Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

stamion
19. jan 2010

No Livike tak to je super, že si tam išla aspoň už budeš poznať sestričky a budúce mamičky 🙂 A nie je to ani drahé,ešte aj gymnastika to je super.A ten fusak nám zatiaľ ani nebude treba,presne ako si napísala,lebo do vajíčka dám malé až keď bude mať 3 mesiace a to bude máj už bude teplejšie. Ja som sa splašila lebo som čítala na internete že čo budem potrebovať do pôrodnice,a tam bol spomenutý ten fusak do vajíčka. Ale to je blbosť,lebo nemôžeš dať týždňové bábo bez perinky do vajíčka,no nie? 😵

tinus888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinus888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinus888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stamion
20. jan 2010

tinus888 tak to máme spoločný termín mne ho ešte upresnia podľa váhy malého,lebo lekár mi povedal že nám stačí 3kilový chlapec,akonáhle bude mať 3 kilá tak idem na cisarák,no uvidíme,teraz v pondelok idem do poradni tak budem vedieť viac,tak ti napíšem.Tiež tu nepoznám doktorov ale že vraj sú dobrí tak uvidíme.Myslím že sa nemáš čoho báť,či prídeš rodiť do PP alebo do KK,odrodiť ťa musia všade,neboj sa. A mimochodom máte pekné meno pre vaše dievčatko 😵

tinus888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinus888
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stamion
20. jan 2010

Tinus888,idem cisárskym lebo mám úzku panvu, máme to dedičné,všetky ženy z rodiny rodili cisárskym.A ešte keď som mala 13 rokov tak mi operovali močové cesty, a rezy mám teda dva, lebo prvý cisarák mi rozrezali presne na tom prvom reze,takže mám jeden rez ale dvakrát prerezaný,a ztoho mám veľké zrasty,tak aj preto by som vraj nemohla ísť rodiť normálne. A meno pre chlapceka máme Simon.

livike
26. jan 2010

ahojte...
uz som tu nebola tyzden. bola som si oddychnut ku rodicom na pár dní...Pozeram ze ste trosku popísali.
Vcera som bola na druhý kurzík...Tiez bol dobrý, puštali nam video o oplodnení ale bolo nás už len 9...Vychvalovali piatkovú gymnastiku, žial som nebola doma tak som tam nebola...ale urcite sa v piatok zastavim.
Buduci pondelok nám poukazujú porodnú sálu, nadštandardné izby, zúčastníme sa ošetrenia novoredeného dieťatka naživo...takže sa už na tu malú exurziu strašne teším.

Tak ked máte niečo nové...píšte...
pekny dnik

twiti
26. jan 2010

Ahojtee.
Chcela by som sa opytat na vase skusenosti s porodom KP.
Chodim k Dr.Raucinovi som s nim spokojna,lenze myslela som si ze ked mam polohu KP tak robia hned cisarsky no Dr.Raucina velmi nechce pretoze nase babo je malinke tak tvrdi ze by sa to dalo prirodzene,no pravdupovediac mam strach uz len preto ze som prvorodicka .
Viete mi niektora na to nieco povedat? 🙂

stamion
26. jan 2010

Livike už som sa bála že čo je s tebou,tak ten kurz je super keď vám všetko poukazujú,a povedia. Ja som dnes volala pôrodnej asistentke z mojej poistovni,tak má ku mne prísť v piatok že sa porozprávame o pôrode, dojčení,ako sa skoro zrehabilitujem po cisárskom a tak. Tak ti potom napíšem že čo mi povedala. Až teraz som sa dozvedela že moje poistovňa prepláca aj pôrodnú asistentku. Včera som bola v poradni,tak malý má 2400kg,všetko je v poriadku,zajtra idem na prietoky, a v utorok na týždeň si mám prísť po papiere na predoperačné vyšetrenia.Lekár mi povedal že počkáme kým začne február a pôjdeme na to 😵 tak počítam že okolo 8.2. by som mala ísť. 🙂

stamion
27. jan 2010

Tak už som po prietokoch,robil mi ich dr.Raučina,najprv som si myslela že je medik,a je tam na praxi,lebo je mladučký,alebo aspoň tak vyzerá. Ale čo mne hovorili že budem ležať pol hodinu s pásmi,tak to je úplne ináč. To je ultrazvuk,s tým že počuť ozvy plodu,pozrel si pomer plodovej vody,polohu plodu,a to bolo všetko.2 minútky a bola som vonku. Twiti,nemala som polohu KP ale počula som že keď je plod malý tak sa rodí normálne,myslím že lekár to najlepšie posúdi,neboj sa všetko dobre dopadne,aj keď viem že určite máš všelijaké myšlienky,tak ako každá žena pred pôrodom. Držím ti palce,možno že sa stretneme v nemocnici,ešte dám vedieť kedy mi naplánujú cisársky,a podľa dátumu uvidíme či sa stretneme.Drž sa 😵

twiti
27. jan 2010

stamion dakujem 🙂
Este dnes idem do poradne k Raucinovi,urcite sa o tom este budeme rozpravat lebo ja stresujem 🙂
Aj ked on tvrdi,ze to bude oki 🙂
Ja by som to tak chcela aby mi to naplanoval,lebo to cakanie 😝

twiti
27. jan 2010

Este som vam chcela k tomu kurzu povedat. Ja som ho absolvovala celyyy 🙂
Zacala som chodit uz v 22tt a chodila som pravidelne,je to superr vec. Chodievala som aj cvicit ale uz som prestala 🙂
Je to dobre hlavne koli tomu ze sa zoznamis s prostredim a spozna ta aj personal,totisto minuly tyzden som bola tri dni v nemocnici na pozorovani a zastavila sa pri mne aj Gutova aj Ta Danka co vedu kurz su zlatee 🙂
odporucam

maryen79
27. jan 2010

twiti nebojaj, ak je plod pomerne malý a nemas moc uzku panvu, tak očakavaj prirodzeny porod. Lekari nechcu ani zasvet robit cisarsky....ale ak by si nevladala babo vytlacit tak to ukoncia sekciou....aspon takuto skusenost ma moja kamaratka....drzim palceky

mima06041
28. jan 2010

ahojte,vo februari mam termin porodu prvy krat som rodila v kk pred 9rokmi a teraz mam v poprade len počujem a čitam same stažnosti mam teda strach ako je to tam teraz vie mi niekti poradit?

livike
28. jan 2010

Ahoj Stamion...
Tak naozaj to už budeš mať za sebou zachvílku...a to je super, že ti to naplánujú a nečakáš na nejaké kontrakcie a strach z toho kedy to už príde...Držím ti palčeky..určite daj vedieť ten dátum...Dr. Raučina nám má robiť buduci tyzden tu prednášku...tak som zvedavá aký je...
A spomínala si že máš poisťovnu ktorá ti platí asistentku a že si jej už volala a príde...Ja mám takú istú poisťovnu, práve preto som prestúpila z inej, lebo som počula že zavoláš si asistentku z tej poisťovne a tá ti vo všetkom poradí, dokonca môže byť s tebou pri pôrode, po pôrode môže prísť domov poradiť a tak....
A dokonca ti tá poisťovna vypožičia zadarmo monitor dychu bábatka ....Tak dáš mi potom kontakt na ňu? Chcem sa aj ja potom podrobne poinformovať od nej ...čo poskytuje a tak...
A tie prietoky sú potom iba cez ultrazvuk???Nevedela som doteraz čo to je a ako sa to robí...Ale potom to je v pohode...A to musia robiť v nemocnici? Ci to aj gynekolog robí???Ja idem nabuduci tyzden na poradnu, tak uvidime čo povie...

Twiti..
Neboj sa..tak ako pisala maryen...ked je maličké dieťaťko myslím že prirodzene nebude problém..lekári to už dobre vedia,,,a keby sa náhodou niečo skomplikovalo...tak určite ta vezmu na cisarak...

Mima...
ja som síce ešte nerodila nikde...Ale ja som počula zase už iba chváli...personál sa vymenil, lekári aj sestričky sú už úplne iný ako to bolo predtým....A kedze som začala chodiť na predpôrodnú pripravu, tak vidím ako dobre vychádzajú sestričky s pacientkami..a sú fakt velmi zlaté...Vrchná je úplne super..a dalšie sestričky tiez su velmi milé....Takze žiadne obavy....Sestrička vravela, že sa môže trafiť že niektorá z nich vstane ľavou nohou od rána je mrzutá a ked ešte my vyvoláme histerické scenáre...tak to aj tak vyzerá....Takze ked budeš v pohode tak aj oni budu naozaj prispôsobivé a pomôžu...

twiti
28. jan 2010

Dakujem baby 🙂
Akurat vcera ma este ubezpecoval Dr. Raucina ze to bude oki,ze malicka ma len okolo 2,5kg mozno ani nie.
Teraz mam dilemu ci si ho mam zaplatt k porodu 🙂

Mima ani ja som este nerodila teraz ma to caka prvy krat,ale pocula som na PP same chvaly. Vraj su ta sami odbornici 🙂 a suhlasim s nazorom liviki.

tami_tami
28. jan 2010

Mima - personal je fajn - tiez som pocula vselico, ale kedze je to len par tyzdnov co som sa mohla o tom sama presvedcit tak vravim - su vsetci o.k a presne ako livike pise - kym my nie sme hysterky tak aj oni vsetci su pohodovi a klludni, ustretovi, mili a ochotni kedykolvek pomoct...

twiti - myslim ze sa nemas coho bat a zaplatit si prave jeho k porodu? no nemusi sa to oplatit - ak nebude prave v nemocke tak ta odrodi aj tak niekto ini a len ta to v takom pripade zbytocne vystresuje - ze nechodi, ze nestiha, ze nepride... a k tomu ta uistujem ze su tam vsetci dobri odbornici cize budes v dobrych rukach nech ti uz pride k porodu ktokolvek z lekarov...

maryen79
28. jan 2010

livike, prietoky budu v poslednych mesiacoch to najdolezitejsie co lekara zaujima - babo ma v brusku uz malo miesta....ja som tak s prvym dietatkom musela lezat na pozorovani v nemocnici lebo prietoky boli dost nizke, cim straca dieta vsetky potrebne "ziviny" na jeho dalsi zdravy vyvoj - nastastie sa mi to priebezne upravilo! Od teraz by ti mal robit tuto kontrolu pravidelne kazdu poradnu - robi to bezne gynekolog cez ultrazvuk.... 😉
Personal v PP je v pohode - uplne. Az na jednu sestricku, ale ta ako manzelka znameho lekara gynekologa si to zrejme moze dovolit /aspon ona si to mysli/ - pozerat sa na pacientky zvrchu 😝 ....a primarka na novoredeneckom je priam ukazkova - zlata zena!

livike
29. jan 2010

Maryan ..dakujem za info...Idem v pondelok na poradnu tak sa ho spytam ako sme na tom...Dufam ze ja nebudem musiet ležať niekde v nemocnici a bude vsetko OK....
Od ktorého tyzdna Vás zo zákona môže už vypísať lekár na materskú???Myslíte že už teraz v 34tt môžem požiadať gynekologa aby ma uz vypísal???Mam totiž už dosť chodenia na úrad práce sa hlásiť každý mesiac a tak...chcem to už skončiť , nech mi už daju svatý pokoj....
Dnes idem na gymnastiku prvý krát....strašne sa teším...tak pekny den baby.,.

Stamion???Máš už termín???Daj vedieť..a o tej poisťovni mi môžeš správu napísať, ktorá to je a ako sa tá asistentka vybavuje....díííík

stamion
29. jan 2010

Livike, kontakt na pôr.asistentku je 0918238360, volá sa Blahutová, a pracuje pre poisťovňu UNION. Dnes mala prísť ku mne, ale mi volala že sa jej pokazilo auto tak ho musela dať do servisu.Ale dohodli sme sa na utorok doobeda. Ona je tuším z Levoče,tak musí dochádzať do Popradu.Skús jej zavolať a dohodnite si stretnutie,máš pravdu že ona chodí aj k pôrodom keď si ju zavoláš.Na materskú ťa vypíše v 34.týždni,a mimochodom aj ja som sa chodila hlásiť na úrad práce a bolo mi z toho špatne,a predstav si že keď som doniesla papier že som na materskej tak mi dala termín 1.4. to je 6 týždňov po pôrode,že sa mám prísť odhlásiť aj s rodným listom, tak ešte ani po pôrode ti nedajú pokoj 😢 . A tie prietoky robia iba na 8.poschodí ako je ultrazvuk,keď ideš z výťahu tak na ľavo. A zrejme od 36.týždňa,a keď nieje niečo v poriadku tak si ťa tam nechajú tak ako napísala maryen79. Ale neboj sa všetko bude v poriadku uvidíš 😵 Ja idem do poradni v utorok poobede tak sa ti ozvem že čo je nové či mi už dá termín 🙂

twiti
30. jan 2010

Ahojte
Tami, spoznala som ta podla fotky,chodila si do Levoce na pegecku aj ja. Som Maji Liptakovej suseda. Ty si s nou chodila do triedy a ja som bola o rok starsia chodievali sme obcas spolu autobusom. Pozri si moj album mozno ma spoznas aj ked ludia sa menia 🙂

Dakujem vam vsetkym za povzbudivee slova uz sa mi to krati. A o tom zaplateniii kazdy mi hovori ze sa to neoplati ze su tam vsetci odbornici,ale ja som tvrdohlava mam taky lepsi pocit ked budem vediet ze tam bude. Uz som sa s nim o tom rozpravala vravel ze ak by nahodou nemohol prist a ja by som mala zaplatene tak nemocnica peniaze vrati. Uz som s nim dohodnuta v pondelok pojdem zaplatit ak dovtedy neporodiiim hiiiii 🙂

Tami popis nejake zazitky preco ti robili sekciu? bola som na tvojom albume a tam pises ze necakana sekcia.

livike
30. jan 2010

Stamion
Dakujem za kontakt...určite ju budem kontaktovať...a ešte mi potom napíš ked sa snou stretneš aká je, či je milá, ochotná a tak....
No ja mám tiež UNION-ku, preto som sa pýtala....
A stým uradom práce je to hrozne...Už sa neviem dočkať, kedy sa ich konečne zbavím....Ešte že 6 tyzdnov po pôrode a nie hned....
A v pondelok idem na poradnu tak sa už dám vypísať na MD a hned im ten papier už zanesiem....

A mimochodom vy ste písali alebo píšete nejaký pôrodný plán, v ktorom žiadate čo by ste chceli pri pôrode, čo nechcete???Alebo sa to nemusí písať??? Lebo na tom kurze daktoré baby už odovzdali vrchnej a ona im na to odpíše čo schvaluje s toho plánu a čo nie....Tak neviem...
pekny večer

tami_tami
1. feb 2010

Twiti - ja som ta spoznala hned ked som tu nasla tvoj prispevok a reagovala nan - aj som tiez rozmyslala ze ti napisem ze pegecka a tak ale som nevedela ci si pamatas ty mna 😉 ja som sla normlane na prijem s bolestami ale ked som spomenula ze navstevujem neurologicku tak to doktorovi nedalo a zavolal jej ze sa nevyjadrila k vedeniu porodu... no a ona zarvala ze je za sekciu... no a uz to slo... spravili mi rychlo predoperacne a do hodiny som bola na sale... vobec som s tym neratala a dost ma to soklo ale vsetko dobre dopadlo a to je zaklad 😉 aj ked prvy mesiac bol dost narocny a tazky co sa tyka bolesti a nejakeho fungovania, pohybu... ale uz mi je celkom fajn 😉

nie si na FB?

trinka
2. feb 2010

dievčence, tak vidím, že sa vám to kráti! držím vám palčeky silno 😉

twiti... myslím, že sme sa stretli na kurze 😉 😀

bambusko
2. feb 2010

zienky, mna sa aj lekar aj pa pytali, ci mam porodny plan alebo nejake zelania, vsetko sme si povedali a akceptovali to do bodky, nemal asom tam ziadne extra veci. o spravani ku mne som sa ani nezmienila, nebolo treba 🙂

twiti
2. feb 2010

Trinkaa stretavali sme sa viackrat 🙂
Pocas toho ako som tam chodila si tam aj lezalaa pametam si ta velmi dbree.

Tami to je super ze si pametas je super ze vsetko dobre dopadloo 🙂 ja si to zatial neviem predstavit aj ked Raucina ma stale ubezpecuje ze to pojde fajn,lebo mala ma 2,5kg no aj tak ma to desiii ze je opacne otocenaa stale mam obavu aby sa jej nieco nestalo

Trinka ty si mala aky porod? a skusenosti? 🙂

stamion
2. feb 2010

No Livike tak dnes bola u mňa pôrodná asistentka,je veľmi milá,všetko mi povedala čo som sa jej pýtala,ja som sa jej pýtala hlavne o kojenie. A máš pravdu že požičiavajú monitor dychu,len nevedela či na pol roka alebo na rok,to mi má zistiť.A poobede som bola v poradni,tak mi dali lístok na ARO vyšetrenie,a mám ísť na 8 poschodie dohodnúť si termín na sekciu. Doktor ma upozornil,že akonáhle mi bude nejako zle,alebo dôjde ku krvácaniu mám ísť hneď do nemocnice,lebo už sa môžem kedykoľvek rozsypať 😵 Aj táto noc bola hrozná vôbec nemôžem spať,bolí ma podbruško,ale ako ma pozeral tak som ešte zavretá 🙂 Ultrazvuk mi nerobil,tak neviem koľko malý váži,možno zajtra či mi neurobia ultrazvuk v nemocnici.Tak mi drž palce,zajtra sa ozvem 😵

robka
2. feb 2010

ahojte baby aj ja vám držím palce nech mate rychly, co najmenej bolestny porod a aby ste boli co najskor so svojimi drobcekmi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre