Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

79vierka
27. sep 2010

@dida38 Ahoj,tak to si natrafila na tých najlepších v PP. Práve títo dvaja lekári čo tu spomínaš zachránili život mne aj mojej malej princezničke Vikinke život pred 3 rokmi. Bez rozmýšľania po 28hodinách nepokračujúcom pôrode rozhodli o cisárskom reze. Malá bola zaklienená ramienkom a ja už som nemala vôbec sily tlačiť a to už bola v pôrodných cestách lebo videli hlavičku. Na sestričky sa sťažovať nedá,veď najväčšiu robotu aj tak odvedú ony. 😉

tatianka.g
27. sep 2010

holky mozem kojit ked mam teplotu 38 a co si mozem dat, ci len sprchu?

vinka
27. sep 2010

@tatianka.g ano kludne koj.Pri teplote telo vytvára protilátky a tie i dú do mlieka.Takže maly dostáva protilátky.Môže odmietať lebo bude horúce pre neho tzo mliečko ale on ked bude hladný bude piť.Ak sa nemýlim môžeš aj paralen počas dojčenia ale zavolaj si na pôrodnicu a opýtaj sa o ten paralen 😉

vinka
27. sep 2010

@tatianka.g a prečo máš teplotu? 😕

tatianka.g
27. sep 2010

z prechladenia a dakujem

vinka
27. sep 2010

Nedakuj nech ti to len pomôže.No lebo ak by si chorá bola kludne môžeš použiť aj bioparox.To je ten spray bielo oranžový 😉

stamion
28. sep 2010

joj Tatianka len sa skoro vylieč, teraz je veľa ľudí chorých,aj môj muž aj dcéra sú nachladení,tak spíme so Simonom sami 😉 Bioparox je super a naozaj zaberá.

trinka
28. sep 2010

ahojte maminky moje, ako sa mi máte???.. ja mam za sebou príserné tri týždne...najskor ma skolili obličkove kamene, skončila som v nemocnici a mam zavedenu v obličke cievku. Manžel bol sam s malou, prvý krát doma... Len čo ma pustili, tak mala dostala 40tky teploty, takže sme okolo nej skakali... ja v bolestiach ako prase ☹ nakoniec to bola siesta choroba, vysypala sa... vyzerala ako červený batman... 😀 a aby toho nebolo málo, tak som si natlkla hlavu, že som skončila s otrasom mozgu na traume... ☹ takže ma okrem chrbta boli ešte aj hlava... 😖

vinka
28. sep 2010

@trinka pána ked sa sype tak všetko naraz 😖 Moja to si spadla,že si sai hlavu udrela alebo ako? 😕 No musíš sa rýchlo vyliečiť. 😉 A čo do stálic nič baby nechodíte? 😕 😠 😀 😀 😀

mimuska21
28. sep 2010

@trinka o moja,tak si si vytrpela,páni a k tomu otrasu to si ako došla? ☹ ☹ no s obličkou som aj ja mala problémy,ale v tehotenstve,tiež mi dávali cievku,to poznám ,nepríjemnééé 😒

stamion
28. sep 2010

trinka to máte ale smolu ☹ to existuje aj šiesta choroba? 😒 Ked má človek problémy s obličkami to je hrozná bolesť takže si si musela dosť vytrpieť ☹ ale mala si s tým niekedy problémy?prajem skoré uzdravenie 😵

zdenka_pp
28. sep 2010

@trinka Pánečky, to by aj na koňa bolo veľa!! Prajem skoré uzdravenie 🙂 🙂

mafia102
28. sep 2010

@trinka Tak to si si teda riadne uzila, MArko mal tiez 6. chorobu, a tiez mal 3 dni take vysoke horucku, je to hroza, a potom sa vysypal, ale len trosicku na b rusku 🙂

fopardi
28. sep 2010

@ewellina tak ja som mala pocit že jesť davaju každu chvílu fakt niesom zvyknuta tolko jesť aj ked nato nevyzeram ale stačilo mi bohate a tiež nemyslím že by varili nejako zle zjedla som len čo neznašam je ked na ranajky daju kus šunky a keby ho tak narezali ako normalne by dal zo 5 platkov a nie jeden taky hruby ale kašlať nato podla mna straa stačila 😉

fopardi
28. sep 2010

@tatianka.g paralenov možeš aj 8 cez den zjesť povedal mi to primar 😉

fopardi
28. sep 2010

@trinka veru ked ide tak ide ale snad už bude len lepšie

no baby ja vam poviem ja som tiež chora už tretí tyžden začalo to prievanom v uchu potom som dostala teplotu a sople a teraz mi sople už prechadzaju a chytili ma driedušky takže fasa 🙂

tatrankamoja
28. sep 2010

No nedá mi nereagovať...v PP som rodila v decembri 2009 a boli skvelí !!!
veľmi som uvažovala kam, ale kolektív lekárov pod vedením primára Bohmera (ktorý bol predtým v KK), je špičkový...tak isto ostatní lekári. Mojou pôrodníčkou bola dr. Koleková - bola fantastická !!! Celý pôrod prebehol super, a to som nemala nadštandardnú izbu, pôrodný plán, epidurál, ani vybaveného doktora, ani manžela....prosto klasika pôrod, prirodzenou cestou. Maminkám môžem popradskú nemocnicu len odporučiť, nečudujem sa, že všetci "lepší lekári" z KK už pôsobia v PP.

trinka
29. sep 2010

Dakujem dievčata za povzbudenie. 😉
@mimuska21 prudko som vstala a hlavou som vrazila do dverí na chladničke ☹ to sa len mne može podariť...

trinka
29. sep 2010

@stamion už raz mala kamen v 18tke... nic príjemne, to fakt radsej rodiť!

tlenka
29. sep 2010

hojte... taktiez sa pridavam k tomu istemu nazoru ako tatrankamoja... chodila som sice od 20 tt do NsP PP na predporodnu pripravu (prednasky a cvicenia), ale takisto som nemala nadstandard, porodny plan, epidural a ani vybaveneho lekara. rodila som 30. augusta 2009, a az po porode som sa dozvedela, ze som mala pri porode primara Bohmera, ten sa s nami rozpraval, ked som si drzala lad na maternici....cely kolektiv pri porode bol super. Malicku mi hned po porode aj prilozili, ale dostala som ju az o 2 dni na izbu, lebo dost grckala, nosili mi ju na kojenie a stale hovorili, ze kde idu s babätkami, ked im robili vysetrenia....manzel bol taktiez pri porode a zopakoval by si to aj pri dalsom dietati. kontrakcie som mala uz od rana, ale porodila som az vecer a porod malej prebehol velmi rychlo, aj ma pochvalili, ze to bolo na prvorodicku vyborne a dobra spolupraca, za co mozem dakovat kurzu predporodnej pripravy, na ktory som chodila. strava v nemocnici fajn, mne chutilo a nepotrebovala som mat este nejake zasoby na izbe navyse. takze ja PP nemocnicu mozem odporucit 😵

mimuska21
29. sep 2010

@trinka joj moja,ale ty si prípad,no a teraz už ti je dobre? 😉
a ako to doma zvládli bez teba kým si bola v nemocnici?

stamion
29. sep 2010

no tak mi máme po poradni,vážime 10,5kg ide nám ďaľší zubček 🙂

vinka
29. sep 2010

K tej pôrodnici v pp.Ja som tu rodila tri deti a všetky pôrody mi prebehli v úplnom poriadku bez komplikácii.Aj prístup lekárov bol perfektný a profesionálny.Takže ja im aj touto cestou dakujem. 😉
@trinka tak vieš to sa môže stať každému.Ale snád ti je už lepšie 🙂
@stamion To je super,že máte takú váhu.To Chiara v roku má tolko. 😀 😀

trinka
30. sep 2010

@mimuska21 pomaličky, ešte ma boli hlava, ale da sa to prežiť. Naši mali premieru, ale tatik zvladol za 1****! 😀

jojka1
30. sep 2010

ahojte, prepáčte, že som sa sem trošku "vtierkla", čítala som pár posledných správ... Keďže nás čaká o mesiac pôrod a som tu novoprisťahovaná, obehala som si všetky 4 pôrodnice v okoli (PP,KK,LE a SNV) a rozhodujem sa medzi PP a LE. Len chcem odpovedat 79vierke, že pôrodnica v LE by mala byť spojazdnená tento týždeň alebo v priebehu budúceho, ja som sa tam bola pozrieť minulý týždeň, priestory sú fantastické, bola som milo prekvapená, len tam ešte neboli nasťahované postele a žienky s bábätkami. Ešte ak sa môžem opýtať - tie čo ste rodili v PP, keď vám príde návšteva, je to pravda, že bábo môžete len "trapne ukázať cez sklo" a odniesť na izbu? To sa mi zdá trochu "ujeté"...

dida38
30. sep 2010

@jojka1 ahoj,
no ja som v PP rodila pred mesiacom, a nemala som ziaden problem s ukazovanim babatka. Doniesla som ho do jedalne, prisli za mnou manzel aj s dcerou a synom, nechali nas tam sediet pri stolikoch, manzel mal malu na rukach a nikto nemal ziadne namietky. Dokonca jedna porodna asistentka bola taka zlata, ze nas tam aj celu rodinku odfotila....takze ziaden problem...ale ja som sa vzdy slusne opytala sestricky, ci mozem ukazat babo oteckovi....ja si na popradsku nemocnicu nemozem stazovat....priestory asi nie su take ako opisujes, ze su v Levoci, ale to nie je to podstatne, dolezitejsi je personal...

jojka1
30. sep 2010

dakujem za odpoved, ani pre mna nie su priestory take podstatne, ale v LE ma to milo prekvapilo, aj pre mna je dolezitejsi pristup a zauzivane metody porodnice...

stamion
30. sep 2010

No vidíš Vinka,aspoň si trocha naberiem svalstvo na rukách 😀 Už teraz vyzerám ako by som cvičila keď mám krátke tričko 😀 Jojka ani ja som nemala problém s ukazovaním bábatka,teraz môžu ísť návštevy do jedálne takže nieje problém 😉 Ja by som išla rodiť do LE,ale to je môj osobný názor 😉 Držím palce 😵

tami_tami
30. sep 2010

@jojka1 nie je to pravda normalne si babatko mozes vziat dokonca vo voziku nemusis ho ani na rukach niest bez problemov k navsteve do jedalne.... ziadne sklo nic take... ja som bola po cisarskom a akurat mi brali maleho z izby ked mi prisla navsteva a ja som este lezala a poprosila som sestricku aby ukazala maleho rodine na chodbe a bez problemov s nim postala pri nich 😉

tami_tami
30. sep 2010

@stamion no mas riadneho valibuka moj ma 8,5 a nevladzem ho nosit - ale zase je pravda ze ja som taky krpec tiez 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre