,že na ten zvýšený rodičovský je potrebné byť poistená opäť 270dní....

silvia_pp
3. apr 2010

viem o čom hovoríš ☹ pri prvej dcére som tiež musela všetko kupovať,ale kedže mám opäť dcérku,tak mám pokoj,dokupujem už len pár vecí... 🙂

mariann2
3. apr 2010

ďakujem kočky, za odpoveď. Budem sa musieť k dr. Vojtaššákovi objednať, asi by som mala v nejakom predstihu. Napíšem mu mail.

domika9
3. apr 2010

ja som si oblečenie objednala z netu tak som tym celkom ušetrila oproti nakupu v obchode a potom som bola aj v tescu na novoročnom vypredaji 😀 a aj nakupom v polsku sme dosť ušetrili tak som rada lebo keby si to mam všetko kupovať s obyčajnej marodky asi by ma ceklo

domika9
3. apr 2010

mariann vklude zavolaj sestričke a objednaj sa pri nej ona ti všetko vysvetlí v akom tt je to najvhodnejšie robiť a dohodneš si s nou termín - su velmi ochotní bez problemu

domika9
3. apr 2010

a mna objednali asi do 2 týždnov a to bolo tesne pred vianocami a potom hned po vianociach

mariann2
3. apr 2010

Ďakujem Domika, budem volať v 20tt, dohodnem sa s ňou kedy by bolo najlepšie prísť. A písali ste, že to stojí cca 55€?

domika9
3. apr 2010

za vyšetrenie platíš 55eur a ked chceš aj fotku tak za každu 3eura alebo si daj cd-čko a tam ti da tych fotiek plno a za cd zaplatíš 10eur čiže mna to vyšlo 65eur - ja niesom jeho pacientka preto taka cena
ked si jeho pacientka tak platíš menej

onellyo
3. apr 2010

ahojte ,,, ja som si platila DNP bola som na marodke cele tehotenstvo,,
na matersku som sla 20,3 a behom tyz, mi prislo rozhodnutie o uznani materskej
ale vsetko som si odnasala na socialku sama,,,,
ale co som pocula ze slobodne matky ostavaju na materskej 36 tyz,,,,
a mne odpisali ze budem tych 26 ako vydata tak asi sa tam vyberiem a opytam ako to je!! 🙂 🙂 🙂

onellyo
3. apr 2010

domika9 a ty ako uz by to aj mohlo na teba prist 🙂 🙂 mas to za par 😵

domika9
3. apr 2010

no veru mohlo by 😀

hej a to je pravda ked si vydata tak maš narok na matersku 28týždnov a ked si slobodna matka alebo sa ti narodi naraz viac deti tak maš narok na dlhšiu matersku ale neviem ako dlho a ja som nastupila na matersku 5.3 a dodnes mi neprišlo nič tak dufam že tam bude chaoz a ma rafne

a ja som si tiež sama odnašala na socialku aj prechodky z mesiaca na mesiac aj žiadosť o materske akurat tu druhu žiadosť o materske som dala zamestnavatelovi a ten to šiel hned odniesť isto viem lebo mi volal že tam bol tak dufam že to bude ok
aj ked som šla na marodku tak papier ktory mal prísť aj mne - tak mne neprišiel iba zamestnavatelovi a ten papier sa ku mne dodnes nedostal tak asi im to už nebolo treba čo mi chceli oznamiť 😀

mafia102
3. apr 2010

Baby, z tej socialnej poistovne si nic nerobte, ja som nastupila na matersku 3.9, a rozhodnutrie mi prislo az niekedy v oktobri :(, takze tam maju asi riadny bordel, ale peniaze prisli vzdy nacas 🙂

domika9
3. apr 2010

no ine neostava len čakať 🙂

onellyo
3. apr 2010

domika
aj ja som stale odnasala sama aj od zamestanavatela,,,
k materskej sa tam dava navyse akurat kolko si mala vyplatu za cely min,rok
no tak neviem preco mi napisali ze mi uznavaju matersku ako vydatej?? 😠
no nic pojdem sa tam opytat ,,, inac mas pravdu oplatilo sa to platit,,, ved marodku som mala
viac ako volakto dostane na ruku v praci 😉 a matersku mi dali este viac,,,
ono je dobre troska zneuzit aj ten stat,,, mne to vyslo tak ze presne v druhom mesiaci
tehotenstva som mala vyplatene 270 dni hihihihi 🙂 🙂 😀 😀 😀
takze parada,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre