Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

mafia102
22. sep 2010

Marika, uprimnu sustrast :(

fopardi
22. sep 2010

Marika vela som na vas myslela ☹ je mi to luto

fopardi
22. sep 2010

@tatianka.g my sme boli u Gibalovej tam v alexandre je mila v pohode

79vierka
22. sep 2010

Marika a celá rodina,úprimnú sústrasť ☹ stále som verila,že to Sonička zvládne. Určite je už medzi anjeličkam.

adikia10
23. sep 2010

Ahojte, v prvom rade je mi velmi luto malickej Sonicky aj mamky, zvladnut takuto situaciu je urcite narocne a nedokaze to kazdy.
Ale nemozem nezareagovat na hodnotenie popradskej porodnice. Nas porod bol neocakavany a s obavami, kedze sa nase babo narodilo 6 tyzdnov pred terminom. Po porode sme mali naozaj vazne problemy s dychanim, takze si viete predstavit ten strach. Ale verili sme, ze to zvladneme. Teraz sme doma v poriadku a tesime sa spolu.
Z uprimneho srdca dakujeme doktorom v porodnici aj na pediatrii v Poprade, su to mili a obetavi ludia, ktori si urcitie svoju pracu robia predcizne.

vinka
23. sep 2010

@fopardi a prečo ste boli u Gibalovej?Hnisalo mu očko,

fopardi
23. sep 2010

@vinka hej ale to eštew tak skor to mal ešte od porodu a objednala nas o dva týždne ako sopm jej volala ale som nepovedala že mu hnisa a nakoniec kym sme tam šli mu to prešlo a odvtedy mame našťastie pokoj

pettka44
24. sep 2010

Ahojte baby, ako sa mate dlho som tu nebola, uz mame 8,5 kg a maly nechce nic ine len moje mliecko, nasa doktorka mi povedala,ze mu mam davat ovocie a az potom polievky a zeleninu tak som z toho trosku zmagorena,,,,no nechce ani ovocie ,,, 😅 😅 kedy sa Vam deticky zacali prevalovat z bruska na chrbatik a opacne???
Marika uprimnu sustrast, velmi som drzala malej Sonicke palce je mi to neskutocne luto, vela sil celej rodinke 😔

stamion
24. sep 2010

Pettka tak malý je fajnučký keď ma takú peknú váhu 😉 Simon sa mi prevalil keď mal 6 mesiacov ale nieje nejaký obratný skôr lenivý 😉 Má sa dávať najprv zelenina a až potom ovocie,ale ja som dávala najprv výživy a až potom zeleninu,ale zjedol mi všetko tak to som rada 😵 On si zvykne aj na inú chuť len mu dávaj po kúsku a bude ti papať všetko 😉

vinka
24. sep 2010

@pettka44 ahoj krásavica.Už dlho som o tebe nič nepočula. 😀 😀 Tak to je krásna váha na 5 mesiacov.Kde moje dievky tolko mali.Tolko nemal ani Damián v 5 mesiacoch aspon si myslím.On bol chudý od mala aj teraz je jak vytrasená detva 😀 😀 😀

vinka
24. sep 2010

@pettka44 ked kojíš nemusíš ešte prikrmovať.Máte čas.Ked nebude chcieť na začiatku nič to počkaj o týžden neskôr.A skúšaj raz začne 😉 A začína sa zeleninkou. 😉 Konkrétne mrkvou.

tlenka
24. sep 2010

pettka, moja sa zacala prevalovat ked mala ukonceny 4. mesiac a 1 tyzden, je to dost pohyblive dieta, ani teraz neobsedi sekundu na zadocku... ja som zacala davat najprv zeleninu, zemiacik tak 4 dni, potom mrkvicku 4 dni a potom miesane... mesiac zeleninu som davala a potom dalsi mesiac ovocne, ale aj zeleninove... neskor som zaviedla aj vyzivy a polievky... moja Alex mala 8.5 kg ked mala 10 mesiacov, to asi z toho pohybu, ze to furt zo seba vytrasie 😀 stale tak pomaly priberala 🙂

79vierka
24. sep 2010

Baby,neviete či levočská nemocnica má už prerobené gynekologicko-pôrodnícke oddelenie?

fopardi
25. sep 2010

naš sa prevaluje už dosť dlho len čo ho dam na chrbat len švihne nohou a je na bruchu aj v noci mi toto robi že sa zobudí a potajomky potichu sa prevali na brucho a je cely vytešeny minule mi ušiel z hracej deky a buchol si hlavu kym som chystala vaničku na kupanie beťar maličky
a vaha my mame asi necelych 7kg takže tiež to nieje žiaden maco 🙂

fopardi
25. sep 2010

@79vierka a toto ti neviem povedať 🙂

fopardi
25. sep 2010

@79vierka alebo skus pozrieť či tu nieje tema levočanky a oni by ti mohli snad ppmocť asi skor ako my

pettka44
25. sep 2010

@vinka ahooj no dlho som tu nebola, ale starsiemu zacala skola, tak snad aspon niekedy doobedu tu zbehnem po mudre rady,,,zatial ho plne kojim len obcas mu skusim nieco supnut do pusy a potom urobi brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrmmmm a mam vsetko na sebe 😀 😀 nejak sa nad tym prevalovanim zatial netrapim, doktorka nam kazala s nim trenovat, dat ho nabok a snad sa sam prevali, a on si lezi na boku a usmev na perach,,,,mala Vivien uz ide do skolky? a Adka ako??

vinka
25. sep 2010

hej už chodí do škôlky a Ada super 😉 Ja pečiem torty jak besná.tak len tak stručne odpovedám 😀 😀

79vierka
26. sep 2010

@fopardi Ďakujem,za radu a odkaz. Bola som na ňom ale naposledy tam niekto písal v roku 2009. Tam to viazne,nie ako na našej. Tu sa vždy niečo deje. Veď aj keď mi nik neodpovie,nechám sa prekvapiť. Horšie ako v PP to nemôže byť.

fopardi
26. sep 2010

@79vierka ale si mohla tam skusiť napísať ved ked niekto uvidí novy prispevok a temu na prvej strane tak ti možno odpše

vladka84
26. sep 2010

@79vierka nechces rodit v PP? 😕

79vierka
26. sep 2010

@vladka84 Ste super kočky,všetky 3,tatko je požehnaný medzi ženami ako kráľ. Rodila by som aj v PP,ale zlé skúsenosti s tunajšími lekármi moje rozhodnutie rodiť inde len zväčšujú.

79vierka
26. sep 2010

@fopardi Dala som tam echo a teraz čakám.

ewellina
26. sep 2010

Dievčatá, ešte by som sa chcela opýtať, či v PP prikladajú malé hneď po pôrode k prsníku...? A druhá otázka, strava je postačujúca, či si mám vziať so sebou nejaké zásoby? V Kežmarku som veru hladovala, keby som nemala balík musli so sebou, tak neviem, neviem... 😀 😀 😀

vladka84
27. sep 2010

@79vierka dakujeme, no veru, ma sa s nami ako kral 😎
ja nemam zle skusenosti, pri prvom porode som bola spokojna, to som mala lekara vybaveneho, teraz som sla naslepo mala som sa rovnako dobre... ale mozno som len natrafila na dobru sluzbu, neviem. Co sa vsak tyka sestriciek, tak tie boli uplne skvele aj na novorodeneckom, aj na sestonedeli 😉

@ewellina ano prikladaju, aspon mne prilozili, aj ked mala sa nechcela pricucnut, tak mi ju potom doniesli este raz, ked som uz lezala po porode zasita s ladom na maternici 😀
Strava je postacujuca, aj ked teda domacej sa nevyrovna ani nahodou, ja som uz mala so sebou len mineralku a nosili mi pribinacikov, tych sa neviem dojest... inak nam varili kazdy den nejaky puding do termosky, to som vyjedala, ked ma chytil pri nocnom kojeni hlad 😀

zdenka_pp
27. sep 2010

@ewellina Mne tá strava v nemocke nestačila, nevravím, že by som hladovala, ale keby som bola o takej strave dlhšie, tak by sa mi riadne scvrkol žalúdok. Ale musím povedať, že som nevyjedala všetko z taniera, moc mi tam nechutilo. Ja som letela a na fornetkách, mm mi stále cestou z roboty nosil.

dida38
27. sep 2010

Ahojteee,
tak neda mi nereagovat. Pred mesiacom sa mi narodilo tretie babo. A kedze som rodena bystricanka, tak prve dve som odrodila v B.Bystrici a bola som maximalne spokojna uz vtedy. A to som bola bez protekcie... 🙂 Teraz uz nieco vyse roka zijem tu, a po skusenosti z BB som mala velke obavy rodit niekde inde. No nakoniec som rodila v PP, bez vybaveneho lekara, nakolko sa drnda vypytala na svet presne o mesiac skor...takze trosku stres a obavy som mala, ale lekari boli fantasticky. Prijimala ma dr. Luptakova - velmi prijemna, plus dve porodne asistentky - zlate....odrodil ma dr. Raucina - uplne super....no a co sa tyka sestriciek na novorodeneckom a sestonedeli...taktiez uplne fantasticke....sestricky vzdy povedali, ze kam beru babo a naco....kedy ho donesu, alebo si mozem prist prenho...
a vzdy ochotne poradit a pomoct...a dr. Antalikova, no super detske lekarka....tiez vsetko povysvetlovala a trpezlivo odpovedala na vsetky nase otazky...Tak ja nemozem na popradsku porodnicu povedat jedno krive slovo....a ak ma manzel "nahovori" este na jedno, tak urcite zas popradska nemocnica...
No a co sa tyka stravy, tak ja som zjedla takmer vsetko, nie som nejaky vyberavy typ....ja som tam nehladovala...
Mozno tato moja skusenost niekomu pomoze v rozhodovani, lebo pred par mesiacmi som sa tiez nevedela rozhnodnut kam ist rodit, kedze BB je "trosku" daleko 😉

onellyo
27. sep 2010

@ewellina 🙂
mozes si stravu priplatit a budes mat pestrejsiu'!!!! 😉

stamion
27. sep 2010

Ewellina držím ti palce aby ti všetko dobre vyšlo 😉 Mne strava stačila,až veľa nikdy som nezjedla všetko,ale to bolo možno aj tým že som mala cisarák,a mala som scvrknutý žalúdok. A malého mi priniesli asi po hodinke po cisaráku,ale hneď sa chytil,ale čo keď mliečko ešte netieklo tak chudák cucal naprázdno 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre