Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

vinka
16. apr 2010

Aj ja som mala pri Vivine krče z kapusty a myslela sopm,že sú to bolesti.šla som večer tam a on hned isto vedel,že niesom ani otvorená ani nič.Hajuel a nechal ma tam celý víkend miesto toho aby ma pozrel apovedal,že to môže byť aj z jedla. 😠 A tiež robil surgent.Dokonca ked som mala kyretáž a chcela som na vlastnú žiadosť odísť lebo mne nič nebolo lenže mi povedal,že v piatok dr.nevypísal papiere tak on ma neprepustí domov lebo nebude robiť robotu za neho.Skoro ma šlak trafil.A on,že môžem ísť domov,že nebude mi písať reverz ale mám prísť v pondelok pre papiere.A on hajzel kázal môjmu ošetrujúcemu,že nech napíše,že som opustila oddelenie bez vedomia lekára. 😠 To som si ale všimla až doma.Ale na šťastie mi nič nebolo. 🙂

domika9
16. apr 2010

vinka tak to je ,,super,, ja som s nim tiež mala zle skusenosti na mna nakričal že som si prvy potrat sposobila sama že som si vysadila tabletky a pritom si nedal vysvetliť že tie tabletky som nemala kedy začať znovu brať kedže mi neprišiel menzes snažila som sa mu to povedať asi 3x a stale len svoje si mlel že si zato možem sama 😒

pettka44
17. apr 2010

Ahojte tak my sme uz doma, mame maleho chlapceka , zaroven Vam vsetkym dakujeme za gratulacie 🙂 🙂 🙂 s personalom som bola maximalne spokojna, co sa tyka lekarov , sestriciek vsetko bolo super 😉 😉

domika9
17. apr 2010

ahoj pettka tak super že vas už pustili
ja som stale doma a pochybujem že porodím do zajtra takže v pondelok si asi zopakujem navštevu u dr. ako kazal a ppotom ma vraj už pošle rovno do nemocnice tak uvidíme

domika9
17. apr 2010

pettka a ako sa vola ten vaš drobček ? 🙂

zdenka_pp
17. apr 2010

Domika, tvojmu malému sa chce asi tak, ako sa chcelo môjmu 😀 😀 😀
Verím, že už máš toho plné zuby a už by si ho radšej mala na rukách ako v brušku 😅 😅 😅 . Tak nech je to čo najskôr.

domika9
17. apr 2010

veru zdenka nejako sa mu nechce včera ked som bola tak som vraj otvorena skoro na dva palce
ty si bola na cele dva a tiež sa to dalej neposuvalo tak neviem ale fakt pochybujem že do zajtra resp. pondelka porodim asi ich tam pojdem ešte pozrieť 🙂
zdenka a kolko vlastne trval tvoj porod od nastupu prvych kontrakcii?

miavin
17. apr 2010

ahojte
domika - neboj - príde to naraz, my sme v sobotu boli na záhrade, žiadne príznaky nič, večer som sa stihla s manželom povadiť, ľahla som do postele a o 23.00 začali kontrakcie....a ráno bol malý na svete.....zajtra porodíš - aspoň Ti to prajem....aby si bola šťastná maminka už

domika9
17. apr 2010

dakujem , ver že už mam toho dosť , 😒 aj ked mi to bude chybať ale takto čakať do neviem kedy - no nič moc a telefon vkuse vyzvana že či už -už- už a už ma to otravuje
joj taky krasny den už by som tlačila kočiar , každy den ho obzeraaam 🙂

pettka44
17. apr 2010

domika drobcek sa vola Jakubko a ja som si myslela, ze ta tam stretnem a ty si este stale kinderko, dufam, ze uz budes mat drbca pri sebe...drzim palceky 😉 😉 😉

miavin
17. apr 2010

jéééj Pettka - tak srdečne gratulujem, prajem veľa zdravíčka obom a tebe veľa mliečka.....držíme Jakubkovi a tebe palce 🙂

miavin
17. apr 2010

domi - verím Ti, viem ako sa cítiš, my sme šli na prvú prechádzku - no hrooooozne pyšná som bola - bol to nádherný pocit - s novým kočiarom s naším najväčším šťastím v ňom - no hrdo sme si s manželom vykračovali, ani ku kočiaru ma nechcel pustiť 😀

domika9
17. apr 2010

vidíš pettka aj ja som myslela že sa stretneme a nič 🙂

zdenka_pp
17. apr 2010

Domika, mne začali kontrakcie o desiatej večer a na druhý deň o jednej som porodila. Ale ani netuším, o ktorej ma poslali na sál, že koľko vlastne trval pôrod. Dovtedy som čakala na izbe. Snažila som sa trošku si pospať, no pre kontrakcie to veľmi nešlo.
A gyndoš mi povedal, že som na dva prsty otvorená, no Fathyová na príjme mi vravela, že len na jeden voľný (takže ani necelé dva prsty a to predpokladám, že gyndoš mal väčšie prsty ako doktorka 😀 😀 )

stamion
17. apr 2010

Gratulujem Pettka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ako si zvládla vstávanie z postele po cisárskom?A rez máš v poriadku?Ja som bola v stredu v poradni a rez mám zahojený. Troška ma sem tam štípne ale inakšie ho už ani necítim,aj tebe prajem aby sa ti čím skôr rez zahojil.Ja som si dávala repíkový čaj na rez a pomohol sa mi skôr zahojiť.
Domika tak tvojmu malému je veeeeeeeeeeeeeľmi dobre v tvojom brušku,ja že už si v pôrodnici a ty stále oxiduješ doma 😉 No som zvedavá či vydržíš do pondelka,ale myslím že nie 🙂 Držkaj sa
Zdenka a vy sa ako držíte,papáte a priberáte?????????

silvia_pp
17. apr 2010

Ahoj Domika,prišla som pozrieť,či drobček chlapček je už na svete a že ako sa volá a ty si stále doma 😉 prajem ti,nech to máš čím skôr za sebou,rýchly a bezproblémový pôrod...dúfam,že tu už čoskoro napíšem odkaz vo forme gratulácie 🙂 drž sa... 🙂 😉

domika9
17. apr 2010

dakujem vam no ešte si asi počkam 🙂
dnes som vela hopsala na lopte ale ič nepocitujem horuca sprcha tiež nezabrala pratanie tiež nie tak neviem asi si maly myslí že sa ma narodiť až v maji 🙂

silvia_pp
17. apr 2010

tiež som si dávala horúcu sprchu,doma vyupratované,ale všetko na figu 😀 ,malej sa von vôbec nechcelo,až jej k tomu museli pomôcť 🙂

domika9
17. apr 2010

asi to fakt ostava až na pondelok 😒 nuž uvidíme

zdenka_pp
18. apr 2010

Ej Domika, predpokladám, že dnes to na teba príde, ak už neprišlo 😉 😉 😉 . Držím ti palce a ničoho sa neboj. Bolesť sa dá prežiť, aj keď ti to možno v tej chvíli bude pripadať úplne ináč. Hovorím to podľa seba, viem, že bolesť pri pôrode bola otrasná, no neviem si už vybaviť. A tak sa mm smeje, že kedy robíme ďalšie 😉

Stamion, no my papáme, kakáme, plačeme...Adam má problémy sa vyprdkať a tak si aj poplače. No dávam mu kvapky Sab Simplex, trošku to pomáha. Aj čaj pre dojčacie matky pijem. Vo štvrtok sme mali prvú poradňu a malý vážil 3880g. A to nás z nemocnice púšťali s váhou 3500g. Takže za 12 dní pribral 380g. Čo je dobré, teda aspoň lekárka vravela, že áno. Mlieka mám dosť, aj keď malý stále štrajkuje s prisávaním a aj bradavky bolia ☹ ☹ , ale napapá sa dobre.
Zatiaľ variť nemusím, venujem sa len malému, svokra mi nosí obedy. Ešte tomu dám nejaký ten týždeň-dva a začnem si už sama variť.
V nedeľu 25.4. nás čakajú krstiny. Ale doma ich robiť nebudeme. Teda na obed pôjdeme do reštiky a potom sem k nám už len na kávičku, pohárik, či koláčik.
A čo malý Simon, veď už má dva mesiace, darí sa vám?

domika9
18. apr 2010

zdenka ja som stale doma bez akeho kolvek naznaku porodu vo štvrtok som aspon citila že maly sa tlači dole no odvtedy sa to vobec nepohlo maly sa netlači tak neviem ale myslím že zajtra v poradni bude ina sranda ked ma tam zase uvidia 🙂
ale dr. povedal že to ma už len vyšetrí a rovno pojdem do nemocnice tak som dufala no nič sa nepohlo 😒

zdenka_pp
18. apr 2010

Neboj, deň ešte neskončil 😉

domika9
18. apr 2010

nepredpokladam že by sa mu dnes chcelo ☹
už som z toho fakt na nerv 😒
už sa fakt obavam aj jeho vahy naposledy mal 2600g a to bolo tuším pred 6 tt

pettka44
18. apr 2010

Domika ty si este doma moja, urcite by si to uz chcela mat za sebou, drzim palceky 😉 😉 😉 a vahy sa neboj moj mal vahu o dost vacsiu na jeho g.vek a pri narodeni mal 3300 g a 51 cm, takze celkom v pohode na to ako mi dr.prizvukoval, ze je dost velky

Stamion, tak postavila som sa po 24 hodinach a celkom v pohide, bolo mi trosku na odpadnutie, ale na to som nemala cas, lebo ma hned stahovali na inu izbu, maju tam teraz dost plno, kedze je 8 poschodie zatvorene. Najviac to bolelo ked som sa musela dvihat v noci k malemu, teraz uz len stipe....zajtra idem vybetat stehy, dufam, ze na kozu ma nebudu uz davat 😅 😅 😅 ???

domika9
18. apr 2010

veru najradšej by som to mala za sebou mylela som že ked je víkend by nam to dobre vyšlo aj koli mm robote tak si musí zajtra zase brať P-čko už sme ich tolko vybrali že nam neostane ked bude treba ísť niekam s malym k dr. 😒
tak maly nas poriadne naťahuje tak si bude musieť brať zase zajtra a asi aj v utorok
nuž mohli sme to vybaviť cez víkend ale ked mely si rozkazal že nie tak nie 😀 😀 😀 musíme si zvykať že nam bude veliť drobec 🙂

allex
18. apr 2010

ahojte baby...a prečo je v Popradskej nemocnici zatvorené 8.poschodie?

domika9
18. apr 2010

žeby ho prerabali? to by mohli tie sprchy boli v katastrofalnom stave

stamion
18. apr 2010

Pettka neboj sa na kozu nepôjdeš,mne vyberala stehy tá sestrička čo robí na 9.posch. na príjme,vôbec to nebolelo,bola veľmi zlatá 😉
Domika tvoj malý to už preháňa nazdá sa ti 😉 Som zvedavá ako dopadneš zajtra u lekára,veeeeeeeeeeľmi ti držím palce aby ti všetko dobre dopadlo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Potom daj vedieť ako ste dopadli 🙂
Zdenka tvoj Adamko pekne priberá,my našťastie s prdkaním problémy nemáme, práve naopak 😉 Simonko už bude mať asi 6 kg,už je fajný bunkoš. Prajem ti príjemné krstiny, a dobre robíš že budete mať krstiny v reštike,aj my sme mali,a bolo to super bez práce,len malý nechcel veľmi zaspať lebo tam bolo veľa ľudí kriku a on nie je zvyknutý na taký humbuk 😉

domika9
18. apr 2010

veru stamion prehana to dnes som mu ukazovala kočiar nahovara som ho aky je fešny a nič sa zase nedeje 😀 😀 😀

tami_tami
18. apr 2010

domika drzim palce nech sa ti to cim skor rozbehne a mas to za sebou 😉
pettka tak ako pise stamion na kozu nepojdes ja som sa toho vyberania strasne bala ale len som prisla poslala ma za plentu a tak ako som tam stala mi to vytiahla ani som nevedela len ma trosku stiplo 😉
ja som mala problemy s pohybom mesiac - v nemocke to boli pre mna muky lebo som nizka a postele vysoke cize to bolo utrpenie dostat sa do postele aj z nej... a este som nebola ani na strane sestonedelia lebo bolo plne a skoncila som na druhej strane na uplne poslednej izbe a sama - no horor a este ked som musela prejst s malym na rukach niekolko krat na novorodenecke a nazad no ziadna sranda ale zaklad ze sme zdravi a stastni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre