Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

tiuska77
13. jún 2012

@something no manžel bol na liečení tak možno zato sa mala neponáhľala a čakala naňho 😉 .. no ja som mala nakoniec ako prvorodička 5 hod pôrod čo vraveli že bolo dosť rýchle...tak prajem nech to stihne..lebo je to veľmi veľká pomoc a podpora ak môže a hlavne chce byť pri Tebe 🙂

something
13. jún 2012

@tiuska77 Uvidime,ci sa podari,velmi tomu neverim ale tak snad.Chciet by chcel,ale ma len3tyz.dovolenky,tak aby nesedel zbytocne doma 2tyz.Uvidime,mozno budeme mat stastie 🙂

tehotnica1669
18. jún 2012

@something kedy mas termin???mozno sa aj stretneme v nemocke pripradne ti potom mozem fdat vediet ake to tam bolo...pozeram ze si 35tt 🙂

fra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanka29
14. aug 2012

ahojte zienky, tiez sa rozhodujem kde pojdem rodit, al eja sa rozhodujem medzi SNV a PP. nerodila nahodou niektora z vas aj aj, zeby to vedela porovnat?
a tiez sa chcem opytat na PP, ze ci je pravda, ze moze byt partner pocas porodu cely cas s vami, lebo viem, ze v SNV aj ked bol partner na skoleni, aj ked si zaplatil poplatok, ze moze byt pri porode, tak ho pustia az ked hlavicka ide von a ja by som chcela, aby bol pri mne aj pocas prvej doby porodnej. v SNV vas vraj supnu do izby k ostatnym zenam a sama sa trapite pred nimi s kontrakciami, ako je to v PP?
dakujem za kazdu odpoved🙂

blanch12
15. aug 2012

@zanka29 v PP moze byt partner pri tebe od zaciatku...pocas celeho porodu....a ked bude drobcek na svete, tak si ho moze hned fotit🙂....ak by pri porode doslo k nejakym komplikaciam, tak ho samozrejme posielaju prec, ale to vyhodnoti lekar alebo porodna asistentka...

zanka29
16. aug 2012

@blanch12 ahoj, dakujem za info🙂 ty si bola v PP spokojna? pri porode ti pomahali - hovorili, ze kedy mas ako dychat? a potom po porode sa ti venovali? ti aj ukazovali, ze ako s malym drobcom, ze ako umyvat, kojit a podobne?

blanch12
21. aug 2012

@zanka29 napisala som ti IP 🙂

onellyo
24. aug 2012

@zdenka_pp 🙂 🙂
ahoj ty mas druhe babo blahozelam,,pametam ked sme pisali ako tehotne pri prvom,,,

martina92
16. sep 2012

Zdravim 🙂
Chcem sa opýtať, kto ležal v kežmarku v pôrodnici, treba si doniesť vlastné nočné košele, či oni už dajú svoje? A pre bábätko?

benne
16. sep 2012

@martina92 nočnú košeľu pre seba svoju a k pôrodu dávajú ich nemocničnú, pre bábo na oblečenie nič, ale môžeš si vziať bavlnenú plienku na prvé dni k dojčeniu, tie z domu sú zvyčajne mäkšie a krajšie 😉

martina92
17. sep 2012

@benne
Ďakujem za odpoveď 🙂 A nevieš náhodou koľko tam stojí nadštandartná izba?

benne
17. sep 2012

@martina92 neviem, koľko je to teraz, ale bolo to nejakých 10€ za pološtandard a 15€ za nadštandard

mirka200
17. sep 2012

@martina92 10 eur pološtandart a 17 eur nadštandart a rodila som v decembri 🙂

drakvak
27. sep 2012

@martina92 Pre bábo potrebuješ plienky jednorazové, ráno sestričky pýtajú od mamičiek... na nadštandarde a pološtandarde si prebaľuješ sama, ale môže sa stať, že budú obsadené a budeš na obyčajnej izbe bez dieťaťa, ja som pred 2 rokmi takto nemala možnosť byť v nadštandardnej izbe ani polo, plná pôrodnica bola 😉 nedá sa to vopred objednať, až na príjme sa Ťa pýtajú, či budeš chcieť platenú izbu a povie Ti sestrička, či je niečo voľné, môžu Ťa aj na druhý deň presťahovať z obyčajnej do nadštandardu,ak sa niečo uvoľní...pozor, na pološtandardnej nie sú povolené návštevy príbuzných, keďže ste tam dve, majú to síce napísané, že áno, ale zažila som, že jeden otecko sa na to sťažoval vrchnej sestre, prečo nemôže ísť navštíviť manželku na pološtandarde a ona mu vysvetľovala, že má rešpektovať súkromie druhej mamičky na izbe, takže zostali na chodbe...

mirka200
2. okt 2012

@drakvak ja som bola na nadštandarte a ani raz som neprebalovala sama 🙂

drakvak
2. okt 2012

@mirka200 Fakt? To si malého nemala pri sebe na izbe? Veď tam je rooming-in, nie?

mirka200
2. okt 2012

@drakvak mala som ho pri sebe,ale nie nonstop a ani mi neukázali ako sa prebaluje ani nič.

luthien35
3. okt 2012

Ja som tiež bola v KK na nadštandarde a tiež som malú nemala stále pri sebe, hoci som chcela, stále mi ju brali, že vizita, alebo bežné vyšetrenia, niekedy trvalo aj niekoľko hodín, kým mi ju doniesli, prípadne som si po ňu musela ísť sama, prebaliť som si ju sama nesmela, lebo že oni potrebujú vidieť, či náhodou nie je napr. krv v plienke a musia zapisovať koľko plienok pocikala za 24 hod.. Proste trošku veľmi úzkostlivý a alibistický prístup. Sama som zdravotník, takže viem objektívne posúdiť, či je takýto prístup nutný. U zdravého novorodenca podľa mňa nie. A dokonca sa mi stalo, že jedna aktívna sestra malú dokonca nakŕmila z fľaše umelým mliekom, hoci som ju od prvého dňa kojila a tá sestra to vedela, dokonca som jej prízvukovala, nech mi ju čím skôr prinesie, lebo sa za chvíľu zobudí a bude hladná. Po hodine, s prsníkom na prasknutie, som si po ňu musela ísť sama, a oni, že veď už znova spí, a že ju nakŕmili, lebo bola hladná. No čisté kocúrkovo. Neviem, či požiadavka, že chcem mať malú pri sebe nestačí, asi treba oficiálne požiadať o rooming-in...netuším. Prvú dcérku som rodila v PP a tam bol rooming-in samozrejmosť. Aj podpora dojčenia sa mi zdala lepšia ako v KK.

luciferkax
14. okt 2012

@luthien35 toto aj mna strašne zarazilo, že som si za celý čas v nemocnici ani raz nemohla prebaliť a okúpať svoje dieťa, teda, pýtala som, nech ho nekúpu,a oni že musia perd vizitou... Prebalila som ho raz a boli zhrození, že prečo? 🙂 Ako prečo, ved sa pokakal, čo som ho tak mala nechať spať? 🙂
Našťastie som bola druhorodička, neviem, keby som bola prvorodička a nič by ma nenaučili, ako by som šla domov? V poprade sa mi omnoho viac páčil prístup 🙂

Nevravím, že v kežmarku bolo zle, ale, nabudúce (ak nejaké bude) skočím do popradu 🙂 🙂 🙂 🙂

ewellina
15. okt 2012

Ja osm bola pred štyrmi rokmi v Kežmarku na polonadštandardnej izbe. Keď som vyjadrila požiadavku, že chcem mať malého non-stop pri sebe, tak na mňa kukali, že čo to chcem, ale vyhoveli mi. Brali mi ho len na vizity a vyšetrenia, ale v noci som ho mohla mať pri sebe. Inak bolo v Kežmarku fajn.

martina92
16. okt 2012

Chystá sa teraz niektorá z Vás rodiť do Kežmarku? Ja som mala termín pôrodu 12.10. tak hádam sa malej už zachce na svet. 🙂.. Má niektorá teraz termín? A neviete čo stojí EPI a kedy treba zaplatiť, je možné si ho vyžiadať počas pôrodu, či len dopredu? Alebo ako to je?

denkaa1
18. okt 2012

Ja som rodila v kk v teraz v auguste a tiež som bola na nadštandardnej izbe....babo som mala pri sebe takmer cely den - rano o siestej mi ho doniesli tak na hodinku, nakrmit, potom ho vzali na vizitu a okolo pol deviatej mi ho doniesli spät a mala som ho az do vecera pri sebe, len nakrmit som ho odnasala k sestrickam, lebo mne sa mlieko spustilo az na treti den po porode. V noci som ho nemala pri sebe, chcela som si oddychnut, ale ked sa mi spustilo mliecko, tak mi ho nosili sestricky na kojenie aj v noci. Tiez som ho neprebalovala, lebo sestricky ho vazili pred a po kojeni, aby videli, kolko vytahal mliecka a ci ma dost. Inak som so sluzbami v kk bola velmi spokojna.

matilda1
24. okt 2012

ahojte, rada by som sa opytala, ci nahodou niekto nerodil v poslednom case v PP? Dakujem

karolinka6
26. okt 2012

Ahojte baby, ja som rodila pp, vsetko bolo super az kym som neprisla na izbu, mala sa narodila v stredu o 9:52,
To mi ju ukazali a potom som ju vydela az na druhy den poobede, ked som sama isla ci mi mozu malu aspon ukazat,
tak mi ju dali, malinka sa mi vobec nechcela chytit prsnika,lebo oni ju krmili flastickou, a ked som v noci prisla pomlieko a
a vyruslia ich zo spanku tak na mna kricali ze uz mam dojcit☹bolo to strastne, a do dnes na to neviem zabudnut,
stale sa pytam preco take zeny robia s takymi malimy zazrakmi, premna je mala ten najkrajsi poklad,
na svete,😉tehulky nikdy nedovolte aby vam nietko nedovolil byt s vasim zazrakom, 🙂je jedno kam pojde rodit
zalezi len od vas ako sa ktomu vsetkemu postavite🙂pa

drakvak
27. okt 2012

Mamičky a tehuľky z Kežmarku a okolia, ktoré sa zaujímate o masáže bábätiek, v utorok 6.11. od 16.00 bude v Materskej škole na Možiarskej ulici kurz Babymasáž. Robí to vyškolená pani učiteľka Mgr.Anna Navalanyová v rámci projektu Dotyk rozpráva, je to bezplatné, tiež som dávnejšie bola so synčekom, fakt odporúčam. Mamičky masírujú cez oblečenie vlastné dieťatko, tehuľky dostanú bábiku 🙂 V prípade záujmu sa treba prihlásiť mailom na: babymasaz@centrum.sk

kaculiatko88
3. nov 2012

Ahojte ....
termín mám až o 13 dní, ale podľa dr. pôjdeme skôr. Plánujem ísť do Popradu a nie do Spišskej Novej Vsi. Máte skúsenosti s manželom pri pôrode? Na stránke píše, že za to pýtajú 20 eur a za epidurálku 100 eur. V Spišškej ževraj za prítomnosť manžela až 50 eur.

adikad
3. nov 2012

@kaculiatko88 Ahoj,ano ceny su v Pp take ako pises. Ja som rodila pred rokom,tak ked daco budes chciet vediet,tak sa pytaj 🙂

kaculiatko88
3. nov 2012

@adikad keď budem chcieť epi stačí požiadať či ako to beží. Ja som pred 7 rokmi v PP nemocnici praxovala, len za ten čas sa tam toho veľa pomenilo. A ďakujem za ochotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre