Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

stamion
3. apr 2010

domika ja som si tiež dlhšie platila DNP, a keď som otehotnela tak som bola na marodke,ale jedna pani zo sociálky mi poradila aby som ukončila marodku skôr,a platila si čo najvyššie DNP lebo DNP vypočítavajú za posledný rok,ale keď maroduješ tak neplatíš nič a tým pádom máš priemer menší ako keď si to platíš,tak ja som maródku prerušila a 4 mesiace som si platila 44eur,a teraz dostávam okolo 360eur. Ale rozhodnutie zo soc. mi ešte nedošlo aj keď som na materskej už od januára,ale euráče mi už našťastie prišli 😉 Takže uvidíš koľko ti vypočítajú DNP.

onellyo
3. apr 2010

stamion,,,
ked si navysis dnp..... tak musis 6 mesiacov platit ak chces aby ti vypocitali
z vysieho vymeriavacieho zakladu,,,, 🙂 🙂 🙂 aspon mne tak vraveli socialke,,,
a papier mne dosiel aj pri marodke behom tyz , aj pri materskej,,,,
Stamion a bola si aj zamestana???? 🙂 🙂 🙂 🙂

domika9
3. apr 2010

stamion ako ukončiť marodku skor ked ja som nemohla ísť do roboty ? ved by mi tam potom nepasovali dni ja som pri nastupe na marodku mala podmienku 270dni splnenu davno a potom oni ti tam počítaju ak nemaš predchadzajuci rok cely odrobeny tak predpokladany príjem sa berie do uvahy oni na to maju nejake vzorce aby si vypočítali predpokladany príjem - no ale ako všetko je to kompikovane ja viem informacie ktore treba mne 😀

ivicek32
4. apr 2010

Ahojte,chcela by som sa opýtat čerstvých mamičiek,ktoré rodili v Popradskej nemocnici,čo všetko si treba so sebou zobrať do nemocnice pre bábo a pre mamičku...rodila som tam pred dvoma rokmi,tak či sa niečo nezmenilo...dakujem

stamion
4. apr 2010

onellyo pred maródkou som bola zamestnaná,ale ako som nastúpila na marodku tak mi skončil pracovný pomer,a predtým som si platila DNP z minima,ale teraz rozmýšľam že ja som si dala zvýšiť DNP od apríla a to som platila do mája,čiže 2 mesiace a potom som už neplatila lebo som marodovala,a od septembra som znova platila do 8 januára,čiže to je 4 mesiace a spolu je to 6 mesiacov,lebo inak by sa mi nezdalo že dostávam dosť vysoké DNP nato keby mi to vypočítavali z minima. Papier pri marodke mi prišiel skoro ale pri materskej vidíš ešte nie a to sú 3 mesiace odvtedy čo majú moje papiere 😒 Domika daj potom vedieť ako ti to vypočítali či mi tá pani hovorila pravdu 😉 Ešte vám chcem povedať že som dostala po 7 týždňoch prvé krami,ale našťastie bez bolestí 😵 lebo predtým som mávala strašné bolesti pri kramoch, prvý deň som bola na tabletkách ☹ Držte sa babenky 🙂

stamion
4. apr 2010

ivicek pre bábo som mala deku,plienky,mokré utierky,ostatné ti dajú v nemocnici. Keď porodíš tak dostaneš kufrík so vzorkami a tam máš aj krém na dupku a j krém na bradavky,ale ja som mala svoj krém na bradavky a veľmi mi pomohol,ďalej som mala odsávačku mlieka, vložky, jednorázové nohavičky, pyžamá a ostatné veci. Septonex na pupček sme mali na izbe,ale ešte si môžeš vziať pe malé mlieko po kúpaní a mydlo,lebo ja som rodila cisárskym a my sme na izbe nemali ani mlieko po kúpaní ani mydlo,neviem čo majú mamičky na izbách čo rodili normálne 😉 Dúfam že som ti aspoň troška pomohla 😉 drž sa 😵

domika9
4. apr 2010

aha lenže ja som bola normalne zamestnana a platila som si to vkuse 2 roky alebo tak nejako z vtedajšieho maxima od vtedy sa zvyšovalo maximum a z toho možeš mať až 600eur mesačne lebo maximum je vyše 1000 eur presnu sumu neviem a z toho berieš 55 percent ale ty ked si mala najskor maly zaklad a potom si ho zvyšila tak sa ti to zase rata inak

tatianka.g
4. apr 2010

aky krem na bradavky je dobry?

domika9
4. apr 2010

tatianka ja mam doma už davnejšie kupeny krem infadolan a budem ten používať - tak ale či je dobry budem vedieť neskor 😉

mafia102
4. apr 2010

Ja som na bradavky pouzivala kalciovu mast, dali mi ju sestricky v nemocnici, a bola fakt dobra...

tatianka.g
4. apr 2010

no ja prave pozeram na nete podprsenku na kojenie a nohavicky po porode.... no vidim, ze to bude zase poriadna palka, co sa ceny tyka 😒

onellyo
4. apr 2010

ahojte,ja som platila z vymeriavacieho z.25tis,v korunach. Na zmluwe mam minimalnu mzdu,marodka mi chodila 480eur. A matersku mi priznali 20eury na den.oplatilo sa platit....a 55percent sa vypocitava materska z platu. Inac baby a kolko sa dava na pridavky?

domika9
4. apr 2010

tatianka ja som si kupila kojenecke podprsenky v meste tam ako su verejne zachody a chod hore po schdoch ako keby si chcela vyjsť na tu vyšnu stranu namestiua a tam je ocbchod čisto so spodnym pradlom a tam som si kupila kojenecke podprsenky po 2 eura až som bola prekvapena a su uplne super nikdy som nenosila podprsenky tohto obyčajneho tipu vždy som mala rada vystužene pusch-up -ky ale tie čo som si tam kupila su super a nosím ich už asi 2 mesiace su pohodlnejšie kedže didinky sa zväčšuju 🙂

gajana1
4. apr 2010

Domika mysliš tam nad exisportom?

tatianka.g
4. apr 2010

a nema to byt nejaka poriadna pevna podprsenka?

tatianka.g
4. apr 2010

holky a kedy ste si zacali balit tasku do porodnice?

onellyo
4. apr 2010

tatianka 😀 😀 😀 ja este tasku nemam zbalenu!!!!!!! 😀 😀 😀
a ani podprdu este nemam kupenu 😀 😀 😀 😀
a kedy ides na kontrolu??? 😎 😎

gajana1
4. apr 2010

tatianka ked ti mam pravdu povedať tak ja som si zbalila v pondelok teraz

stamion
4. apr 2010

tatianka ja som si kúpila kojenecké podprsenky oproti pošte čo je ten čiňák,do 3 eur stáli super bavlnené, ona je taká spevnená no to musíš vidieť, a tašku som si začala baliť v 8 mesiaci

tatianka.g
4. apr 2010

mna zacina chytat nejaky stres, dufam, ze babatko pekne vynosim. Nemam kupene este absolutne nic, u nas vsetci vravia, ze este mam cas, ja vobec neviem,chyta ma nejaky prvorodicovsky stres 😒
ja mam vascie prsia aj mimo tehotenstva, tak budem zhanat asi nejaku pevnejsiu podprsenku 🙂
kontrolu mam 26.4

domika9
4. apr 2010

hej gajana tam nad exisportom alebo ked sa postavíš pred t-com tak nalavo od neho je ten obchod

tatianka ja som si pytala že 90B a slečna sa na mna pozera že či nechcem väčšie a že nie že to mi asi bude dobre a nakoniec som si kupila D -čko tak som prekvapena že až tak 🙂
a je to taka podprsenka bez kostíc a vpredu je taky hačik možeš si ho odpnuť a babo nakrmiť , že si nedavaš dole celu podprsenku
a tašku som si začala baliť pred 2 týždnami ked som začala špiniť a mm nebol doma cely týžden tak mi kus zlepilo ale zbalila som sa asi tak že som si dala veci na komodu a odvtedy su tam len tam pridavam postupne ako ma napadne 😀

domika9
4. apr 2010

tatianka ja som si asi po 20tt začalla čo- to kupovať niečo som objednala s kojeneckeho oblečení -eu a potom som vela vecičiek kupila po novom roku ked boli v tescu vypredaje a to som bola asi 25-26tt a ine veci som nemala potom sme to naraz kupili a kozmetiku som kupovala až teraz asi pred 2týždnami

onellyo
5. apr 2010

tatianka 🙂 🙂
v pohode to vsetko zvladnes,, ziadny stres,, na veci ma clovek cas
kupovat a ako vravi domika 9 ,,, aj cez net sa da poobjednavat!!!
a neboj vsetko dobre dopadne aj babetko bude ok aj ty!! 😵 😵 😵

domika9 🙂 🙂 🙂
ja sa volajako podivuhodne dobre citim,,
panva prestala boliet,, ty si ako na tom??
a kedy si zacala spinit?? a to je vytok
ci krv ci co??
aby som nestresovala ked to dojde na nma!! dik 😕 😕

pettka44
5. apr 2010

Ahojte tak ako baby vykupane?
Tatianka nestresuj ja som si zacala veci nakupovat postupne az okolo 24tt to mas cas a tasku si bal tesne pred porodom, ja ju uz mam sice dlhsie zbalenu ,ale stale z nej nieco vyberam,alebo dokladam, to som robila aj pri prvom a zabudla som si doma papuce a na porodnu salu som isla v adidaskach 😀 😀 😀 😀 najlepsie je si napisat v klude zoznam co Ti treba a podla toho to balit 😀 😀 😀
Onellyo ty este nemas tu podprdu? 😀 😀 😀
Domika som prekvapena, ze v tom obchodiku si kupila podprdu tak lacno , ja som kupovala v lekarni za 13 eur 😖 😖
Baby ja by som tro uz najradsej mala za sebou, uz mi dost kleslo brusko a tie bolave kopance od maleho su coraz to silnejsie 😀 😀
Gajanka ako sa citis? Uz sa nam to krati, tak sa drzte vsetky a krasne sviatky a vela vody 😀 😀 😀 😉 😉 😉

domika9
5. apr 2010

onelly no je to ako vytok občas je to s troškou krvi
no a ja nejako kus lepšie spím posledne dva dni tak je to kus lepšie ale bolesti mam cely den ked sa mam po niečo nakloniť nad stol a podobne tak bolesť ukrutna
pettka aj ja som bola prekvapena tiež som si myslela že budu pytať tak 15eur a ked povedala že 2 eura tak som pozerala jak puk
ja začínam kus stresovať a ked necitim chvílu maleho tak hned som viac vnímava či sa hybe či čo lebo teraz jednej kočke čo mala termín ako ja v teme apríl 2010 sa babo udusilo nechcem koli tomu stresovať ale tak to mam nejako na mysli že stale nemam vyhrate asi by som sa zblaznila keby sa niečo take stalo už sme prišli o tri detičky a neviem si predstaviť že by sa mi malo stať ešte niečo take , tak stale sledujem či je maly v pohybe

pettka44
5. apr 2010

Domika aj ja som to citala a mala som az slzy v ociach, ja by som sa zblaznila, mne sa maly dusil pri porode tiez mal otocenu pupocnu snuru okolo krku a potom ho museli kriesit, ten strach uz nikdy nechcem zazit, triasla som sa este 12 hodin po porode 😔 😔
Ja tiez teraz sladujem ci sa hybe a ked sa mi zda, ze sa dlho nepohol, tak ho trosku posteklim 😅 😅 preto netreba ani okna umyvat ale, naozaj len oddychovat ved ten prach nas doma isto pocka, ale dietatko je len jedno a treba davat pozor a setrit sa... 😉 Domika tebe uz asi odisla ta hlienova zatka, takze cochvila bude Tvoj maly pokladik na svete...a ake chcete dat meno?

domika9
5. apr 2010

no meno už mame vybrate ale chceme si ho nechať pre seba až do porodu , ani doma sme nikomu nepovedali ako sa bude maly volať nech ma každy prekvapenie 🙂 tak musíte chvílku počkať aby ste sa ho dozvedeli 🙂

no a zatka mi odišla asi , ale ja som mala problem so špinenim hocikedy počas tehotenstva tak neviem čo to ma byť uvidím zajtra

zdenka_pp
5. apr 2010

Ahojte Baby,
tak mám to za sebou. Ešte v pondelok večer mi začali kontrakcie a tak o pol tretej sme sa taxíkom dostavili do nemocky. Mali ste vidieť toho taxikára, šliapol na plyn, akoby som mala porodiť rovno u neho v aute 😀 😀
Spravili mi odozvy, klystír, no keďže kontrakcie nepostupovali, poslala som mm domov, že to bude dlho trvať. Ráno mi dali tabletku na vyvolanie pôrodu a o hoďku som už putovala na sál.Personál bol milý, akurát ráno po výmene služieb im fakt trvalo, kým ku mne niekto došiel a povedal mi, že čo sa bude diať. Zavolala som mm, kým došiel, pichli mi aj epi.
O jednej poobede (30.3.) sa nám narodil malý Adam 51 cm a 3630 g. Malinký je v poriadku, len nemá zostúpený jeden semenník. Čo sa môže udiať do roka a ak nie, tak sa to potom bude riešiť. Posledná možnosť je chirurgický zákrok.
Pôrod bol veľmi ťažký, malého som nemohla vytlačiť, pôrodné asistentky mi museli strašne silne tlačiť na brucho, aby vôbec vyšiel von. Bol vo mne veľmi dlho zaseknutý. Vraj za to mohla aj epi (bolesti ustúpili, pociťovala som iba tlak na konečník), že som nevedela kedy tlačiť, preto mi aj opäť vyvolávali kontrakcie a už keď boli opäť silné a začala som uvažovať o ďalšej dávke epi, tak sa sestry obávali, či by to zas všetko neutlmilo. Tak som koniec odrodila strašne bolestivo. Cítila som úplne všetko. Malého mi po pôrode nemohli dať, ale hneď s ním utekali preč. Šitie bolo otrasné, myslela som, že sa zošíva len to zvonku, no ono sa to najprv zošíva dnu a potom von. Vraj človek už potom šitie ani nevníma, no asi som výnimka, lebo pre mňa to bol takmer druhý pôrod. Odrodil ma Raučina.
Počas zošívania mi doniesli "oživeného" Adamka (o oživovaní som sa dozvedela až z jeho prepúšťacej správy, ktorú som si prečítala pri odchode z nemocky, samozrejme som sa rozplakala). Potom som tam ešte dve hoďky pobudla a presunuli ma na šestonedelie. Sestričky boli veľmi milé, aj tie na novorodeneckom (teda až na jednu múdru). Vždy pomohli, poradili. Hlavne ohľadom kojenia, mlieko sa mi urobilo až deň pred odchodom, dovtedy som využívala ich "banku mlieka". Na novorodenecké som chodila vždy, keď sa mi malý nemohol správne prisať. Čo bolo takmer vždy.
S Adamkom sa stále trápime pri kojení, neprisáva sa správne, páči sa mu iba bradavka a tú mi žužle a to strašne bolí. Takže odsávačku vrelo každej babe odporúčam. Cez ochranný klobúčik mi piť nechce.
Taktiež hojenie rany nie je príjemné, nemôžem si sadnúť na zadok. Včera mi doniesla švagriná dcérine nafukovacie koleso. Lekárka mi poradila chlorofylový sprej, tak mi ho mm strieka na ranu.
Pre mňa bol pôrod jednou neskutočne bolestivou záležitosťou. A to som uvažovala aj o druhom dieťati. Aj keď mm sa ma snaží presvedčiť, že ten pocit určite prejde. No bol tam, videl a zažil všetko so mnou, no bolesť som cítila iba ja.

Odporúčam popôrodné vložky Bella v ružovom obale, sú dlhšie a aj keď nevyzerajú, sú aj široké. Mala som dve balenia a minuli sa. Chcela som ich aj na doma, no mm ich nemohol zohnať už v žiadnej lekárni. Nechápem, kto ich všetky vykúpil 🙂 . Sieťované popôrodné nohavičky sú fajn, vôbec nerežú, držia vložku a hlavne cez ne prúdi vzduch. Nosím ich aj doma cez noc.
Masť na bradavky sa mi zišla viac než vhod. Ja som užívala a stále užívam kalciovú.
Takže zatiaľ toľko. Koleso mi sfúklo, mm musí dofúkať. 😀

robka
5. apr 2010

ahoj Zdenka tak blahozelam k malemu Adamkovi... 😉to naozaj ti ho museli ozivovat???to je sila,ze si sa o tom dozvedela az z prepustacej spravy ☹ verim ze to bolo bolestive viem o com hovoris ale maly je uz pri tebe a ver mi za par mesiacov si na tu bolest ani nespomenies 😀 a drzim palce nech sa vam to s tym kojenim rozbehne 😉

domika9
5. apr 2010

ahoj zdenka tak na jednu stranu super že ste už doma ale na druhu staranu 😖 , škoda že ťa ani neinfomovali o malom , bože to aby som sa začala bať tej bolesti ked ja nemožem epi vobec 😒 a kedy si povedala a komu že chceš manžela ku porodu ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre