Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

aja7
29. nov 2007

ano renus..po 16 rokoch, uz som vsetko zabudla 😀
Moj dr - poradnovy mi povedal, ze babo je otocene nozickami, ale ze aj keby sa neotocilo, riesit to nebudeme..Ze vraj mi v PP nemocke nikto kvoli tomu cisara neurobi!???? Je to naozaj tak??? to mam rodit nozkami a cakat ci sa babo nepridusi pupocnou snurou??????????????

tauta
29. nov 2007

No to som ešte také niečo nepočula,že vtedy cisarák nerobia.Treba sa informovať priamo v nemocnici v Pp, alebo skúsiť ešte iné nemocnice.Asi pred mesiacom moja kolegyňa prišla o babätko v Pp nemocnici v 36.týždni,lebo sa udusilo pupočnou šnúrou.Bližšie info neviem a zároveň nechcem strašiť,ale skús sa poinformovať.Budeš spokojnejšia.pa pa

aja7
29. nov 2007

tauta..este mi povedz, ze ako je take nieco mozne??? preco to neriesili skor, ved to museli vediet???? Hrôza..naozaj, chudiatko mamina.

tauta
30. nov 2007

Ajka.. Neviem ako sa môže také niečo stať,žeby chyba lekárov?Ozaj neviem,je to ešte čerstvé,tak nevyzvedám.Je to veľmi smutné.

renuska1
30. nov 2007

aja7 tak z toho som hotová to mas koho prosím ta za lekára ak smiem vedieť, ale to je hluposť ze s tým nič nebudú robiť , myslím si že teraz ked je babo takto otočené tak automaticky robia sekciu,neriskujú že by sa mohlo niečo zle stať, ináč 1 mesiac pred pôrodom chodíš do poradne do nemocnice a bez problémov sa pýtaj čo a ako a ešte niečo babo sa môže otočiť myslím do 36 alebo 37 týždňa.

renuska1
30. nov 2007

aja7 aj ja som si myslela že som všetko zabudla ale nie to sa do toho dostaneš raz dva to si nezabudla,

anickamaros
30. nov 2007

ahojte ja som v 32 tt chodim k tomu dr ku ktoremu aja7 on mi povedal ze je otocene sikmo hlavicku ma v pravo a nozky na druhej straneje to dobre alebo nie?a to pred porod mesiac ako tu spominate sa chodi do nemocnice to ma posle dr sam alebo musim ist tam sama?poradte prosim som mlada mamina bez skusenosti

renuska1
1. dec 2007

anickamaros to by ťa mal poslať doktor do nemocnice, presne tak bolo otočené babo jednej znamej a robili jej sekciu bez vahania, tak kočky nemajte strach všetko dopadne v poriadku, napište mi na internu poštu meno toho lekara aby to nebolo az také verejne vdaka

aja7
5. dec 2007

ja ho kludne napisem sem, lebo mam nenormalne nervy na neho....MUDr. Al Khury ... svit...Pozeral na mna ako na blazna, ked som sa cudovala, ze mi neurobia sekciu...Nemat zdravotnicke vzdelanie, mat IQ hojdacieho kona, tak mu aj uverim... 😉

lekarpp
8. dec 2007

Milé dámy, zasurfoval som na túto stránku a čítam tu nehorázne fámy!!!
1. dieťa, ktoré spomínate, že odumrelo, odumrelo náhle doma a nie v pôrodnici, mamička prišla už iba s tým, že necíti pohyby. Takáto nešťastná náhoda sa nedá predvídať a v istom promile sa pravidelne vyskytuje nielen v tejto oblasti ale na celom svete. Tí najlepší odborníci sveta si už dlho lámu hlavu nad tým, či by sa tieto prípady nedali nejako minimalizovať. Zatiaľ môžme povedať, že by sme museli nechať všetky tehotné z okresu v nejakom sanatóriu, aby boli neustále pod dozorom počas celých 9 mesiacov, ale verím, že uznáte, že to nie je reálne. Aj tak by sme všetkému nepredišli.
2. aja7, aké máte zdravotnícke vzdelanie, resp. v ktorej učebnici sa uvádza, že pri polohe zadočkom sa automaticky robí sekcia? O tom rozhodujú predsa viaceré faktory pred ale aj bezprostredne počas pôrodu.
Sekcia nie je všeliek!!! - má svoje vážne aj život ohrozujúce komplikácie. Neskorumpovaný pôrodník pozerá v prvom rade na zdravie matky a dieťaťa a volí najoptimálnejší postup, riadi sa skúsenosťami zo širokého okolia a zahraničia.
3. Ak máte nejaké nezrovnalosti ohľadom tehotenstva, resp. pôrodu, tak v 36. týždni, keď ste tu v poradni na vyšetrení sa treba otvorene pýtať a konzultovať.
Ďakujem za porozumenie.

uhlikova09
9. dec 2007

Supiš ujo doktor!!!!!!Ja som rodila v PP a nema problema,ste tam všetci super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anickamaros
10. dec 2007

ale no myslim ze kazda z nas musi niekde porodit a myslim ze nikde to nie je dokonale.len aby to bolo za nami aj tak to musime vytlacit same

uhlikova09
11. dec 2007

😉

deveronique1
11. dec 2007

Myslim, ze je jedno, kde rodime. A ak maju nastat problemy, tak nastanu ci v Poprade, ci v Bratislave, ci v Londyne. Kamoska mi vravela, ze mi radsej ani nechce opisovat, aky strasny porod si odtrpela jej kamaratka v Anglicku. Nuz mohla, ale neverim, ze to bola chyba doktorov. Ved kazda mame na porod ine predispozicie nie? Ja sa na porod v Poprade tesim, lebo si myslim, ze su tam dobri odbornici 🙂

rosee
29. dec 2007

Ahoj, zdravím.
Celkom ma teší, že po kežmarskom lekárovi sa ohlásil aj lekár z Popradu, škoda, že ste sa na rozdiel od p. riad. nepredstavili, i keď to nie je dôležité a na tomto fóre má každý nárok na určitú anonymitu.
P. doktor, som tehotná a nehnevajte sa, ale počula som, že od určitej doby sa to v PP obrátilo k horšiemu. Už som to písala na inom fóre, môžem to spomenúť aj tu - mala som známu, ktorá mi povedala, že rodila pred pár rokmi a rodila pred pár mesiacmi a tento pôrod jej pripadal horší. Mala dokonca ťažké srdce na samotného p. primára. Samozrejme, môže to byť veľmi subjektívne a môžete mi povedať, že tomu nerozumiem.
Zatiaľ mám ešte čas, aby som sa rozhodla, kde pôjdem rodiť, ale aj keď som z PP. uvažujem skôr o inej pôrodnici. Prepáčte, že som taká otvorená, ale možno ma popudili aj tie tri výkričniky v úvodnej vete Vášho príspevku.
Veľa úspechov vo Vašej práci a veľa spokojných pacientiek, lebo ide o nás a o naše bábätká.

rosee
29. dec 2007

Prečítala som si to po sebe - známu ešte stále mám 😉 , išlo o jej druhý pôrod, o ktorom si myslela, že bude ľahší a o terajšieho p. primára.

deveronique1
30. dec 2007

rosee: Ahoj, nedá mi nereagovať na tvoj príspevok. Rodila som pred 2 týždňami v popradskej nemocnici a pri pánovi primárovi a bola som prekvapená, prečo niektoré dievčatá rozprávajú také bludy o tejto nemocnici. Mala som veľmi ťažký a komplikovaný pôrod, ale vďaka primárovi a celému personálu som to lepšie zvládla. Fakt boli super, veľmi ma povzbudzovali a o ich odbornosti ani nehovorím. Určite by som si vybrala rodiť tam znova 🙂
Inač, teraz je to tam aj pekne vynovené, plastové okná, takže na sále je teplučko, a aj sprchy a záchod je fajn.

renuska1
30. dec 2007

blahoželám deveronique 1 a je to fajn že sa niečo vynovilo v PP pôrodnici po toľkých rokoch

rinuska
30. dec 2007

Nový primár je zárukou , že je to tam určite lepšie.Mimochodom , je to môj lekár, napriek tomu som v septembri išla rodiť do Kežmarku, pretože v tom čase bol v Poprade ešte chaos, podľa skúseností iných mamiek príšerné soc. zar a v KK bolo všetko nové. Mala som trochu obavy, pretože som pred 9 rokmi rodila tiež v KK a mala som príšerné spomienky na lekárov, sestry.Jediné pozitívum na ktoré si pamätám bola sanitárka , ktorá po pôrode upratovala okolo stola a jediná ma poľutovala. Vtedy mi to padlo ako pohár vody na púšti. Ako málo nám niekedy stačí.No, napriek tomu som šla opäť do KK, pretože som počula už len samé chvály a bola som veľmi spokojná. Možno aj preto, že sa mi ušla nadštandardná izba . Lekári boli strašne zlatí(ešte noví, chcú sa dobre uviesť,dúfam, že sa nepokazia), sestričky tiež-bolo im sem tam čo vytknúť, ale všetci sme ľudia a máme svoje dni.Podporu kojenia berú naozaj vážne, poradia, pomôžu. Len ten bývalý primár/Bohmer /mi tam akosi chýbal.Keď bude tretie , pôjdem do Popradu.

rosee
31. dec 2007

deveronique1: Dovoľ, aby som Ti zablahoželala k bábätku a aj k príjemnej skúsenosti. Samozrejme, že skúsenosti s pôrodníkmi sú individuálne a tak som to aj uviedla vo svojom príspevku. Rozhodne som tým nechcela povedať, že je niekto z popradských lekárov (vrátane p. primára) nejaký neschopný diletant, to by som si rozhodne nedovolila. Trochu ma však vytočila tá úvodná veta p. doktora o "fámach", ktoré sa tu šíria. Je jasné, že ženy tu píšu svoje osobné skúsenosti, ktoré nemožno považovať za nejaký kvalifikovaný prieskum.
Ja zatiaľ len zháňam informácie, aby som sa vedela v pravý čas rozhodnúť. Chodievam viac na fórum Poprad a okolie, ale čítam si aj SNV a tak. Ale keby som sa mala rozhodnúť, radšej by som si vybrala pôrodnicu podľa lekára než podľa sociálneho zariadenia. (Mimochodom, počula som, že SNV je v tomto smere špicová.)
Pravdu povediac, najradšej by som rodila v PP, lebo sa nemusíš nikam tralágať, keď to príde, ale nevylučujem ani inú destináciu. V poslednej dobe som počula celkom dobré správy o S.Ľubovni, ale to sa mi už zdá ďaleko.
Zatiaľ zdravím a želám všetkým všetko dobré. 😉

kaska32
9. jan 2008

aja7 - otočné bábätko.
Moja mama rodila, rodila brata nôžkami a žiadnu sekciu nepotrebovala. Bolo síce už dávno, bolo to v PP a prebehlo to bez komplikácii.Veď ako som si všila rodíš vo februári, to sa ešte môže otočiť nie?
Som tiež pacientkou MUDr. Alhkouryho. Celé tehotenstvo vďaka nemu prebehlo bezproblémovo. Pri pravidelných kontrolách mi všetko pekne vysvetlil a tým odbúral môj panický strach z pôrodu. Pôrod som asbolovala s ním a môžem ti povedať, že vďaka nemu prebehol úspešne, ani som nevedela ako narodila sa mi zdravá dcéra, ktorá má 9 mesiacov a má sa k svetu.

aja7
9. jan 2008

kaska..blahozelam k dcerke... 😉
...tak to si mala stastie..Mozno ma moj Dr "z kopca" iba na mna, aj ked neviem z akych dovodov..Mne nikdy nic nevysvetlil, bol sice mily ale to bolo vsetko...Som rada, ze u neho koncim....Akykolvek problem som mala, dokonca aj bielkovinu v moci, nic sme spolu neriesili..len so sestrickami...Nebudem sa uz na neho stazovat, vela zien si ho chvali, ale tak isto vela zien suhlasi so mnou. Takze tak..
Urcite by som nerodila u neho, nepresvedcil ma svojim pristupom ku mne...Ale ako som uz povedala, je fajn, ze tebe pomohol.. 😉
Malicky sa nam uz otocil ( boli sme na uvz v KE)...dufam, ze tak aj ostal. Mali by sme sa o tom presvedcit teraz v 36tt v poradni, ak nam pan Dr urobi uvz...ale predpokladam, ze nie. Tak uz mi ostava len cakat na uvz v porodnici...
Drzte sa aj s malickou 😉

nina10
9. jan 2008

kaska - ahojte baby som dnes prvýkrát na tomto fore a som veľmi rada,že si môžeme vymeniť skúsenosti, lebo aj ja som v treťom mesiaci 🙂 a už sa zaujímam ,kde by som mohla rodiť.Čo sa týka gynekologov mám bohaté skúsenosti, už som prešla takmer všetkých v PP / ha,ha../ a nakoniec som zakotvila u vyššie spomínaného Dr Al Khoury ..zo svitu a som tam už vyše dvoch rokov a som veľmi spokojná ,pretože práve on mi dopomohol k mojej terajšej vytúženej tehotnosti už vyše po 10 rokoch - tak som mu neskonale vďačná.A tak sa Ajka7 dosť čudujem,že si nespokojná, možno by si sa mohla spýtať,ak Ti nie je niečo jasné ,alebo by si chcela vediať niečo viac.
Okrem jeho prístupu sa mi tiež páči 🙂 ambulancia,krasna čakáreň /hudba,káva,dobré časopisy/ a samozrejme super sestričky. ale dosť bolo chvály, chcem sa spýtať aké mate názor na MC bambino, či satam oplatí chodiť, lebo by som si chcela občerstviť moje vedomosti spred 10 rokov,keď som rodila dceru.Tiež sa vás chcem opýtať aký mate nazor na odber pupočníkovej krvi, dozvedela som sa o tom od môjho doktora a pozrela som si intenet,vyzerá to celkom dobre.

kaska32
11. jan 2008

ahoj nina10.
Som rada, že sa ti podarilo otehotnieť. Gratulujem a prajem všetko dobré a neboj, s pomocou Dr. A lKhouyho to zvládneš.
Tiež musím potvrdiť tvoj názor na jeho ambulanciu, človek sa tam cíti úplne v poho, nie je vôbec vystresovaný, z toho, že ide na gynekolické vyšetrenie a sestričky Hanka a Martinka sú úplne zlatučké.
Určite by som ti doporučila odber pupočníkovej krvi. Ja som si to dala urobiť.Nikdy nevieš, čo sa môže stať.
Držím palce, aby tehotnosť prebela OK.

dagmar67
11. jan 2008

aja7-cisársky
milá aja, hoci od môjho prvého pôrodu ubehlo už 17 rokov ( ten posledný som absolvovala len nedávno ) a ten prvý bol cisársky, môj veľmi dobrý lekár v poradni v PP nemocnici, ku ktorému chodila ešte moja mama, mi pred ním povedal presne to isté čo lekár tebe, nebudeme nič riešiť dokiaľ sa termín pôrodu nepriblíži. pretože dieťatko si to môže rozmyslieť v poslednej chvíli. vidíš že aj u teba sa to zmenilo a v takom vysokom štádiu tehotenstva v akom si je malý predpoklad, že sa to zmení - teda tvoj lekár mal naozaj pravdu, zbytočný stres.... Tvoje vyjadrenia mi nepripadajú preto veľmi férovo voči tvojmu lekárovi, neviem či by mal laik hodnotiť vyjadrenia lekára tak ako si to urobila v tomto fóre - navyše si zverejnila i jeho meno, ale to je veľmi ľahko keď Ty stále vystupuješ anonymne, akoby si bola proti lekárovi zaujatá. nechápem, prečo si ho dávno nevymenila, keď s ním nie si spokojná.
ja som sa medzičasom presťahovala do Bratislavy,ale doteraz navštevujem presne toho lekára ako ty. A hoci nechodím tak často, čakáreň pred jeho ambulanciou býva plná a pacientky nepôsobia dojmom nespokojnosti. Myslím, že to o niečom svedčí......

deveronique1
13. jan 2008

nina10 - pytala si sa na MC bambino. Ospravedlnujem sa MC bambinu za moju uprimnost, viem ze potrebuju peniaze, ale... ☹ Ja som tam chodila. Dostala som to ako svadobny dar, a poviem ti, ze som nebola spokojna. Myslela som, ze budeme aspon cvicit, alebo nas naucia nejake dobre veci. Ako prvorodicke ma napr. zaujimalo, ako sa babatko kupe, prebaluje, atd, lenze az na 1krat, co nam tu ukazali, nic. Mna to velmi nebavilo, bola to nuda a debaty o nicom. Skor ma vystrasili, ako by dodali trochu odvahy. Za 1600 korun ,ci kolko sa to plati, to urcite nestoji, a ak uz jedno dietatko mas, tak je ti to uplne zbytocne.
Ja som lezala nahodou aj s este jednou babou, co chodila so mnou na kurz a ta mala rovnaky nazor.
Viac info a dietati sa dozvies na konikovi 🙂

rosee
15. jan 2008

deveronique1: Ani som nevedela, čo je náplňou kurzov v MC Bambine. Myslím, že som dokonca čítala aj niečo o nejakom PC kurze, ale nie som si istá, či si to nemýlim s niečím iným. Chcem sa spýtať, čo ste teda vlastne na kurze robili, koľko to trvalo a tak. Môžeš tu niečo o tom napísať? Veľmi by si ma potešila. Ďakujem.

rosee
15. jan 2008

Ešte jedna otázka: Aké máte skúsenosti - je lepšie mať pri pôrode pravdepodobne šokovaného manžela 😝 alebo radšej dulu? Ak dulu, koľko sa platí? Na druhej strane, manžel príde zadarmo a ešte by mi mal po zhliadnutí môjho utrpenia niečo pekné kúpiť 😀 Tak raďte...

deveronique1
15. jan 2008

rosee: mali sme myslim 10 stretnuti. Rozpravali sme sa, co jest. Jednu hodinu nam ukazali manipulaciu s babom. Skoda, ze sa to netrenovalo viackrat. Najlepsia hodina bola o dojceni. To bola asi jedina, ktora sa mi pacila a bola aj uzitocna 😉 2 alebo 3x sme boli v porodnici. Raz sme pozerali porod a raz sa bavili o rizikovych novorodencoch. A tvoja druha otazka...ja som mala pri porode manzela. Bol so mnou odkedy mi pichli epiduralku, teda od 14,00 az do 19,40, kym som neporodila. Nebol az taky sokovany z toho vsetkeho, myslim, ze to zvladol excelentne a bol mi obrovskou podporou. Najkrajsie bolo, ked sa mala narodila, ako sa rozplakal a dakoval mi. Ja, ze : "nemusis byt pri mne, ked ma zasivaju, chod si radsej natocit malicku" 😀 Nuz, ale to zalezi velmi na manzelovi, ci si trufa. Urcite je to stres, a hlavne v mojom pripade to bol, lebo sa to trosku skomplikovalo. Inac za pritomnost otca sa plati 500 Sk. Myslim, ze celkom v pohode 🙂

rosee
15. jan 2008

deveronique1: Ďakujem za odpoveď. A kto to vlastne viedol? Chodila tam nejaká pôrodná asistentka, alebo lekár, alebo nejaká dula?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre