Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

twiti
28. apr 2010

Ahjtee
Blahozelam vsetkym maminkam a prajem vela siiil 🙂 🙂

sicar
29. apr 2010

Zdenka_pp dakujem za odpoved, este jednu otazocku mam - s dojcenim ti pomohli sestricky z novorodeneckoho (ukazat rozne polohy, techniku...) alebo tam pride ak by som poprosila aj vyskolena a skusena laktacna poradkyna? Lebo pred 4 rokmi ked som tam rodila sekciou, mala som neskutocny problem s rozbehnutim dojcenia - jedna sestricka povedala bez klobucikov, ked sa vymenili sluzby a prisla druha, tak povedala s klobucikmi, tretia ma rovno poslala na vakuovu odsavacku a nakrmili sme adelku mojim mliekom z flase ... no ako neskusena prvorodicka som nakoniec skoncila tak, ze od 6 tyzdna som si doma mlieko odsavala rucnou odsavackou do flase a tak do 6 mesiaca krmila adelku (nevedela a nechcela sa prisat, najprv nepriberala .. ☹ ) Uz by som to nechcela takto skoncit, chcem normalne dojcit aspon rok... DAKUJEM za INFO

vinka
29. apr 2010

Sicar neviem o tom,žeby bola tam vyškolená laktačná sestra.Aspon ju neponúkajú.Ked som ja bola teraz na posledy ani neporadili mojej susede ako dojčiť alebo polohy.ona bola prvorodička.kým sa ona neopýtala oni sa nestarali asi tak by som to opísala. 😒

zdenka_pp
29. apr 2010

Sicar, s dojčením pomáhali sestričky z novorod., ale pomáhali aj tie zo šestonedelia. Iste, každá sestrička mi ukázala inú polohu, no keďže ja som poriadne nemohla sedieť, mala som veľmi obmedzené možnosti.
Nebolo mi veľmi príjemné, keď kontrolovali, či mám v prsníku mlieko...to ako mi stláčali bradavku....ich to nebolelo, no mňa išlo poraziť. Na "pravú" laktačnú poradkyňu som sa ani nepýtala, takže netuším, či náhodou niektorá z nich aj nebola. Ja som tiež skúšala aj s klobúčikmi aj bez, pravidelne som chodila na novorodenecké, nech mi pomôžu s prisatím malého, lebo sa zle prisával a dokrvavil mi bradavky.
Dosť trvajú sestričky na tom, aby si si bábo prikladala k prsníku, nech ťa rozťahá. Keď mi dokrvavil bradavky, nechcela som si ho prikladať, aby sa mi trošku zotavili, tak som si chodila po ženské mlieko (jeden celý deň). No ony hneď na mňa, že to si ho musím prikladať aj tak, aby sa mi mlieko spustilo, aby sa mi nezapálili prsníky a tak... Až mi do plaču bolo, keďže ma bradavky fakt strašne boleli. A stále bolia, ale už je to iné.
Myslím, že s dojčením, by si teraz nemala mať problém. Sestričky pomôžu. Držím palce 😉

mafia102
29. apr 2010

Ani ja neviem o tom, zeby tam bola nejaka laktacna sestra, ale mne velmi pomohli sestricky, ale nie novorodenecke, lebo ja som po cisarskom lezala na druhej strane 🙂 a kedze maly bol v inkubatore, tak som musela odsavat, najprv rucne, to bol horor, kym sa mi rozbehlo mlieko, a potom uz odsavackou 🙂

zdenka_pp
29. apr 2010

Vinka, tak to mala tvoja suseda smolu, asi sa sestričky zle vyspali. No chvalabohu ja sa nemôžem sťažovať. Celé novorod. vedelo, že mám problémy s dojčením a tak ma aj chodili kontrolovať, že ako sa mi darí. Tak isto aj moju "kolegyňu", keďže zas tá mala plno mlieka a strašne ju boleli prsníky.

zurka
29. apr 2010

Baby prosim vas, ako je to s epiduralkou v PP? Musi sa objednat dopredu, alebo staci povedat v den porodu, ze si ju zelam a kolko sa plati? Myslim, ze minuly rok bola zadara, to som vtedy este o nej nerozmyslala, ale po prezitych kontrakciach som zacala uvazovat, ze pri tomto porode, ktory ma caka v auguste to asi vyuzijem. 😝

zdenka_pp
29. apr 2010

Zurka, ja som absolvovala vyšetrenie na anesteziologickej ambulancii (potrebuješ výmenný lístok buď od gynekológa alebo obvodného lekára, svoju zdravotnú kartu od obvodného a samozrejme kartu poistenca) v nemocnici. Aj keď môj gynekológ povedal, že to nie je potrebné, napísala som mail primárovi Bohmerovi a on odpísal, že si mám to vyšetrenie dať urobiť.
A potom aj na sále sa ma neurológ pýtal, či mám za sebou vyšetrenie.
Epi stojí 99 e a nejaké drobné, takže tak 100 eur a platí sa až po pôrode. Z neurológie sa sami prídu pripomenúť, že im treba zaplatiť 😉 .

zurka
29. apr 2010

Dakujem Zdenka 🙂

sicar
30. apr 2010

Dakujem dievcata za odpoved a info, verim ze to dojcenie sa teraz rozbehne naplno a budeme sa riadne cucat 🙂

tatianka.g
30. apr 2010

Ahojte, ja mam dnes za sebou vysetrenie na cukor a vsetko je v poriadku,tak sme radi, boli sme aj na ultrazvuk ale babo stale nechce ukazat ci je chlapcek alebo dievcatko, doktorka sa priklana ku chlapcovi ale nie je to nejaka velka istota
A dnes sme kupili konecne farbu a mozeme zacat malovat a pripravovat izbicku pre babatko 🙂 🙂 🙂

stamion
30. apr 2010

Tatianka mne lekár pri dcére tiež nevedel povedať čo to bude, lebo bola vždy otočená dupkou, a každý mi hovoril že to bude chlapec a narodil sa chlapec ale s pindulkou 😀 A teraz pri synovi mi lekár povedal po 21 týždni že to bude chlapec, a potom každú poradňu videl chlapca, a mal pravdu. Myslím že pri prvom bábetku nezáleží na pohlaví hlavne nech je zdravé, no nie 😉 A akú farbu ste kúpili?

tatianka.g
30. apr 2010

primalex inspiro odtien svetla sampan a lipova zelen, uz sa tesim ako to bude vyzerat a ideme este polozit plavajucu podlahu a konecne na nakupy.
S tym pohlavim to je naozaj jedno ale tahsie to je s nakupmi - vsetko v neutralnej farbe 😖

stamion
1. máj 2010

NOOOOOOOOOOOO tak farby ste kúpili krásne,určite to bude pekne vyzerať 😉 Teraz máš všelijaké kombinácie farieb čo môžu nosiť aj dievčatká aj chlapci, a kde idete na nákupy?

tatianka.g
1. máj 2010

no ja este nemam nakupene vobec nic, su to nejake povery v rodine.... ale tak uz je cas pomalicky nieco chystat
no a nakupovat pojdeme zrejme do Polska a cez internet, ty si kde kupovala potrebne vecicky?

vinka
1. máj 2010

Tatianka ani ja som do predu nič nekupovala. 😉 Dnes kúpiš všetko a hned.A pri tých dvoch už vôbec to prvé som mala po damiánovi 😉

zdenka_pp
2. máj 2010

Vinka, no to je síce pravda, že dnes sa dá všetko kúpiť, ale keď si predstavím, že všetko treba oprať a vyžehliť, uložiť... no, zabralo to dosť času. Pri prvom bábu je všetko "po prvé" a to trvá 😅 😅 😅

stamion
2. máj 2010

Tatianka, ja som kupovala veci a kočiar v Nowom Targu v obchode Baby boo. Majú tam všetko ešte aj popôrodné nohavičky som si tam kúpila. Tak si skús naťukať www.babyboo.pl a pozri sa na ich stránku,že kde ich nájdeš. Plienky som si kúpila v Leclerku v Nowom Targu, a stále chodím do leclerku nakupovať plienky , mlieko aj čaje, je to tam o polovicu lacnejšie. Plienky už ani nie ale popri mlieku kupujem aj plienky 😉

zdenka_pp
3. máj 2010

Ahojte baby, tak my pekne priberáme.Z nemocnice nás prepúšťali s hmotnosťou 3500g. Po dvoch týždňoch mal 3880g. A teraz po ďalších dvoch má 4520g. Tak sa nám asi darí, nie ? 😀
Je možné že by tak dobre priberal kvôli tomu, že jedávam veľa sladkého a to sa mu dostáva do mlieka? Nemala by som to sladké obmedziť?

stamion
3. máj 2010

No Zdenka tak to super priberá,asi máš dobre kvalitné mliečko 😉 Myslím že to nemá súvis sladké a mlieko,ale aj keby len jedz veľa sladkého 😉

silvia_pp
3. máj 2010

Ahoj Zdeni, Adamko krásne priberá 🙂 a čo sa sladkého týka,tak sa počas dojčenia neodporúča a keď tak len v obmedzenom množstve 😉

lubkamak
3. máj 2010

17.4. 2010 priviedol na svet primar Vladimír Vozar v KK nemocni nasho synceka. Nastastie pan primar este tesne pred pôrodom podchytil problem, ktory mohol vazne skomplikovat pôrod a nakoniec aj zdravotny stav nasho malinkeho drobčeka preto sa mu chcem úprimne z celeho srdca poďakovať za jeho pristup, obozretnosť a starostlivosť počas mojej hospitalizacie pred pôrodom ale aj pri samotnom pôrode. Zaroveň ďakujem za starostlivosť aj ostatnemu personalu pôrodnice. Ste fajn.
Lubka

stamion
3. máj 2010

No Silvi,tak ja by som tomu dala no nie,že jedz veľa sladkého 😀
Lubka blahoželám ti k synčekovi!!!!!!!!!!!!!! Tak asi v KK je lepší primár ako v PP?Čo poviete babenky? 😒

stamion
3. máj 2010

Aké plienky používate babenky????????????????? 😅

domika9
3. máj 2010

ahojte tak po dlšom čase dočítavam čo ste popísali
ja som skončila v utorok v noci neocnici po tom čo som mala dva dni teploty 40-tky najskor som si myslela že to je s mlieka no teploty sa mi nedali znižiť ani paralenom ani obkladami tak som šla na pohotovosť tak dnes ma prepustili snad už bude dobre ale o mliečko sme prišli zatial nie definitívne no musím dokrmovať lepšie povedane toho mojho je len na zabavenie kym urobi mm flašu , brala som atb tak vraj sa to može napraviť teraz ked som ich dobrala
v nemocnici ma museli nanovo šiť lebo sa mi rozpadlo šitie tak sme mali o zabavu postarane 😒

vinka
3. máj 2010

Dominika ak chceš dojčiť tak napíš Annag tu na konovi.Ona si posúdi tvoje dojčenie pár otázkami a ti pomôže.Ale pamätaj dojčenie je o psychike.Ak velmi budeš chcieť tak sa rozkojíš. 😉 Vela šťastia.
Stamion ja používam pampers z pl. 😉

vinka
3. máj 2010

Alebo potom kupujem doma v DM babylove plienky.

domika9
3. máj 2010

vinka dik o annag viam určite jej napíšem 😉

zuzunemec
3. máj 2010

Domika, teba šil Zentko??? Lebo aj kamoška mala problém, že ju musel prešívať Raučina, lebo Zentko to po.....!!! 😒

silvia_pp
3. máj 2010

ahoj domika,tak to mi je ľúto s mliečko,lebo viem,že si veľmi chcela dojčiť ☹
ale matúško je krásny 😉
a tiež som počula o dr.Zentkovi,že nič moc, bol pri pôrode mojej kolegyne a tiež zbabral šitie,musela to dokončiť iná lekárka,mala problémy už v nemocnici,museli jej robiť výplachy a dávať obklady,čo ju tak zle pošil... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre