Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

miavin
26. apr 2009

aby som ešte dodala - tá sestrička ktorá mi dávala klystír mi ináč neskôr veľmi pomohla - asi videla, že som vo veľkom strese - venovala sa mi až do pôrodu - a ešte s jednou sestričkou mi malého vlastne vytlačili - no ten prvý dojem bol iný.

evajarko
27. apr 2009

Ahojte 🙂
som tu nová a chystám sa rodiť o 3 týždne dvojičky do Popradu. Vie mi prosím niekto poradiť čo treba priniesť do pôrodnice? a ako to tam chodí??? Počula som, že je to tam hrozné, hlavne čo sa týka personálu?

tlenka
27. apr 2009

ahojte.. no mam z toho kadejake pocity, co som sa tu docitala... ja mam termin zaciatkom septembra a idem do popradu tiez...

narciska77
29. apr 2009

Ahojte baby, dnes ma pustili z KK z nemocnice, nakoniec to bábo dobojovalo v 8tt. ☹ .Mala som vyhrady na nemocnicu v KK,ale po 3 dnovom pobyte tam,nemozem povedat ani jedno krivé slovo.Sestričky milé,príjemné.aj primár na prvý pohlad nie moc simpaticky, ale druhy dojem velmi príjemný a ľudský. 🙂 A hlavne bolo vidno,ze maju zaujem o pacientky a všetko na čo som sa opýtala mi bolo vysvetlené a nemala som pocit ,ze tam niekoho obťažujem. 🙂 Takže mením svoj názor na nemocnicu v KK. 😉 Bola som spokojná,ale je to individuálne asi ,podla toho kto má aku predstavu a pobyte v nemocnici.Niekomu stači menej ,niekomu viac.A mne stačil milý usmev a slová,ktoré pohladili dušu a cítila som ,ze majú o pacientky zaujem. 🙂

sestricka5
29. apr 2009

Ahojte dievcata 🙂 ja som rodila v PP uz druhy raz - dcerku v decembri 2007 a teraz synceka pred tromi tyzdnami. Bola som maximalne spokojna - trafila som na velmi milu Dr.Luptakovu (pri oboch porodoch), dokonca aj PA som mala tie iste 🙂 Ale bola som spokojna ozaj so vsetkymi - pocnuc lekarmi, cez sestry zo sestonedelia a z novorodeneckeho, az po sanitarky. Mala som sice nadstandard, ale myslim, ze sa takto spravali ku vsetkym. Takze nastavajucim maminkam drzim prsty, aby mali z porodu a pobytu v porodnici tiez len pozitivne zazitky 🙂

tlenka
29. apr 2009

jeeee.. tak super sestricka... dobre slova vedia potesit.. ja akurat zajtra idem do nemocnice dohodnut sa ohladom cvicenia, mozno uz budem rovno aj cvicit

sestricka5
29. apr 2009

ja som nechodila cvicit - nestihala som, hoci som chcela, hlavne pri prvom 🙂 ale priamo pri porode mi porodna asistentka vzdy presne povedala, co mam robit aj ako dychat - takze super 🙂
tlenka - nech Ti to dobre dopadne 🙂

tlenka
29. apr 2009

no mne sesternica, co rodila minuly rok v septembri vravela, ze ona chodila cvicit, ale v inom meste, lebo ma inde prechodny... a ze s nou rodila taka, co absolutne nic nevedela, ako dychat ani nic, vobec nepripravena...a sestricka bola trochu nervozna... ja mam cas chodit na to, lebo som nezam., radsej chcem vediet, co a ako, aby som nestresovala a bola pripravena na to nase prve babo 🙂

jandura
29. apr 2009

tlenka mozem sa opytat ohladom toho cvicenia?Kde sa treba prihlasit a ako casto sa cvici?

tlenka
29. apr 2009

jandura: no ja neviem co a ako.. mne to zistovala dnes moja teta... zajtra tam mam ist o 15.30 a dohodnut sa so sestrou a tiez si mam zobrat veci na cvicenie, a uvidim, co mi povie, ze ci pojdem uz aj rovno cvicit...
akurat viem, ze cvicit sa zacina od 20 tt... tak ked tak.. mozme ist tam spolu.. alebo sa stretneme pred 15.30 hod. na 9. posch.

tlenka
29. apr 2009

halooo jandura, tak ako? ides vo stvrtok so mnou?

rinuska
6. máj 2009

miavin , to ma mrzí , ja som bola v pp , ale ani tam ten prístup setričiek nebol nejaký vrúcny , samé vecné poučenia a príkazy , pravdupovediac som sa ešte nestretla so setričkou , ktorá by prekypovala prirodzenou milotou a bola mi oporou snád v mojom utrpení 😒 To musí byť v človeku , ak to robí nasilu je to vidieť.
ten klystír v kežmarku na poslednú chvíľu poznám - to je pekne odveci , to sa predsa udržať nedá počas kontrakcie - ja som to vydržala asi 15 s , kým sestrička za´vrela dvere na kúpelni a potom jeden veľmý masaker...... 😀 ale to nič - hlacné , že sú deti zdravé
ja bohužiaľ ani po svojom tretom pôrode nemôžem povedať , že to bolo pekné
ak sa mi pritrafí štvrté , tak asi budem rodiť doma -potajomky 😎 😀

rinuska
6. máj 2009

a ešte ma napadlo - najhoršie je ked vás nechajú samú na pôrodnej sále v príšerných bolestiach s tým , že sa ešte musíte otvoriť . to sa mi stalo v PP , síce tam niekde v pozadí pobehovala setrička , ale očividne ju môj krik nezaujímal a ešte aj upratovačka si okolo mna kľudne upratovala a ja som tam sama ako pes skučala
fuj 😝 toto by sa fakt nemalo stávať - Milý popradský personál! ale nič v zlom , všetci robíme čo môžeme a ako to vieme

netmona
8. máj 2009

no práve včera v kežmarku porodila kamoška ak dúfam že, sa cíti fajn,,ale asi áno ked už behá 😀

dankamamka
11. máj 2009

ahojte žienky, som tu úplne prvý krát ale keďže som z kk, tak je to pre mňa dosť aktuána téma, a som aj tehotná-taká maličkosť 🙂
Roku 2007 som rodila v pp, bolo to ešte za starej éry a bolo to hrozné. Tí lekári, setričky, samotný pôrod bol mäsiarstvo a tak som bola doteraz odhodlaná ostať v kk a porodiť tu. Ale zaujal ma tvoj príspevok narciska77. Chceš rodiť epidurálkou a preto volíš radšej St.Ľubovňu. Ja chcem tiež epidurálku, ale myslela som, že s tým v kk nemajú problém. Vieš o tom niečo viac??? Je lepšie ísť do Ľubovne keď chcem epi??? Dúfam, že mi odpíšeš a ma poučíš. Ďakujem!

baska19
11. máj 2009

ja mám zase z kk pôrodnice pozitívnu skusenost, mala som vyvolavany porod takze som si na vzdycharni poležala cely den a stihla som obe zmeny sestričiek asi mali dobrý den lebo vsetky boli celkom mile ale tie pri pôrode ešte o čosi viac. Rodila som pri Dr. Remeckom a môžem mu len podakovat za skvelý prístup. A čo sa týka klystíru ja som ho neviem prečo neabsolvovala 🙂

rinuska
11. máj 2009

dankamamka- dá sa aj v kežmarku epidurál , len si to musíš vopred dohodnúť a ked to na teba príde , tak im volať - sú dvaja , ktorí to chodia robiť , ale neviem nič viac . Na nástenke u Bohmera je to vypísané , neviem či je to ešte aktuálne.
ahoj

dulaluba
12. máj 2009

dobry den mamicky 🙂

vsetky - ci uz ste z kezmarku alebo z popradu ci z okolia alebo z daleka... pozyvame vas na konferenciu o sestonedeli a mnohych dalsich zaujimavych veciach...
bude sa konat v poprade, pod zastitou kezmarskej nemocnice 😉 v ramci kazdorocnej akcie Svetoveho tyzdna respetku k porodu.

viac info aj prihlasku najdete na: http://sites.google.com/site/respektkporodu/

ale s radostou vam opdoviem na vsetky otazky i osobne ci telefonicky: 0903 213 593.

na konferencii si budete moct zakupit roznu literaturu o porodoch ,materstve, vychove....
pozriet vystavu prac mamiciek, deticiek i fotograficku seriu "MATKY" od zuzany bobovnikovej.
taktiez si budete moct kupit alebo aspon poobzerat satky na nosenie deti, vaky, latkove plienocky a ine...
a pustime si i nejaky filmik o porodoch...

DETSKY KUTIK JE PRIPRAVENY... obcerstvenie tiez...

tesime sa na vasu ucast... 🙂

dankamamka
13. máj 2009

Ahojte,
včera v poradni som rozprávala so svojím gynekologom a ten mi to ohľadom epidurálky v kk vysvetlil asi takto, že keď budem rodiť v čase kedy to tým dvom vyhovuje, tak dôjdu, ale môže sa ľahko stať, že to na mňa príde a ja sa nikomu nedovolám (to sa už stalo mojej sestre).
Poradil mi ale, že ak chcem epidurál na 100%, tak mám ísť do Starej Ľubovne. Vraj tam to robia 24 hodín vkuse, bez dohody vopred. Stačí si o ňu požiadať. A to sa mi akosi nezdá... Chcem sa opýtať či máte niekto skúsenosť s pôrodnicou v Ľubovni a či to naozaj takto jednoducho funguje. A ešte by mi pomohlo keby mi niektorá z vás na základe vlastnej skúsenosti poradila, či je ten epidurál naozaj fajn. Lebo ja som už raz rodila bez toho a bolo to strašné. Chcela som odpadnúť a zobudiť sa až po tom... Mám dosť obavy, pomôže mi ten epidurál??? Rodiť by som mala koncom augusta, ale stresujem už teraz... Veľmi pekne ďakujem za odpovede.

marelica
13. máj 2009

Ahojte, od prekvapenia som skoro odpadla, keď som si tu prečítala hrôzostrašné príbehy z Popradskej pôrodnice. Chodila som tam ako na klavír (otvorila som sa 2 týždne pred termínom a týždeň som prenášala) a za celý čas som sa nestretla s protivnými lekármi alebo sestričkami. Rodila som v noci z piatku na sobotu, ale nebol problém bez ohlásenia vybaviť epidurálku. Anestéziologička MUDr. Fagová je super úžastná milá srdečná žienka, ktorej vďačím za nádherný zážitok z narodenia dcérky. Gyn. MUDr. Fatiová - skvelá odborníčka, mala s nami roboty (dcérka sa narodila veľká), šetrne ma zašila... Sestry na novorodeneckom boli strašne milé, keď som mala krízu s mliečkom, pomohli mi malú dokŕmiť z lyžičky!!!!! (žiadna fľaša) Hádam jediný, kto bol ofučaný a nevrlý bola jedna sanitárka... ale to viete: najväčší bos vo firme je vrátnik!.... Týmto by som chcela odkázať všetkým tehuľkám, ktoré sú v strese z pôrodu, že najdôležitejšie je nekomplikovať si to konfliktmi s lekármi. Myslím, že keď niekto príde do pôrodnice s tým, že všetko je tam na nič, a všetci sú neschopní, tak potom to tak naozaj aj dopadne.... Držím palce a prajem hlavne veľa zdravia 😉

Dankamamka: epidurál je super! V konečnej fáze ti ho aj tak budú musieť trošku ubrať, aby si vedela, kedy tlačiť a samotné tlačenie nie je príjemné, ale aspoň si oddýchnutá lebo si sa netrápila pri kontrakciách. Trošku cítiš, keď ho pichajú (nie viac ako pri očkovaní) a potom brnia nohy, ale je to príjemné brnenie (napr. ako po milovaní 😉 )

rinuska
13. máj 2009

sestry na novorodeneckom strašne milé???? neboli vyslovene nepríjemné , ale od strašne milých mali veľmi ďaleko , ja si skôr myslím , že to ako sa k nemu chovajú druhí je v človeku , ku niekomu sú všetci milí - inak si to už vysvetliť neviem
ked som spomenula, že by som radšej asi tú epidurálku , tak mi setsrička povedala , ale prosím vás načo by vám bola , pre "trochu bolesti" -
každopádne vám závidím tie nádherné zážitky z pôrodu , ja som to nezažila , príšerné bolesti absolutne prehlušili akýkoľvek poćit a radosť z dieťatka - no ale samozrejme po pár minútach už príde eufória , ale snád z toho , že vám je už konečne dobre

marelica
13. máj 2009

Rinuška, mrzí ma, že pri vašej Katke to bolo zlé.... Naša Katka ma vôbec netrápila... a dúfam, že nebude ani jej sestrička, alebo braček... 😉

miavin
23. máj 2009

no ako tak čítam - tak najbližší pôrod budem asi absolvovať v Ľubovni - do kežmarku určite nepôjdem, po mojom otrasnom zážitku..... ja sa ani nečudujem, že sa potom stávajú prípady ako teraz na Antolskej v BA - preboha 48 hodín nechať ženu trápiť??? ja som tam bola od polnoci - s neuveriteľnými bolesťami - a keby som začala krvácať na wc alebo by som tam odpadla - nik by si to nevšimol - lebo tam nik nebol!!!! som zhnusená s prístupom personálu v Kežmarskej nemocnici!!!!!!!!!!!!!! Mám mesiac aj niečo po pôrode, ale nedokážem na to zabudnúť - a asi nikdy nezabudnem.... fuj!

rinuska
25. máj 2009

miavin , všade ťa nechajú samú v bolestiach (sem tam nakuknú), ak tam nebudeš mať niekoho blízkeho tak to máš jedno kam pôjdeš , proste ta zavrú a vzdychaj si koľko chceš , sem tam ta bez nejakých emócií a povzbudzujúcich slov vyšetria
ja sa tiež divím , že pri takomto prístupe sa nestáva oveľa viac tragédií , akoby lekári vôbec nepredvídali , alebo nepočítali s akýmkoľvek problémom pri toľkých skúsenostiach ☹

miavin
27. máj 2009

rinuska - no viem, že aj v pp tak nechali švagrinú samú, lenže so mnou bol manžel a mali sme ísť do pôrodného boxu - kde mohol byť so mnou od začiatku až do konca.... ale tam sa s nami neserkali - surovo ho poslali domov, že so mnou nemôže ísť a ešte mi aj krava prišla povedať, aby som nekričala, lebo zobudím ostatné ženy.....
som jednoducho z toho zhrozená. viem, že pre nich to je možno normál a takých žien tam majú stále veľa, ale žena rodí niekedy len raz za život - a takýto prístup - no katastrofa.

rinuska
27. máj 2009

miavin , mala si si nechať zavolať lekára , nechápem , prečo ho nepustili do boxu , čo to malo znamenať , ved je tam práve preto , aby tam mohol byť aj otec
viem , že človek si potom hovorí mala som povedať toto , žiadať toto a toto a robiť bordel ..... , ale si vystrašená a nezmôžeš sa na nič , len na tichú poslušnosť. Za normálnych okolností by si ich sfúkla 😠
sestry na túto prácu by mali byť asi starostlivejšie vyberané , aj ked nemajú svoje dni , mali by sa správať profesionálnejšie

lenocka09071
29. máj 2009

ahojte,idem sa podeliť s vami s mojimi skúsenosťami....Rodila som pred rokom a nikdy nezabudnem na ten deň,bolo to niečo katastrofálne. Na poslednú chvílu,a to fakt na poslednú mi robili cisársky,lebo maly už nedýchal. Museli ho oživovať a všetko okolo toho,no hruuuuuuza....Ja už po tejto skusenosti odhováram každú moju známu aj neznámu, aby išli radšej do Ľubovne...UŽ nikdy nepôjdem rodiť do KK nemocnice, a vraj je špičková....v poslednej dobe tak chodia rodiť iba cigánky, a aj k nim majú prístup ako ku zvieratám, zažila som to, tak viem....Neviem načo tí pôrodníci v dnešnej dobe čakajú, kým im neumrie žena alebo dieťa???a aj tak stále skončia na cisárskom...Od mojho pôrodu chodím aj na pohotovosti len do PP, do KK nemocnice nikdy nevstúpi moja noha...Počuli ste dávať žene pred pôrodom Ditiaden???ja nikdy,ved to spí aj dieťa,ale v KKnemocnici je to normálne....a je ešte veľa pikošiek, o ktorých rozpráva už pol Kežmarku....Dobre sa tam cítia len tie,ktoré tam majú známych....

baska19
29. máj 2009

no neviem ja som v kk nemocnici nemala nikoho známeho a aj napriek tomu mám pozitívnu skusenosť z porodu aj z prístupu sestričiek a doktora. Asi to je pripad od pripadu iné niekto má komplikácie niekto nie. 😎

rinuska
29. máj 2009

no vidím , že si nevyberieme , je to proste osobná skúsenosť a zhoda okolností
lenocka , ja som rodila v kk pred 11 rokmi prvý raz - bolo to strašné , ani nie ten pôrod ako potm tých dlhých 5 dní s dieťaťom a s absolútnym nezáujmom sestier a asi po 12 hod. bolestiach ked už bol pôrod na spadnutrie prišiel doktor , funela som ako pes , lúčila sa so životom a nemenovaný doktor nariadil , aby mi dali diazepam , nech si vraj pospím 😀 dodnes neviem , čo to malo znamenať a nikto mi to nechce veriť , že som už asi mala halucinácie 😀 takže aj ten ditiaden ti verím 😅
druhý krát v kk pred dvoma rok mi to bolo super , ale to už som tu písala

miavin
30. máj 2009

rinuska - my sme mali dohodnutý box - s manželom a jedným z tých dvoch lekárov.... ale keď sme prišli, nedali ani box ani nič, a ako píšeš, človek sa bojí, predycháva a snaží sa spolupracovať, ale už aj keď som šla rodiť, tak som sestričke povedala: ale ja chcem ísť do boxu - tak mi povedala, že to mám už jedno, že nemám vymýšľať.... no nemám slov..... mne pri prijíme tiež dávali nejakú malú tabletku - že aby som si potom pospala - neviem, čo to bolo zač..... a jeden čipok - a trápila som sa jak idiot potom.... keď som kričala sestričke, že od bolesti zomriem - že to nevydržím, tak mi frkla do ksichtu, že na pôrod ešte nik nezomrel a mám prestať vystrájať, lebo nebudem vládať rodiť. Tak som jej vravela, že za to nemôžem, že to hrozne bolí a ona mi povedala, že si budem môcť za to sama, keď nebudem pri pôrode vládať a vyskytnú sa komplikácie.l...... no jednoducho bordel. Ja určite do KK rodiť už nepôjdem... možno som mala smolu na sestričky, ale takéto osoby by tam podľa mňa nemali čo robiť... oni to majú každý deň, ale ja som rodila prvý a možno posledný krát - a veľkáááá vďaka, za takýto traumatizujúci zážitok - nikdy naňho nezabudnem!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre