Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

domika9
27. mar 2010

ved to že mam taku staršiu čo mi nebude luto ju vyhodiť tak rozmyšlam že si ju asi vezmem inač ked som bola naprietoky tak tam bol papier v tej čakarni že čo so sebou do porodnice a bolo tam napísane že košelu vpredu na gombíky a v zatvorke - inač dostanetze nemocničnu ale to bolo isto myslene po porode koli kojeniu a nie na porod

kafulienka
27. mar 2010

ahojte,
prepacte mi, ze sa vam tu takto vtieram - mam na predaj vibracne lehatko (kolisku) fisher price a hrazdicku chicco - obe pre najmensie deticky. nam super posluzili, len uz nam je koliska mala, kedze je do 9kg, mozne osobne dodanie v PP.
pekny den a drzim palce tehulkam na den D.... 🙂

onellyo
27. mar 2010

babenky ako viem v kezmarku sa porod neberie ziadna kosela,,, ony davaju nemocnicnu ,,
takze v pp sa berie vlastna??? dobre vediet

domika9
27. mar 2010

no pokial viem tak ano musíš mať vlastnu

mafia102
27. mar 2010

Onellyo, v PP si mozes zobrat vlastnu koselu, ale ak nechces, tak ti oni daju, ale vacsinou si uz vsetky baby nosia vlastne kosele.

vinka
27. mar 2010

No čo ja som bola stále mi povedala,že sa mám prezliecť do svojho.Nepovedala,že mi dajú.Ani by som nechcela. 😀

bambusko
27. mar 2010

zienky, pri porode mozete pit po duskoch 😉 a po porode vynechat bezne alergeny a potraviny, co sposobuju naduvanie, kazde babo je ine, niektorym - ako mojim - vadilo vela veci, ine znasaju dobre vselico. strava pri kojeni ma byt pestra, cize ovocia a zeleniny sa netreba vzdavat, len s mierou. moja kosela po porode nebola vobec spinava, ak by aj nejaka kvapka krvi padla, v pohode operiete zlcovym mydlom z dm 🙂

zdenka_pp
27. mar 2010

Netuším ale prečo sa starajú do toho, v akej košeli si budem kojiť vlastné dieťa. Akoby to oni mali s tým starosti. Či budem mať gombíky vpredu alebo na chrbte im môže byť úplne jedno.

silvia_pp
27. mar 2010

Zdenka je im to jedno,čo máš oblečené a v čom kojíš,niektoré žienky boli dokonca cez deň prezlečené v tričku a teplákoch a nik im nič na to nepovedal,takže v pohode... 😉

zdenka_pp
28. mar 2010

A začíname ďalší deň ako KINDERKO!

domika9
28. mar 2010

bože zdednka už ja by som to chcela mať za sebou a to si neviem predstaviť ako musí byť tebe mne sa už neda ani otačať na posteli ani z nej vstať všetko ma boli atd a ty už musíš byť v koncoch 😅

zdenka_pp
28. mar 2010

No mi hovor, dnešná noc bola fakt zlá. Nech som sa otočila na hociktorú stranu, malému sa to asi nepáčilo, robil mi hrče po bruchu a to ma potom bolelo.
Nikam nechodím, veď čo ak by mi praskla voda...
Už sa aj zmierujem s tým, že Veľkú noc strávim v nemocnici, aj keď nerada.

domika9
28. mar 2010

🙂 mne by nevadilo keby som bola cez velku noc v nemocnici radšej ako keby ma pustili tesne pred kupačkou to by tu chodili navštevy a to nechcem tak skoro tak radše byť v nemocnici aspon by mi odpadlo pečenie , a cela ta príprava 🙂
a od začiatku ti vychadza takyto datum porodu? lebo mne podla menštruacie vychadza až na 24.4 . ale ako mi stale robil sono tak vždy vychadzal drobec väčší a nakoniec ked mi ratal nastup na matersku mi presunul aj datum porodu na 16.4 a teraz ako som bola tak som bola v 37tt a mi povedal že vychadza (ked maleho meral) na 38tt
tebe nechal jeden termín od začiatku?

zdenka_pp
28. mar 2010

Na samom začiatku tehu mi dal termín 25.3., no potom to upravil podľa sona na 1.4., to mi dal aj na materskú. No keď som bola v pondelok na poradni, tak to som bola 39tt a 2 dni, takže rátal, že do soboty porodím. No nič sa nedeje. Brucho mám vraj padnuté. Mňa tu nikto otravovať s kupačkou nebude, keďže ja som tu nasťahovaná. A hlavne, všetci vedia, že čakáme bábo, nikto sa tu trepať nebude. Mne ide hlavne o to, že cez Veľkú noc by som si už mohli zvykať na starostlivosť o bábo, teda hlavne ja a mm tu chcem mať ako oporu. Síce si chce vziať pár dní voľna, aby som aj tak nebola sama doma a nestresovala.
Kuchtenie cez Veľkú noc ma vôbec netrápi. Ešte nikdy som sama resp. s mm nepripravovala veľkonočnú hostinu, predpokladám, že až na rok. Teraz mám iné na starosti. Pôjdeme sa najesť k svokre, býva od nás asi 3 min. pešo.

domika9
28. mar 2010

😀 tak to maš dobre zariadene
a vobec sa necitiš že už možno to prichadza ?

zdenka_pp
28. mar 2010

Vieš, občas mám také divné pocity v bruchu, no ono to hneď prejde, len čo sa vrátim z wc 😀 😀 😀
Kríže ma pobolievajú a mám aj problém si sadnúť, kvôli kostrči, no neviem, či to môže mať nejaký súvis s blížiacim sa pôrodom.
Ináč nič. Takže fakt neviem. Netuším, či som vôbec už mala aspoň tých "poslíčkov". Každá sme iná, na každú to môže prísť ináč. Možno to dôjde z nenazdajky dnes v noci. Ale to si asi len želám.

domika9
29. mar 2010

zdenka tak ako? ešte nič?
u nas dnes bola kruta noc 🙄 ani ležať ani chodiť ani obracať sa ani nič a ked niekde sedím 10 minut tak už neviem vstať ked stojím bolia ma klby a kríže , už nech sa maly pyta na svet lebo takto to je zo dna na den horšie

zdenka_pp
29. mar 2010

☹ ☹ ☹ Ešte sa nič nedeje. Dúfala som, že sme ho s mm včera trošičku "porúšali" 😉 , ale nič sa nestalo. Takže budem volať na gyndu, no musím počkať aspoň do 12:30, aby tam bola aspoň sestrička.

miavin
29. mar 2010

ahojte
Zdeni - ta to čo??? ešte stále kinderko? hmm no zavolaj pre istotu - ty by si cez sviatky chcela rodiť? ja som rodila na veľkonočnú nedeľu - takže žiadna veľká noc a kupačka sa nediala....ale v nemocnici sa to odrazilo - že boli sviatky, nikoho nikde
domča - ako sa ty cítiš?

zdenka_pp
29. mar 2010

Miavin, nie žeby som chcela cez sviatky rodiť. Môj pôvodný plán bol, že cez sviatky, už budem doma. No nevyšlo to. Malý sa ma drží ako kliesť. Neviem ho vylákať von 🙂 .No chcem, aby to bolo čo najskôr, lebo vôbec netuším, akú má malý váhu, bojím sa, že už bude priveľký a tým pádom, bude pôrod horší, bolestivejší. Na poradni som bola minulý pondelok a doktor mi už nevedel odhadnúť jeho váhu. Mm mal 4.3 kg, keď sa narodil.

domika9
29. mar 2010

miavin ja -celkom sa da ale už to je tiež dosť obtiažne , hlavne vstavať a lahať do postele 😅

domika9
29. mar 2010

miavin dnes som bola pozrieť tvoje mestečko 😀

domika9
29. mar 2010

zdenka a kedy ti povedal posledny krat vahu? tak od vtedy si prirataj na každy týžden 25
gramov a taku ma cca vahu

zdenka_pp
29. mar 2010

No len pochybujem, že som tabuľkový typ, mne chutí jesť, veľmi už od úplného začiatku, nemala som žiadne ranné nevoľnosti a tak.....najprv mal malý 1,4 kg, potom za mesiac nabral kilo, takže mal 2,4 kg, no a teraz prešiel ďalší mesiac. No ale ktovie...

domika9
29. mar 2010

no ved jasne ved to je len približne ja som mala v jednej poradni 1,8kg a o mesiac 2,6kg
som zvedava čo ti povedia ked tam budeš volať daj potom vedieť

domika9
29. mar 2010

no a tam malo byť 250 gramov nie 25 🙂

zdenka_pp
29. mar 2010

V pohode, došlo mi 😉
Takže som volala a sestrička vravela, že mám dôjsť, že sa na mňa lekár pozrie. Mohla by som ísť hneď teraz, no perie mi práčka 😅 . Vyvešám prádlo a padám. Dám vedieť, čo mi doki povedal.

domika9
29. mar 2010

🙂 dobre som zvedava

vinka
29. mar 2010

Ahojte baby.čo ešte ste kinderká?nič nerodíte? 😀

miavin
29. mar 2010

domi - ta čo si sa neozvala?????
zdeni - no neboj - keď mi nevyšla streda minulý týždeň tak snáď tento 😀
a čo sa týka košiel pri pôrode v KK dávajú na pôrod nemocničnú - potom som si už zobrala svoju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre