Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

zdenka_pp
21. júl 2010

@domika9 Domika, ako sa máte, ako sa vám darí?
@vladka84 A aké sú tvoje pocity mesiac pred pôrodom?

vladka84
21. júl 2010

@zdenka_pp take zmiesane, aj by som to uz chcela mat za sebou, lebo ten posledny mesiac bude na neprezitie, hlavne ked budu take horucavy... no na druhej strane, ked si predstavim porod, tak by som chcela byt este len na zaciatku tehu 🙂

vinka
21. júl 2010

@vladka84 a prečo si mala nepríjemný prvý pôrod?Lebo ja som po synovi sa tešila na pôrod.pre mna to bol zážitok. 😀 😀 No druhú mi vyvolávali a toto už zážitok nebol.To mi ostal blok v hlave. 😒 A potom tretia tá išla zas super rýchlo vonku 😉

vladka84
21. júl 2010

@vinka nebol to neprijemny porod, ale bola som taka vyplasena, ze som ani nevedela co sa so mnou deje... isla som na planovanu vyvolavacku rano o pol siestej a Timka sa narodila o pol tretej, takze peknych 9 hodin, najhorsie ale bolo, ze mi hned na zaciatku praskli vodu, takze som uz len lezala a nemohla som sa volne hybat, to by sa mi potom mozno nezdalo take dlhe. Ale celkovy porod bol v pohode, dokonca ma sestricky museli presviedcat, ze teraz uz mam silne kontrakcie, leno im to ukazuje monitor, mne sa to nezdalo az take strasne 🙂
a zosivanie tiez nebolelo, dokonca som si pozartovala s lekarom...
teraz sa skor bojim, ze ked to na mna prirodzene pride, ani nebudem vediet co robit :D

vinka
21. júl 2010

@vladka84 😀 😀 😀 a vieš,že som si to myslela aj ja pri treťom? 😀 😀 😀 Som ešte ráno o 8 babán na nete písala,že či sú to už kontrakcie a o 10.05 bola malá na svete 😀 😀

vladka84
21. júl 2010

@vinka tak toto by som chcela :D

vinka
21. júl 2010

No to ked budeš rodiť tretí krát tak neboj to už len vyskočí. 😀 😀 😀

domika9
21. júl 2010

@zdenka_pp ahoj mame sa fajn Matuško rastei pribera a robí nam radosť je to take naše slniečko stale ma dobru naladu nema problem so spaním no proste idealne dieťa dnes sme si poobede zdriemli 3hodiny takže sa nemam načo sťažovať 🙂
a vy ako ?

baby ja mam tiež pekne spomienky na porod vobec to nebolo pre mna take hrozne ako som myslela aj ked ta noc pred porodom čo som mala bolesti bola dosť kruta ani spať ani ležať iba odfukovať a to som sa kontrolovala aby som nebudila spoluležiacu ale prežila som a som tu celkom sa teším na dalši porod 🙂

vinka
21. júl 2010

@domika9 no ja som pôrodné bolesti v noci prekonala doma s telef.v ruke,že som si kontrolovala kontrakcie.Môj muž spal celú noc a ráno som predychávala a zobudil sa nato a pýta sa.čo sa deje.A ja,že nič spí dalej.Spal si celú noc tak sa teraz nenechaj rušiť. 😠 😠 😀 😀 😀 Kukal na mna.A ja,že ja tu funím už celú noc a ty sisi to všimol až teraz ráno. 😠 😀 😀

zdenka_pp
22. júl 2010

@domika9 Aj my sa máme celkom fajn, máme aj dobré aj zlé dni. Napr. včera večer už po okúpaní a papaní, keď mal ísť Adam spať, tak začal tak jačať, že o desiatej večer sme mu dávali rúrku do zadku, tak sa mu trošku uľavilo. No o chvíľu zase začal, no to som mu už pustila fén a fúkala na bruško a zároveň mu ho hladkala len tak cez spací vak, tak o chvíľočku stíchol a zaspinkal.
O tretej bol už hore, pretože sa prevalil na bruško a ruka mu vyšla cez paličky von z postieľky a nemohol si ju prisunúť, tak chytal nervy. Hodila som ho k nám na posteľ a chvalabohu hneď zaspal.

Odkedy sa prevaľuje na bruško tak katastrofa, len čo sa napapá, tak hneď sa pretočí a samozrejme o chvíľu začne grcať. Dnes ogrcal plachtu na mojej posteli a potom ešte hodil takú šabľu na svoju, že som ju musela hneď dať oprať. A chytá nervy, keď je na brušku a nevie sa ďalej pohnúť. Slintá a všetko si pchá do pusy, dráždi si ďasienka a potom je to ešte horšie. Ležať ani na chrbte, ani na brušku, mám pocit, že už by najradšej behal. 😀

Nálady mení rýchlo, najprv chytí nervu, a potom sa začne tak krásne usmievať, že nechápem.
Teraz ho akurát kočíkuje moja mama, takže mám pokoj. Je tu už týždeň, no zajtra, alebo v sobotu ide domov, a potom budem na neho opäť sama.

Ale myslím, že sme na tom celkom dobre. Dá sa to zvládnuť. Na týždeň nás čaká očkovanie, tak dúfam, že všetko prebehne v poriadku, že nebudú žiadne teploty a tak, bojím sa, že by som si to nevšimla, nevedela čo robiť. Ale snáď lekárka dá nejakú radu.

pettka44
22. júl 2010

Ahojte dlho som tu nebola, ako sa mate??? My uz mame 7020 gramov a 65 cm, vcera sme absolvovali prve ockovanie a tak strasne som sa toho bala az to dopadlo super, Kubko strasne plakal a potom zaspinkal a na podiv zobudil sa mi s usmevom a s usmevom aj vecer zaspinkal....
Zdenka, ty mas orandzovy kocik? Lebo mam pocit, ze som ta vcera videla v Poprade ako si s Adamkom sedela na lavicke pred 101 drogeriou.. 🙂 ...
Baby a kedy zacnete prikrmovat? Lebo moja mam sa uz tesi, ze ked bude mat maly 4 mesiace,ze do nho bude pchat vyzivu,ale mali by sme zacat asi so zeleninkou,,,,ja som to uz vsetko pozabudala a kedze kojim, tak prikrmovat budem asi neskor 😅 😅 😅

zdenka_pp
22. júl 2010

@pettka44 Ahoj Pettka, bola som včera v meste, ale ja mám sivo-zelený kočík. Ale máš pravdu, sedela som pred drogérkou,čakala som na mamu, čo bola vedľa v kníhkupectve. Adama som mala na rukách v červeno-modrých opaľovačkách s disney motívom.

zdenka_pp
22. júl 2010

@pettka44 Mimochodom máte krásnu váhu, rastiete ako z vody 😵 Aj nás čaká očkovanie, tak sa bojím, že ako dopadneme. Škoda že nemáš nejaké foto, aby som si pozrela, ako vyzeráš spolu s detičkami. Či som ťa včera zaregistrovala 🙂 Spočiatku som poškuľovala po každej mamičke, či náhodou niekoho nespoznám z MK, ale nakoniec som to vzdala, ktovie čo si mysleli tie mamičky, keď som na nich tak pozerala 😀 😀 😀

domika9
22. júl 2010

@vinka no tak čudo že sa vobec zobudil aspon nad ranom mna sa na vzdycharni pytal dr. že ako čassto mam bolesti a ja že ani sa mi nezda žeby bola medzi nimi prestavka a potom ked pichlki vodu tak som zase nemala žiadne bolesti ale po chvíli .... 😀

@zdenka_pp naš Matuš si nejako teraz zvykol kakať nad ranom a vidím na nom že by ešte spal hocikedy ma ešte dlho zavrete oči ale tak sa pučí aj mrnka zo spanku až sa nato zobudí a už je hore ale teraz som si tak zvykla že ho rano ešte vezmem ku sebe do postele a dam mu cicu dnes sme rano takto spali hodinu a pol a zobudila som sa iba ked potiahol a on spinkal takto tak mu davam aj ten infakol aby sa mu možno lepšie kakalo ale nema bolesti len sa tak pučí ked tlači až sa zobudí

inač nechcem nič zakryknuť ale začalo sa nam opäť dariť s kojením trošku viac občas sa dokonca stane že nechce príkrm tak som rada už som to chcela vzdať a zrazu toto ale je to beťar ten naš drobček niekedy nechce cicu ani chytiť čo si musím odstriekať mlieko a potom pol dna nechce flašu len cicu to je beťar 🙂 a najviac času s papaním ma vtedy ked potrebujeme isť k dr. 😉
aj my sa ideme buduci týžden očkovať a idem dať aj rota tak sa tiež bojím ale snad to bude ok ved potom napíšem ako sme to zvladli

zdenka a odkedy sa ti maly pretočí sam ? moj sa ešte takto nepretača že v spani ale ked ho dam nabruško tak sa pretočí sam na chrbat

domika9
22. júl 2010

@pettka44 fuha tak vahu mate riadnu ja odhadujem niečo cez 5kg možno 5a pol ale 7kg? to usí byť riadny macko

a čo sa tyka prikrmov tak aj ked davam aj umele mlieko tak nebudem začínať skor ako po skončení 6mesiaca a zatial nedavam ani čajík pytala som sa dr. a ona ma rovnaky nazor ako ja (všetko čo vyčítam alebo si myslím resp. mam na niečo nejaky nazor čo sa tyka maleho tak to konzultujem s dr. a zatial sme si vždy porozumeli 😀 ) že netreba zaťažovať bruško ked je prisposobene nato aby príjimalo len mliečko ja by som určite nedavala ani vyživu prvu lebo ako píšeš ma sa začínať so zeleninou 😉 ale je to na každom 😉

pettka44
23. júl 2010

ahojte no tak Kubko je poriadny macko, rad spinka a papa,,,,ked pozeram na vase fotky tak domiku som urcite v PP stretla, myslim,ze tiez v stredu, a Zdenka, a teba som spoznala ale asi si mala nieco ine orandzove ako kocik, 😅 😅 😅 ,,ja mam taku tyrkysovo ciernu trojkolku a fotky mam na fb,,,no a s tym prikrmovanim tiez asi pockame ,lebo dr. mi povedala, ze s najvacsou pravdepodobnostou bude maly alergik 😒 😒 tak pekny dnik, maly mi uz krici tak mliekaren ide k nemu 😀 😀

zdenka_pp
23. júl 2010

@domika9 Adam sa pretáča asi 10 dní. My máme stolicu kedy ako. Niekedy aj 8 dní nie. Ale to vtedy mu už dám rúrku do zadku, už dlhšie nečakám. Má veľmi nepravidelnú stolicu. Naposledy v stredu večer, ale to mal "záchvat" tak sme mu s mm dali rúrku ☹ ☹ ☹
@pettka44 A nemá sa začať s príkrmami až v 6. mesiaci,keďže plne dojčíš? Ja len, že to som čítala na nete, na poradni sa budem pýtať lekárky, nech dá nejaké to info. Ja mám mlieka dosť a zatiaľ mu to stačí, tak nechcem zbytočne skôr začínať, aj keď by to veľa vecí uľahčilo. Napr. mohla by som do kina, či na bicykel a svokra by sa postarala 😀 😀 😀

zdenka_pp
23. júl 2010

Baby otázočka, malý mi hrozne slintá a dnes bol taký zúrivý....vydráždil si ďasienka a vrhal sa na všetko možné. Len na cicu nie, to spustil rev. Len čo som si ho vzala na ruky, tak hneď sa "zahryzol" do ramena, krku, no kde dostal.....chcem si ísť kúpiť nejaký gél na zúbky..neviete poradiť?

mafia102
23. júl 2010

@zdenka_pp My sme nemali ziadny gel, v lekarni nam povedali, ye o ucinkuje len chvilu, a potom je dieta zase nervne, tak sme kupili hryzatka, najprv len take malicke, co mohol maly zobrat do ruky, a potom uz take vacsie aj s chladivym gelom, to nam najviac pomohlo.

mimuska21
23. júl 2010

@zdenka_pp ahojky,ja na dasienka používam kamistad gél a som spokojná,malého to upokojí a hlavne mu dasienka strpnúú. no baby vidím,že riešite príkrm,my papkáme všetko okrem mäska, a malému chutí aj zeleninka aj ovocie,ale začala som zeleninou 😉

domika9
23. júl 2010

@pettka44 bola som v poprade v utorok ale iba v alexandre pri očnej a auto sme mali na kaskadach tak si ma mohla vidieť tam niekde v tom okolí ale v meste som nebola a maleho som mala iba vo vajíčku takom modrom

@zdenka_pp naš drobec tiež riadne slinta niekedy si robí bublinky a čucha si dasienka tiež 😉 ale zubky ešte nečakam zdenka a však to nieje až take hrozne s tou rurkou stačí len raz vyskušať a ked vidíš že mu to pomože tak prečo nie 🙂


vinka
24. júl 2010

Ahojte baby.Ano tie čo plne dojčíte máte čas do 6 mesiaca a aj potom ponmaličky pridávať.Kludne si vystačíte do 10 mesiaca len zo zeleninkou a zemiačkami.Materské mliečko sa upravuje podla veku dieťatka.Takže jew silnejšie a hustejšie pre detičky.A dojčte dlho pre dlho baby. 😉

stamion
24. júl 2010

Ahojte babenky,dlho som tu nebola tak len čítam čo tu píšete. Zdenka ja dávam Simonovi na ďasná Calgel gél,ale v lekárni ti poradia,lebo je množstvo gélov. Aj hryzátka sú dobré.Gél mu dávam len na noc keď ide spať.
Pettka tak tvoj malý je riadny papkoš keď toľko váži 😉
Mimuš Mathias sa ti prevracia? Lebo Simon nedajbože sa prevrátiť,len si dvíha nožky a dáva ich k ústam ale prevrátiť sa mu nechce 😉

mimuska21
24. júl 2010

@stamion moja prevracia sa až moc,musím ho strážiť,aby nespadol a najistejšie to mám na zemi,malý je strašne živý. 🙂 a ked je na posteli tak ho musím pokladať. ja už asi vyše mesiaca gél na zubky nepoužívam,máme kľudné obdobie.

zdenka_pp
25. júl 2010

Baby vďaka za rady, gél som kúpila dentinox, no zistila som, že je až od piatich mesiacov (mm potom obehal ešte lekárne, ale všetko je až od 5 resp. 6 mesiacov) tak mu masírujem ďasienka plienkou namočenou v studenej vode. Hryzatkami sa len väčšmi vydráždi a sám si ešte nevie držať, resp. si trafiť do pusy a mne sa to držať v ruke stále nechce. Ale také s chladivým gélom nemáme, takže si kúpime také a vyskúšame.
Keď si Adam vydráždi ďasná, ani jesť nechce, no prišla som na to, že si stačí nasadiť klobúčik a hneď sa chytí. O klobúčik si derie ďasienka a pri tom papá, no len neviem koľko, nie som na to zvyknutá a tak neviem, ako si ťahá mliečko, koľko mu ide.
Zdá sa, že sa opäť vrátime k nočnému kŕmeniu ☹ . A to všetko len kvôli tomu, že sa prevracia na bruško.

zdenka_pp
25. júl 2010

Baby vďaka za rady, gél som kúpila dentinox, no zistila som, že je až od piatich mesiacov (mm potom obehal ešte lekárne, ale všetko je až od 5 resp. 6 mesiacov) tak mu masírujem ďasienka plienkou namočenou v studenej vode. Hryzatkami sa len väčšmi vydráždi a sám si ešte nevie držať, resp. si trafiť do pusy a mne sa to držať v ruke stále nechce. Ale také s chladivým gélom nemáme, takže si kúpime také a vyskúšame.
Keď si Adam vydráždi ďasná, ani jesť nechce, no prišla som na to, že si stačí nasadiť klobúčik a hneď sa chytí. O klobúčik si derie ďasienka a pri tom papá, no len neviem koľko, nie som na to zvyknutá a tak neviem, ako si ťahá mliečko, koľko mu ide.
Zdá sa, že sa opäť vrátime k nočnému kŕmeniu ☹ . A to všetko len kvôli tomu, že sa prevracia na bruško.

zdenka_pp
25. júl 2010

Prečo mi to tu dalo dvakrát???

stamion
25. júl 2010

Zdenka to nevadí že je napísané od 5 mesiacov ja som dávala gél keď mal 3-4mesiace to mu nemôže ublížiť keď mu tým potrieš ďasienka,neboj sa.Adam je veľmi šikovný keď sa už teraz prevracia 😉 aj keď s tým grcaním je to horšie 😒
Mimuš tak to musíš mať oči všade aby sa ti neskotúlal 😉 Aj Simon je teraz kľudný, nedáva si tak ručku do pusy ako predtým,ale žuby ešte nemáme 😀

mimuska21
26. júl 2010

@stamion no moja ti poviem,že mathias je ako živé striebro. normálne sa už nie len pretáča,ale dokonca sa už vie odštopovať na nôžkách hore aj dole.no strašne je to.som pozerala,na tvoje nové foto,máš krásnu rodinku. 😉
dnes sme boli s manželom v kúpeľňových štúdiach vyberať vane,kúty,záchody a obklady,tak som z toho normálne rozčarovaná,keby už bolo všetko hotovééé.ale teším sa. 🙂 ale sa nám riadne schladilo,brrrrr

mafia102
27. júl 2010

@mimuska21 A neskusali ste ist do Polska, ja som tam nasla krajsie obklady ako tu, bolo to sice pred rokom, takze aj kurz bol lepsi, takze nas to aj vyslo o dost lacnejsie ako tu.

tatianka.g
27. júl 2010

prajem krasny dnik,tak my sme uz doma z porodnice. Tomasko sa narodil 16.07, mali sme 54 cm a 3700g. Porod bol bez nejakych problemov a personal nemocnice bol uplne skvely. 🙂
Chcem sa vsak opytat ako ste sa stravovali pocas kojenia?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre