Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

zeminka29
4. apr 2013

ahojte,
tie,ktore ste uz rodili v PP nemocnici, aky je tam pristup lekarov k rodicke, ked si nieco nepraje,
napr. umely oxytocin alebo nastrih,ak neni potrebny, a pod. ?
Vyjdu jej v ustrety ? alebo nema sancu vyjadrit,co si zela, prip. nezela ?

mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mk7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
varticek
4. apr 2013

@zeminka29 závisí asi aj na koho narazíš. Ja som v roku 2008 rodila pri nejakom chlapovi, načisto mi vyfučalo meno, povedala som mu (už počas pôrodu), že som si masírovala hrádzu a že nástrih nechcem. Najprv ma spucoval, či som to vôbec riešila so svojim gynekológom (to masírovanie), potom povedal, že nástrih robí len keď musí a pochopiteľne mi ho aj urobil. Druhý krát v roku 2010 som rodila pri MUDr. Lisoňovej, nástrih mi neurobila, ju môžem len odporúčať, je skvelá. Bol to najlepší pôrod, keď tam boli samé ženy, cítila som sa vtedy veľmi fajn. Ale ten umelý oxytocín mi dali, vtedy som ešte o tejto veci toho veľa nevedela, takže som nemala nič proti. Myslím, že keby som nechcela, nedali by mi ho.

zeminka29
4. apr 2013

Dakujem vam dievcata, potesili ste ma,ze to neni az tak marne poziadat co chcem a co nechcem..
Ja totiz mam traumu z porodu, sice som len prvorodicka, no vacsinou prvy porod byva najtazsi a ked vam ho pritazia este lekari, tak to je uz ozaj..

jennifer71
8. apr 2013

@tehotnica1669 FLasky sa neumývaju ale sterilizuju!!!!

tehotnica1669
8. apr 2013

@jennifer71 fakt? to mi je novinka...tak som teda spravila preklep... dali mi flasku, ktora nebola streilizovana a ani mi ju nestrilizovali....!!!!!!!!!!!!! 😉

kessy23
8. apr 2013

Poprad je úžasný lekári sú väčšinou mladší ale perfektný sú všetci či ženy či chlapi a sestričky totálna pohoda a ochota či ženska sestra alebo pre dieťatko mne dokonca pomohli rozbehnúť laktáciu keď to vážne nešlo

qili
8. apr 2013

Ahoj zeminka29 .Ja som rodila minulého roku v septembri pri doktorovi Karnišovi.Bol super,ani som sa nenazdala a mala bola na svete.Nastrihol ma,aj keď si myslím,že nemusel.Mala mala 44 cm a vážila 2340 g.Počula som,že pri prvorodičkách robia nástrih bežne.Mne dosť pomohla predpôrodná príprava,tam som sa skoro so všetkými lekármi stretla,ale hlavne cvičenie mi pomohlo.Učili sme sa správne dýchať,ako potom tlačiť.To ti všetko aj tak povediia na pôrodnej sále. Keď mi odtiekla plodová voda,dali mi niečo na uvoľnenie,zosilnenie kontrakcii.Tak to potom išlo po masle.Voda mi odtiekla 20 15 a mala sa narodila 22 52.Prístup je veľmi dobrý,mala som možnosť zoznámiť sa aj s lekármi aj so sestričkami,lebo som týždeň pred pôrodom ležala na rizikovom kôli plodovej vode.Mala som jej málo.Držím palce a neboj všetko dopadne dobre,len nestresuj a počúvaj čo ti budú hovoriť sestričky a lekár.

jennifer71
8. apr 2013

@tehotnica1669 Určite sterilizovali. Len ma trošku hnevá, že si všetkých celý personál hodila do jedného vreca. Som jednou z nich a trosku sa ma to dotklo..... Len toľko som chcela.....

tinuska1112
9. apr 2013

Aj ja som rodila minulý rok v novembri v PP nemocnici.. Nakoľko je to moje tretie dieťa, viem porovnať rozdiel.. myslím si , že sa to vlastne ani nedá porovnať.. Prístup lekárov je úžasný, rodila som pri MUDr. Karnišovi, bolo nás na sále 5 žien, mal čo robiť, ale aj napriek tomu sa vkuse usmieval a to bolo pre nás veľmi povzbudivé.. Celý čas som mohla chodiť, čo sa mi pri prvých pôrodoch nemohlo stať, dali mi infúzie a ležala som vkuse 8-10 hodín 😖 . Teraz som si šla ľahnúť už až keď šlo do tuhého.. dokonca aj záznam mi občas zrobili po stojačky.. Nástrih mi síce museli urobiť, ale to len preto, lebo som mala strašne zjazvenú hrádzu po predchádzajúcich pôrodoch.. bola som katastrofálne pozašívaná a zle mi to zrastlo.. Takže keď to mám zhrnúť, Popradskú nemocnicu odporúčam, personál bezproblémový.. či ide o lekárov, sestry alebo detské sestry..

majka0688
9. apr 2013

tak ja som par dni po druhom porode..ob asom absolvovala v KK a mozem len odporucat... som nadmieru spokojna s pristupom vsetkych naokolo, s doktorom,ktory ma odrodil, a do ktoreho som dala plnu doveru, do sestriciek a celkovo do celej situacie...takze KK z mojej strany vyborny!!!!

tehotnica1669
11. apr 2013

@jennifer71 tak mozno by si bola jedina, na koho by som mala dobre spomienky...ale ked pride za tebou sestricka a povie ti ze mas velke kozy vhodne len na sex...ked ma ucit kojit....a kojit ta vlatne ani nenauci...ale mi to musela ukazat moja mamina....ja som tu len napisala moju skusenost ja tam fakt nemam zaidnu pozitivnu spomienku...

jennifer71
11. apr 2013

Viem presne na ktoru narazas.... ja ti tvoj nazor neberiem.....

ewellina
22. apr 2013

Popradská pôrodnica už nie je to, čo bývala pred dva a pol rokom - prístup sestričiek, čistota na WC, v sprchách, množstvo a kvalita stravy.. 😖

liliana0000000000000
24. apr 2013

Ahojte, treba mi do Popradu zobrat i olecenie pre babo ? alebo mi daju tam. dakujem

ewellina
24. apr 2013

@liliana0000000000000 Dajú ti tam. Svoje vlastné oblečko pre bábo budeš potrebovať len pri odchode z nemocky.

liliana0000000000000
24. apr 2013

@ewellina Dakujem, lebo akurat balim tasku 🙂

ewellina
24. apr 2013

@liliana0000000000000 Tak si určite pribaľ aj nejaké šaty na ramienka, lebo je tam desne horúco. Ja som mala nočnú košeľu s krátkym rukávom, ale bolo mi v nej aj tak horúco. Tam, na oddelení šestonedelia, keď sa slnko oprie, tak tie šaty určite oceníš. Niektoré baby to mali a ľutovala som, že som si aj ja nevzala. 😉

kasiopeja01
4. máj 2013

@ewellina ahoj, mozno si uz aj po porode, ale ja som si podlkzky brala aj z domu dve a aj som ich vyuzila. Oni ti sice daju aj vymenia, ale len ak je uz ozaj zakrvavena. A tak ked mas vlastne na to ajhorsie, aspon sa citis v suchu 🙂. Aspon ja mam taku skusenost

ewellina
4. máj 2013

@kasiopeja01 Hej, už som po pôrode. Ale keby som vedela, že keď budem pýtať, tak mi povedia "už nemáme", tak by som si veru doniesla vlastné. 😖

kasiopeja01
5. máj 2013

tak to je mi luto,ze som tu tvoju otazku objavila az teraz. ja by som si tiez nebola brala,keby sestra nerodila dva mesiace skor a nepovedala mi, ze sa zidu. inac,az neskor som si vsimla tvoj koment, ze uz to v pp nie je to co skor. ja som rodila pred dvoma rokmi a velmi sa mi tam pacilo vsetko, o tri mesiace cakame druhe a tak rozmyslam, ci je to tam stale rovnake alebo nie. 😕

kasiopeja01
5. máj 2013

@ewellina tak to je mi luto,ze som tu tvoju otazku objavila az teraz. ja by som si tiez nebola brala,keby sestra nerodila dva mesiace skor a nepovedala mi, ze sa zidu. inac,az neskor som si vsimla tvoj koment, ze uz to v pp nie je to co skor. ja som rodila pred dvoma rokmi a velmi sa mi tam pacilo vsetko, o tri mesiace cakame druhe a tak rozmyslam, ci je to tam stale rovnake alebo nie. emoticon

ewellina
5. máj 2013

@kasiopeja01 Ja som rodila v roku 2008 v Kežmarku - bola som maximálne spokojná, ale to som bola na polonadštandarde. V roku 2010 som rodila v Poprade - tiež som bola spokojná. No v roku 2013 v Poprade to už bolo o inom.

silva317
10. máj 2013

Baby, co vsetko si mam zbalit do popradskej nemocnice?

adikad
10. máj 2013

@silva317 Pre seba hyg. potreby, hlavne vela vloziek, podlozky pod seba,vlozky do podprsenky, jednorazove nohavicky (vsetko som kupovala v zdravmate na Tatr. namesti), par nocnych kosiel(ja som mala 3), slapky do sprchy!Po vizite som sa prezliekala do legin a tricka.

Pre dieta plienky,vlhcene obrusky, mydlo, ja som mala modru indulonu.

silva317
10. máj 2013

@adikad Dakujem 😉

kadri
11. máj 2013

v kk porodnici maju rotavirus, vraj uz dlhsie. kto sa tam chystate, odporucam overit si to, ziadna slava, ak novorodenec schyta teploty, hnacky a skonci na infuziach... 😒

zeminka29
16. máj 2013

dievcata, posledny mesiac pred porodom sa chodi na poradnu do nemocnice,ze?
treba sa tam objednat, alebo prist osobne?
ja som inac z Bardejova,aj tam mam gynekologa, ale rodit by som chcela v Poprade..
vlastne o taky mesiac uz tam budem aj byvat s manzelom 🙂

kitty88
16. máj 2013

@zeminka29 ja som nechodila, iba k svojmu gynekologovi... do poradne v nemocnici som isla az po termine, to mi uz moj doktor povedal, ze ked neporodim do terminu, mam sa tam hlasit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre