Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

zupetras
2. aug 2009

Ahojte baby,chcem sa podelit s mojim zážitkom,ja som rodila 18.júla(bože,už sú to 2 týždne?)v KK nemocnici.Termín som mala až 16.augusta ale malému sa asi uz nechcelo byť v brušku,tak sa vypýtal na svet skôr.asi o druhej v noci mi začali mierne bolesti(asi ako pred menzesom) okolo piatej nad ránom mi rupla voda,zobudila som frajera(asi väčší šok v živote nezažil)a odviezol ma do nemocnice.Jasné že sme mali obidvaja hrozný strach,lebo sme to vôbec nečakali tak skoro...V nemocnici ma hned prijali,dali ma na "vzdycháreň"a pichli infúzku.Bola som otvorená len na jeden prst ale bolesti cca každých 5minút a dosť silné.Asi hodinu som ležala a potom som šla pod teplú sprchu,ktorá mi na jednej strane uľavila a na druhej zosilnela bolesti na poriadne tlaky.Zo sprchy som už išla do pôrodnej miestnosti,sestrička mi vysvetlila ako mám dýchať a tlačiť v poslednej fáze a už to šlo.Vlastne práve to dýchanie mi nešlo,ale nejako sa mi nakoniec podarilo malého vytlačiť za výdatnej pomoci sestričiek no a samozrejme MUDr.Remeckého.Vlastne týmto mojim skromným príspevkom chcem povedať,že celý personál kežmarskej gynekológie počnúc primárom,cez doktorov až po sestričky,plus sestričky z novorodeneckého oddelenia,je vysoko profesionálny,s perfektným prístupom k pacientkam.Aspoň mne veľmi pomohli a tiež môjmu predčasne narodenému synčekovi,s ktorým sme opúšťali nemocnicu úplne zdraví a v najvyššej pohode.Takže baby,ktoré váhate či KK,nebojte sa,ja som dokonca schopná po 2t po pôrode povedať,že aj moje druhé budúce bejby sa narodí v KK nemocnici 😎

katulka11
3. aug 2009

Gratulujem k zdravému synčekovi a k super pôrodu 🙂 😎 Ja som sa stále ešte nerozhodla - zatiaľ je to 60% PP a 40% KK.... 😀

zupetras
4. aug 2009

Ahoj katulka 11,no,nech sa rozhodnes akokolvek,tak nech je to rýchle a babatko nech je zdrave!a daj vediet 😵

lulu2
5. aug 2009

tak ja som na tom tak isto ako katulka11, neviem sa rozhodnut, pisete tu dobre aj zle aj na PP aj na KK ☹ Ja som prvykrat rodila v KK a musim povedat - vsetko bolo podla mojich predstav, hlavne velmi mile a ochotne sestricky. Tak neviem...

miavin
14. aug 2009

zupetras - gratulujem k bábätku - prajem veľa zdravíčka. Vidíš, ja som rodila pri primárovi - ale na vzdychárni ma nechali samu, infuzku mi dali až na stole - nikto mi nepovedal ako mám dýchať, iba ma zdrbali, že mám poriadne tlačiť, lebo si pridusím dieťa - je pravda, že dve sestričky na mne ležali .... nakoniec sme to zvládli - a čo sa týka novorodeneckého - ja som so sestričkami bola spokojná, boli zlatučké, len mi nik neukázal ako kojiť, ako kúpať - ako prebaliť, absolútne nič... ale naučila som sa.. 🙂
tak veľa zdravíčka ešte raz a veľa mliečka...

katulka11
18. aug 2009

Zupetras, vďaka... Ešte stále nie som rozhodnutá... 😒
Baby, ako to je s epidurálkou pri pôrode v PP a neviete čo to tam stojí? Viem, že v KK je k tomu nutné privolať vopred dohodnutého anesteziológa a pred 2,5 rokom ma to vyšlo 3tis.

bagaja
19. aug 2009

ahojte dievčence

Tak ja sa chcem podeliť s mojim zážitkom...
Podľa usg, mi moj Dr. zistil že bábo je otočené Kp, a automaticky mi odporučil KK, že tam mi zrobia CS hned a v PP ma necháju vytrápiť a rodiť normálne. No ja som bola rozhodnutá pre PP a nič neľutujem. Kedže moja kontrola pred pôrodom ukázala, že mala dosť pribrala a pôrod normálne už nebol možny, objednali ma v deň termínu na CS. CS mi robil pán primár MUDr. Bohmer a MUDr. Šimunáková, a vôbec som sa nebala lebo som im veľmi verila, boli uplne super a o všetkom ma informovali, kedže som mala len epidurálnu anamnézu tak som malu hned aj videla a bolo to úžasné... Po prevoze z operačky ma previezli na odelenie ohrozenej tehotnosti a tie sestričky tam ani neboli sestričky ale priam anjeli... Po dvoch dňoch som už šla ležať na šestonedelie a tiež tam boli super sestričky, no a na novorodeneckom sa mi tiež páčili sestričky, najmä jedna ktorá mi pomohla veľmi pri prvých dňoch nšho privykania si maličkou a hlavne pri kojení. Musím povedať, že som veľmi rada že som nakoniec ostala verná Popradu a tomuto tímu odborníkov a sestričiek, za čo im veľmi pekne z celého srdca Ďakujem.
A Vám všetkým ostatným želám správne rozhodnutie a veľa šťastia a zdravia pri pôrodoch 🙂

tami_tami
20. aug 2009

mamicky - ktore chodite do pp - ku komu chodite? ku ktoremu doktorovi?

livike
20. aug 2009

ahoj tami-tami.
Ja chodim ku Dr. Vojtašákovi, ten má takú novú ambulanciu nedaleko nového parku pri stanici. Pise velkými tabulka na budove za 3D-4D ultrazvuk. Neviem či vieš o koho ide.

livike
20. aug 2009

Dakujeme bagaja ze si nás Popradčanky troška povzbudila, lebo nič pozitívne sme tu zatial o PP porodnici nedočítali...A koľko stoji v PP nadštandartná izba???A kedy sa to dá dohodnúť a s kým že si chcem potom zaplatiť?? A ako je to s epidurálkou v PP? Aj to treba dohodnúť dopredu???
dakujem

katulka11
20. aug 2009

No to by aj mňa zaujímalo... 😉

tami_tami
20. aug 2009

livike ja chodim ku Kelemenovi do nemocnice - vojtasaka nepoznam ale pocula som ze tam vela bab chodi na 3d a tak

mafia102
20. aug 2009

ja chodim tiez k vojtassakovi a som s nim maximalne spokojna🙂 V PP stoji nadstandard. izba 500 Sk. Epiduralka sa da dohodnut aj dopredu, ale aj pri porode.

tami_tami
20. aug 2009

kolko stoji u vojtasaka 3d/4d ?

tlenka
21. aug 2009

ja tiez chodim k vojtassakovi a som s nim velmi spokojna... a tusim stale sa tam niekto preradi k nemu, asi je ozaj dobry... uplne iny pristup tam je ako ked som chodila k predoslej gynek.
co sa tyka porodu, budem rodit v poprade, inde som ani nerozmyslala, a ze by som mala potom rychlo niekam cestovat... chodim na predpor. kurz a uz velmi vela bab porodilo v poriadku, co chodili tiez...
tami: cena zavisi, ci si klientka jeho alebo chces ist len na 3D/4D a si u ineho doktora

livike
21. aug 2009

Ja som prave dnes bola na prvy odber krvi k nemu a na prvy ultrazvuk, dali mi knižku , a vravel ze prvy dolezity 4D ultrazvuk sa ma robit v 13-14 tyzdni....takze rozmyslam lebo vravel ze inac to stoji 50 Eur. ale kedze som jeho pacientka mam zlavu a stoji ma to 35 eur. Takze rozmyslam či si to dat alebo je to zbytočné...Kolko ste vy absolvovali pri Vojtašákovi ultrazvukov???tiez ste si zaplatili pol ročný paušál 50 Eur???A stačí to do pol roka???Alebo je potrebný aj v druhej polovici zaplatit???Ja si myslim ze je to dost vela...
Inac je to velmi milý doktor, naozaj zodpovie na vsetky otazky, som len na začiatku, tak uvidime ako bude dalej...Napiste potom ake mate s nim skusenosti...a tak...
Tiez rozmyslam potom rodit v PP...načo by som sla do KK alebo niekde do Lubovne ako písali....Snad to tu nebude take zle...

mafia102
21. aug 2009

livike, ty si u Vojtassaka platila nejaky rocny pausal? Ja k nemu chodim uz asi dva roky a este som nic neplatila okrem toho 4D ultrazvuku. Ja som u neho absolvovala 3x 4D usg, a myslim ze viac ich ani nie je potrebnych, a nutne to urcite nie je, je to len iny pohlad na to babo. Vsetky potrebne merania ti urobi aj na obycajnom usg. A inac ja som za ten prvy 4D platila len 15 eur, ostatne dva stali 30 alebo 35 eur.

livike
21. aug 2009

Dakujem mafia102.
Tak neviem prečo mne povedal za 1 - 4D ultrazvuk mam zaplatit 35 EUr. A kedy ti robil ten ultrazvuk???Mozno sa to uz zmenilo , alebo neviem prečo to tak je???Ale ja mu poviem, ze som sa o tom informovala a tak som sa dopočula ze to stoji 15 Eur. A tie obyčajné ti robil zadarmo na každej poradni???A tiez bol taky že sam od seba ti nevytlačil ultrazvuk obrázok???Ja som ho musela pýtat...Tak neviem, ale dakujem za radu.....

tlenka
21. aug 2009

livike.. no mne sa zda, ze za prvy 4D som ako pacientka platila 15 Euro.. potom tie dalsie stali viac 20 al. 25 a 35

miavin
21. aug 2009

ahojte baby - tak čo som počula, vraj poprad sa vyšvihol - vraj je to tam super, personál, lekári... tak sa držte a dajte vedieť, keď vaše uzlíčky šťastia budú na svete, ja som sa toho nemohla dočkať a zrazu - má 4 mesiace - hrozne rýchlo to beží, užívajte si každý deň a každú minútku.... naozaj 😉

srr
22. aug 2009

Ahojte babenky je tu nejaka zienka ktora ma termin okolo 26 augusta a bude rodit v Kezmarku?Prosim napiste ked ano. 🙂

studio11
24. aug 2009

ahojte dievčatá.......ja tiež chodím k Vojtaššákovi a skoro vždy mi robil UTZ. Platila som asi 3x a vždy to bola iná suma.Dokonca na poslednom som platila aj za fotky............ Teraz ešte idem na posledný a potom už nemocnica

tlenka - môžem sa opýtať kde chodíš na predpôrodné kurzy??????a koľko to stojí? Akurát nastupujem na materskú tak budem mať na to čas....ďakujem 😉

janula256
24. aug 2009

Ahojteee.a mne zomrela malicka pri porode v poprade v utorok v nocu..som z tho hotovaaaa.....bozeeeeeeeeee

katulka11
24. aug 2009

Janula, to mi je hroozne ľúto.... ☹ 😢 ☹ Bolo to tvoje prvé bábätko? Ak máš chuť tak napíš k tomu viac, možno sa ti uľaví a možno pomôžeš nám, budúcim mamičkám vyvarovať sa nejakej chyby... Je to hrozné, ešte raz úprimnú sústrasť.... 😔

bambusko
24. aug 2009

janula, co sa stalo? je to strasne 😔 mala nejaku vrodenu vadu? ci sa cosi skomplikovalo pri porode? vela sil ti prajem 😢

livike
25. aug 2009

Janulka, pripájam sa aj ja....Musi to byt hrozné...Napiš nam čo sa stalo....Hrozne nám je všetkým úprimne ľúto a želáme ti veľa síl, drž sa ....

pettka44
30. aug 2009

Janulka aj mne je to velmi luto, je hrozne, ze sa stavaju taketo veci, vela vela sil..... ☹ ☹

Baby ja tiez chodim k Dr.Vojtassakovi,je velmi mily, tiez mi ponukal moznost predplatit si pausalny 4D ultrazvuk po 2x 70 €, cize za 9 mes.140 €, to sa mi zda byt vela....neviem akeho ste vy nazoru, ale myslim, ze dost toho vidno uz na norm.usg a ten 4D by som si zaplatila az ked je babo uz vacsie, neviem....pri prvom som tuto moznost nemala,tak neviem......
A este sa chcem opytat, prvy porod som mala cisarskym, neviem ako to bude teraz...nemate skusenosti s epiduralkou? Pri prvom to bola katastrofa, verim, ze v PP sa uz polepsili....pekny dnik tehulky 🙂

srr
7. sep 2009

Ahojte babenky tak ja to uz mam za sebou.Mame Vanesku a je uplne uzasna.Rodila som v kk.Pri porode som mala pana primara a mozem povedat,ze je to clovek na pravom mieste a sestricky tiez uplne uzasne takze super.Novorodenecke sa fantastycky staralo o babatka a stale sa nas pytali ci nieco nepotrebujeme ukazat.Takze babenky odporucam vrelo kezmarsku porodnicu. ☹ 🙂

maryen79
8. sep 2009

ahojte babenky.
my to uz mame s Paulinkou tiez za sebou a uz druhy tyzden si vychutnavame jedna druhu! Pocas tehu som chodila k MUDr.Vojtassakovi - vyborny pristum k pacientke!Vyhral 3.miesto v ramci Slovenska v prevencii proti rakovine krčka maternice, takze u neho je pacientka v dobrych rukach! 4D som si dala urobit 4x a tie zabery urcite stoja za tie peniazky! No a to najdolezitejsie - porod: rodila som v PP, kde som si k porodu "vybrala" porodnika - MUDR. Surgenta. Porod prebehol bez problemov, priam ukazkovo a hlavne rýchlo! Takze pana doktora mozem len odporucat!!!

studio11
10. sep 2009

gratulujem čerstvým mamičkám.........

maryen - chcem sa opýtať, od ktorého týždňa si začala chodiť do nemocnice, a tiež ma zaujíma akým spôsobom si si zazmluvnila MUDr. Surgenta??? Niekto Ťa odporúčal, alebo si si to vybavovala priamo v nemocnici? A ešte 1 otázočka - mala si aj epidurálku? Môžeš aj do IP. Ďakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre