Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

stamion
3. aug 2010

Tatianka,keď cumlík chce tak mu ho dávaj, moje deti sú tiež odchované na cumloch,a chválabožku obidvaja boli kľudní, a spokojní nie ako z divých vajec 😉 Je to fakt ukľudňovadlo hlavne keď ide dieťa spať že je unavené, skôr a lepšie zaspinká 😵 Veď Tomáško je tvoj syn tak ty vieš čo je pre ňho dobré no nie? 😉
Mimuš ako zubky nemáte? Simonko si zase začína pchať ručky do pusy tak uvidíme. Už sa prevrátil z bruška na chrbátik,ale ináč ešte žiadna iná aktivita 😉

lucik106
4. aug 2010

Ahojte. myslím, že každé babo je iné moja malá cumeľ nechce ani keby zlatý bol, až by som si dakedy želala aby chcela hlavne keď sme vonku 15 minút najedený prebalený relatívne spokojný a o chvíľu spustí rev prenič zanič, aspoň by sa ukľudnila tým cumľom a tak chodíme domov na rukách. ta čo už, cumlík vie byť aj pomocník, nič zlé na tom nevidím.

pettka44
4. aug 2010

Ahojte ako citam vase deticky maju radi cumlik, ale Kubko vobec nechce napne ho z neho a este sa nazlosti, radsej si pcha do pusinky ceku ruku a rozprava si do nej 😀 😀 , myslim, ze keby chcel cumlik velmi by mu to pomohlo v ukludnovani,,,ked chce zaspat a nevie ako tak ja som jeho cumlik a to tiez nie je vyhra,,,Starsi syn mal cumlik a ja som cumlala az do 6 tich rokov 😀 😀 ludia strasia, ze deti budu mat krive zubky ,ale myslim,ze to je kravina a zubkom cumlik neuskodi, lebo potom ja by som vyzerala asi ako krokodyl 😀 😀 😀
@stamion, Teba nebolela jazva tak cca tri mesiace po porode?? lebo ja ked si niekedy kychnem,alebo zakaslem tak na strasne zaboli a mam ju niekedy az bordovu ☹ ☹

mimuska21
4. aug 2010

@stamion no dnes sme boli vporadni a vážime 8150 g a meriame71 cm.zúbky ešte žiadné,ale že už môžu o chvíľku vyjsť,tak uvidím,zatiaľ je malý maximálne kľudný a spokojný.ja som bola pred tromi týždňami u gynekologičky na ročnej prehliadke a dnes som mala výsledok zo steru krčka maternice a bol dobrý a bola som aj v aduse na usg prsníkov,bolo to v pohode nič strašne,robí to lekárka.a tak pomaly si užívame leto... 😉

janka257
4. aug 2010

Ahojte je tu nejaka z vas, co babätko este len caka a je z PP? My cakame vo februari 2011 😎

onellyo
5. aug 2010

ahojte dnes sme boli na ockovani do oboch noz
plakal iba pri v pichu inac nie dali sme aj rota 🙂 🙂
uvidime co nas caka vecer mame paralen preventivne 🙂
vazime 6,6 kil a mame 68 cm,,, 😵

inac chodite do aquacity??? baby a ako najete malych a idete ci ako
to robievate?? chystame sa a neviem ci ho budit najest a ist alebo ako ?? 🙂

stamion
5. aug 2010

Pettka, jazvu som mala citlivú do toho 3 až 4 mesiaca, tiež som ju mala bordovú,myslím že to je v norme,neboj sa 😉 Teraz pre zmenu ma bolia kríže, včera som chcela urobiť zhyb na brucho že potrénujem tak si predstavte že neurobím ani jeden zhyb,nechápem lebo pred tehotenstvom som dosť športovala a teraz mám ochabnuté brucho. Dvihla som nohy nad zem že aspoň tak si posilním brucho a myslela som že mi kríže odídu taká bolesť bola ☹ Dnes som bola u liečiteľky čo robí akupunktúru a lieči čínskou medicínou,chodím tam s dcérou lebo má problémy s dutinami tak sme boli na kontrole,a pýtala som sa na kríže,tak ma dala ľahnúť napichala mi ihličky,potom mi dala banky a nakoniec ma ponapravovala,popukalo dosť kostičiek,tak uvidím ako mi bude zajtra,povedala že zhyby nemám robiť a že sa nečuduje že zhyb neurobím,že to je bežné po pôrode že ženy majú ochabnuté brucho. A ešte aj ten môj valibuk je ťažký to dvíhanie je záťaž na kríže,už bude mať viac ako 9 kíl 😒
Mimuš aj vy ste fajní, ja musím ísť tiež na preventívnu kontrolu ku gynekológovi, aspoň máš pokoj a vieš že môžeš kľudne spať že si v poriadku 😵 Do poradne ideme 24.8. tak som zvedavá na tú váhu 😉
Lucik môžme skočiť do práce,ale sa mi zdá že Marianka má dovolenku,zistím a dám ti vedieť,inakšie ako sa držíte,malá už bude mať copíky čo? 🙂

mimuska21
5. aug 2010

@stamion o moja,tak ťa bolia kríže?tak sa len vylieč,mňa už tiež začínajú bolieť,lebo to je už čo nosiť,ja mám tiež po tom cisárskom také ochabnuté brucho a dosť mi to vadíí ☹ a nejak na cvičenie momentálne nemám čas....chcela by som ísť na zumbu , ale neviem či mi to časovo víjde 😠 no som s malého váhou spokojná,my máme poradňu až 6.októbra,tak máme pokoj na dlhšie...,už malý rozpráva ta-ta, ti-ti, de,ne tak nám robí radosť 🙂

domika9
5. aug 2010

@stamion ty udeš zas na preventívnu? to treba íst ja som bola iba po 6nedelí a som myslela že pojdem až o rok poprípade skor ak otehotniem 😀

stamion
5. aug 2010

No Mimuš verím ti že nemáš čas,u mňa je to to isté,preto sa snažím cvičiť doma a len večer keď malý už spinká,lebo cez deň nestíham. Počkaj za chvíľu nám budú lietať tí naši drobci 😀
Domika keď som bola na kontrole po šestonedelí tak mi lekár povedal že sa mám objednať u sestričky na preventívku,ale že nemusím hneď,ale ešte v tomto roku.Tak po dovolenke chcem volať sestričke aby ma objednala.

domika9
6. aug 2010

@stamion mne nič take nepovedal

zdenka_pp
6. aug 2010

@domika9 Ahoj Domika, mne lekár povedal, že na preventívku mám ísť až vtedy, ak prestanem úplne dojčiť. Pretože by som ešte kvôli hormónom mohla mať skreslené výsledky. Takže je dosť možné, že ak nebudú žiadne problémy, dojdem tam až za rok. Aj keď viem, že sa dojčí aj dlhšie, no ja už dlhšie ako rok asi nebudem chcieť.

domika9
6. aug 2010

a ved teraz ma pozrel a bral mi aj ster a všetko bolo ok tak ja myslím že stačí ísť až o rok a skor iba ak bude problem alebo ak by sa na nas usmiali // 🙂 🙂 🙂

zdenka_pp
6. aug 2010

@domika9 ja ani neviem, či mi bral nejaký ten ster, ale asi nie, cyto mi budú robiť, až po skončení dojčenia

danciacik
6. aug 2010

ahojte, trošku sa vám tu vmiešam, náš malý už mal dva roky a cumlík z ruky nepustí, ešte aj na ulici neviem ako ho odnaučiť, ale zase malá nemala cumel a do dnes cmúľa palec takže ktovie čo je lepšie
A čo sa týka gynekologa, ja som od januára ešte nebola podpísať preventívku - fuj hanba mi. 😀

mimuska21
6. aug 2010

@stamion no aj mne doktorka kázala ísť ešte v tom to roku.a som rada,že som bola aspoň viem ako na tom som 😉
no máš pravdu o chvíľku nám už budú behať jedna radosť. 🙂

norikk
6. aug 2010

ahojte,chcela by som sa opytat par veci na porodnicu v KK, totiz rozhodujem sa medzi dvomi...tak skusim spysatpar otazok:
1. podavali ste niektora porodny plan?? prijala ho nemocnica
2. ak nefunguje porodny plan, mozem si aspon pocas priebehu porodu povedat,co chcem,alebo musim podstupit vsetky procedury??? ako klystir, nastrih atd.....
3. moze bytpri porode partner?? kolko sa za to plati??
4. kolko sa plati za nadstandardne izby??
5. co vsetko si treba priniest do porodnice??
6. naucia ma sestricky kupat a starat sa o male??

zacinam byt uz dost vystresovana, tak pls poradte

a este 7. hmm prepacte mi ten rasizmus, ale docitala som aj take, ze tam romky chodia fajcit na WC, a ja neznesiem ani jedno,ani druhe....ak budem na nadstandardnej, tak sa tymto faktorom vyhnem??

dakujem za vsetky odpovede a postrehy a dopjmy, co mi ku KK-porodnici napisete, dakujem 😨

domika9
6. aug 2010

@danciacik no tak nam sa občas stane že Matuš cmula ruku a cumel zaroven takže ja si asi nemam z čoho vybrať 😀 😀 😀

@norikk ku kežmarskej nemocnici ti neviem povedať ja som ju tiež zvažovala ale nakoniec som sa rozhodla pre poprad ale ked možem povedať svoj nazor čo sa tyka klystiiru tak neviem komu by to bolo nepríjemnejšie či tomu lekarovi ale mne samotnej keby mi ho nedali a nieje to nič strašne ten klystír neviem prečo sa ho niektore maminy boja alebo ho odmietaju a taktiež nastrih myslím že prvorodička sa potrha na 90 percent a lepšie je mať jednu rovnu ranu ako kde jak potrhanu a nastih som ani necitila kedy mi urobil ani by som to neveela keby& ma nato neupozornili

tatianka.g
6. aug 2010

dakujem vsetkym este raz za zelania🙂
Tomasko nam krasne rastie a ja sa ho vobec neviem nabazit, strasne ho luuuuubim, babo nase krasne.
Ake kvapky ste pouzivali na trapiace brusko a kedy asi tie bolesti presli?

@norikk
1.ja som porodny plan nemala, bola som prvorodicka a vobec som take veci neriesila, chcela som uplne prirodzeny porod a bola som milo prekvapena ako sme to vsetko zvladli, nebolo to nic neprijemne a tych par chvil bolesti za to vsetko stalo a zabudnes na nu v momente ked uvidis babatko 🙂
2. presne ako pise dominika, klystir nie je nic hrozne, trosku teplej vody, ktora ta do sekundy prinuti ist na WC a je potrebne sa uplne vyprazdnit, radsej tam ako doktorovi na stole 😉
a nastrih, opat suhlasim s dominikou, ty ako rodicka nebudes tusit kedy ti ho urobia, najprv ti spodok umrtvia, takze tam nemas co citit a sitietakisto, aspon ja som to citila uplne minimalne,ako ked ta pichaju ked ti beru krv. A u mna to trvalo naozaj kratko, nejake 2 minuty, nastastie
3. je tam porodny box, kde moze byt pritomny i partner,ak tam vsak prave niekto rodi,tak budes rodit v miestnosti, ktore sa oddeluju plachtou a tam partner byt nemoze. MY sme boli v boxe, je tam aj radio, fit lopta, polohovatelne kreslo (pekfektna vec,pomohlo pri samotnom porode). cena je 27 eur
4. 17 € za den, opat odporucam
5. zoznamy su bezne na nete, je toho dost
6. naucia ale treba trosku dobiedzat, nabat sa pytat a hovorit so sestrickami, ak budes ticho budu si mysliet, ze vsetko ovladas, ja som tiez bola zo zaciatku ticho a cakala som ale potom som sa uz na vsetko vypytovala. A sestricky su perfektne
7. ak budes na standarde alebo nadstandarde tak ciganocky ani neuvidis, ja som s nimi do kontaktu neprisla, davaju ich naizby zvlast a ony si to aj ziadaju,ako som pocula
pomohlo????

danciacik
6. aug 2010

@domika9 vidíš ten váš malý to má dobre poriešené 😀

@norikk ja som rodila síce pred štyrmi rokmi v Kežmarku, druhý pôrod už bol v Poprade, ale v podstate ti tatianka odpovedala super, ani ja som nemala pôrodný plán, bola som na nadštandarte - bolo super len mne nič nikto neukázal ale ani som sa nepýtala - to bola asi chyba a klystýr si daj urobiť, poviem ti že mne ho pri druhom pôrode nestihli dať a vieš čo strašne som sa hanbila 🤐

danciacik
6. aug 2010

Počujte mám na vás prosbu, napíšte mi v akom pracom prášku periete a či je dobrý, lebo ten čo používam ja nejak prestáva byť účinný na prádlo mojich detí

domika9
6. aug 2010

momentalne lovelu takže to ti nepomože 🙂

danciacik
6. aug 2010

hm to veru nie ale ďakujem. 😉

zdenka_pp
6. aug 2010

Totálne s vami súhlasím baby, klystír musí byť. Neviem si predstaviť, žeby som to tam naložila na stôl. Hanba prehanba. A taká ľahká ako po klystíre, som sa už dávno necítila. Si myslím, že je to fajn vec, nie len pri pôrode, sa trošku prečistiť zvnútra.
@danciacik Mala si veľmi rýchly ten druhý pôrod, že už ti nestihli dať klystír? Alebo to majú nejaké obmedzenia, že na koľko prstov môžeš byť, aby ti ho mohli dať?

@norikk Ja som bohužiaľ nástrih aj všetko to šitie cítila, bolo to ako druhý pôrod. Nikto mi nedal žiadnu umrtvovačku, tak si ju pre istotu pýtaj. Nabudúce si ju budem vyžadovať. Rodila som v PP.

zdenka_pp
6. aug 2010

@danciacik Ja tiež užívam Lovelu, ale sesterka užíva Persil a si ho chváli.

danciacik
6. aug 2010

@zdenka_pp no ja som prišla do pôrodnice a nemala som bolesti ale keď ma pozreli zospodu tak sa až zľakli že či vôbec stihnem dobehnúť na stôl ale našťastie som stihla ale klystýr nesithli. Ale keby som si mohla vybrať určite by som ho chcela aj ako tínedžerka som mala problémy občas s WC a mamka mi už keď bolo zle urobila klystýr a veľmi pomohlo. 😉
Persil som mala len mala som podozrenie žemi deti na neho zle reagujú.

lucik106
7. aug 2010

@norikk ahoj, rodila som v kk v juni, len ja som mala dohodnutého lekára, partner bol pri pôrode, platili sme 27eur, ale stojí to za to,ku druhému pôrodu chcem partnera aj keby som ho mala v igelitke prepašovať- má ti kto aspon vodu podať, za polonadštandart sa platí 10eur, ale návštevné hodiny máš ako na normálnych izbách, a rodina na izbu nemôže, nadštandart je za 17eur, návštevy ti môžu chodiť od jednej poobede do tej šiestej, ale sestričky vyzerali byť v poho, takže sa dá dohodnúť. čo sa týka pôrodného plánu, tak je to podľa mňa vecou dohody medzi tebou a pôrodníkom, niekedy nie je na škodu dať si aj poradiť, ked to situácia vyžaduje. ked máš nadštandartku, tak sa v podstate s inými pacientkami nestretneš, takže žiaden rasizmus ani nič podobné, stravu, ti nosia na izbu, aj sestrička za tebou príde ked to potrebuješ. kúpanie a prebaľovanie ti ukážu, ja som ešte dvakrát pýtala sestričku aby mi to ukázala a problém nebol, takže neboj.čo sa týka nemocnice pp, tak mám pár známych ktoré rodili tohto roku a väčšina nadávala. neboj nič, zvládnete to. myslím na vás a držím palce!!! 😉

domika9
8. aug 2010

@zdenka_pp a koho si to mala pri porode som zabudla , lebo mne pichol dr. injekciu do zadku aj ked som šla rodiť aj ked ma šiel šiť aj tak som to citila a hlavne ku koncu mi to už bolo dosť nepríjemne ale dalo sa vydržať
aj ked ma šiel šiť potom nanovo tak mi pichol injekciu ale to som citila ovela viac asi preto že pri porode som sa zabavala potom aj s babom a tam som bola vystresovana ale prežila som

domika9
8. aug 2010

@danciacik mam aj ariel ale univerzal a vidím že ked vyperiem biele pradlo tak by mohlo byť aj belšie musím nejaky dokupiť

danciacik
8. aug 2010

@domika9 dík za radu, ja som včera kúpila Bonux nakoniec - aj som ho večer aj dnes otestovala keďže mi veľmi veľa perieme a musím povedať že perie na jedničku - som spokojná 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre