Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

tatianka.g
3. sep 2010

ahojte tak my uz mame v 7tyzdni 60 cm a 4850g. Od porodu Tomasko narastol 6 cm. 😕 Prave dnes som pretriedila jeho vecicky, ze co uz nenosime.
Aj ja myslim na to malinke babo v PP a drzim silno palce.
@lucik106 aky typ-druh nosica mate? Neviete mi niekto nejaky dobry poradit

mimuska21
3. sep 2010

@tatianka.g tak to ste už pekne veľký.no ja tiež často triedím veci malého,lebo rastieme a rastieme.každý si myslí,že má rok,je strašný dlháň. 🙂 my máme nosič wommar,bola som s ním spokojná,ale už sa doň ako si nepomestíme 😀

lucik106
3. sep 2010

@tatianka.g máme bondolino, pôvodne som chcela manducu, ale som nevedela zohnať za nejakú rozumnú cenu. sme s ním spokojný,aj malá v ňom do 5min. zaspí je to super vec, keď človek potrebuje niekam rýchlo ísť, netreba trepať celý kočík a dnes nám príde šatka hurááá. skús si pozrieť niečo o manduce, ergu, bondoline na nete- tie sú vhodné od cca 3kg, ale do niektorých treba novorodenekú vložku,je to lepšie ako klokanka a bábo je uložené v prirodzenejšej polohe a hlavne rýchlo a jednoducho sa to ,,oblieka", šatka má nevýhodu, že ju treba viazať, trvá to dlhšie a chce to zrejme trochu cviku- budem vedieť povedať, keď odskúšame- ale dá sa uviazať na veľa spôsobov a pohyb bábatka nie je tak obmedzený...

mafia102
3. sep 2010

Baby, neviete nahodou, co znamena skratka APAD na USG?

mimuska21
3. sep 2010

@mafia102 ahoj znamená to predozadný priemer bruška plodu.

mafia102
3. sep 2010

@mimuska21 oki dik 🙂

zdenka_pp
4. sep 2010

Ahojte, ja som dnes malému prvýkrát dávala papať zemiačik....joj, mali ste ho vidieť, akoby citrón jedol!! Ksichtil sa, oči zatváral, keď sa snažil prehĺtnuť, až ho striasalo. Aj sme sa s mužom osmiali. Spapal asi 3 lyžičky a viac som do neho netlačila. Skúsime zase zajtra.
To sa fakt nesmie ničím ochutiť? To má také "hnusné" papať?

mafia102
4. sep 2010

@zdenka_pp Zdeni, ja som Markovi zo zaciatku davala UM do jedla, ked nechcel, staci trochu, je to potom chutnejsie.

onellyo
5. sep 2010

@zdenka_pp ja tiez davam do zemiakov narobene
nutrilove mlieko ma taku zemiakovu kasu s toho lepsie sa mu
prehlta,,, 🙂 , deticky nevedia zo zaciatku co s tym jedlom
v ustach tak ho vypluju hihihi... 😵

mimuska21
7. sep 2010

Tak čo máte nové babenky? ani nepíšete ??? my ani nič,máme novú autosedačku a bugínu objednanú z netu ,vyšla nás o 14 eur lacnejšie ako tu u bocianika 😉 ,tak sa tešíme,teraz máme dva kočiare jeden na doma a jeden na vonku,ked začne malý chodiť tak kombinovaný predáme 🙂 papiky

vladka84
7. sep 2010

baby, uz som zabudla ake ste mali skusenosti s lekarmi v PP nemocnici, ale kedze som po termine, tak sa tam chodim hlasit a uz som mala Raucinu, Fathiovu a Surgenta... no zeby mi boli nejako sympaticki 😕
a som straaasne zvedava ako dlho ma nechaju prenasat, zajtra sa mam hlasit a to uz bude 10 den... pritom nepravidelnu tonizaciu mam uz druhy tyzden, akurat, ze sa pri nej akosi neotvaram, ale to som mala aj pri Timke, museli mi dat vyvolavacky, aby som sa otvorila... tak neviem na co cakaju, ci na zazrak 🤐

viera22
7. sep 2010

@vladka84 juuuuj...no ja som rodila v kk.....tak to ti neporadim len ti chcem popriať aby všetko dopadlo v poriadku aby babuľko aj ty ste boli zdravé a šťastné

79vierka
8. sep 2010

Ahoj Vladka84,ja som takto rodila v PP v roku 2007 a doteraz je to tam stále rovnaké. Nechajú 14 dní prenášať a potom dajú vyvolávačku a čakajú na zázrak. Nerešpektujú ani nariadenie tvojho ošetrujúceho lekára. Boja sa všetci toho "supermana" primára Böhmera. Ja som bola pri Viki prvorodička,rodila som 28 hodín,lebo som sa tiež neotvárala a sám primár mi na vizite povedal,že prvorodičky si majú vytrpieť ako kravy. /pri ňom sú to všetky ženy,nie len prvorodičky/. Je to jeden vulgárny chlap,poslala som ho do p... a povedala mu,že keď po druhej vyvolávačke neporodím alebo porodím mŕtve bábo,tak ho prídem do jeho kancelárie nakopať do riti. Sú na neho podané 3 trestné oznámenia za úmrtie a zanedbanú starostlivosť. Tiež poznám všetkých čo si spomenula,pri mne sa vystriedali všetci. Nakoniec ma rodila Ľuptáková,ktorá zavolala zástupcu primára Raučinu a ten potom ako ma vyšetril a videl v akom som stave,tak mi urobili cisársky. Proste horor. A bojím sa toho opäť,lebo aj ja zachvíľu idem rodiť /október/. Držím palce,nech to dobre dopadne a na všetko zlé zabudneš. Daj vedieť ako si na tom a ako si dopadla. Ja ešte rozmýšľam nad inou nemocnicou aj keď som z PP.

sofiaella
8. sep 2010

dievcata kde ste boli na kontrolu s klbami u ktoreho dr? poradte mi kde beru prednostne deticky,nech tam nestravim cely den. 😀

mafia102
8. sep 2010

@sofiaella Jasom bola u Varholika, oni objednavaju deticky na 12.00 a ide to tam naozaj rychlo, dnu beru aj po 4 deti naraz, aby sa pripravili a vyzliekli...

sofiaella
8. sep 2010

@mafia102 a on je kde? nemas nahodou na neho cislo?

mafia102
8. sep 2010

@sofiaella je na Okruznej v budove ucilistia, t.c: 0527722020, dufam, ze je to spravne cislo.

tami_tami
8. sep 2010

http://www.zoznam.sk/firma/2747308/Ortopedia-MU...
@sofiaella tu tiez beru deti prednostne ja som tam bola aj par dalsich z PP - temy ;) je to starsi velmi mily doktor 😉

sofiaella
8. sep 2010

@tami_tami a to je ta nova budova co tam postavili ci kde 😀

tami_tami
8. sep 2010

ako je poliklinika alexandra tak oproti vchodu do polikliniky v tej novostavbe- je tam nad vchodom velka cervena tabula ze katial takze to najdes bez problemov 😉

onellyo
8. sep 2010

@sofiaella
ja chodim ku Varholikovi ,,,pri poslnovni alfa z boku
ide to tam velmi rychlo,,, 🙂 vrelo odporucam

@vladka84 ja viem o tom ze viac ako 10 dni nenechavaju
prenasat 🙂 drzim palce nech ti dobre dopadne,,

marika17
9. sep 2010

Nikdy viac Poprad.Pred 16 rokmi to bolo zlate oddelenie,teraz HROZA A DES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dieta ma dnes 10dni same nedycha je na ventilatore ,mozog ziadny reflex proste zadusili mi dieta pri porode.Nekontrolovali mi ozvy pocas porodu,a priviedli nám na svet polomrtve dieta. ☹ .Ktovie čo bude dalej.Babky držim vam vsetkym prsty.Je to velmi tazke a dufam ze budem mat dost sil aby som to ...

marika17
9. sep 2010

Hm...Prave som sa docitala o sebe a o nasej Soničke.Este raz zopakujem Nikdy viac PP.Sonička sa ma stale rovnako,trochu lepsie toleruje krmenie ale mozog jej odchadza,sama este stale nedycha je v kome.je to velmi tažke.Vsetkym Vám dakujem za podporu. 😢 určite to tak nenechame....Pozrite si aka je krasna vo fobloku

79vierka
9. sep 2010

@marika17 Drží,palce maličkej,uvidíš všetko dobre dopadne a aj ty sa drž. Zvládnete to obidve. Súcitím s vami. Ale na tvojom mieste by som to tak nenechala a podala sťažnosť na lekára/ku,ktorý/á ťa rodila. V PP je to hrôza a des odkedy je tam kežmarský primár. A viem o čom hovorím. Ja som rodila akurát keď ho nominovali a to bolo presne pred 3rokmi. Ešte raz držím palce!

trinka
10. sep 2010

@mimuska21 ahoj moja, my sa už nekojíme, spinkame celu noc. dostali sme sportový kočiarik- kombinovaný máme doma v spálni 😉 Lilinka už cupká v topánočkach po byte, začína znakovať (skusame tie baby sings), všade jej je plno... 😉 akurat nas trapia trochu na rehabilitacii, lebo mame skrátený sval na krku... 😠
@sofiaella my sme boli vo Svite u Marcinka, ale my sme mali pokazený jeden klbik takže sme išli skoro aj sme do pol roka nosili abdukčnu perinku...
@79vierka wau tak to som asi mala šťastie... že som ako prvorodička porodila za tri hodiny... 😲
@marika17 je mi to veľmi veľmi ľúto... ☹ budem na teba silno myslieť a modliť sa za Soničku...

trinka
10. sep 2010

@vladka84 ja som chodila tiež k Raučinovi, prenašala som týžden 😉

trinka
10. sep 2010

a ešte aby som nezabudla: http://www.rodinka.sk/index.php?id=592872 Vigantol sa sťahuje z trhu!!! 😖

mimuska21
10. sep 2010

@trinka no super že už spinkáte celú noc.u nás je to samozrejmosť už dávno,nemali sme s tým vôbec problém. 😉 nejak skoro už chodí? čo?náš malý stáva na nôžky a krásne behá v chodítku. a čo sú to tie baby sings? som o tom ešte nepočula?
@marika17 veľmi,veľmi držím palce,nech je malý anjelik v poriadku.veľa síl moja ti prajem. držte sa. a čo sa týka pp-hrúza des.otrasná nemocnica,tam ani nevieš kedy prídeš o dieťa a svoj holý život ☹

zdenka_pp
10. sep 2010

Baby, boli sme včera v poradni..............my vážime 8,8 kg!!! , asi mu nasadím dietu 😀 😀 😀 Nie je to trochu veľa? Lekárka nič nevravela.

Čo sa Vigantolu týka: pokiaľ nie je zakalený a nezapácha a nechutí divne, môžete ho ďalej užívať (to mám od lekárky). Nič iné na trhu nie je, takže sa bude čakať na novú várku Vigantolu (predpokladám, že len vymenia gumový balónik za ničo iné).

@marika17 Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo, držím palce a veľmi dúfam, že sa malej polepší. Videla som fotoblog, je krásna.

tatianka.g
10. sep 2010

ahojte babenky,
ako si vase babatinka zvykali spinkat bez perinky/zavinovacky?
U nas je to priserne, malemu hrozne lietaju rucicky a vzdy sa na ne budi. 😒
Ale uz ho musim dat do spacieho vaku, kedze perinka nam zacina byt mala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre