Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

zdenka_pp
7. mar 2010

Mne kamarátka tiež radila, aby som si zaplatila nejakého lekára, že to budem mať istejšie. Ale náš rodinný rozpočet nepustí, takže sa budem spoliehať na "Šťastenu", uvidím, ktorý lekár ma "zoberie do parády".

mariavall
7. mar 2010

Stamion, zdenka - ja som tiez najprv rozmyslala, ze 165 EUR viem minut inak a lepsie a ze tiez to necham na nahodu, ale teraz si uz nie som taka ista. Ak by som sa rozhodla zaplatit si doktora, tak bud dr. Fathiovu, Raucinu alebo Surgenta.

mimuska21
7. mar 2010

pre stamion
sem tam ho zapeká,my dávame nurtilon.aj feniklový čajík.krstiny sme už chvála Bohu mali 21.02.2010.tak si to užite.no to ti vypije dosť,mne doktorka dovolila dávať len 100ml,ale vypije aj 150ml.predsa ho nenechám hladovať,za mesiac pribral 1100g.už je pekná bambuľa.a kde chodíš k detskej lekárke?ja k dr. Debreovej,je veľmi dobrá. 😅 😵

mimuska21
7. mar 2010

mariavall
ahoj,ja by som si tu v PP doktora určite zaplatila a bol by to dr. Raučina,mala som to v pláne ale potom som sa rozhodla pre pôrodnicu v KK,ale tam nie je potrebné si lekára zaplatiť k pôrodu tam sú všetci ok.a čo odber pupočníkovej krvi?máte ho niektorá?my sme si ho pre istotu dali,nikdy neviete čo sa môže do budúcna prihodiť.

nataliii0605
8. mar 2010

Mariavall ahoj...🙂...tak to by som nepovedala, ze ta tu stretnem, cize tiez si tu chodis po rady...pekne...🙂...chcem ti len povedat....dr. Surgenta nieeeeeeeeeeeee....ked si uz chces niekoho zaplatit tak radsej Raucina alebo Fathiova...ale mna rodila Simunkova a ja som bola veeeelmi spokojna....a k Surgentovi, mozno nie som jedina, mozno som, ale ked ma prijimal jeho pristup bol taky arogantny, ze som zabudla aj na bolesti, cize tak....a potom sa robil ze on vtipkoval, akoze taketo jednanie....a ze sa ho nemam bat....proste som bola v soku....🙂...a co inak, drzis sa?....pises ze to bude dcerka, tak super...my sa mame teraz zle, maly ma asi koliku, skor ma ako asi a je to o zivot....vkuse place, puci sa a chce byt na rukach....aj teraz ho mam...🙂...tak sa drz paaaaaaa

mariavall
8. mar 2010

Ahoj Natali, dakujem za info. Ked mam cas tak sem zajdem, ako si napisala po rady, ci precitat si postrehy (zazitky) mamiciek. Musis byt teraz dost unavena, ked je malicky taky nesvoj. Tak nech to rychlo prejde a je vsetko v poriadku. Drzte sa obaja. 🙂

stamion
8. mar 2010

Mimuska ja chodím k dr. Marhefkovej,zatiaľ ešte pracuje a je veľmi dobrá. Pozná ma od malička a chodím k nej aj s dcérou,tak som tam zahlásila aj syna. Aj môjho drobčeka zapeká,ale vyčítala som na internete že je dobré dať pred krmením 10ml vlažnej vody a tak mlieko,fakt to funguje.Už niekoľkokrát sa mi vykakal počas pitia mliečka.Tá voda je zázrak. V noci mu vodu nedávam ani čajík.Ale cez deň vždy pred jedením 🙂 Aj mne sa zdá že mi veľa vypije,ale presne ako si písala čo ho necháš hladovať?Pribral ti pekne,potom ti napíšem našu váhu 😉 Mariavall súhlasím s nataliii, Surgenta by som si nezaplatila ani ja,je to jeden arogantný lekár,a mamičky sa mi tiež na ňho sťažovali,nič ho nezaujíma len peniaze 😒 Fathiová je veľmi zlatá práve ona mi robila cisarák 😵

zdenka_pp
8. mar 2010

Domika,
tak prietoky mám za sebou. Síce najprv som nevedela kam presne ísť (šla som na gynekol. odd.), no odchytila som sestričku, tak ma tam zaviedla (gynekol. pooperačné odd.- tam sa to robí).Bola som tam naozaj iba minútku, robila mi to dok. Šimunková, veľmi mladá a veľmi tichá lekárka. Tak som sa jej aspoň spýtala, že čo sú to tie prietoky: zisťuje sa tým, či je bábo cez pupočník dostatočne vyživované.

Bola som aj v anest. ambulancii sa pýtať ohľadom epidurálky. Tak vraj si mám priniesť so sebou kartu od obvodného lekára a aj výmenný lístok (buď od gyndoša, alebo obv. lekára).

domika9
8. mar 2010

zdenka tak super preto ma zaujímalo či to robi doktor lebo mne kazali sa prísť ukazať na príjmovu ambulanciu koli tomu že si picham injekcie na riedenie krvi tak ked pojdem na prietoky tak si to hned vybavím s dr. ktory mi to bude robiť

dnes som si bola vybaviť detskeho lekara tak celkomsa mi pozdava taka mlada pani doktorka velmi mila bola tak dalšiu vec mam za sebou vybavenu

twiti
8. mar 2010

Ahojte baby.
A vam mozem poradit,alebo sa vyjadrit,ja som mala zaplatneho p.doktora Raucinu aj napriek tomu,ze som tam mala kamaratku doktorku p.doktorku Kolekovu 🙂 a vobec nelutujem tych 165e som stastna ze som sa tak rozhodla 🙂
Nakoniec sme si naplanovali vyvolavacku vtedy ked mal on sluzbu lebo uz som prenasala bol z toho cisarsky,lebo nic nezaberalo ale som rada stale ma kontroloval a bol strasne zlaty 🙂 viem ze by bol aj tak,ale chcela som mat istotu,ze tam bude on. Chodim k nemu aj do ambulancie. A d.Kolekova je jednicka tiez aj ked je este mladunka. Proste som sa tam citila super a den porodu bol pre mna najkrajsi zazitok. 🙂

zdenka_pp
8. mar 2010

Twitti,
je super, že pôrod bol pre teba takým skvelým zážitkom. Bodaj by to tak bolo pri každej.
Budem rada, keď naškrabem na epidurál 😉

zdenka_pp
8. mar 2010

Babenky,
ako je to s výberom mena v pôrodnici? Treba im dať vedieť dopredu ale až v sále? Lebo ja chcem svoje najprv vidieť a až potom mu dať meno, čo ak by mi potom nepasovalo, chápete...? Mám dve mená, ale rozhodneme sa, že ktoré, až keď malého uvidíme... teda taký je môj plán.

Žeby som si to pridala do pôrodného plánu?

stamion
8. mar 2010

Zdenka,mňa sa pýtali na mená pred cisarákom,takže neviem ako je to pri normálnom pôrode,ale myslím si že môžeš povedať meno až keď sa narodí. Twiti dr. Kolekova je veľmi zlatá ona bola druhá lekárka pri mojom cisaráku,a ešte ma chodila aj pozerať,fakt nemôžem povedať ani pol slova na tie doktorky čo sú na pôrodnici 😵

robka
8. mar 2010

ahojte aj mna sa pytali pred porodom na meno este na prijme 🙂 tiez som chvilku rozmyslala medzi dvoma ale nejako som sa predsa musela rychlo rozhodnut 😀 mna pani dr.Kolekova prijmala rano a bola velmi zlata a mila 🙂

domika9
8. mar 2010

ako vyzera ta doktorka ?

mariavall
8. mar 2010

domika - pozri foto na stranke popradskej nemocnice.
Ja sa rozhodujem medzi Fathiovou alebo Raucinom. Sestra rodila pri Fathiovej a bola spokojna.

domika9
8. mar 2010

ale ta dr. Śimunkova a dr. Zentko tam asi nepracuju dlho , že? tych nepoznam

robka
8. mar 2010

domika myslim ze nie dlho ale obaja boli v pohode Zentko bol moj izbovy lekar a mala som s nim len dobru skusenost aj posrandoval ked prisiel rano na malu vizitu a mali sme bordel na izbe 😀 (plienky a veci a podobne 😀) ze ci sme mali party az do rana 😀

tami_tami
8. mar 2010

mna Zentko prijimal a len jemu vdacim za to ze ja aj maly sme o.k... tak ako som mala najprv z neho zmiesane pocity ked som prisla tak sa ukazal ako zodpovedny lekar... 😉

domika9
9. mar 2010

viete čo mne sa pozdavaju všetci až na jedneho dr. takže sa nebojím už isť tam ale najlepšie keby som rodila pri Luptakovej 😀

stamion
10. mar 2010

Tami tvoj malý je veľmi zlatučký,a pozerám že tiež máte takú fľašku na mliečko ako my, je super že sa dá vyšrubovať aj zo spodku nie? A ešte som sa ťa chcela opýtať koľko mal malý keď ste boli na uvítaní detičiek do života? Počula som že sa chodí na mestský úrad,ale neviem kedy to mi asi pošlú domov nejaké pozvanie.
Livike kde si?????????????????????????? Nebodaj si už porodila??????????????????????? 😉

stamion
10. mar 2010

Mimuska,včera sme boli v poradni tak malý ma 4200g,pribral 1kg, doktorka bola spokojná že pekne priberá ale nepýtala sa že koľko vypije. Len čo som ho rozbalila,začal cikať, ako vždy všetko mokré,tak doktorka mala šou. S chlapcami je to o to tažšie že hneď pustia fontánku,u dievčat to nie je,oni sú inteligentnejšie,a chlapcom je to jedno kde sa vycikajú no nie? 😉 Inakšie je v poriadku a máme prísť keď bude mať 6 týždňov.

tami_tami
10. mar 2010

stamion ďakujeme za pochvalu 😵

z MsÚ posielajú pozvánky keď majú detičky dva mesiace 😉 niekto to neuznáva, ale mňa to potešilo keď mi to prišlo a bolo to veľmi pekné a milé 😉

mimuska21
10. mar 2010

ahoj stamion,tak to ste už pekne veľký,aj my sme po mesiaci pribrali cez kilo a pani doktorka bola spokojná.my máme prísť ked bude mať malý dva mesiace.ja som si myslela že to uvítanie detí sa už ani nerobí,ale tešim sa a určite pôjdeme. 😵

mimuska21
10. mar 2010

ahoj tami
tvoj malý je veľmi zlatučký a samozrejme aj ty.a veľmi sa mi páči tvoja postieľka pre Nicolaska,ten baldachín je nádherný,ak môžeš tak mi napíš,kde si ho kúpila.ak by som náhodou mala druhé mimčo tak by som aj taký chcela. 🙂 a koľko už malý teraz váži?

twiti
11. mar 2010

Ahojte baby co nove? 🙂
Este nikto neporodil?
Tami co ti to poslali z MSÚ? 🙂
Stamion tak tvoj paradne pribral 1kg za mesiac to je parada 🙂 vecsie deticky asi priberaju rychlejsie.
Moja asi kilo,,,,,, ani nahodou.

tami_tami
11. mar 2010

mimuska - dakujeme 😉 celá postielka so vsetkym co do nej treba bola kupovana v PL - cela ako bola na predajni vystavena s baldachynom a so vsetkym tak tu vystavenu sme vzali... 😀 vazi z porodnych 3080g -4530g - teda tolko mal dva tyzdne dozadu v utorok sa ideme vazit po dvoch tyzdnoch tak potom dam aktualnu vahu 😉

twit - pozvanku na privitanie deti do zivota a zmen si v pase udaje lebo si este vzdy tehulka 😉

stamion
11. mar 2010

Twiti malý je taký hladoš že keď je jeho čas papania a nedajbože mu nedám mliečko načas tak máme doma normálne pohotovosť,taký rev spustí. Aj dnes som bola s mamkou v meste aby som si kúpila nohavice na krstiny lebo svoje si ešte neoblečiem, a po ceste domov celú cestu plakal lebo bol hladný. Prišli sme domov a vypil na ix 130ml mlieka a samozrejme začal plakať lebo ešte bol hladný tak som mu dala ešte 30ml. Takže dokopy vypil 160ml. Neviem či to máme v rodine,lebo aj moja dcéra bola taký hladoš.A to nehovorím koľko teraz ona zje,viac ako ja. Má 11 rokov meria 163cm,a váži 48kg. Ja keď som otehotnela som vážila 50kg a meriam 164cm,takže si to môžeš porovnať,už je vysoká ako ja a váži tiež tak podobne,akurát ja mám ešte z pôrodu 6kg naviac.Zdá sa mi že livike už porodila,lebo tu dlho nebola

domika9
12. mar 2010

baby pre bao ste si brali do porodnice len plienky alebo aj všetku kozmetiku + krem na dupku , lieh ? alebo mi to netreba ťahať zo sebou?

zdenka_pp
12. mar 2010

Domika, ja si plánujem vziať len plienky a vlhké utierky, plus modrú indulonu (ako písala Twitti), keby bol malý veľmi suchý.
Pokiaľ viem, lieh (mám kúpený sepnotex spray) ti v nemocnici dajú, už len aby si doma mala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre