Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

stamion
25. dec 2009

dakujem veronika,aj tebe tami. Som rada že už tam nemajú tú elektr.odsávačku, takže tami ani si dlho nebola v nemocnici,aj stehy ti vybrali v nemocnici? Lebo mne vyberali na siedmy deň,a potom som tam ležala ešte dva dni,čiže dokopy 9 dní,už mi bolo veľmi dlho.Ale už tak dlho nenechávajú,takže samé pozitívne správy sa dozvedám vďaka vám maminky 🙂 držte sa papa 😵

tami_tami
25. dec 2009

stamion rodila som v utorok a v sobotu sme sli domov... stehy som bola vyberat v pondelok na prijmovej ambulancii na 9.posch. - to bola minutka 😉

po sekcii ak nie su problemy pustaju na 5. den, po spontannom porode na 4. den - ratam aj den porodu. 😉

trinka
28. dec 2009

no jasne tami_tami, že sme tam boli spolu... mas fotky na FB?

A doktor Surgent pracuje na porodnici stale- nemala som nikoho dohodnuteho, ale k druhemu babu si ho dohodnem. Bola som velmi spokojna.

tami_tami
28. dec 2009

trinika - ano mam plno plno 😀 uz mi sibe nic nerobim len fotim :D

stamion
28. dec 2009

Trinka a ty nám neukážeš svoju maličkú? Tami máš krásneho chlapčeka.

livike
28. dec 2009

Ahojte babi...
Ja mám svoj prvý porod v marci, a dakujem vam za vaše prihody a zážitky z PP nemocnice..Neviem si ten porod ani predstaviť, ale dufam ze to nejak prežijem. Tiez nemam dohodnuteho lekara ani sa nechystam, zatial sa mame OK, maličky je v poriadku, rastie ako má...Takze uvidime. Určite by som chcela epi ale ked má byt ten porod taky rychly tak ani nemusi byt.
Takze drzim palceky este vsetkym mamickam ktorych to este len čaka ako mna aby sme to v pohode zvládli a prajem vsetko dobre, vela zdravička pre mamičky ktoré to už máte za sebou a už sa z vašich maličkych anjelikov vytešujete doma...

veronikapp
28. dec 2009

livike pokial mas prvy porod radsej si nedavaj epi. Samozrejme hovorim to z vlastnej skusenosti. Pri prvom som ho mala a vobec som nevedela dychat, mala bola pridusena. Pri druhom porode som si nedala a bolo to uplne ine. Tie bolesti su sice silne, ale prave to ma prinutilo predychavat- dychanie pomahalo aj mne, lebo som tym lepsie zvladala bolesti, a dcera mala viac kyslika- a to je velmi dolezite.

A inak- aj pri epi som citila bolest, menej ale predsa. Nie je to uplne utlmene. Prirodzene je prirodzene 😉 .

robka
28. dec 2009

ahojte...
livike dakujem pekne...drzim ti palce, a nech ti to zbehne a uzivas si s nami 🙂 ako sa mate babi ako drobcovia 🙂

tami_tami
28. dec 2009

stamion - dakujeme za pochvalu - ja sa tiez na neho nemozem vynadivat 😅

livike
29. dec 2009

Dakujem Veronika za radu...
Podla mna záleží ako dlho mamina trpí, či už bolesti pretrvávajú dlhšiu dobu a má nejaké problémy s otváraním alebo kontrakciami....Takze ja sa asi rozhodnem až ked to bude...Alebo mi povedia, že bábatko je velké alebo ťažké aby som zase netrpela...Záleží na situácii...Iné zase vychvalujú že bez toho by už viac nešli...Tak neviem...ale aj tak ti dakujem...
A myslíte si, že tá predporodná príprava a tie kurzy pomáhajú pri porode???Ze vám to niečo dá???Alebo sa tá zvládnuť aj bez toho, že nevieš do čoho ideš....Dýchanie, tlačenie a tak dalej....Lebo rozmýšlam či začať chodiť, alebo to nemusí byť...
Dakujem prajem krásny den...

veronikapp
29. dec 2009

livike- epi mi pichli akoze ,,protekcne,, bez akehokolvek vysetrenia, ked som uz v tych bolestiach nevedela ci to vydrzim. Inak pokial viem, nerobi sa to tak. Musis ist pred porodom za ,,aristom,, na predoperacne vysetrenie. A este sa musi najst niekto, kto ti to epi pride pichnut. Kludne sa moze stat, ze budes rodit v noci a aristi nebudu mat prave cas... ale urcite nezatracujem epi. Urcite ma svoje vyhody. Tiez poznam mamicky, ktore by uz bez epi nesli.

predoperacnu pripravu som neabsolvovala, ale ak uvazujes o epi, nebola by na skodu. Naucia ta tam aspon spravne dychat 😉

trinka
29. dec 2009

Dievčence,
tak fotky našej kočky pridám do albumu... 🙂

livike,
ja som mala epi dohodnutu, ale som rada, že mi ju nepichli. Mala mal obtočenu šnuru okolo krku a keby som necitila bolesti, tak by som ju nevytlačila a skončilo by sa to všelijako. Aspon tak mi sestrička povedala. A to vytlačenie aj tak prišlo v poslednej chvíli. A aj tak, ked som sa otovorila natolko aby mi ju mohli pichnut, tak prisli 4 kontrakcie a o 15 min som rodila 😀 Ale každopadne je dobre ak ju mas dohodnutu, je to istota, aspon pre tvoj pocit, že keby si niečo nezvladala... 😉 Každá sme iná. Ja som mala štastie, že ma dlho netrapil lekar... Dostala som čipky, praskol mi vodu, hned som dostala infuziu a potom mi ešte niečo pichli na otvorenie branky... tri hodiny aj so zašitím... ja som mala aj pôrodný plan a chodila som aj na prípravu pred porodom, a pri porode bol manžel a skvelý personál...

stamion
30. dec 2009

Trinka malú máš zlatučkú, a poriadne vlasatú.Neviem či aj teba tak pálila záha,ako mňa páli, lebo vraj vtedy rastú dieťatku vlásky,tak podľa toho by mal môj malý mať vlasy po zadok 😵 .Livike pozrela som si ten tvoj plán čo máš v albume,a podľa neho by som mala mať dievčatko,ale lekár mi povedal už tri razy že to bude chlapec, tak uvidíme kde je pravda. A odkiaľ máš ten plán? Hlavne je aby boli naše detičky zdravé a to je jedno či chlapček alebo dievčatko,no nie? 🙂 Livike a ako sa cítiš,pozerám že z posledných príspevkov sme tu dve čo ich to najbližšie čaká, ja idem do poradni 11.1. a ty?

mariavall
30. dec 2009

Zdravím všetky mamičky a budúce mamičky z okresu Poprad. 🙂 Občas sem nakuknem a prečítam si Vaše rady, postrehy ohľadom popradskej nemocnice, keďže aj mňa to v blízkej budúcnosti čaká a ako asi každá prvorodička trošku stresujem. 🙂

trinka
31. dec 2009

Dakujem stamion 🙂 zaha ma palila teda poriadne asi od tretieho mesiaca až do konca 😠 papala som Renie a nosili mi ho z čiech, lebo u nas sa nevyraba...

domika9
31. dec 2009

ahojte kočky tiež riešim už dlhšiu dobu kde ísť rodiť naše babo , musím povedať , že s popradskou nemocnicou už mam nejake skusenosti ležala som tam aj za ,,stareho ,, aj za ,,noveho,, vedenia na gynekologii a aj napriek tomu že sa tam toho velmi vela zmenilo k lepšiemu stale ma to viac ťaha ísť rodiť do kežmarku tak ak ste tam niektora boli neviete nahodou kolko nadštandardnych a polonadšt. izieb tam je a kolko nadšt. je v pp (pokial viem polonadštandard v pp nieje )
mariavall pozeram že mame podobny termín možno sa niekde aj stretneme 🙂

veronikapp
31. dec 2009

mariavall, dominika9 ahojte 🙂
dominika nadstandardne izby su v pp 2 😉

domika9
1. jan 2010

veronikapp a asi su stele obsadene že 🙂 , stale sa nejako spolieham že v kežmarku je menej rodičiek a tym aj väčšia šanca že natrafím na volny nadštandard alebo aspon polonadštandard velmi by sme s mm chceli aby tam mohol za nami chodiť na viac ako 10minut na chodbu
a neviete ako to vlastne je mesiac pred porodom sa stale chodi na kontrolu už do nemocnice v ktorej chcete rodiť alebo až do konca sa chodi ku svojmu dr.?

veronikapp
1. jan 2010

domika mas pravdu, kedze sa teraz vela rodi, stale su obsadene 😒 Ale mozno budes mat stastie. Ani na obycajnej izbe to nie je zle, pokial budes mat dobru spolubyvajucu. Moze byt aj veselo 😉
Na kontrolu som chodila az do konca ku mojmu lekarovi, az ked som prenasala, poslal ma hore do nemocnice.

domika9
1. jan 2010

veronika ty si rodila v poprade? ake su tam sestričky su ochotne pomocť s kojením a podobne ? lekarov tam poznam takže viem že su celkom ok až na jedneho 🙂

livike
1. jan 2010

Ahoj Stamion...
Tak ty to budeš mať skor za sebou ako vidim....A už druhé dieťaťko tak asi nemaš taky strach ako ja...
Ja idem do poradne teraz 7meho...nabuduci tyzden...A citim sa celkom dobre....Ešte som nemala žiadne problémy a všetko prebieha normálne ako má....Ziadna záha ma ešte nepálila, žiadne zápchy, žiadne opuchy, normálne fungujem, varim, periem, žehlím. chodím na prechádzky so svojim psikom...Len sa mi už tažšie leží a spí....Ale to je tým bruškom...Ale už by som to chcela mať zasebou.
Rozmyšlam že začnem chodiť na ten predporodný kurz, ale neviem za kým mám isť. Ci na 8posch. alebo 9.posch. Ci potrebuju nejaky papier od lekara ze tam mozem chodit. A koľko sa za to platí...Lebo asi je to ten kurz velmi užitočný aby ma nič neprekvapilo ...Aj by som tie nadštandardné izby aj porodnú sálu videla a tak...
Da sa tam len tak zaklopat a povedat ze sa chcem pozrieť???
A mna by tiez zaujímalo v ktorom tyzdni sa už začína chodiť do nemocnice na tie kontroly...
Poradte skusenejšie babenky....budeme radi...

Ten čínsky kalendár som tu niekde objavila, už mali predtym baby a mne to vychádza na chlapčeka a tiez mi lekar potvrdil už 3x ze bude chlapček...

Tak pekny večer vsetkým...

domika9
1. jan 2010

livike mne to podla kalendara nevyšlo -je to asi len nahoda podla kalendara by bolo dievčatko a čakame chlapčeka 🙂

veronikapp
1. jan 2010

domika, ano rodila som v pp, sestricky ako ktore...
K tym kontrolam- v prvom tehotenstve som chodila do nemocnice na kontroly posledny mesiac. Moja doktorka nemala ultrazvuk, tak som jej mesiac pred porodom povedala, ze uz chcem ist na kontroly do nemocnice. Ale odvtedy sa to tam velmi zmenilo. Pri druhom tehotenstve som uz mala ineho lekara, ktory mi vzdy urobil aj ultrazvuk, pozrel polohu, prietoky... Az ked som prenasala, poslal ma hore. Nie som si ista, ale pokial viem, do nemocnice chodia na ultrazvukove kontroly a vysetrenia len rizikove tehulky, a prenasajuce.

K predporodnemu kurzu- neporadim, nechodila som, ale ak do pondelka nenapise niekto iny ako to funguje, zistim 😀

domika9
1. jan 2010

ja skusim napísať meil do kežmarku ako to tam chodi možno mi odpíšu , či to vyžaduju tie kontroly alebo ako ved za opytanie nebiju 😉

mariavall
2. jan 2010

Ahojte,
livike - aj ja rozmyslam nad predporodnym kurzom, viem ze ho robia aj v MC Bambino, takze ja sa budem informovat tam. Zatial som si ku kurzu pozrela nejake informacie na ich stranke.

stamion
3. jan 2010

Ahoj Livike,buď rada že ťa nepáli žáha,lebo je to veľmi nepríjemné. Tie kurzy sú v Bambine ako písala mariavall, ale si môžeš pozrieť aj na internete či niečo nenájdeš. Ja to nepotrebujem keďže idem na cisarák,a preto sa o to ani nezaujímam. Opýtaj sa sestričky keď pôjdeš teraz do poradni že či ti nevie poradiť o tie kurzy. 😵 Drž sa a napíš po poradni,že čo ti povedal lekár 🙂

livike
3. jan 2010

Ahojte babi
Diki za informácie...Asi sa opýtam sestričky o tom kurze, alebo pojdem priamo do nemocnice za vrchnou sestrou na 9 poschodie aby mi poradila...
Počula som že v nemocnici su lepšie kurzy ako v Bambine. V Bambine je to všetko len o teorii ako by to malo byt...ale v nemocnici vam vysvetlia všetko ako to bude naozaj a spoznáte sestričky ktoré tam aj potom možu byť. už vam nebudu take cudzie ked sa snimi zoznámite...
Takže ešte pouvažujem a ešte raz diki ...
Stamion a jedna otázočka....Prečo budeš rodiť cisárskym???Mas nejaké komplikácie???

trinka
3. jan 2010

Livike,
najlepšie urobíš ak pojdes priamo za vrchnou, je veľmi milá a tie kurzy v nemocnici sú veľmi dobré. Stačí ak ti dá tvoj lekár v poradni odporúčanie a pojdes sa prihlásiť na deviate k vrchnej. Ja som tie kurzy absolvovala a boli sme aj s manželom pozrieť na porodnej sale, bolo to super- aspon vies co ta caká, co sa bude diať s tebou a s babatkom, naozaj odporúčam 😀

livike
4. jan 2010

Dakujem Trinka
Určite sa tam zastavim. Idem vo stvrtok na poradnu tak to odporúčanie si vypýtam a 12teho mam aj tak kontrolu v nemocnici na gastro-entro.amb. tak sa na 9.posch. zastavím...
Ta vrchná sa volá Gutová alebo ako???A treba tam zazvoniť zrejme ked nebudu mať dvere otvorené..No nejak to vybavím. Tiez som zvedavá na tu porodnu salu a na ten kurz sa asi prihlásim ked sa bude dať.
Este raz dik 😉

stamion
4. jan 2010

Livike, tak ja mám úzku panvu,máme to dedičné, aj prvú dcéru som mala preto cisárskym,ale ešte aj mám jeden rez presne na tom mieste kde sa robí cisársky rez, lebo ako 13 ročnej mi operovali močové cesty,takže teraz budem mať už tretí rez na tom istom mieste.A mám aj veľké zrasty po operáciach,takže také komplikované. 😉 Ale to je jedno ako porodíš,len nech je všetko v poriadku.Držím ti palce na štvrtok.papa 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre