Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

fopardi
28. okt 2010

@donatoni vitaj 😉 a super že maš na porod peken spomienky ja som bola tiež spokojna v poprade 🙂

@stamion no vidíš ale isto by ťa to prekvapilo keby si nevedela ja aj ked som vedela čo mam čakať a počula som čo som počula tak som normalne vahala či počujem dobre 😀 vtedy až sestrička povedala že paaaaan doktor

mimuska21
28. okt 2010

@stamion no tak lacná to teda nebolo,ale budeš krajšia 😉 no dakujem moja,ale až také príjemné učenie to nie je , ha ha ha a hlavne tá filozofia, ale nejak prežijem 😉 máme sa celkom dobre,zdraví sme,idú nám zadné stoličky.tak zase sliníme a všetko strkáme do ústočiek. 😀 a vy ako?ako vám chutí mliečko? 🙂

stamion
28. okt 2010

@mimuska21 predstav si že Simon zase pije bebu,ale prišla som na to že nemá rád v mlieku kašu,to mi vyplúva 😉 To učenie ti nezávidím ale budeš múdra 😀 Nám ide štvrtý zubček hryzák,to slinenie je vždy rovnaké všade máme podbradníky 😉 Držte sa!!!!!!!!!!!!!

donatoni
28. okt 2010

@fopardi Sice som nevedela co ma caka, ale teraz mozem uz povedat, ze to nebolo nic hrozne - stalo to zato 😉

mimuska21
28. okt 2010

@stamion tak to je prípad, ten tvoj malý Simonko,teda veľký.joj učiť sa a učiť sa, no ked chceš v živote niečo dosiahnúť, tak musíš. 😀 to tehotenstvo mi tak hormóny zmenilo,že sa až divým. 🙂 ešte bude zo mňa karieristka, no ale nejdem nič predbiehať.dakujeme aj vy sa držte, papa 😀

fopardi
28. okt 2010

@donatoni ja som tiež povedala že to nieje až take hrozne ja som sa tym upokojovala aj pred porodom že keby to bolo take strašne tak by každa žena mala iba jedno dieťa a na druhe by už ani nepomyslela tak toto mi kus dodavalo odvahu ale fakt som nebola ešte zašita a už som povedala že sa to dalo vydržať 😉

79vierka
28. okt 2010

@stamion Díky za info o ortopédoch.

79vierka
28. okt 2010

Všetkým babenkám ďakujem za gratuláciu.

79vierka
28. okt 2010

@stamion Mne to kázali sestričky z novorodeneckého,že musím ísť teraz,lebo po pôrode maličkej neurobili USG koxov,kvôli dovolenke lekára. A aj pre môj pokoj a ešte neviem,či mám maličkú hneď baliť na široko.

stamion
28. okt 2010

@79vierka tak to je iné keď jej neurobili USG po pôrode,ale bal ju naširoko,lebo dievčatká zvyknú mať problém s nôžkami,tak pre istotu bal na široko 😉

trinka
29. okt 2010

tak my už chodíme... 😀

donatoni
29. okt 2010

@fopardi No ved to, vobec to nie je ziaden horor a aj to sitie je v pohodicke - ja som uz na druhy den aj zabudla, ze som rodila 🙂 A ped porodom som sa tiez utesovala ze ked to ostatne vydrzali, tak ja nie ?? 😝 Este som doktorovi vravela ze sa bojim viac epiduralky ako porodu a rodila som bez epi...

zdenka_pp
29. okt 2010

@79vierka Gratulujem k narodeniu maličkej Emy, hlavne nech ste zdraví 😵
Nás keď prepúšťali z nemocky tiež sme nemali spravený usg (akutát začala Veľká noc a prečkať ju v nemocnici čakaním na lekára sme nechceli) u ortopéda a sestričky vraveli, že mám počkať s balením na široko pokým to nepovie ortopéd. Ja chodím ku Varholíkovi. Ten začína brať detičky o 12 hod. Do jedného roka bere deti prednoste, potom už musia mať aj ony časenku.

79vierka
29. okt 2010

@zdenka_pp Ďakujem veľmi pekne. Aj ja som s prvorodenou chodila ku Varholíkovi,tak chcem chodiť aj s Emuškou,ale na prvé stretnutie som sa musela objednať na určitý dátum a sestrička mi povedala,že každý termín,ktorý mi dajú bude vždy od 12h doktor brať. Aspoň vtedy to tak bolo. Takže teraz sa nemusím objednať,len dôjsť o 12h ku doktorovi?

zdenka_pp
30. okt 2010

@79vierka No my sme išli prvýkrát len tak (nie som si istá, či som nemala so sebou aj správu z nemocnice), hneď sme povedali, že sme tam prvýkrát a na ďalšie "sedenia" ťa už objednajú.

stamion
30. okt 2010

@trinka tak malá je šikulka keď tak skoro chodí 🙂 Simonka začala chodiť v 11 stich mesiacoch.Tak teraz musíš mať oči na stopkách 😉

fopardi
31. okt 2010

@trinka super šikovnicu maš 🙂

zdenka_pp
2. nov 2010

Ahojte baby, tak mne sa skončili zlaté časy. Malý mi už dáva riadne zabrať. Stavia sa na nožky všade, kde sa dá, už ani v postieľke ho nemôžem nechať bez dozoru. Cez víkend mi zobral manikúru zo stolíka a kým som sa spamätala, tak už olizoval nožnice. Dnes mi trvalo 2 hodiny, kým som si uvarila obed. Stále som ho musela odťahovať od nábytku. Keď príde mm z roboty domov, musí dať rošt postieľky na najnižšiu úroveň. Neviem ako zvládnem to jeho vyťahovanie z postieľky, hlavne v noci,...
Už sa nám prerezáva druhý zúbok. Stále je chorý, črievka ešte nemá ok, ale výter, čo mu robili v piatok je vraj v poriadku. Navyše riadne kašle a aj soplíky sa mu začali robiť. A je problém mu ich odsať, vždy sa vzpiera, keď sa mu priblížim odsávačkou k nosu. A spustí plač.

trinka
2. nov 2010

@fopardi
@stamion dakuuujeemeee 🙂

fopardi
2. nov 2010

@zdenka_pp uf uf no veru aj ja som si už nie raz pomyslela kde je ten čas ked som mohla vklude všetko porobiť dokonca si povysavať a občas som nazrela ked sa 4 hodiny maly nehlasil k jedlu aj v noci mi spal celu noc 8hodin 🙂 ale ja to robim tak že ked maly spi tak si lahnem aj ja na gauč a pospim si nie každy den ale občas to takto urobim nepozeram na bordel a ked pride mm domov tak si popratam a navarim alebo takto nejako to riešim aby som bola aj ja oddychnuta aj všetko klapalo 😉

@trinka 😉

zdenka_pp
3. nov 2010

@fopardi Ja sa celý deň teším na to, keď príde mm z práce a vezme si ho do parády on a ja budem mať chvíľu pokoj. Malý mi síce spáva aj cez deň, vtedy chodím na net, alebo si niečo porobím. Ešte šťastie že nie som ten typ, čo keď vidí smietko na zemi, tak hneď uteká po handru. Pokiaľ sa nepotkýnam o bordel, tak ho neriešim 🙂 🙂

vladka84
3. nov 2010

@79vierka Vieri, dnes som sa dovolala Varholikovi, treba sa objednat (objednavaju na 12h.), my ideme zajtra 😉

stamion
4. nov 2010

No babenky tak už mám stehy vybraté,akurát na chrbte mi nechal jeden steh,že to ešte nemám zahojené,tak mám prísť o týždeň,výsledky z histológie mám o.k. tak som rada že už to mám za sebou. Inakšie teraz je na chirurgii kopec ľudí čo idú vyberať znamienka 😉
Nechcete niektorá chodiť so mnou na tae bo, alebo na zumbu?

79vierka
5. nov 2010

@stamion Ahojky,to ti koľko vyberal znamienok naraz? A koľko si za to platila?
@vladka84 Teším sa na opätovné stretnutie u ortopéda na kontrole,pa 🙂

Predstavte si,naša malá Emka má už 4150g a to má len 2týždne. /pôrodná váha 3600g a pri odchode z nemocnice 3580g/. Bacuľka moja 🙂 😉

stamion
6. nov 2010

@79vierka vyberali mi 3 znamienka,a platila som 50eur. Na tvári 30eur a na chrbte a bruchu po 10 eur.Tak tá tvoja maličká je dobrý papkoš, len nech papká keď je tak chutí 🙂 A nôžky má v poriadku?

79vierka
6. nov 2010

@stamion To je dosť za 3znamienka. To keby som si chcela dať u neho urobiť ja,to by bolo na viackrát,tak by pekne zbohatol. A vraj sa majú potom lekári zle. Áno Emka má nôžky v poriadku,ku svojmu veku. Jadierka ešte nemá a balím ju naširoko,takže len mi to len potvrdil.

stamion
6. nov 2010

@79vierka ja ich mám tiež požehnane,ale na jednu návštevu chirurga môžeš si dať vybrať len 3 znamienka 😒 Ale to mi aj tak stačilo,lebo na chrbte som mala veľké znamienko a po týždni mi nechal ešte steh že to nemám zahojené tak troška ma to aj bolelo,z každej strany 3 štichy a ešte aj na tvári,keď mi malý buchol do rezu tak ma to dosť bolelo 😉 Lekári sa majú ako prasatá v žite a ešte sa sťažujú no nie?

donatoni
6. nov 2010

Ahooojte mamicky, mam otazocku - pouzivate aj vy vigantol?? Nam ho predpisal lekar, ale viem , ze bol stiahnuty z predaja.... ked som sa ho na to pytala, vravel, ze uz je to v poriadku... tak neviem...

benne
6. nov 2010

@donatoni ja som svojmu dala pred mesiacom tú jednorázovku, takže najbližšie dva mesiace neriešim 😎 ale pokiaľ viem, tak v lekárnach už dlhšie je nový vigantol, teda nová šarža 😉 Ale treba sa opýtať v lekárni, lebo som tu na jednej diskusii čítala, že mamička kúpila a bol to ten starý druh, vraj, ...

donatoni
7. nov 2010

@benne Aku jednorazovku?? Ak take nieco je , tak je to urcite lepsie ako kazdy vecer kvapkat vigantol...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre