Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

vinka
24. mar 2010

Ved tel.som mala pri sebe,že zavolám sanitku.Ale nič.Ani voda ani bolesti. 😠 😀 😀

zdenka_pp
24. mar 2010

No babenky, to ja som dnes bola lenivá ako voš, nič sa mi nechcelo a zrazu o pol štvrtej na mňa "také prišlo", že som v celom byte okná poumývala. Zrazu toľká energia, ani neviem odkiaľ. Po hoďke a pol som len odkvecla, ale už cez okná vidím 😀

domika9
24. mar 2010

😀 😀 😀 zdenka žeby posledny energeticky vyboj pred porodom?
ja neviem čo sa deje ale špinim čoraz viac tak či sa my dve ešte aj v nemocnici nestretneme 😀 😀 😀
zajtra príde mm tak potom nech sa už deje čo chce

zdenka_pp
24. mar 2010

No aby si ma ešte aj nepredbehla, lebo ja fakt nemám žiadne príznaky blížiaceho sa pôrodu. A nechcem byť v nemocnici cez Veľkú noc, to chcem už byť doma, tak neviem, ako to zariadiť 😅

zdenka_pp
24. mar 2010

Myslíš, že to špinenie je tá hlienová zátka? Lebo mne odišiel malinký kúsok (aj to bez krvi, len čistý hlien) iba raz a to bolo všetko, no gyndoš povedal, že zátka je už fuč, tak žeby bola taká malá ?? Ale, každá sme iná, tak ktovie.

domika9
24. mar 2010

tak neviem ale čo ine by to bolo? ja myslím že sa rozchadza postupne ale čo ti ja viem ja myslím že to je ono

zdenka_pp
25. mar 2010

Veď každá sme iná. Ja som stále doma, nič na mňa neprišlo. Umývanie okien nezabralo. Ani dnes vytriem podlahy v celom byte 😀 . Niežeby som sa tak veľmi tešila na pôrod, ale to čakanie.....

domika9
25. mar 2010

zdenka tak to ti verím , už sa neda ani sedieť ani ležať ani stať je to take o ničom a tak by si sa už pekne zotavovala a vyťešovala z maleho 😉

zdenka_pp
25. mar 2010

Veď to, aj som tajne dúfala, že dnes v noci to na mňa príde... ale malému sa nechce. A ja sa bojím, aby mi za tú dobu veľa nepribral, mm mal cez 4 kg, keď sa narodil. No kto by také veľké bábo porodil? A v pondelok v poradni mi už doktor nevedel povedať váhu, že už sa nedá, že mu na ultrazvuku len samé otázniky vybehovali, proste, že už je pripravený sa narodiť. Takže netuším akú má váhu, nič. Tak radšej nech sa narodí...aby sme sa potom obaja netrápili na sále ☹

domika9
25. mar 2010

a neskušala si teplu sprchu na kríže ? niekto vraví že to pomaha - možno je to somarinka ale skus

a tej vahy sa bojím aj ja mm mal skoro 5 kg ked sa narodil neviem presne tuším 4,7 alebo ako a to by som asi nezvladla 😅

vinka
25. mar 2010

lanové semiačka pomáhajú.jedzte to.ževraj neviem na isto.Ale Zdenka z pp čo si píše s nami tak ona ich jedla 😉

zdenka_pp
25. mar 2010

No ja nie som moc na semiačka, zatiaľ až taká zúfalá nie som 😉 , ak to nepríde do soboty, tak pošlem mm do obchodu, nech mi kúpi.
Ale čo...., keď sa malému nebude chcieť ísť von, nijako ho odtiaľ nedostanem 😀

sofiaella
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mariavall
25. mar 2010

Ahojte, uz som tu dlhsie nebola a pozeram, ze ste toho dost popisali. 🙂 Ja som zacala pit caj z ostruziny malinovej a tiez jem tie lanove semienka, tak uvidime ci to bude mat nejaky ucinok.

domika9
25. mar 2010

mariaval prave včera a dnes som na teba myslela že si sa dlho neozvala 🙂

zdenka_pp
25. mar 2010

Mariavall, ale tak ty máš ešte mesiac do termínu??

Sofiaella, bruško si hladkám stále, teda hlavne ráno a večer, keď sa ponatieram všetkými krémami a olejmi, tak to trvá, ale určite to skúsim, ľahnem si k telke a budem hladkať.

vinka
25. mar 2010

No aj ten čaj,že zaberá. 🙂

zdenka_pp
25. mar 2010

No akurát si čítam postrehy báb tu na MK, tak si ho dosť vychvaľujú, začínam uvažovať, že si odskočím do lekárne a si kúpim, dúfam, že to tam budú mať.

pettka44
25. mar 2010

Ahojte tehulky aj maminky ako tak citam uz mate predporodne blues, ja som to zazila pri prvom babu, cely tyzden som mala potrebu umyvat okna podlahy, strasne som chcela uz porodit, aj som sa okupala v teplej vode, a den pred porodom som prala rucne nad vanou maly kobercek a rano som si kychla a 10 litrov vody zo mna vyslo 😀 ....este si oddychnite kym sa da, uzite si posledne chvilky aj ked tie s babom su najkrajsie 😀

Gajanka, ja sa idem zajtra objednat,[boze to akoby som mala ist ku kadernicke], tak som zvedava na kedy ma daju...a ty si este nebola sa objednat? Myslim,ze tiez si chodila k Vojtassakovi aa mame podobny termin a ty dokonca cakas dvojky, v kazdom pripade ti Drzim palce a mozno sa stretneme

gajana1
25. mar 2010

Ahojte
Peťka nie ja som sa nebola ešte objednať, a nechodim k Vojtassakovi. Zajtra daj vedieť na kedy ťa objednali mame presne rovnaky termin.

zdenka_pp
25. mar 2010

No tak som si kúpila ten čaj, mali iba od Juvamed - Ostružina malinová, sypaný, no keď som ho otvorila a ovoňala, fuj, až mi zle prišlo. Ja osobne neznášam bylinkové čaje, sú horké. A ja mám na jazyku iba sladké receptory 😀 😀 😀
To som si asi radšej tie ľanové semiačka mala kúpiť.
Toto bude pre mňa utrpenie ☹ ☹ ☹

domika9
25. mar 2010

zdenka večer ešte pridaj tu teplu sprchu potom sa potul s manželikom a tašku nachystaj ku dveram aby si to stihala 😀 😀 😀

miavin
25. mar 2010

ahojte
Zdenka - ta ty čo tu ešte robíš? veď som hovorila, že v stredu pôjdeš 😀
no ja vám poviem, že mne nič nezabralo, ani horúca vaňa, ani umývanie okien, ani ľanové semiačka, ani schody - a ani sexík....takže ja už tomu nejak neverím

zdenka_pp
26. mar 2010

A ešte nerodím ☹ ☹ ☹
Malému sa asi fakt nechce. Môj gyndoš mi nedal ani ďalší termín na poradňu, tak tam asi zavolám, že ak neporodím, či mám na týždeň k nemu ešte prísť, alebo už mám len čakať.

silvia_pp
26. mar 2010

Ahoj Zdeni, ja som rodila v januári v PP a môžem odporučiť... Ak budeš prenášať ,čo bol aj môj prípad,tak by si sa mala v pondelok ráno hlásiť na 8.posch,tam kde ti robili prietoky, o 7hod. aj so sprievodným lístkom od svojho gynekológa,mne ho moja doktorka vypísala v poslednej poradni,ďalej chodíš do poradne na 8.posch a tam ťa sledujú až do pôrodu,poprípade sa rozhodnú,čo ďalej ak sa malému nebude chcieť von,čo bol tiež môj prípad a pôrod mi museli vyvolať.Držím palce nech to máš rýchlo za sebou a drobčeka pri sebe,veľa šťastia... 🙂

onellyo
26. mar 2010

tehulky.,primar ma dovolenku v pp,az do stvrtka!

gajana1
26. mar 2010

Joj a ja som sa spoliehala že tam trafim primara alebo zastupcu no čo už ale možno vydržim do štvrtka

pettka44
26. mar 2010

Ahojte ,Gajanka, tak ja som objednana na 12.4 😀 , ked ma to nechyti skor, a ty ku komu chodis?

gajana1
26. mar 2010

Ahoj ja chodim ku Rafikovi a kde si sa bola objednať tam kderobia prietoky??

pettka44
26. mar 2010

Ahaaa, bola som na 9 poschodi tam vedla operacne saly, ja som chodila na prietokz k svojmu Dr., ako sa citis? V kazdom pripade Ti drzim palce a kedy tam ides ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre