Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

domika9
23. mar 2010

dik 🙂 nuž uvidíme čo bude do zajtra

ajockai
23. mar 2010

ahojte maminky aj buduce maminky.
Chcem reagovat na vase clanky, v ktorych sa radite, ktoru detsku lekarku v Poprade vybrat. Som maminou 3 slecien: 6 a pol rocnej Laurinky, 3 a pol rocnej Mellissky a 10 mesacnej Stellky. Vsetkym maminam vrelo odporucam novu ambulanciu pani Dr. Papcunovej v stredisku ADUS. Je to velmi mila, sympaticka a priatelska zena a velmi sikovna, mudra a spolahliva lekarka. Robila primarku na detskom oddeleni v nemocnici a svojou sikovnostou urobila tomuto oddeleniu velmi dobre meno. Poznam ju uz 4 roky, odkedy mi zachranila najstarsiu dcerku, ktora mala komplikovany zapal pluc. Odvtedy mojim dievcatam pomohla uz velakrat a preto som velmi rada, ze ma teraz svoju ambulanciu, kde som ich mohla prihlasit. Je naozaj velmi zodpovedna a dava svojej praci cele srdce, takze naozaj odporucam. A prajem maminam, aby boli deticky hlavne co najmenej chore. papa. Alena

onellyo
24. mar 2010

domika,,-----ja ci nahodou nebyvas kde ja 🙂 🙂 🙂

zdenka_pp
24. mar 2010

Domika, zátka mi odišla v sobotu ráno, tak som hneď utekala na net, že čo to znamená, no je to hrozne individuálne. Niekomu to odchádza aj 3 týždne pred pôrodom, niekto do 24 hodín porodí. Alebo si vôbec nevšimnú, že nejaká zátka im odišla, ako písala vinka. Moja sesterka si tiež nič nevšimla.
Pokiaľ máš len slabé špinenie, vraj je to v poriadku. Ale pokiaľ budeš mať veľa jasnočervenej krvi, tak radšej choď do nemocnice.
Odvtedy som nemala žiadne príznaky blížiaceho sa pôrodu a tak len čakám. Večer si trochu pohupsám na fit lopte, ale ináč nerobím nič z tých "urýchľovákov" pôrodu. Aj keď tento týždeň by som to už chcela mať za sebou 😅

trinka
24. mar 2010

ajockai,
neviem, neviem... ja s nou nemam velmi dobre skusenosti.... 😒 ešte ako dieťa... aj ako sestrička ☹

domika9
24. mar 2010

ahojte no bola som na prietokoch a pytala som sa pani dr. že asi mi odišla zatka že ako dlho možem bez nej byť a nebola velmi ochotna mi niečo povedať len tak neochotne odpovedal že ked neodtiekla voda tak že zatka nieje doležita a že si to mam riešiť zo svojím gynekologom 😒

zdenka_pp
24. mar 2010

A to ktorá že bola taká "úžasne" ochotná ti niečo povedať ??? 🙄

No to je úžas, fakt. Čo sa deje s tými ľuďmi? Predstav si, že potom tú "Ochotu" by si mala stretnúť na pôrodnej sále.

domika9
24. mar 2010

vieš že ma prasne toto napadlo že dufam že nebudem pri nej rodiť , počkaj musím pozrieť ako sa vola ....Fathiova
možno mali toho vela lebo som aj dosť dlho čakala najskor bola na vizite a potom sa zase niekam ponahlala ešte sestričke vravi že už spravi iba tuto pani a ja som v tom čase už bola dnu tak ma ešte ku nej poslali

zdenka_pp
24. mar 2010

Pokiaľ si pamätám, tak tu niekto spomínal Faithovú, vravel, že je to dobrá lekárka.
Asi fakt mali rušno, no aj tak....

domika9
24. mar 2010

možno mali fakt plno

zdenka_pp
24. mar 2010

A prietoky boli v pohode?

domika9
24. mar 2010

asi ano nič nepovedala napisala listok a dovidenia takže snad ano 🙂

pettka44
24. mar 2010

to je sila, Domika9, vies ani si niekedy neuvedomia,ze si prvorodicka a si mozno z toho aj vystrasena, ale neboj vsetko dobre dopadne, mpzno sa spolu stretneme v nemocnici...Zdenka, ty uz len cakas kedy ta to chyti, vsak? Drzim palce 😉

domika9
24. mar 2010

pettka a nebola si nahodou aj ty dnes na prietoky?
bola tam somnou jedna kočka a tiež spominala koník

vinka
24. mar 2010

Ja som Vivien rodilsa pri Fathyovej.A bola som spokojná s pôrodom.Je velmi dobrá odborníčka.Ale je dosť odmeraná to hej.Ona je taká. 😒 K tej papcunovej ani ja nemám dobrú skúsenosť s nou.Syn mi chodil na alergologické ako Dieťa a našla mu takú alergiu,že ani sám dr.Patrik nevedel,že čo to je.A ked ho on pretestoval tak povedal,že nieje na nič alergický.A ona ho štopkala zodakom. ☹ ☹ ☹

domika9
24. mar 2010

aha teraz pozeram že ty už jedno dieťa maš ona bola prvorodička 🙂

veru možno sa stretneme

domika9
24. mar 2010

ako nemam na nu tažke srdce len sa to dalo povedať aj bez toho dodatku tak ked sa mi to stalo včera a dnes idem na prietoky tak je jasne že sa opytam ved koho sa mam pytať ked nie doktora ? a snad je jedno ktorí mi da nato odpoved

vinka
24. mar 2010

Hej len zodpovednosť má tvoj lekár nie ona.Ale kludne ti mohla odpovedať. 😉

pettka44
24. mar 2010

Ahoj ja som to nebola,uz jedneho chlapceka doma mam, ja som na pritoky chodila k svojmu dr.ale v piatok idem do nemocnice sa objednat,lebo budem mat cisarsky, tak sa trosku bojim na koho natrafim 😒

gajana1
24. mar 2010

Ahojte ja som minule natrafila na Raučinu strašne prijemný bol som zvedava na koho natrafim na tyždeň.

Pettka 444 a kde sa ideš dohodnuť na cisarsky

domika9
24. mar 2010

ahoj gajana tak ako ešte držíš ? 🙂

gajana1
24. mar 2010

Ahoj ano ešte som kinderko ale asi nie dlho lebo ma začali križe bolieť a už citim že asi dlho nevydržim 😉

zdenka_pp
24. mar 2010

Dik Petka,
už by som brala mať to za sebou. To asi preto, že si neuvedomujem, čo bude potom. Ej, až vtedy bude panika, ako si sama poradím s takým malým bábom 🙂

domika9
24. mar 2010

gajana veru kríže už citim aj ja včera som cely den prata kupelnu a nemohla som dopratať čo som stale musela oddychovať 🙂

gajana1
24. mar 2010

domika tak ja sa ani nepokušam už upratovať len take drobnosti. Mne bola cez vikend mama popratať a dufam že teraz pride svokra a ked nie tak zase zavolam maminu. 😉

domika9
24. mar 2010

🙂 tak ja len tak opatrne ešte mi treba umyť 3okna ale inač mi pomaha manžel len on to tak po svojom že akože v rohoch nieje izba a tak ale snaží sa 🙂

stamion
24. mar 2010

domika,Fathiová mi robila cisársky, a ako napísala Vinka,je veľmi dobrá odborníčka,aj keď pôsobí tak odmerane,veď každý sme nejaký 😉 Lekári na prietokoch nič nevravia,ja som si to tiež len prečítala z toho lístka čo mi dal.Domika vykašli sa na okná,aby si si neublížila. Mne lekár pri konci zakázal umývať okná 😉

domika9
24. mar 2010

ale ja mam tak nizko okna že ani stoličku mi netreba a mam jednokrídlove takže skoro žiadna robota a neumyvam ich všetky naraz - dva už umyte mam a ešte tie tri mi treba to je pohodička 😉

vinka
24. mar 2010

Dominika okná si si mala nechať pred pôrodom.To ja som pri Vivine pred pôrodom fungovala hore dole a umývala okná a z mesta na peši pre syna do školy na koniec západu.Celý byt som vygruntovala a bolesti nedošli. 😠 😠 😀

domika9
24. mar 2010

😀 😀 😀 ved som čakala čo sa bude robiť lebo v sobotu sme malovali izbu pre maleho a davali sme podlahu tak som pratala po malovke tak som čakala čo bude ale pohoda a možno ked sa nebude chcieť malemu ísť von tak ich umyjem znova spon zo 3x a bude hned vonku
a ked si tak chodila nebala si sa že ti odtečie voda ? ja mam ísť v pondelok na hematologiu do kk a asi pojdem na zvyšok dna ku mm do roboty tak normalne rozmyšlam že si zoberiem rezervne nohavice keby niečo aby som nebola ako pocikana pred jeho kolegami

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre