Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

jozzef1
3. sep 2007

Áno,odbery pupočníkovej krvi budú pokračovať aj naďalej.Dnes nas navštívila aj pani Mgr.Lapšanská, myslím, že bola spokojná.Na nadštandartné izby pribudli aj nové LCD televízory a do dvoch týždňov pribudnú aj nove el.polohovateľné postele.
Dr. Klíma 🙂

jozzef1
4. sep 2007

Primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je MUDr.Vozár, zástupca primára je MUDr.Remecký,ďalej MUDr.Turňanský a MUDr.Polomská.Zmluvný lekár MUDr.Teplica. Všetci lekári vykonávajú aj pôrody, je možnosť výberu lekára-pôrodníka. Nie je potrebné sa objednávať,stačí sa prihlásiť na príjmovej ambulancii.
S pozdravom
Dr.Klíma

denny
4. sep 2007

Ďakujem za odpoveď 🙂

tauta
12. sep 2007

Prajem pekný deň.Chcela by som sa opýtať,môže byť aj pán riaditeľ,ako je to s roamingom,musí byť non stop,alebo dá sa mať len denný.Som prvorodička a neviem ako to hneď po pôrode zvládnem.Rozhodli sme sa z manželom rodiť u Vás v Kežmarku.A ešte jedna otýzka: treba priniesť vecičky aj pre dieťatko,aké sú najvhodnejšie? Ďakujem 🙂

nikusska11
12. sep 2007

ahojte neviete co to znamená nizko placenta a kolko je už nebezpečné pre miminko

jozzef1
22. sep 2007

Krásny deň, rád by som odpovedal najmä - taute - ďakujeme za dôveru,že ste si vybrali Kežmarok,áno, existuje aj denný rooming, je to len vec dohody s ošetrujúcim lekárom a vrchnou setrou.Čo sa týka vecičiek pre dieťatko,tak len to nevyhnutné oblečenie na cestu domov.Všetko ostatné Vám poskytne oddelenie. 🙂

tauta
24. sep 2007

Veľmi pekne ďakujem pán riaditeľ za odpoveď.Dúfam,že všetko dopadne veľmi dobre.Budem sa aj Ja snažiť.Pekný deň.

renuska1
26. sep 2007

AHojte Ja som rodila pred 9 rokmi prvý krát a pred 6 týždňami druhý krát v Popradskej nemocnici. Obidva pôrody prebehli bez problemov a musim aj napisat ze som bola spokojna so starostlivosťou aj s prístupom lekárov. Samozrejme až na niektoré vynimky, čo je myslím si asi v každej pôrodnici. Ale z čoho som bola maximálne znechutená bola pred 9 rokmi aj teraz hygiena na pôrodnici. Aby som bola kontrétna napríklad WC, sprchy a pod. Pred 9 rokmi som rodila v zíme bolo -25 stupňou v sprchách bola asi tak 5 cm nápraza na oknách - bola to katastrofa. Doteraz sa to tam vôbec nezmenilo, v sprchách taká istá medzera na oknách len ma teší že tento rok som rodila v lete a nemusela som sa triasť na sprche od zimy.
🙂 ☹ 😒 S prístupom lekárov a sestričiek som bola spokojná. Prajem pekný deň.

tauta
5. okt 2007

🙂 Prajem pekný deň.Práve je to týžeň,čo sa nám narodil krásny synček Lucas,boli sme v Kežmarskej pôrodnici a bola som veľmi spokojná.Všetci lekári boli milí a na sestričky tiež nemôžem nič zlé povedať.Boli veľmi ochotné a radi poradili.Prostredie je veľmi príjemné a vynovené.No najmä sa chcem poďakovať pánovi doktorovi Remeckému,bez neho neviem, ako by som to zvládla,bol veľmi milý a profesionálny zároveň.Ďakujem aj sestričkám,ktoré boli pri pôrode.Prajem Vám,aby sa Vám darilo čím ďalej tým lepšie,aby sa čo najviac pacientok dozvedelo,aká ste opäť výborná nemocnica. 🙂

nelka18
8. nov 2007

Nevie mi niekto podať info, či je možná epidurálna analg. počas pôrodu v KK nemocnici a aký je poplatok? Vopred vďaka

anickamaros
10. nov 2007

ahojte chystam sa rodit v pp dufam ze je to dobra voľba.pocula som ze je tam novy primar s kk a aj doktory.len jedneho sa bojim ze budem mat pri porode dr.Mlynarčik alebo nejak tak sa vola.

anmary
12. nov 2007

Ahojte, chcem sa podeliť s mojimi skúsenosťami.
Ja som rodila v Poprade, lebo vtedy bola nemocnica-pôrodnica v Kežmarku ešte nefunkčná. Tak vám poviem, že v Poprade bol riadny chaos. Prišla som rodiť v noci, alebo bola som 15 v poradí(a to som prišla o 2 hod. v noci), ktorú mali nočná smena. Nemali ma kde odrodiť (nemali voľnú kozu), tak ma poslali na izbu. O 15 min. som vybehla a išla po sestričku, ona mi povedala, že ešte nemôžem (myslela som si, ako nemôžem, keď sa dieťa pýta na svet, tak sa pýta!!!), prezrela ma na izbe, okamžite ma posadila na vozík, zaviezla ma na pôrodnú sálu a o 15 min. som mala potom. Bol pri mne Dr. Surgent (bol strašne nervózny). Keby som si mala vybrať ešte raz, tak odrodím, radšej sama ako s ním. Bola som prvorodička, takže stres som mala dosť aj bez neho. Ešte šťastie, že tam bola pôrodná asistentka, ktorá mi veľmi pomohla, okrem toho ma hladkala po ruke a poviem vám, že je to neskutočná pomoc. Po pôrode som si myslela, že najhoršie mám za sebou. Ale vôbec to tak nebolo. Bola som na izolačke, lebo nemali pre mňa voľnú izbu. Neskôr som pýtala tú špeciálnú, ale bola stále obsadená. Takže som s malou vôbec nemohla byť. Mala som problém s kojením. Stále som vážila malú a furt 0. Vôbec nenapadlo sestričky sa opýtať a prísť sa pozrieť v čom je problém. Na som sa na tretiu noc nahnevala a zavolala sestričku, aby sa prišla pozrieť v čom je asi problém. Tak môžem povedať, že jediné dobré spomienky mám na asistentku a na tú sestričku, ktorá mi pomohla s kojením. Doniesla mi klobúčik a nakojila som ju 30. Skákala som od radosti 2 metre. Už nekojím, čo mi je nesmierne ľúto a nikdy si to neodpustím. Tak som si povedala, že do PP už nikdy (ale nikdy nehovor nikdy), to skôr do Starej Ľubovni.
Ďakujem. Dobrú noc Vám prajem.
Som rada, že som si mohla vyliať srdce.

aja7
13. nov 2007

kocky...tak ja asi idem rodit doma, ci co...Boze!..

anmary
13. nov 2007

Ahoj aja7.
Nechcela som ťa nastrašiť. Už tam (v PP) bude určite kľud a všetko v pohode.
Vtedy tam bol chaos, lebo ženy z okresu KK a PP chodili len do PP. Teraz je pôrodnica už otvorená v Kežmarku. Neboj sa všetko bude OK. Pa.

anickamaros
13. nov 2007

no ja neviem ci uz bude vsetko ok myslim ze popradska nemocnica je hrozne zaostala a kazdy doktor chce len peniaze.a nech mi niekto povie ze to nie je pravda

anmary
13. nov 2007

Máš pravdu anickamaros.
Aj ja som mala ten pocit, že chcú peniaze.
V PP nikto o mňa ani nezakopol (neukázali mi prebaľovanie, ani kúpanie, v podstate nič - aspoň, že mám štvoročného synovca, že som sa to naučila už predtým) to isto preto, že som im nič nedala. Veď dnes to tak skoro všade chodí, každý je ku tebe milý, keď mu dáš zopár litrov do vrecka. 😠

aja7
14. nov 2007

ja asi pojdem rodit do SNV ?! 😝 len sa bojim, ak bude nejaka snehova kalamita, aby som neporodila drahemu cestou v aute! Tiez nemienim nikomu platit. Lekarovi - to urcite nie. Za co?? Za tych 20-30min v poslednej faze porodu??????????

tauta
16. nov 2007

Prajem pekný deň.Ja som rodila v Kežmarku a už by som nešla inam.Mala som ťažší pôrod, ale zvládli sme to veľmi dobre.Všetci boli milí žiaden chaos,izbu som mala polonadštandard a so všetkým mi poradili,boli veľmi ochotní.Malého som mala cez deň a na noc sa dalo dohodnúť či chcem, alebo nie.Do Pp by som určite nešla a do Snv asi tiež nie po zlej skúsenosti mojej sestry.No je to na Vás ,ako sa rozhodnete. 🙂

aja7
16. nov 2007

tauta a do poslednych poradni si tiez chodila do KK?

anickamaros
16. nov 2007

boze baby ja uz asi nechcem rodit nikde len doma.dost sa bojim.a este kazda ma ine skusenosti.tak teraz fakt neviem jedine to ma tesi ze v poprade su teraz lekari ktory boli v kezmarku a zevraj su v pohode.a su tam aj sestricky z kezmarku nie tie popradske mrchy

tauta
18. nov 2007

Áno do posledných poradní som chodila do Kežmarku.Urobili mi také vyšetrenia,ktoré mi mala spraviť pani doktorka v Poprade.Takže som rada,že som tam šla.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dulaluba
22. nov 2007

pekny den damy. 🙂
musim priznat ze po vymene lekarov v kezmarskej porodnici som tri mesiace "tahala" informacie od mamiciek, ktore tam od septembra rodili. a napodiv, nic sa nezmenilo. stale je to kvalitna porodnica s prijemnymi (az na vynimky, ci jednu vynimku? 🙂 ) porodnymi asistentkami a ochotnymi novorodeneckymi sestrami a znalymi lekarmi.
prostredie je prerobene, su tam vsade krasne nove drevene okna (tie ma uchvatili najviac), nove podlahy, nove farby... a polohovatelne kreslo. nove. 😉
osobne si myslim, ze je to tym, ze i ked tam niekto novy pride, je tam stale taka prijemna atmosfera, ze sa jej proste prisposobi. co samozrejme pozitivne vplyva aj na nas zeny.
a este nieco - kezmarsky personal ma jedno velke plus - su ochotni diskutovat s "normalnymi" ludmi a nevyvysovat sa pri tom. urcite by som sa nebala tam rodit. 🙂
a co sa tyka popradu - situacia sa tam pomaly lepsi, novy primar postupne zavadza nove metody, takze ziadna panika zienky.
a ked som bola naposledy s mamickou rodit v SNV, tak to bolo tiez ok. sice v nadstandardnej porodnej sale nefungovala klimatizacia a nesla tepla voda do vane, personal bol mily a mamicka mala v podstate (az na hekticky zaver - neviem preco 🙄 ) z porodu velmi dobry pocit. dovolili jej vsetko, co si zelala, lebo si za tym stala.
hlavne na nas zenach zalezi aky porod budeme mat. 🙂
drzim palce... 🙂
luba lapsanska (dula)

aja7
23. nov 2007

dulaluba..tak si ma trochu upokojila, vdaka 😉

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renuska1
23. nov 2007

ahoj aja 7 prosim ta nemaj ziadny panicky strach v PP je to teraz super a v pohode rodila som pred 3 mesiacmi uz tam bol nový primár - velmi prijemny clovek neviem ktora kocka pisla ale MUDr. Mlynarcik tam uz nerobi. Ja som mala pri pôrode znamu sestricku a bolo to super.

anickamaros
24. nov 2007

ahoj renuska fakt tam uz nepracujem MUDr. Mlynarcik?tak to si ma strasne potesila.ja som nechcela ist rodit do pp len koli tomu ze budem mat pri porode jeho.az mam krajsi den

aja7
26. nov 2007

neviem sice o Dr. mlynarcikovi nic..ale ked hovorite, ze je to OK, ze tam uz nie je..tak teda sa tesim 😉

renuska1
26. nov 2007

no aspon niekoho som potesila, aja7 a kedy mas termin pôrodu ????

renuska1
26. nov 2007

aja7 ja som ale uz som si precitala ze 10. februara mas termin a ako vidim po 16 rokoch to je super, ja mam po 9 a to je parada, neboj sa z lekarmi v PP je teraz vsetko ok a pocula som ze dokonca popradsku pôrodnicu rekonstruujú tak hadam mozno stihnes rodit aj v novom prostredí,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre