Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

fopardi
8. okt 2010

@onellyo no tak to fakt a si sa na to nepytala že čo to ma byť?

79vierka
8. okt 2010

@kmirkav Neotravuješ. Radi odpovieme,keď vieme. Moja skúsenosť z pred 3rokov. Môj gyn. dal výmenný lístok,že už som v 36.týždni a pokračovať mám už v nemocnici. Chodila som pravidelne každý týždeň do poradne. Nie každý deň. To je blbosť. Prenášala som 13 dní a na 14deň som sa mala ráno nalačno dostaviť na 9poschodie. Dali mi čapík a čakali. Keďže som sa neotvárala,tak mi dali raňajky,obed. Poobede okolo 15h som mala sťahy-bolesti,ale stále som sa neotvárala,potom o 20h mi dali klistír a čakali ďalej. To už ma dali na kozu. O polnoci mi prepichli plodovú vodu a stále nič. Iba bolesti-dosť kruté. Tak som to prežila až do vizity. O 7h ráno mi dali oxytocín,čo je vraj urýchľovač a o 10h sa pôrod rozbehol,ale malá bola zakliesnená,ja už som nemala sily tlačiť a tak zástupca primára nakázal cisársky. Len jedna doktorka,zástupca a jedna sestrička sa ku mne slušne správali. Ostatní hrôza. Takže to je moja skúsenosť. Neber to však ako odstrašivý príklad!!! A po takej skúsenosti sa bojím môjho druhého pôrodu - čo bude čochvíľa. Teraz som v 38.týždni a do poradne chodím ku svojmu gynekológovi a on rozhodne kedy čo a ako. Držím palce 🙂

stamion
9. okt 2010

ďakujem babenky za rady,pôjdem ku doktorke a uvidíme čo to mám za znamienka 😉
@79vierka práve preto som chcela ísť toto obdobie lebo viem že po zásahu sa nesmie slniť,ďakujem za info 😉

onellyo
9. okt 2010

@fopardi
pytala a ta herecka mi vravela ze to sa z lekarni
nestahovalo ale len s distribucii tak neviem,,,, ☹ ☹

fopardi
9. okt 2010

@onellyo no uvidím čo prinesie mm buduci týžden ako ho pošlem

sofiaella
9. okt 2010

@kmirkav ahoj tak ja som rodila aj pred 3 rokmi aj pred 3 mesiacmi a velky rozdiel tam nebol 😀 pred 3 rokmi sa posledny mesiac kazdy tyzden chodilo do poradne do nemocnice a teraz chodis ku svojmu dr. do nemocnice ides na kontrolu den po termine-ak neporodis a potom o tyzden. ja som teraz mala pocas tehu problemy s prietokmi a bola som 3 dni v nemocnici v 37 t.t. potom termin som mala 11.7. a nic 🙂 ,tak 12. som sla do poradne do nemocnice na 8. poschodie bol tam Surgent a Simunkova.Nemohli mi zmerat prietoky ani jeden z nich,hoci sa velmi snazili. Potom Surgent rozhodol,nech si idem domov po veci,ze dalsi den mi porod vyvolaju a kebyze pridem rano a nie na 10:30 😀 tak by ho vyvolali este ten den.Poobede mi Simunkova robila opat prietoky a uz sa jej podarilo a boli dobre,ale ze plan sa nemeni a porod vyvolaju.A na dalsi den 1,5h po prepichnuti plodovej vody bol krpec von 😉 ozaj obdivujem kazdu zensku ktora tie brutalne bolesti vydrzala dlhsie,lebo ja som myslela ze skapem. No je pravda ze primar tam cely cas nebol,zejme mal dovolenku 😅

onellyo
12. okt 2010

🙂 babenky?? kde ste ?? piste co mate noveho nech mame co citat 😉

stamion
12. okt 2010

ahojte, neviete mi poradiť kde majú lacné hryzátka? Dcéra bola v dráčiku a mali tam hryzátka za 7 eur,to je trošku veľa nie? Simonovi idem kúpiť fľašu s držiakom že si môže sám odpíjať,ale čo sledujem tak už pije menej mlieka už nevypije 240ml ale 150- 180ml ale nie vždy zaujímavé 😉 Ale zase mu dávam rôzne smotanové krémiky a ovocie, zeleninu, mäsko tak mu to asi stačí. Vaše detičky ako papajú?

tami_tami
12. okt 2010

@stamion podla toho ake chces - v DM-ku, v lekarnach, v kauflande... 😉

zdenka_pp
12. okt 2010

Ahojte, tak my už máme ten náš prvý zúbok vonku. Je riadne ostrý. Adam teraz vyzerá smiešne, lebo si ho tak asi cíti a stále si "hryzie" do spodnej pery. Vyzerá ako 80ročný dedko bez protézy 😀 😀 Stále zle spávame, dúfam, že sa to zlepší. Mám pocit, že keď urobí nejaký pokrok, tak sa mu zhorší spánok, pretože to začne praktizovať v spánku... možno to znie divne....ale napr. keď sa začal prevaľovať na bruško, tak sa v spánku prevalil, ale nevedel sa uložiť a tak plakal. Teraz je to tak s tým pohupovaním na kolienkach ...zobudím sa na jeho plač, pozriem do postieľky a on na kolienkach a cvičí.
Papáme zeleninu už vyše mesiaca, teraz posledné tri dni dostal aj jablko a na týždeň by som chcela pridať už aj mäso. Musím bežať, jeho polhodinový spánok skončil. Pekný deň.

79vierka
12. okt 2010

@stamion Ahoj, v DM-ku a Kauflande sú lacnejšie. V lekárňach sú o trošku drahšie. Nečuduj sa,že ti vypije menej mliečka. Akonáhle ti papá tuhú stravu,tak toho mliečka už tak veľa nepotrebuje,ale neprestaň mu ho dávať!!!!!

Babenky teraz som v začiatku 38.t.t.,bola som na prietokoch,ochota klasika veľká ☹ (ha-ha či a 😢). Neviete mi poradiť čo si vziať pre bábo do pôrodnice v Kežmarku?

mimuska21
12. okt 2010

@79vierka ahoj tak do kk ti trerba iba pampersky nič viac,všetko ti dajú,aspoň nám dali. 😉 a veci pre malinké,ked pôjdete domkov 😉 inak fakt nič 🙂
@stamion ahoj,aj my už pijeme zo sosáčika a chodíme už aj na nočník,bol na ňom dvakrát ale nejak sa nám nepodarilo nič. 😀 máme 4 zúbok 😉

fopardi
12. okt 2010

@stamion že 240ml naš vypije v noci 150 ale inač iba 120ml a to nie vždy tiež už papame ale zatial iba memiak a mrkvu a zajtra mame na programe zemiak mrkvu a kalerab

onellyo
13. okt 2010

@stamion 🙂
nas papa 180-210 mliecka,,, na obed uz papame masko
so zeleninou take 2 tyz ,, a poobede zas mliecko
potom ovocie a vecer kasu,do mlieka nutrilonu ryzovu.
a vyspi celu noc,,,, 🙂 🙂 🙂

stamion
13. okt 2010

@onellyo máme spoločné papanie, presne ako píšeš 🙂
@fopardi S tým kalerábom mu to bude určite chutiť, aspoň nám to chutilo 😉
@mimuska21 Takže ste už štvorzubí,len tak ďalej 😀 Simon nejako nechce piť čajík,ale mliečko si dá rád 😉

mimuska21
14. okt 2010

@stamion vieš čo ani nám až tak čajík nechutí,skôr čistá vode-kupujem mu drobčeka. 🙂 no včera sa mathiasko vycikal do nočníčka,tak sme sa tešili. 😉 a vy už máte koľko zubkov? 😀

pettka44
14. okt 2010

Ahojte maminky 😀 😀 pozeram,ze Vase deticky uz pekne papkaju, mne zeleninu vypluva, stale chce len mliecko, uz mame 9 kil 😲 😲 a ja uz mam cicky ako igelitove sacky 😀 😀 😀 😀 , davate drobcov uz do fusaku??

stamion
14. okt 2010

@mimuska21 tak to je super že už sedíte na nočníčku, my ešte nemáme kúpený nočník 😉 Zubky máme 2 vonku, a 2 nám idú zhora 😉
@pettka44 tak to ste fajní 😀 Máš tiež čo nosiť 😉 Do fusaku ešte nedávam ale už začnem dávať 😉
Dnes sa chystám s deťmi na plaváreň do Svitu,nejdete niektorá s nami?

mimuska21
14. okt 2010

@pettka44 ja už dávam dva týždne malého do fusáka 😉 a mám aj nanožník na športiaku. inak máte krásnu váhu riaden bunkoško musí byť 😉
@stamion idete sa kupkať ako Vám fajne a vo svite je dobre?ešte som tam nebola. 😀

vinka
14. okt 2010

@mimuska21 tak tam ked pôjdeš furt budete mať pocit,že plaváren je len pre vás.Tam málo kedy natrafíš na niekoho. 😀 😀

benne
14. okt 2010

@79vierka k pamperskám by som ti poradila vziať aj vlhké obrúsky, podla postupu kojenia nechávajú bábätká na izbách a očakávajú, že si ich prebalíme samy a ak sa ti podarí dostať aj ku kúpaniu, to ti dajú všetko - mydlo, krém, veci. Držím palce 🙂

stamion
14. okt 2010

@mimuska21 Presne ako píše Vinka,to je dobre že tam chodí málo ľudí. Len asi nepôjdeme lebo mangel mi urobil zmenu plánu,nebudem mať auto 😒 Dúfam že nabudúce už pôjdeme.
@vinka A ty kedy chceš ísť plávať? Na zajtra ti držím palce,potom mi napíš IP Ako bolo 😉

vinka
14. okt 2010

@stamion čo keby sme šli v pondelok doobedu?vyhovuje ti to? 😕

stamion
14. okt 2010

Ideme super!!!!!!!!!!!!!!!!
@vinka zatiaľ áno,ale ešte si to upresníme v nedeľu, o.k.?

vinka
14. okt 2010

@stamion OK 😉

fopardi
14. okt 2010

veru chutí mu velmi zeleninka až sa čudujem ale s čajom ešte furt niesme kamarati 😉

onellyo
14. okt 2010

@fopardi
a aky davas cajik??? 🙂

fopardi
14. okt 2010

@onellyo mam hipp povodne som ho nechela davať ale ked mu nechutil ani sačkovy detsky tak som skusila aj ten hipp a nič a skušala som aj ked bol hladny aj ked bol najedeny aj medzi jedením aj von a aj lyžičkou a nič vobec nema zaujem raz potiahne a ked zisti že to nieje mlieko tak to vypluje a viac nepotiahne ale ničto ved ma tekutinu aj v mlieku aj v kašičke čo mu davam zeleninovu a teraz ma napadlo že mu skusim ten vyvar čo sa mi zvyši zo zeleniny tak mu skusim dať do flaše či si nepotahne

ako zeleninu mu mixujem s tym vyvarom ale vždy sa mi kusok zvyši tak to mu skusim dať možno mu to bude chutiť

stamion
15. okt 2010

NO babenky na kupku bolo super,bola tam až jedna žena 😀 Takže malý bazén sme mali len pre seba. Simon sa zo začiatku bál ale neplakal,potom už čapal do vody. Tie plienky do vody sú super,vôbec sa nenafúknu,stále sú rovnaké.Ale dozvedela som sa že od 18.10. plaváreň vo Svite zatvárajú na 2 mesiace. Údajne nemajú peniaze ☹ Tak sme doplávali 😒

onellyo
15. okt 2010

@stamion
ale coby doplavali,,, vana doma to isti 🙂 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre