Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

zdenka_pp
10. máj 2011

@ada222 Ahoj, bola si sa pozrieť v zdravotnom stredisku? Ja tam chodím ku Čarnogurskej (tá má čakáreň stále plnú a potom sú tam ešte ďalšie dve detské lekárky, tie sú vekovo staršie).

kakakina
11. máj 2011

Alenka,mas termin na sekciu?Kedy?

ada222
13. máj 2011

@zdenka_pp nebola som sa tam pozriet, lebo som dlhodobo PN, musim hlavne lezat, no ked ma ta lekarka vela ludi tak je asi dobra, alebo prave naopak? 😉

zdenka_pp
17. máj 2011

@ada222 Počula som o nej len dobré, vyhralo aj to, že je to tu neďaleko a je mladá, sama má malé deti( jedno či dve teraz už neviem presne 🙂 )

katka2711
28. máj 2011

ahojte, ja mam rodit v novembri, bude to moje druhe dieta, prve som porodila v Kezmarku, bola som sama, lebo manzel pracoval v nemecku, vystrasena, nevedela som, co ma caka, moj gynekolog bol ako naschval na dovolenke, takze aj personal cudzi uplne... a zvladla som to. Prave vdaka uzasnemu porodnikovi Dr. Raucinovi a sestram, ktore tam boli so mnou. Nikomu som nemusela nic strkat do vrecka, ani ziadne podobne trapnosti neboli potrebne, nemozem povedat jedinu zlu vec. Mala som strach zo spolocnych priestorov, ako su sprchy, WC... kedze vsetci vieme, ze je tam kopec aj tych nasich spoluobcaniek ciernych, ale ani raz som nenasla po nich ziadne "stopy" 🙂 Dokonca sa uvolnila vtedy este jedina nadstandardna izba, tak nam sestricky prisli povedat, ze kym je prazdna, mozme sa chodit sprchovat tam. Co sa tyka Popradu, je tam vraj primarom Dr. Bohmer, bol to moj gynekolog pocas prveho tehotenstva, ale mala som z neho vzdycky zmiesane pocity... Nebol nikdy nejaky hruby, bozebran, len mi chybala taka normalna komunikacia...

lubkakrukova
28. máj 2011

v kk je to fajn,rodila som v januari a aj ked v pp neviem ako to chodi, nemenila by som....sestricky su super aj ked vsade sa najde nejaka cierna ovca....lekari ti vsetko vysvetlia,vazne su zlati....teraz to trocha vynovili takze su tam izby rooming,za ktoru si sice priplatis,ale mas tam telku a na izbe ste dve takze nemas nic spolocne s tymi spoluobciankami,akurat jedalen.....a potom je aj nadstandart ale ten rooming urcite staci....pacilo sa mi aj ako sa starali o babatka a o nas zienky tiez....Ked som odtial odchadzala mala som chut sa tam hned vratit po chlapceka

vladka84
31. máj 2011

baby, neviete mi poradit, kde v PP kupim sandalky na prve krociky? take s ortopedickou vlozkou? diiiik

alenkapau
1. jún 2011

Ja som rodila tiez v KK musim povedat ze su tam velmi mmili lekari a cely personal. na cele s panom primarom Vozarom.nezabudnem jak sa o mna postarali napriek narocnej operacii . keby som niekedy znova otehotnela urcite by som sla znova do KK.

79vierka
1. jún 2011

Ahojte babenky,dlho som tu nebola. My už máme 7mesiacov a už 3apol zúbka von. Chcem vám ponúknuť vajíčko pre bábätko. Je v zachovalom stave,po 2detičkách. Cena 16€,možná dohoda. 😉

79vierka
1. jún 2011

moje krásne princezničky Emka 7mesačná a Viki 3,5ročná

79vierka
1. jún 2011

@vladka84

Ahoj Vladka,ja som také videla v lekárni ADUS na námestí vedľa potravín SINTRA.

mariann2
2. jún 2011

@vladka84 pre deti, ktoré začínajú chodiť, vraj nie je potrebná ortopedická vložka, vlastne až do veku 3 rokov. povedala mi to rehabilitačná lekárka, keď som s Tomim bola minulý týždeň na kontrole. Dôležitá je vraj mäkká podrážka a pevná päta siahajúca až po členok a po byte stačia protišmykové ponožky. Neskúšala si pozrieť v Deichmanne na topánočky elefanten? 🙂

monika9694
2. jún 2011

Ahojte baby ja by som mala tiež rodit v kežmarku som prvorodička ... hrozne sa bojím ... viem , že ste sa báli aj vy .. 🙂 🙂 , že nie som sama ... chcela by som sa opýtať čo zo sebou do kežmarskej pôrodnice ?? doklady , hyg. potreby to viem len potom by som chcela vediet , že mam si doniest nejaku nočnu košelu na samotný pôrod alebo mi niečo na seba dajú oni alebo budem nahá ??? dúfam , že pri mne bude manžel ... lebo naša lekarka mi povedala , že to nám nemôže zaručit ... tak uvidíme ... dakujem za odpovede ...

miavin
3. jún 2011

@monika9694 ahojky, tak čo sa týka nočnej košele - na samotný pôrod - teda pri príjme Ti dajú "nemocničnú", po pôrode už keď budeš na izbe - tak si daj kľudne svoju - aspoň ja som tak urobila, po sprche a všetkom - som si dala svoju už..... no a ak chceš mať manžela pri sebe - oni ťa budú pýtať kontakt naňho - no po pravde - môjmu nevolali, len mne oznámili, že o 8 začíname rodiť - tak som mu volala, ale nebol problém, žeby ho pustili - len musí vopred zaplatiť - môj to nakoniec popri mojom plači a výkrikoch vzdal 😀 tak čakal na lavičke 😀
tak ak máš ešte otázky - pýtaj sa - aj keď je tomu už 2 roky, čo som tam rodila.....ale čochvíľa si to zopakujeme 😉

vladka84
3. jún 2011

@mariann2 boooze, mne zasa povedala dr., ze na vonku topanocky s makkou podrazkou, aby sa zapajali vsetky svaly na nozke vzhladom na nerovnosti v terene - to mame - a na doma pevna obuv s vlozkou, lebo na podlahach sa nema chodit naboso 😒
a zhanam nejake taketo http://www.protetika.sk/katalogy/kdo1011.html
v Deichmane som nebola, tak budem musiet pobehat po obchodoch....

mariann2
3. jún 2011

@vladka84 tak vidíš, čo doktor to iný názor, tak teda som z toho jeleň, naboso, či obuť? 😨

tweetinkapp
3. jún 2011

@mariann2 na podlahe obut na koberci naboso 😉

ovecka165
3. jún 2011

Ja som rodila v KK už 2x a bola som veeeľmi spokojna...aj ked mi nevyšiel "pobyt" potom na lepšej izbe,lebo boli uz vsetky obsadene,vdaka super spolubyvajucej čas presiel rychlo 😉
Zosivanie uz ani po pôrode velmi neregistrujes...ako aspon mna to moc velmi nebolelo-budes rada,ze mas uz zasebou pôrod...len neviem sice ako ma tam pan primar zašil,lebo mam taky pocit akoby zasil viac,akoby mal 😒 A nasla sa aj jedna smena tych horších sestier,ale bol tam aj pravy opak....držim palce...

monika9694
7. jún 2011

miavin ... ahoj dakujem za odpoved .. takže košelu na pôrod mi dajú super 😀 ja som už v 36 . týždni a maličká už je otočená hlavičkou dole a vždy mám už také pocity ako keby mala zo mňa vyskočit ... bude to môj prvý pôrod tak uvidíme ... manžela by som chcela mať pri sebe aj on chce mi pomáhať , ale lekárka nám povedala , že ak nebudem mat box tak nevie či bude môct byt pri mne ... lebo tie sály , že sú oddelene len priečkou a ked nahodou budem rodit s nejakou ktora bude vedla mna a ona nebude súhlasit aby tam bol moj manzel tak mam smolu ... ale pri tom ho vôbec ta druhá rodička nebude vidiet , ale aj tak ked povie nie tak že mám smolu tak sa vôbec neteším .. 😕 😕 😕 a pre bábätko mi možeš poradiť čo mám zabalit ?? čo bude tam potrebovať ?? nemala si nahodou vyvolavačku ?? lebo moja lekarka mi ju navrhla , ale ja mam strach ☹ ja som strašný bojko ...

monika9694
7. jún 2011

@michi295 ahoj môžem sa opýtať na ten kurz ktorý si absolvovala ?? a kde nájdem o takých kurzoch info?? lebo tiež by som sa chcela nejako pripraviť na pôrod .. dakujem

michi295
7. jún 2011

@monika9694 ahoj, v Poprade v nemocnici, na deviatom poschodí, sú tam fakt super, kurz je každý pondelok, a cvičenie je každý piatok na ňom ti ukážu ako tlačiť a dýchať a aj partnera priučia, môj chodil aj na kurzy. stojí to asi do 30 eu alebo dvadsať už si celkom nepamatám, je v tom osem kurzov, chod na to mne to veľmi pomohlo fakt som rodila ukážkovo aspoň ja si myslím a vôbec som sa nebála 🙂 hlaven na tom cvičení, ako predýchavať kontrakcie a ukážu ti sálu a potom vieš do čoho ideš neboj inak je to pohoda celý pôrod, len sa nesmieš báť a tešiť sa na to 🙂 držím päste a všetko dobré prajem, kľudne sa spýtaj ak ešte dačo treba papapa 😅

monika9694
7. jún 2011

@michi295 škoda tak to už nestiham myslela som , že robia taký jednodňový kurz ... lebo ja už som v 36. týždni takže už by som to nestihla ☹ a ja by som mala rodit v kežmarku ked to budeme stihat ... hadam .. ano .. kedže som prvorodička nečakam , že to pôjde ako po masle za ,, 5 minút ,, uvidime .. dakujem pekne ... dufam , že vvšetko dopadne dobre ja sa bojim hlavne s tým tlačenim , že ako to bude ... no už nech to mam za sebou ... dufam , ze ma moje babätko velmi nepotrha , že ma stihnú nastrihnut ... všetkého sa bojim 😢 😢 😢 už chcem to mat za sebou

michi295
7. jún 2011

@monika9694 joooj moja neboj, kľudne tam choď koľko stihneš aj to ti pomôže, hlavne skús to cvičenie tam ti dodajú odvahy, nevadí že si v 36 ešte môžeš stihnúť aj 6 hodín. Chod tam zajtra a v piatok chod na to cvičenie, im je jedno kde budeš rodiť, ale ja by som rodila v Poprade, ved všetci pôrodníci z KK sú teraz v PP. Pôrod je pohoda nesmieš myslieť na to najhoršie, aj mňa potrhala malá a ešte ma aj nastrihávali a to som vôbec nechcela a ani som o tom nevedela, to tlačenie vôbec nebolí, len tlačí a to ide samo ty len zatlačíš párkrát a oni ti tam všetci pomáhajú a hovoria kedy máš tlačiť, hlavne ich počúvaj a nepanikár a bude všetko ok 🙂 . A šitie to si už ani nevšimneš, lebo nebudeš chápať aké šťastie ťa premôže krásne pôrod je pohoda fakt a to mňa sa všetci pýtali či som mala ťažký pôrod lebo malinká mala 56cm a 3650 ale nemala. Ked porodíš zrazu nič všetko sa skončí, žiadna bolesť nič len šťastie, len treba fakt správne dýchať a chovať sa disciplinovane a šetriť si sily na tlačenie. Ja som inak citlivka čo si dá zuby vytrhnúť pod narkózou, a tiež som mala obavy že tam budem revať kričať a panikáriť a nebudem spolupracovať, ale vďaka tomu cvičeniu som sa nebála a stačí fakt počúvať sestričky a všetko potom ide ako po masle, ale to sa už opakujem. Skús tam zajtra zájsť alebo choď v piatok rovno na to cvičenie okolo 15:30 myslím že to začína oni ťa tam privýtajú je to dole na prízemí v rehabilitačnom stredisku v Popradskej nemocnici a pozdravuj odo mňa staničnú a vrchnú... 🙂 napíš potom ako to dopadlo ako si sa rozhodla paaa

lubkakrukova
12. jún 2011

@monika9694 ahojky ja som rodila v kk pred necelymi piatimi mesiacmi..... s vyvolavackou koli zdravotnym problemom ale keby som nemusela rodim radsej spontanne, kedy to pride tak pride.Je to urcite lepsie.... Pre babatko si so sebou vezmi hlavne jednorazove plienocky a inak dostanes vsetko..... no ked chces mozes vziat ciapocku a ponosticky,ked si budes mysliet,ze je zima, ale na izbach a oddeleni je prijemne, nasa nemala nic. A potom ti treba si nachystat veci co babatku oblecu ked budes odchadzat,ale to ti uz niekto donesie v ten den.... tak drzim ti prsteky

danciacik
12. jún 2011

ahojte, prepáčte sa vám tu trošku zamiešam.

@vladka84 šikovný výber topánočiek majú na starom Juhu v lekárni Cyprián oproti kostolu. 😉

@ada222 o Čarnogurskej počuť samé chvály a pri Kauflande (cez cestu) prebrala ambulanciu po jednej doktorke čo zomrela (neviem si spomenúť na jej meno) dr. Michnová. Je to fantastická lekárka, primárka zo Smokovca (starala sa mi v Smokovci o dcérku a musím povedať, že na výbornú) 😉 .
A keď si ochotná chodiť s drobčekom aj ďalej tak fantastická doktorka je dr. Papcúnová v Aduse, na ňu nedám dopustiť. 😉

vladka84
12. jún 2011

@danciacik dakujem, pojdem sa tam mrknut... bola som v Aduse v lekarni a aj v tej v meste, ale nic sme nenasli 😒

monika9694
13. jún 2011

@lubkakrukova ahoj dakujem za info ... takže bábätku netreba nič len ked budeme odchadzat super ... viem , že plienky a nejaké tie vlhčene obrúsky ... tak my chodime k pani polomskej .. a ona mi navrhla , že môžeme urobit programovny pôrod , ale neviem uvidime kedy nás to chytí a aký tbude mat pribeh ... a kolko ti to trvalo s vyvolavackou ?? lebo ja som prvorodička ... takže ja sa budem asi dlho trápit .. ☹

benne
13. jún 2011

@monika9694 nerozmýšlaj čo bude.. to budeš riešiť potom ako to naozaj príde, su prvorodičky, čo porodia tak rýchlo, že sa ani nespamätajú a sú na izbe.. mne trval prvý pôrod od začiatku bolestí ani nie 3hodiny, druhý som mala vyvolávaný, od zač. bolestí trval 2hodiny 😉

lubkakrukova
13. jún 2011

no tie obrusky som zabudla, mne zacali vyvolavat o pol osmej rano a a natalka sa narodila o pol siestej vecer, dlho som sa trapila,ale kazdy to ma inak...... a stoji to za to.

donatoni
14. jún 2011

@monika9694 Ahoj, ja som bola tiez prvorodicka, ktorej vyvolavali porod a od prvej kontrakcie to trvalo 9hodin a bolo to uplne v pohode 😉 a este - rodila som v Poprade - maximalna spokojnost 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre