Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

lubkamak
11. máj 2010

onellyo
na koliky ti skusim poradit olejcek na bolave brusko zn. weleda. Dostat kupit v DM drogerii, Je to prirodna kozmetika a mojemu malemu vzdy zabralo na bolave brusko, a a si po 10 minutach sa vyprdkal a bolo dobre. Aj teraz ho pouzivam pri druhom. Dokonca a ja som si mastila brucho po porode a prestalo bolet. on akoby zohrieval crievka. Kruzivimi pohybmi po brusku a zakoncis pri nozicke kde vraj smeruje hrube crevo. No neviem ci to pomoze ale nam to pomahalo. Inak predtym som vseliake rady pocuvala... prilozit teplu plienku na bolave brusko ale jedine oolejcek zabral. red tym maly plakaval aj dve hodiny.

gabinka79
11. máj 2010

My sme používali mastičku na bruško. Tiež pekne zabrala. Nepamätám si jej presný názov, ale začínala sa na F.
Ja mám ručnú odsávačku Medelu - nie pumpičkovú ale piestovú. Dá sa na nej nastaviť ťah mliečka.

vinka
11. máj 2010

Tá mastička s volá pupík 😉

vinka
11. máj 2010

Aha až teraz som si všimla,že začínala na F.Tak mi sme používali pupík 😉

gabinka79
11. máj 2010

My sme kolikám predchádzali tým, že sme malú dávali odgrgávať. Dosť veľa som si o tom prečítala, tu na MK, dievčatá to preberali v jednej téme. Záver z toho je taký, že dieťa máva preto koliky, že sa nahltá vzduch (pri pití mliečka) a ten môže vyjsť jedine prdkaním alebo odgrgnutím. Keď ide črievkami, vzduchové bublinky spôsobujú bolesti v črievkach - v brušku. Preto my sme malú dávali stále odgrgávať. Zo začiatku to nebola žiadna slasť, pretože počas jedného kojenia odgrgávala 2 - 3 krát. Pamätám si chvíle, keď to bolo aj 5 krát. Ale za to musím povedať, že s kolikami sme, našťastie, nemali veľké problémy. 🙂

gabinka79
11. máj 2010

Pozrela by som názov mastičky, ale mám ju v spálni a malá už spí. Nechcem ju zobudiť, ale zajtra to môžem pozrieť a napíšem názov. 🙂

mafia102
12. máj 2010

My sme skusali aj pupik, ale malemu vobec nepomohol, jedine tie kvapky sab.

mk7
12. máj 2010

Lea koliky nemáva, klop klop.
Možno je to pretože si varím kminový čaj. Taktiež ju nechám poriadne odgrgnuť, niekedy aj viackrát. A keď tlačí tak jej nôžky pritlačím k brušku - to može vytvoriť väčší tlak - potom výjde von aj vzduch aj obsah, ktorý by sama nevytlačila 😀

sofiaella
12. máj 2010

My sme pouzivali FLATULIN gel na bolave brusko 🙂

mimuska21
12. máj 2010

my tiež s kolikou nemáme problémy,ale zo začiatku nám ten pupík vážne pomohol.a malému dávam piť feniklový čajík,tak si riadne poprdká. 😀 a myslím si,že každá mamička dáva po papkaní dieťatko odgrgnúť,takže to nie je nič neobvyklé. 🙂

zdenka_pp
12. máj 2010

Tak mi tiež mávame bolesti bruška. Masírujeme bruško s Pupíkom, brali sme kvapky Sab Simplex, teraz máme Infacol a už mám kúpený ďalší Sab a samozrejme cvičíme s nožičkami ako sa dá. Občas sa bojím, či malému netlačím až prisilno nožičkami na bruško. Navyše máme pruh a nezostúpené vajičko (vraj by do roka malo klesnúť do mieška) a tak sa bojím, aby som to nezhoršila tým,že mu budem tlačiť nožičky na bruško. Sem-tam mu dám aj feniklový čajík.
No drobec sa mi stále pučí (čo zhoršuje pruh), až chytá bordovú farbu.
Ja mám pravý prsník väčší ako ľavý, aj mliečka v ňom mám viac,snažím sa prikladať ľavý tak často ako sa dá, veď nechcem mať jeden až po koleno a druhý len po pás 😀 😀 😀

stamion
12. máj 2010

No babenky tak mi sme boli dnes v poradni.Simonko je zdravučký, má 6700g,myslela som že odpadnem keď mi povedala váhu 😉 No je to hotový chlap,čo poviete?S kolikami sme žiadne problémy nemali,lebo Simonko prdká a grgá ako starý chlap 😀 Aj keď sa napapká tak si odgrgne 3 razy ale poriadne 😉
Mimuska, ja som tiež okná umývala 3 týždne po pôrode,ale stále ma ten rez poštipkával. Teraz už ho takmer vôbec necítim.až na nejaké napnutie brucha,ešte nemôžem robiť brušáky.A ty robíš brušáky?

mimuska21
12. máj 2010

Stamion
tak to máš riadneho chlapa a čo ti povedala doktorka,že toľko váži,moja by ma už vykričala, či ho neprejedam.ale malý papka pravidelne raz za 3 hod.niekedy aj dlhšie vydrží a to hlavne ked sme von. a noc prespí celú.no to poznám to grganie a prdenie,my sa niekedy normálne až zľakneme, ked vypustí. 😀 no ja robím brušáky už dlhší čas a chodím už aj behať ked mám čas,lebo staviame dom tak mám toho dosť,no tie kilá aj tak nejak dole nejdu,ale ja som nikdy nebola štíhla. 😔 ☹ som taký priemer.ja nemávam ani také sťahy ani nič podobné,niekedy má rez svrbí,ale to je všetko a asi tak zo dvakrát ma akoby skublo a to som vedela,že bude zmena počasia. 🙂

stamion
12. máj 2010

Mimuska doktorka mi povedala že pekne priberá, že je poriadny chlap. Žiadne vykričanie sa nekonalo, ona stále hovorí že dieťa zje koľko potrebuje, a vie koľko potrebuje, u nás to platí.Lebo keď už nechce tak vyplúva fľašu von z úst. Papá každé 4 hodiny. Tebe krásne malý spí keď ti vyspí celú noc od narodenia 🙂 Na týždeň máme prísť na očkovanie, budú mu pichať do obidvoch nožiek. Vy ste už boli?Tak to máš dobré že môžeš robiť brušáky, a máš ešte veľké brucho po cisárskom?Mne už pomaličky brucho klesá,ja som mala trošku vypučené nad rezom, ale už je to dobre. Včera som si obliekla ďaľšie rifle čo som nosila pred pôrodom, a to som mala 50kg 😉 Do leta by som chcela zhodiť 5 kíl,tak uvidíme ako to pôjde 😉 My sme dostavali podkrovie začiatkom tohto roku,takže viem ako makáš,a klobúk dole že stíhaš popri tom aj behať a cvičiť 😵 A ešte sa starať aj o malého 😵 Teraz sa mi skončila druhá menštruácia,nebola taká silná ako prvý krát,a dĺžka mi ostala ako pred pôrodom 6 dní. Ty si už mala menzes?

mimuska21
12. máj 2010

presne aj môj si vyberá fľašu,ked má už dosť..no my sme už boli a o 5 týždňov zase na preočkovanie.malý to znášal dobre len dva dni bol trošku mrzutý.už do doktorky som si zobrala studený obklad a priložila som mu na nôžku tak mu ani neopuchla 🙂 no ja som ani brucho nemala extra veľké.pribrala som za celé tehotenstvo len 7 kg.mne tiež akurát včera skončila druhá menštruácia a bola v pohode,no prvá bola dosť silná.a tak isto trvá 6 dní ako pred pôrodom,tak ani u mňa žiadna zmena.malý má toho mesiaca 4 m,tak sa teším,že ho už začnem aj prikrmovať,začneme mrkvičkou a budem mu dávať s prvá len zeleninu lebo ked dám ovocie,môže zeleninku odmietať,lebo ovocie je sladké.tak som zvedavá ako bude reagovať. 😀 a kde chodíšk doktorke?ja neviem prečo moja má taký názor,že malý veľa priberá,ale on sám vie koľko má spapkať.tak máte tiež pekný režim ked papá každé 4 hodinky.my ked sme von tak vydrží aj 5-6 hod. 😉

gabinka79
12. máj 2010

Ja sa vrátim ešte k tej mastičke (na bruško), ktorej som nevedela meno - volá sa Flatulin. Nám pomáhala. 🙂

trinka
13. máj 2010

ahojte maminečky... mocné máte detičky!
stamion, šimonko už papá halušky? 😀 krásne rastie! ja som počas tehotenstva pribrala 17 kg! To je strasne vela, ved som vážila 45 kg 😎 ale už som na pôvodnej váhe.
mimuška, my sme začali mrkvičkou v 4m, tak šťavičku na lyžičku, niekde som čítala, že sa to nemá, že až po 6tom m... ale ja si myslím že to neuškodí... večer už papame ryžovú kašičku s materským mliečkom, lebo sa nám začala 5-6 krat budit v noci, teraz krásne spinka (aj 8 hodín)
Ja som ešte menštruáciu nedostala (trochu sa tej prvej obávam...), ale ešte stále kojím a pri mojej váhe mám mlieka dobludu...
Zdenka, ja mam tiež jeden prsník väčší ako druhy. Vraj sa to uraví, ked prestaneš kojiť. Manžel sa smial, že noačo- dáš si pushup a hotovo 😀 a Nám v pripravnom kurze vraveli, že sa nemá dávať kojenemu babu feniklový čajík, ale piť ho ma mamka.
Ja som zatial Lilinke nedavala žiadne čaje- len ju kojím. Neviem síce ako dlho ešte budem- podozrivo začala kakať, všetko si dáva do pusy, slinta ako keby mala besnotu a hryzie ma! Asi sa nám v ústach črtá nejaka zloba... včera spala 20 min... čo u nej nie je zvykom... a akurát ked sa mi treba učiť na štátnice... ☹
heh akurat na mne zaspala, šupnem ju do postele a idem sa učiť kým sa dá! 😉
Držte sa kočky 😎

sicar
13. máj 2010

Ahojte, otazocka pre tie co rodili v PP - poziciavaju tam odsavacku z novorodeneckeho? A aku presne maju? Ja si pamatam taku podtlakovu na akoze "vodovodny kohutik" z pred 4 rokov, skoda ze ju uz nemaju. Dik

mimuska21
13. máj 2010

ahoj trinka,ja viem že kojenému dieťatku sa čajík nedáva,ale môj Mathias nie je kojený tak čajík pije,a ja na to čo píšu neverím od 4 mesiaca začínam prikrmovať.náš malý slini už asi 2 mesiace a už má biele tvrde ďasná,tak rátam s tým,že o chvíľu máme zúbok... 🙂 No dobre,že jej už dávaš kašičku,musela byť už hladnučká,ked sa toľko budila.my našťastie ten problém nemáme.tak držím palce na štatniciach. 😉

trinka
13. máj 2010

Dakujem Mimus 😉 budem potrebovať viac ako šťastie 🙂
A robíš podla dobre, že zacnes prikrmovať. babo si má pekne zvykať postupne na všetko, potom maju deti same alergie! 🙂

onellyo
13. máj 2010

bABENKY DAKUJEM ZA RADY 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
SKUSIM TU MASTICKU NA BRUSKO ,,,,
DRZTE SA VSETKY,,, A PEKNY DNIK VAM PRAJEM,,,, 😵 😵 😵 😵

stamion
13. máj 2010

Trinka vyzerá ako by papal halušky ale zatiaľ nie 😉 Trinka ja som tiež pribrala 17 kg, a teraz mám 56kg. Pred pôrodom som mala 50kg,takže celkom dobre som na tom.Ale si dobrá keď si už na pôvodnej váhe 🙂 Veľa vraj schudneš aj kojením,ale bohužiaľ u mňa to neplatí keďže nekojím ☹ Myslím že Lilke pôjdu zúbky,tak to budete mať veselo. Len chytro sprav štátnice že máš pokoj 😵 Ja som kúpila kaše v leclerku v poľsku od 4.mesiaca tak tiež počkám ešte 3 týždne a hajde na kaše.Myslím že Simonko s tým nebude mať problém 😉
Mimuska ja chodím k doktorke Marhefkovej na starý juh. Je to stará skúsená lekárka 🙂 Ty si veľmi málo pribrala,veď si musela ešte schudnúť po pôrode nie?Presne máš menštruáciu ako aj ja 😉 Ja tiež začnem prikrmovať najprv zeleninou, a postupne dávať aj ovocie a mäsko. Musím si naštudovať nejaké recepty pre drobcov.

mimuska21
13. máj 2010

Stamionn
aj ja mám nakupené kaše z poľského marketu od štvrtého mesiaca.tak sa teším že ich budem dávať. 😎 schudla som len to čo som pribrala,ja som na začiatku tehotenstvá veľa schudla skoro vôbec som nejedla,mala som absolútnu nechuť celé tehotenstvo,to mne ešte teraz chutí viac ako v tehotenstve. 😠

gabinka79
13. máj 2010

My sme na príkrmoch od 6. mesiaca. Teraz papkáme (najnovšie) mäsko, cestovinku a vaječný žĺtok. Sofinke obedík dnes chutil, ale olovrantu teda takmer neublížila. A tiež sú u nás populárne kukuričné chrumky - tie sú skôr na pobavenie ako na zasýtenie, ale patria k obľúbeným. 🙂

zuzunemec
14. máj 2010

Ahojte dievčatá.
Chcem sa vás opýtať, či náhodou neviete, ako dlho nechávajú v PP prenášať po termíne, ak sa nič nedeje. 😒 Budem vďačná za každé info.

silvia_pp
14. máj 2010

ahoj zuzunemec, mňa nechali 9 dní a aj po tom som sa sama musela rozhodnúť,či chcem pôrod vyvolať alebo čakať ďalej...

zdenka_pp
14. máj 2010

Prečo nesmú dojčené bábätká piť čaj? Ja malému dám sem-tam feniklový čaj, aby sa mi vyprdkal, keďže s tým mávame problémy. A aj keď ideme do mesta, tak pre istotu so sebou nosím stále čaj (keďže si neviem predstaviť dojčiť malého niekde v meste).

domika9
14. máj 2010

zdenka ja myslím že to nieje o tom že nesmu ale že plne dojčene dieťa ho nepotrebuje

mimuska21
15. máj 2010

presne tak babenky,ak je dieťa dojčené tak ho nepotrebuje,nie,že nesmie asi sme sa zle vyjadrili.ale to je aj o tom,niekto povie dávať čajík niekto,že nie.a ja si myslím,že každá mamička najlepšie vie čo je pre jej bábo najlepšie.a čajík nemôže uškodiť.to je môj názor 🙂. pekný dník s detičkami.

onellyo
15. máj 2010

zuzunemec
ja viem o tom ze 8 dni. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre