Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

vinka
25. okt 2010

@onellyo tak to moja to každé dieťatko sa cíti lepšie na rukách.Len ked je to prvé si to všimneš skôr ako pri druhom a treťom.Lebo máš viac času. 😉 šikovní je ked sa pretáča. 🙂 No nech vám robí koooooopec radosti. 😉

fopardi
25. okt 2010

@stamion no len sa priprav na pekny slovnik dr. Briju každe druhe slovo bude hrešenie 😀 😀 sama ku... pi... 🤐

@onellyo no naš tiež cestuje o 106 a no na rukach aj my sa poslednu dobu skoro stale iba nosíme mam sice kupenu aj klokanku ale nechce v nej byť a ja by som ho nechala aj kusok v ohradke ale väčšinou v nej zo začiatku mrnka ale to iba chvílu a potom prestane ale hned ako ho do nej dam a on začne mrnkať tak rpibehne svokra a že on nechce byť sam a už ho berie na ruky 😠 😠 😠 takže mi to kus kazí a pritom ked sme sami doma tak to mam krasne odskušane hra sa sam

fopardi
25. okt 2010

inač nam dnes vyšiel prvy zub 🙂 a druhy je vidno tak sa vytešujem jak male deti

vinka
25. okt 2010

@fopardi s tým dr.myslíš vážne?To čo je za doktora? 😕

mafia102
25. okt 2010

@onellyo ja mam tiez vysoku plastovu a maleho som zacala davat do nej v 7 mesiacoch, ked uz zacal sam sediet, 🙂

fopardi
25. okt 2010

@vinka to fakt my ked sme tam boli smalym ked mal 4 týždne tak mu strihal nehet lebo mu to hnisalo a maly samozrejme ričal na raty a on sa vyjadril že aha ešte ma len mesiac a aky je najeba....

vinka
26. okt 2010

@fopardi kriste to by som mu zákroku šplechla niečo do ksychtu aby sa na budúce vyjadroval jak človek. 😠

fopardi
26. okt 2010

@vinka no on aj ked ide po chodbe si spieva pesničku ale taku nepozna nikto - on si vymysli a samozrejme pi... ku... šak ešteže ma mm nato upozornil lebo inač by som riadne pozerala že čo to ma byť ale vraj je odborník dobry 🙂

stamion
26. okt 2010

@fopardi to myslíš vážne? Aj ja som počula že krásne šije,tak uvidíme som objednaná vo štvrtok o 10hod. tak mi držte palce.Sestrička mi hovorila že u nich sa za znamienka len dopláca, za hrudník a chrbát po 10eur a na tvári 30eur. Takže si musím pripraviť plný pugilár 😀

zdenka_pp
26. okt 2010

Ahojte baby, dlho som tu nebola, v nedeľu v noci sme zas teplotovali a prišli aj hnačky, dole sa nám derie druhý zúbok, tak možno to bude z toho. Teploty už nie sú, ale hnačky pokračujú, také zelené... Bola som aj u lekára, tak nám dala probiotiká, tak dúfam, že zaberú. Navyše sa mu dnes spravila na zadku zaparenina ☹ ☹ ☹ . Ráno som počula, že si zas pustil do plienky, ale spinkal a bolo mi ľúto ho budiť, tak som ho nechala, no o hoďku mi to už nedalo a spiaceho som ho začala prebaľovať. Nemala som čakať, mala som ho hneď prebaliť. Zmenila som mu aj plienky, kúpili sme na skúšku obyčajné tesco, tak možno aj to dopomohlo.
Čo sa týka tých stoličiek, my chceme s mm kúpiť tú drevenú, aj keď nie je taká vysoká ako tá plastová (dobré je, že bábo sedí na rovnakej úrovni ako vy), ale sa nám páči to, že sa dá rozložiť na tú stoličku so stolčekom. Chceli by sme ísť do PL na nákup. Ale vraj sa Bocianik rozrástol. Bol tam niekto? Ktovie po koľko majú oni stoličky, v PL na trhu majú za 30 eur.

fopardi
26. okt 2010

@zdenka_pp my sme kupili v ikei tu za 11eur + niečo stal aj ten stolček ku nej ale neviem kolko a po kolko idu v polsku nemam prehlad ja som bola rozhodnauta pre tu ieovu tak som už neppzerala po inej 😉

fopardi
26. okt 2010

@stamion tak potom nam tu napíš ako bolo 😀 😀 😀

79vierka
26. okt 2010

Ahojte babenky,dlho som tu už nebola,lebo 21.10.2010 sa nám narodila druhá dcérenka Emka /3600g,53cm/ a včera sme prišli domov. Bola som nakoniec v KK,robili mi cisársky. Starostlivosť sestričiek super,novorodeneckých sestričiek perfektná-na 1*,zástupca primára Remenický perfektný srandista a flegmatik a vraj si pospevuje pri pôrode. Čo KK nemocnici je nutné vytknúť je prístup na oddelenia-starodávne-komunistický,ale hlavne spôsob umožnenia návštevy rod.príslušníkov je katastrofálna. Nedovolia prísť ani na oddelenie,musia ísť o poschodie nižšie,poprípade na prízemie,všade je veľa našich spoluobčanov,nemáš si kde sadnúť a si v prievane. Bábätka ukazujú až na záver návštevných hodín. Cez týždeň od 14-16 a cez víkend 13-15h. Trocha prerábajú,takže počuť vŕtačky a búchanie pracovníkov. Dokončujú pološtandartné izby,lebo obyčajné izby nechávajú pre naše spoluobčianky. Pološtandardy stoja 10€/deň a noc, je tam TV,2postele a postieľky. Potom k tomu patrí spoločný záchod,sprcha,prebaľovací pult a vanička aj pre vedľajšiu izbu,takže spolu pre 4 ženy. A kto si chce dať dcérkam prepichnúť ušká v nemocnici,tak musia byť otvorené a namočené min.24h v liehu. V deň prepustenia bábätku prepichnú a stojí to 4€. Ale poviem vám,že najlepšie je aj tak doma.

stamion
26. okt 2010

@79vierka gratulujem ku dcérke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prajem Vám veľa zdravíčka,tebe aj veľa mliečka 😉 Takže nakoniec si išla cisárskym ako ja. Mala si nejaké komplikácie? A ako sa cítiš?Ja keď som prišla domov tak prvý večer som dostala takú zimnicu že mi až zuby klepali 😉 Ale som bola rada že som doma tak ako píšeš. Len žena je slabá a boľavá po cisárskom že?Držte sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stamion
26. okt 2010

@fopardi jasné že napíšem 😉

fopardi
26. okt 2010

@79vierka gratulujem a toho mliečka len tak primerane lebo vela tiež nieje dobre šak tiež viem svoje o tej zimnici atd...

a to s tymi navštevami ma to dosť prekvapilo ešte dobre že som nešla do kk keby sa mi ani tam neušiel nadštandard no amen tma to by sa mi vobec nepačilo 😉

79vierka
26. okt 2010

@stamion
@fopardi

Ďakujem babenky,toho mliečka mám tak akurát. Som strašne rada,že som doma. Mne naopak je doma straaašne horúco. Ráno vstanem spotená. Po zákroku to bolelo oveľa viac ako pri prvom. Mala som zlé výsledky s červ.a bielymi krvinkami,tak mi dali 2transfúzie a mám aj menej železa. Sestričky mali so mnou troška viac starostí. Inak,všetko o.k. a ešte musím ísť na vyberanie stehov ku primárovi vo štvrtok. Vraj si to vyžiadal,keďže ma robil on.

79vierka
27. okt 2010

Ahojte babenky,prosím poraďte mi ako sa mám skontaktovať a obj.malú na nôžky. Nedá sa k nemu dovolať. Volala som od 6-9ráno od včera a stále nič. Potom nedvíha keď ordinuje,tak neviem už ako sa mám k nemu objednať.

stamion
27. okt 2010

@79vierka myslíš ortopéda?Ja som mala ísť s nožkami až o 6 týždňov ako som prišla z nemocnice,tak sa nemáš kde ponáhľať 😉 A lekári sú rôzni neviem ku ktorému chodíš?

vladka84
27. okt 2010

@79vierka gratulujeeeeem este raz 😉
ja sa snazim s nim skontaktovat od pondelka a nemam sancu - volam Varholikovi , vobec neviem ako ordinuje, kedy tam mam ist... uz som nervozna z neho 😠

benne
27. okt 2010

@fopardi no mne sa neušiel(ten nadštandard), ale dalo sa to zvládnuť, boli sme len 2 na izbe, mali sme postielky, vaničku, prebalovaci pult (akurat wc a sprcha spoločné, ale zas rovno pred našimi dverami, vedeli sme kedy boli upratovačky 🙂. Nie všetky pološtandardné izby sú pre 4 ženy, sú tam aj vyslovene len 2-postelové so všetkým, záleží na ktorej strane chodby ste. A je tam na návštevy taká finta pre vyvolených, návštevy z druhej strany nemocnice, v trošku chladnej miestnosti, ale predsa intímnejšie(ja som tam bola 11dní, tak som na to prišla 😎 ). S tými návštevami je to fakt otras a bábo si vychutnajú ostatní tiež až doma. Ak by ste sa ale dostali na nadštandard (15,-/den), tak návštevy sú cez den povolené na izbách. A Remecký ma rodil oba razy, a vraj sa na mna do roka teší zas, srandista 😎

mimuska21
27. okt 2010

@79vierka jeeej blahoželám moja 🙂 veľa zdravíčka. joj remecký to taký smejo zlatý.super pupiš doktorko, nedá sa na neho zabudnúť,ja som bola s kk absolútne spokojná lebo som mala nadštandardnú izbičku tak návštevy som mala kedykoľvek. tak sadržte 😉

mimuska21
27. okt 2010

@stamion stamušik moja držím palce,daj vedieť ako dopadneš 🙂 až dnes som si prečítala čo si mi napísala,že si čakal,že sa ti ozvem,ale v čom si myslela? 😉 v každom prípade sa nehnevaj,ale som tu málo lebo sa učím na skúšky 😒

fopardi
27. okt 2010

@79vierka
@vladka84 ja som boola na klby vo svite a detska dr. mi dala papier a ani som sa neobjednavala len som hned šla ku nemu s tym papierom (vymennym listkom) a neviem ako inde ale vo svite berie dr. male detičky bez objednania a bez čakania čiže darmo bola plna chodba len som zaklopala dala lístok a hned nas brali dnu darmo všetci kefrali že tomu je najlepšie a aj tak ide prvy

fopardi
27. okt 2010

@benne no ja som nakoniec aj tak rada že som bola rodiť v poprade a nabuduce tam pojdem tiež už bez vahania -teda dufam
a teraz vraj v pp nemocnici robia dalšie izby nadšt. a myslím aj polonadšt. a už su na objednavku no len ktovie ako to tam bude fungovať uvidím nabuduce

benne
28. okt 2010

@fopardi blahoželám k zúbku 😉 ja si myslím, že ak človek nemá priveľké nároky, všade sa môže cítiť ok. Akurát záleží na personále, ja som na PP počula, že dr. sú OK, ale sestričky hrozné. A pritom, aj v KK boli sestry, ktoré som vôbec nemusela, ako na ženskej časti, tak i novorodenecké, ale prežila som to aj s nimi aj s tými zlatými. Ved som tam už bola pomaly ako inventár (to si neviem predstaviť ako sa dívajú na mamičky, čo porodia predčasne a trávia tam niekolko týždnov 😲 ) Vystriedali sa pri mne 3 ženy, z toho jedna zo Svitu a jedna spoza Magury.

donatoni
28. okt 2010

Ahojte mamicky, neda mi prispiet nazorom na Popradsku porodnicu, kedze som tam minuly tyzden odrodila. Rodil ma primar MUDr. Bohmer a bol super, nemozem nic vytknut, staral sa o nas, pravidelne nas chodil kontrolovat kedze sme sa kvoli malinkej zdrazali v nemocnici trochu dlhsie, pomohol nam s cim sa dalo. Takze musim povedat, ze aj vdaka nemu nemam z mojho prveho porodu traumu. Sestricky boli takisto velmi mile, takze do buducna by som si opat pre porod vybrala Poprad a primara 😉

stamion
28. okt 2010

@vladka84
@79vierka dievčatá ortopédi sú niekde na kongrese,dnes som bola za Marcinkom a má dovolenku do 4.11. a má napísané že je na kongrese,takže preto nepracuje ani Varholík 😉

stamion
28. okt 2010

@mimuska21 ja som myslela že keď dám príspevok ohľadom odmietania mlieka tak určite mi napíšeš a aj tak bolo,ďakujem za odpoveď 😉 No už nemám znamienka, vyberal mi ich pol hodinu,ale zatiaľ necítim nejakú bolesť, o 7 dní mám ísť vyberať stehy. Zaplatila som 50 eur 😉 Ako sa držíte?Príjemné učenie 🙂

stamion
28. okt 2010

@fopardi no moja mala si pravdu, ale začal hrešiť až vtedy keď mu zazvonil telefón,volali z bytového či pracuje,tak to ho vytočilo, ale inakšie nehrešil ale je podarený,a svoju prácu si robí pedantne, je to odborník na jedničku 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre