Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

silvia_pp
22. apr 2010

Domika gratulujem, tebe a Matúškovi veľa veľa zdravíčka...držte sa 🙂

miavin
22. apr 2010

Domika - srdečne gratulujééééém, Matúškovi a tebe prajem veľa veľa zdravíííííčka, tebe veľa mliečka - veľmi sa tešíme

monkapp
22. apr 2010

robka, tami_tami dakujem za privitanie 🙂..dievcata, tiez ste chodievali na ten predporodny kurz? ja uz mam najvyssi cas zacat, aj ked sa este nevie, ci nebudem rodit sekciou, nakolko je maly KP a lekar mi povedal, ze skor si mysli, ze sa dokonca neotoci..tak uvidime..v kazdom pripade ma zaujima, ako to tam v PP porodnici vyzera, aky je personal a vobec, vsetko, co sa okolo porodu deje. Pocula som, ze to tam niekedy pred mesiacom vynovili. Na stand. izbach su max. dve, vraj aj sprchy su vynovene.

Ked Vas mozem poprosit o par rad, chcela by som vediet, co so sebou do porodnice? Pre seba a drobca? Zaujima ma tiez, ci babatka balia do nemocnicnych periniek, alebo si mam doniest nejaku vlastnu? Neviem, co vsetko v nemocnici mi daju a co vsetko si mam zabezpecit ja.

Dakujem baby 🙂

tami_tami
22. apr 2010

monka ja osobne som na kurz nechodila a nakoniec som tiez rodila cisarskym 😉
co sa tyka nadstandar.izieb neviem - ja som bola na normalnej aj to na strane rizikovych lebo sestonedelie bolo plne... a tieto izby su vacsinou obsadene a po cisaraku prekladaju na druhu izbu po 24 hodinach a ked ta potom maju stahovat na nastand. o den- dva tak sa ti to velmi neoplati sa hore dole stahovat - a po sekcii uz vobec... si myslim aspon ja...
pre male ti treba len veci na cestu domov, vlhcene obrusky a plienky - ziadne perinky, oblecko nic - kym ste v nemocke vsetko davaju oni - ked zaspinis daju ti cistu 😉 takze s tym sa netrap ak ho najdem kludne ti poslen ak chces svoj zoznam do porodnice a nechybalo mi ozaj nic 😉

tami_tami
22. apr 2010

toto je moj zoznam - su tu aj veci navyse tak pisem k nik ak ich netrebalo:
- doklady (OP, KP, TP, ak si vydata tak aj sobasny list, pripadne ak nie vyhlasenie o otcovstve ak davate)
- nabijacka na mobil
- lieky (ak mas nejake co uzivas pravidelne mimo tehotenstva)
- sp. pradlo (nohavicky, podprdy na kojenie a teple ponozky)
- nocna kosela (jedna na porod, dve na gombiky na potom)
- zupan
- slapky (jedne gumene do sprchy, jedne normalne )
- uterak (aspon tri)
- mydlo, toaletny, kefka, pasta, dezodorant,...
- porodnicke vlozky - aspon dva baliky - mala som jeden a bolo malo
- vlozky do podprdy
- hyg. vreckovky
- vlhcene utierky
- plienky (jednorazovky 28ks + 5 bavlnenych) - bavlnene netrebalo - davaju v nemocke
- septonex sprej (na pupok) - tiez netrebalo no davala som svoj
- odlicovacie tampony / gaza - na pupok - boli na izbe no davala som svoje
- detske tycinky do usi
- babylove gel - na umyvanie maleho (- alebo proste nejake detske mydlo) - staci umyvat v cistej vodicke a vlastne ani
sama nekupes v nemocke - teda mne dali maleho den pred ochodom a to bol okupany - takze uz som
nestihla...
- babylove olej pre tehotne - pre mna na brusko (to len ja mam tak som
si napisala)
- ortop. nohavicky c.1 - netrebalo, v nemocke sa nasiroko nebali az doma
- hreben/kefka na vlasky pre maleho
- odsavacka na mlieko + jedna flasa (tiez beriem pre istotu)
- ponozky, rukavicky, bavlnena ciapocka pre maleho kym budeme v
nemocnici (+ pre istotu aspon 1 kosielka) - netrebalo nic
- calciova mast - pre mna na bradavky
- pytiol mast - na zaparenu dupu (mam doma tak beriem) - netrebalo
- detsky olejcek pre maleho (na natretie po kupani)
- zasyp (na dupu)

tami_tami
22. apr 2010

a este vodu pre teba - lucku - vlea vela 😉

tatianka.g
22. apr 2010

Domika aj ja sa pripajam, blahozelam k Matuskovi,vybrali ste krasne meno, aj my nad nim uvazujeme.
Prajem Vam nech ste hlavne zdravi a tesim sa na info z porodu 🙂

monkapp
22. apr 2010

tami_tami dakujem velmi pekne, pozeram, ze mi este par veci chyba, ale vacsiu uz mam. Tak ty si rodila cisarskym? Ak sa mozem opytat, preco? A mala si ho uz naplanovany? Ake to bolo? Ja uz jazvu mam - po apendixe - no netrufnem si porovnat bolest jazvy, ci to boli podobne, hm? 🙂 Tami_tami, mala si spinalku? Este by ma zaujimalo, kedy sa dohaduje cisarsky? Dokedy sa caka, kym sa babatko neotoci?

onellyo
22. apr 2010

Domika 🙂 🙂 🙂
blahozelam k syncekovi,,vela zdravicka,,, pre oboch,, 😉

onellyo
22. apr 2010

monkapp 🙂 🙂 🙂
dakujem 😵
ono tie posledne tyz,,su ako nekonecny pribeh,,,
vleecu sa ::---((((

a co sa tyka cisarskeho a otocenia babetka dole nozkami
cakaju do poslednej chvile,,, primar je proti cisarskym
ak niesu nutne!!!!

stamion
22. apr 2010

Ahoj monka,tami ti už napísala zoznam,tak ti nič nepíšem lebo máš tam všetko.Ja som mala tiež cisarák pre úzku panvu,aj prvú dcéru som mala cisárskym.Mala som epidurál, a všetko som vnímala,aj malého som videla hneď ako ho vybrali,super zážitok 😵 Keď je poloha KP tak sa čaká do poslednej chvíle,lebo otočiť sa môže aj na sále tesne pred pôrodom,tak uvidíš či sa otočí alebo nie. A k akému gynekologovi chodíš?

monkapp
22. apr 2010

Ahoj stamion, chodim ku Vojtassakovi..nakolko som sa do PP prestahovala pred dvoma rokmi, tak som sla na odporucania..zatial som spokojna, aj ked, neviem, ako casto sa ma v poradni kontrolovat aj palpacne? myslim vaginalne vysetrenie.. Zatial ma takto kontroloval raz cca v polovici tehotenstva a predtym hned na zaciatku, ked som k nemu prisla s tym, ze som tehotna a chcela by som byt v jeho starostlivosti. Zatial u nas vsetko prebieha v poriadku, az na ten KP a obcas pobolievanie v krizoch s miernym vystrekovanim bolesti do oboch stran bruska..Citala som, ze to uz mozu byt tie neprave kontrakcie..

tami_tami
22. apr 2010

monka nemala som planovany cisarak bolo to necakane ale to je na dlho... ano, mala som spinal a velmi som si to neuzivala kedze som s tym neratala tak som bola dost v soku z toho ze ma budu rezat... ale vsetko bolo vpohode, jazva ma bolela sice cely mesiac po porode ale to je individualne . druhe baby uz na druhy den behali ako keby im nic nerobili... takze neviem ako je to pri planovanom cisarksom... ja chodim ku Kelemenovi a tiez ma vysetroval palpacne len parkrat na zaciatku potom uz len sono... 😉

stamion
22. apr 2010

tak to som prekvapená že vás vyšetrovali zo spodu len párkrát,lebo mňa vyšetroval lekár každú poradňu aj zo spodu aj ultrazvukom 🙂 Monka a bola si na 4D,kedže to má Vojtašák?Ja som chcela ísť ale ked som počula cenu tak ma to prešlo 😒

zdenka_pp
22. apr 2010

Domika, gratulujem 😅 😵 😅 😵
A to si sa bála, že drobec bude veľký a má len niečo málo cez 3 kg. Tak to som tu ja porodila asi najťažšieho 😉
Prajem ti, aby si sa čo najskôr zotavila a Matúško nech si zvyká na ten veľký svet 😅

Monka, do nemocky si namiesto detského oleja vezmi radšej obyčajnú modrú indulonu. Aj oni len ju používajú a aj ju odporúčajú, že detičky nie sú na ňu alergické. Olej vraj upcháva veľmi póry (aj keď indolona je tiež riadne mastná). Tiež ju používam a všetko je ok (keď si predstavím, že kedysi som si ňou krémovala topánky 😀 ... ).

mariann2
22. apr 2010

domika, blahoželááám, držte sa. 🙂

robka
22. apr 2010

monka ja som rodila prirodzene bez epi 😉 nechodila som predtym na predporodny kurz mala som nejake zdravotne problemy nemohla som cvicit ,ale co poznam baby co tam chodili tak si to pochvalovali...lepsie sa spoznas so sestrickami a doktormi a ukazi ti vsetko - porodnu salu, novorodenecke oddelenie aj nadstandardy....ak by som mohla urcite by som sla 😉 tami ti krasne rozpisala co ti treba 😵 a tiez odporucam ti indulonu ja ju tiez pouzivam 😉
ja tiez chodim k Vojtassakovi a tiez ma nepozeral vzdy len na zaciatku potom za kazdym ultrazvuk (ja som mala aj 3krat 4D) a na konci tehotenstva ma pozeral asi dva krat ... 😵 normalne zavidim tie bruska sice som stastna ze mam maleho pri sebe ale tehotenstvo som si uzivala hrozne 😵

monkapp
22. apr 2010

stamion...Vojtaššák mi 4D-čko robil párkrát, to som mala zaplatený akýsi nadštandard (prvú polovicu tehotenstva)..nejak sa mi to nezdalo až tak výhodné, ako mi to opisoval, druhú polovicu tehotenstva ho už zaplatený nemám. Takže za 4D utz platím nejakých 30 alebo 33 Eur

zdenka_pp...dakujem za radu, tú indulonu mi odporúčali viaceré mamičky 🙂

robka...tak hádam doktor vie, čo robí :-/...pokiaľ nie je treba, tak som aj rada, od kedy som tehotná, je pre mňa to vyšetrenie ešte nepríjemnejšie..

Ozaj baby, bola som na špeciálnom genetickom utz, kde mi gynekolog povedal, že podľa toho, čo vidí, to nevyzerá, že sa drobec do pôrodu ešte otočí..a to som bola v 29 tt tuším...má v brušku vraj menej miesta a je tam tak pokrútený, že skôr nie ako áno...tak neviem...môj lekár mi zatiaľ nič o neotočení nepovedal..iba ak, že bábo má polohu KP...tak uvidíme...Myslíte, ked to takto vidí ten Dr., maličký tak do porodu aj ostane?

tami_tami
22. apr 2010

monka my doma uz tiez pouzivame indulonu no do porodnice som brala aviril - som nevedela o indulone 😉
robka - ja by som tiez chcela este brusko 😅

miavin
23. apr 2010

monka - moja švagriná má termín 18.5 - a drobec sa jej len teraz otočil, takže pohoda,
čo sa týka kozmetiky, my používame hipp ale aj penathen - vynikajúca kozmetika - máme od narodenia jede "kýblik" na riťku a doteraz ho používame 😀

stamion
23. apr 2010

Babenky,nejde zajtra niektorá z vás na mestský úrad? Budú tam vítať detičky do života 🙂 A inakšie ja používam modrú indulonu aj na vyrážky, na tváričke a veľmi to malému pomáha 😉

zuzunemec
23. apr 2010

Ahojte. Konečne som našla nejaké babenky z Popradu, čo tu aj rodili a nepreferujú Kežmarok. 🙂 Ja som sa tiež rozhodla pre PP, lebo KK mi je strašne nesympatický. Chcem sa vás opýtať, ako to je s manželom pri pôrode? Môže byť s vami celú prvú dobu pôrodnú, alebo ho ku vám pustili už až na tlačenie? 😉

mimuska21
23. apr 2010

Domika, srdečne ti blahoželám,nech ste len zdravíííííííííí . 🙂

zdenka_pp
23. apr 2010

Zuzunemec, ja som tiež chcela mať mm pri sebe ( ale keďže kontrakcie nepostupovali tak ako mali, tak som ho poslala domov, že bude so mnou zbytočne tie hodiny čakať) počas celého pôrodu, no doki mi hovorila, že so mnou môže byť v prijímacej miestnosti iba vtedy, keď tam nebude nijaká iná rodička.
Mm som si zavolala, až keď som bola na 3 prsty otvorená, to už som išla aj na sál. Tam už bol so mnou (netuším ako dlho to trvalo) a mohol zostať aj tie dve hoďky po pôrode, no to som ho poslala domov, lebo zo mňa už nič nebolo, nevládala som ani oči držať otvorené, nie to sa s ním ešte baviť.

zuzunemec
23. apr 2010

Zdenka, ďakujem. Dúfam, že tam nebudem musieť byť sama 😖 , že tam teda žiadna rodička nebude. 😉

robka
23. apr 2010

zuzunemec presne ako pise zdenka ja som mala muza pri sebe ked som isla na salu, lebo sme boli dve co sme rodili a spolu sme predychavali a podporovali sa😉pokecali sme si a potom ked som bola uz na sale tak ho zavolali bol tam so mnou nejake tri hodinky 😉a bol so mnou aj po porode

petikd
23. apr 2010

Ahojte,zapojím sa 😉
Zuzumec no ja som rodila trošku dávnejšie,ale muž bol pri mne,prišiel hned ako som mu zavolala o 1 v noci 😀 Bol pri mne stále,od kedy prišiel,aj pri pôrode aj 2 hodky po.A to je super,lebo som tam aspon nebola sama 😉

monkapp
24. apr 2010

Ahojte, ako je to s prítomnosťou manžela pri pôrode, ak sa robí sekcia? Ako to celé prebieha po tom? Je možná nejaká návšteva, či až po dni?

stamion
24. apr 2010

Ahoj monka,tak pri cisárskom bohužiaľ nemôže byť prítomný manžel. Mňa manžel čakal na chodbe, a hneď videl aj malého ako ho niesli na novorodenecké,a videl aj mňa po sekcii ako ma viezli na oddelenie. Návšteva je možná až o 2 dni,lebo po sekcii musíš 12 hod. ležať, a potom pomaly vstávaš ale najprv len k umývadlu, neskôr na wc. Na izbu manžela nepustia,takže až budeš chodiť tak môžeš ísť do jedálne k návšteve.

mafia102
24. apr 2010

Mne robili sekciu vecer a na druhy den som uz zacala chodit, a manezela v pohode pustili za mnou na izbu, aj ked len na chvilu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre