Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

robka
12. mar 2010

ahojte fakt stacia len plienky a vlhcene utierky a plus ta indulona...septonex vam daju...inak mozem odporucit septonex puder nam sa pupcek dlho hojil a ten puder velmi pomohol 😀
baby uz sa vam to krati drzim palceky a prajem nech to uz mate za sebou a co najlahsi porod 🙂

zdenka_pp
12. mar 2010

Dik Robka,
rada by som mala čo najľahší pôrod, plánujem epi, tak snáď to pomôže 😉

stamion
12. mar 2010

Babenky,keď porodíte tak dostanete kufrík so vzorkami,a tam máte aj masť na dupku,aj na bradavky, takže vám treba akurát plienky. My sme na izbe malých umývali keď sa pokakali,takže som nepoužila ani mokré utierky. Septonex sme mali na izbe,aj tamponiky. Len sa vyvarujte prievanu,aby vám detičky nedostali zápal očka ako má môj malý. Ja som mala aj deku pre malého,aj plienky látkové,ale netreba vám ani plienky lát.lebo vám tam dajú 10kusov.Ešte som mala detské mydlo keď som ho kúpala, a mliečko po kúpaní. Veľmi vám držím palce,aby ste už mali pri sebe krásnych a zdravých drobčekov 😵

domika9
12. mar 2010

žienky ešte ma napadlo (ak nahodou nedostanem nadštandardnu izbu) a bola by som sama na izbe (nahodou ) a budem chcieť ísť do sprchy možem dať maleho ku sestričkam alebo ako? lebo ak budeme na izbe dve tak isto si budeme navzajom stražiť

mariavall
12. mar 2010

No ked budeme na izbe dve, tak urcite si drobcekov postrazime. Ale ked budem na izbe sama, tak by som to asi tiez riesila tak ze poprosim sestricky, drobca sameho na izbe urcite nenecham.

stamion
12. mar 2010

Ale jasné že sestričky vám drobcov postrážia,ale myslím že na izbe nebudete samé,lebo veľa žien rodí,sú plné pôrodnice 😉 Sestričky pri detičkách sú veľmi zlaté,takže nemajta obavy 😵

onellyo
13. mar 2010

ahojte baby ,,,chcem sa vas opytat pre ake kociare ste sa rozhodli???

domika9
13. mar 2010

onellyo u nas to bol jednoznačne casualplay s4 mam ho aj v albume 😉

tami_tami
13. mar 2010

galax - presne podla predstav 😉

onellyo
14. mar 2010

domika--------------a nieje ta vanicka na tom kociari priles malinka?? ja si myslim ze s fusakom tam ako 3 mesacne nevojde!!!

domika9
14. mar 2010

no onellyho nam sa narodí v apríli takže bude teplo , fusak nam nebude treba a ked bude zima tak drobec už bude mať 7 mesiacov tak to už bude v špportovom
ono dnes sa všetky kočiare robia take uzučke takže nieje velmi z čoho vyberať ak sa chceš riadiť šírkou vaničky , my sme boli v polsku v baby boo a poviem ti tam mali vela kočiarov a vaničky boli asi všetky take uzke a čo som tam videla vaničky pre dvojčata tak tie boli ešte užšie a o dosť

domika9
14. mar 2010

a vy ked čakate babo?

onellyo
14. mar 2010

ahoj,,,ja cakam babetko 1 maja,,takze asi tiez nevyuzijem fusak,,, ale ja ako prvorodicka nemam ziadne skusenosi s kociarmi,,, preto som aj pytala o radu tu na nete .. ja som bola tiez pozerat v polsku baby city a hore v leclerku tam ich je pozehnane,,,,,, ale neviem na co si mam davat pozor pri kupe ,,aby kociar mal!! stretla som uz aj mamicky ktorych som sa pytala ako su spokojne s kociarmi a poviem vam ze aj napriek dobrej znacke a nemalej sume kociara boli nespojne,,, !!!!!! ja som rozmysla nad concord fusion-koli velkej vanicke a aj sportovemu pristrannemu prevedeniu-len vajicko nema striesku-tak si myslim ze v lete bez striesky je to ...na ......- no a potom som pozerala cam s3..a tam som citala rezencie ze zacne po case hrkat ako hrkalka,,,, takze preto mamicky ak mate skusenosti podelte sa o ne,,,pretoze nestoja tie kociare par korun tak uz ked investovat tak do volacoho co mamicky odsuhlasia vlastnymi skusenostiami!!!!

domika9
14. mar 2010

tak tak nieje to malo čo stoja tie kočiare ale idealny asi nenajdeš mne sa ten moj pačil už asi 3 roky a aj ked som pozerala ine tak som sa vždy vratila ku tomuto a tiež ked som stretla nejaku mamičku tak som sa jej pytala ako je spokojna aj som zhanala na nete informacie a my sme sa rozhodli pre tento či nam bude vyhovovať zistíme až praxou tak a ta nam zatial chyba
napríklad na mojom by som ešte uvitala keby sa športova časť dala otočiť aj v smere aj v protismere jazdy ale zas take tore to mali tak mi na nich vadilo zas niečo ine

zdenka_pp
14. mar 2010

Ahoj Onellyo,
čakám bábo o mesiac skôr ako ty a nad fusakom sa ani nepozastavujem. Postačí ti deka, fusak fakt až keď začne byť opäť chladno.
Čo sa kočiarov týka, nuž máš pravdu, že nestoja len pár korún, že je lepšie si dobre rozmyslieť, čo si kúpiš. No vždy najlepšie vyskúšaš sama na sebe, či ti kočík padne, alebo nie (čo nanešťastie nezistíš, kým ho nejaký čas neodskúšaš). Čo jednému vyhovuje, nesadne zas druhému. Ale to je tak so všetkým.
Chceš bábo voziť vo vajíčku?? Podľa mňa je vajíčko len na ojedinelé príležitosti, ale hlavne do auta. Na to má kočík hlbokú vaničku, aby sa bábo pohodlne vozilo. Ale každý má svoj názor.
Mimochodom, ja mám kočík Baby Smile VMax.

zdenka_pp
14. mar 2010

Baby nepočuli ste o nejakých popôrodných vložkách, ktoré sú ale širšie ako klasické vložky? Vyzerajú skoro ako plienky 😀
Mám už síce kúpené, ale sú klasické, možno ich bude treba dávať dve naraz, ale tieto, o ktorých som počula, vraj stačí jedna, lebo je fakt široká.

domika9
14. mar 2010

zdenka ja som si prave dnes kupila a poviem ti že som riadne rozmyšlala ake si zoberiem ,no nakoniec som kupila alwaysky ked by to bolo malo tak pošlem mm do zdravotnych potrieb tam maju tie poporodne neviem sice ako vyzeraju či su širšie alebo nie ale ved uvidím , hlavne že maju kridielka

onellyo
15. mar 2010

no to su klasicke stare vlozky bez lepenia makke a maju aj v lekarni aj v drogerke

stamion
15. mar 2010

domika krídelka ti nebude treba,lebo zo začiatku nenosíš nohavičky, jedna mamička si doniesla alwaysky a sestrička jej rovno povedala že nech jej donesú obyčajné vložky zo zdravmatu pri nemocnici,lebo ja som si tiež ako ty kúpila tieto alwaysky,ale nebrala som si ich do nemocnice,lebo kámoška rodila predomnou a povedala aké vložky mi treba tak ja som si ich kúpila v tescu,popôrodné taký ružový obal majú,a boli fakt super.A ešte ked som prišla domov ani vtedy som nepoužívala alwaysky,len klasické hrubé a hlavne jemné,hladké vložky,lebo ked si vezmeš že budeš v kuse krvácať mesiac,tak tie alwaysky by ti všetko zo spodu vydreli,lebo majú tie drobné dierky na povrchu,a tie nie sú príjemné,aspon nie pre mna 😉

zdenka_pp
15. mar 2010

Ja mám kúpený jeden balíček Samu vložiek a jeden Bella (tie sú v ružovom obale a sú dlhšie, akože na noc). Bude to asi málo, ale veď dokúpiť sa dá (v lekárni Včela pri nemocnici ich majú oboje, dnes som sa pýtala, tak ak bude treba, tam mm kúpi).
Nakoniec som zistila, že tie širšie vložky sú Tena, ale keďže sa nosia pri úniku moču, majú iné zloženie a majú aj lepiaci pásik. Ináč by som ich brala všetkými desiatimi, lebo sú fakt široké a úplne by stačilo si založiť jednu a bolo by po probléme. Čo pri tých popôrodných nebude možné, lebo sú klasicky široké (teda na to, čo príde po pôrode budú úzke a bude nutné si ich dať aj dve naraz).

Stamion, to myslíš vážne, že zo začiatku sa nenosia nohavičky???!!! Ani tie sieťované popôrodné??!!, veď na to sú určené, nie???

pettka44
15. mar 2010

Zdenka ja mam tiez dva baliky tych SAMU vloziek....pokial viem, tak nohavicky by si nemala mat na vizite, ale inak ich myslim, mozes mat....ja som rodila sekciou, takze mne kontrolovali len jazvu....ja mam kupene aj jednorazove poporodne nohavicky, stali cca 2 € a kupila som ich v meste v Aduse... 😉

zdenka_pp
15. mar 2010

Pettka, ja som si tiež kúpila v Aduse, ale len tie sieťované, sa mi videli lepšie ako tie papierové jednorázové, hlavne kvôli tomu, že sú viac priedušnejšie. Mala som chuť fúknuť cez tie papierové, aby som cítila ako cez ne ide vzduch, ale to by na mňa asi divne pozerali 😀

pettka44
15. mar 2010

Ja som si tam kupila aj podprsenku a povedali, mi ze kluuudne si ju aj vyskusajte, sice neviem kde ale boli zlate, tie sietovane su tiez dobre ,ved uvidim ci si ja tie svoje jednorazovky dam, najlepsie su bavlnene bombardaky a tri cisla vacsie 😀

mariavall
15. mar 2010

Ja mam tiez take info, ze nohavicky nemas mat len pri vizite.

domika9
15. mar 2010

hm stamion dik za info tak asi kupim ešte aj tie obyčajne vložky

stamion
15. mar 2010

zdenka ja som mala cisarák,tak som ležala 2 dni bez nohavičiek len s vložkou medzi nohami,až potom na 3 den som si dala nohavičky,ale na vizite sme museli byť bez nohavičiek.Ja som mala tiež tie jednorázové nohavičky a boli super,každý den som si vymenila a rovno vyhadzovala do koša.

onellyo
16. mar 2010

ahojte,,, zdenka--ake si sa rozhodla dat pre chlapceka??? ja cakam 1 maja,, a davam meno
tobias,,,, a ty??? 🙂 🙂 🙂

zdenka_pp
16. mar 2010

Ešte nie sme rozhodnutí, aké meno dáme nášmu bábatku. Radi by sme ho najprv videli, až sa narodí a tak sa chceme rozhodnúť.

onellyo
16. mar 2010

🙂 🙂 🙂 tak to uz mas za chvilu,, ako tak pozeram 39t, 😉 😉

gajana1
16. mar 2010

Ahojte
Baby kedy je lepšie isť na prietoky hned na 9 alebo až ku koncu? ja už nepamätam ked som bola v 1tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre