Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

fopardi
5. okt 2010

@zdenka_pp ja mam 3 kombinezy a dve z nich maju nožky uzavrete takže do nich len nejake hrubšie ponožky dam a ten overal

@onellyo chodíš s malym na balkon ? ja normalne otvorím okno ked ho mam na rukach ale na balkon nechodím ale našťastie tiež sme zatial neboli chory tak sa vytešujem lebo mna teraz lamalo 3týždne aj som mala teplotu aj sople a may to našťastie nedostal tak so rada my sa ideme očkovať zajtra ešte poslednu davku rotavirusu a potom až za 5 mesiacov pichanie , to zajtra sa len do ust dava

dnes je krasne počasie čo leje a leje 😒

onellyo
5. okt 2010

@fopardi 🙂
nam rota daval dnes ked aj pichal,,, druhu davku 🙂
tak ako vravis pokoj mame,,
hej normalne na balkon ho zoberiem na 2 min,,rano ked sa
zobudi}}}}} v pyzamku... vravel ze za kazdeho pocasia 😵
a akz mas fusakk si snim spokojna >>>> 🙂

fopardi
5. okt 2010

@onellyo ja mam fusak original ku kočiaru casual play ešte som ho neskušala kedže je maly v hlbokom

no aj nam davali druhu časť rota pred mesiacom ked nas pichali a teraz ideme na tretiu časť -poslednu

onellyo
5. okt 2010

@fopardi 🙂
aha mne lekar nespominal nic o tretom
rota... no ale asi povie ked prideme nabuduce 🙂

ja zatial nemam fusak uvidime aky ma svagrina ci bude
pasovat od nej ak nie kupime,, asi tiez taky aky mam
kociar,,concord

zdenka_pp
5. okt 2010

@onellyo
@fopardi takže vy deťúrence otužujete? Žeby som aj ja skúsila? Teraz, keď sa už vyhrážajú že aj chrípka sa blíži...
No ja mám fusak kupovaný v PL na trhu za 28 eur, no tu som videla v jednom detskom obchode (pri Výkriku pod novou bytovkou) za 35 eur zn. Womar a sa mi vidí lepší, teplejší. Ale aký mám taký mám, snáď mu nebude zima. Prikryjem ešte dekou a bude ok. Ešte som ho ale neskúšala dávať do kočiara, že ako tam zapasuje 😕
Čo sa tých rota týka, tak sú dva druhy vakcín: jedna sa pichá na 2x, druhá na 3x

onellyo
5. okt 2010

@zdenka_pp 🙂 a taky hruby co vyzera ako s ovcej vlny 🙂
nam daval rota pit cez striekacku tak neviem kupovali sme
2 naraz tak neviem,, ☹
a otuzovanie mi kazal tak asi vie co robi<<< 😀 😀

fopardi
5. okt 2010

@onellyo tak ako piše
@zdenka_pp su dva drhy rotateq sa dava na 3x a rotarix na 2x myy sme dali ten čo sa dava na 3x

zdenka a ja nejako sa nato nezameriavam len ked rano popravím postele a idem vyvetrať tak normalne mam maleho na rukach a tak otvorím balkon aj ked idem zavrieť

fopardi
5. okt 2010

@onellyo možem sa opytať kolko ste platili za jednu davku rotarixu? my sme platili za každu myslím 46eur alebo 47eur
mohla by aspon niečo preplacyať poistovna ale ani fuka

onellyo
5. okt 2010

@fopardi ja uz ani nepametam kolko sa platilo .okolo 100
a lekar ani nevravel ze mame na vyber proste dal
recept a isli sme do lekarne,,, no poviem ti
ja davam nutilon ha ,, 400 g, za 11 eury pana
ved vydavky neskutocne a to nova vlada znizila
rodicovsky zenam co robili o 70 eury,,chcela by som ich
vydiet ako by to zvladali ...

fopardi
5. okt 2010

@onellyo a nechceš si pozisťovať kolko by ta stal v polsku musíš davať ha ? alebo len chceš lebo ja som davala nutrilon normalny a stal od 14,60 do 16.80 e podla toho kde som kupovala a tak sme šli do polska a kupujem bebilon to je presne to čo nutrilon aj rovnaka krabica len je to pre polsky trh a tam ma vyjde 800g na necelych 10eur teraz som si kupila už 2 čiže od 6mesiacov a stala iba 8.90eura takže takto chodíme nakupime viac krabíc a mam pokoj

fopardi
5. okt 2010

@onellyo a o tie vakciny ja som si to zistovala a nakoniec sme sa takto rozhodli že to dame na tri davky tak sme dali ten rotateq vyjde to necelych 150eur no dosť ale sand sa vyhneme tomu svinstvu ked to ma malemu pomocť tak nech to stoji čo to stoji

onellyo
5. okt 2010

mam ha lebo som prikrmovala ,,aby nenastala daka reakcia..
uvidime po 6 mesiaci mozno prejdeme na nornalny...
uvividime co povie lekar 😉

fopardi
5. okt 2010

@onellyo akože si prikrmovala že si kojila a davala ajnutrilon ? ved ja som to tiež takto rbila a dosť dlho potom som si ešte odstriekavala a prestala som asi pred mesiacom a davala som normalny nutilon ak nemaš ty alebo manžel alergiu tak myslím že je to zbytočne kupovať tak drahy nutilon ved maly je už dosť velky tak vyskušaj kupiť jednu krabicu a pozoruj či ma alebo nema reakciu apodla toho sa zariad -tada ja by som to takto urobila lebo fakt je rozdiel dať do týždna 9eur a 16 tak je to rozdiel 😉 a bebilon predavaju aj tu na mk v bazare

onellyo
5. okt 2010

no ja mam krabicku na dake 3 dni ....

uvidime poradime sa s lekarom 🙂

fopardi
5. okt 2010

@onellyo no lebo ten ha je len 400g že ? ten normalny je 800g 😉

onellyo
5. okt 2010

@fopardi presne tak,,,,len 400g

dida38
6. okt 2010

@onellyo
@fopardi my tiez papame nutrilon HA, krabica 400g nam tiez staci tak na 3-4 dni, a pokial ma niekto v rodine alergiu a alergologicka ti vystavi potvrdenie, tak ti ho moze predpisovat doktorka a poistovana preplaca 5€ , takze ta vyjde tak ako obycajny nutrilon...my to tak mame, lebo oboje deti a ja sme alergici...

onellyo
6. okt 2010

@dida38
ja mam alergiu na nikel ale to asi s tym nema nic spolocne???

fopardi
6. okt 2010

@onellyo to ma aj ja sa ti od rifi od gombika robia chrasty aj mne sa takto na niektorych ale vobec som to neriešila v suvislostí s malym a s nutrilonom

dnes som bola u dr. v poradni a som povedala že malemu davam bebilon a ona že to je to iste čo nutrilon takže tak a ušetrene do tyždna dosť

hi a od zajtra papame mrkvičku +zemiačik 🙂

tatianka.g
6. okt 2010

baby kde mi odporucate ist na klbiky?

ewellina
6. okt 2010

žienky, mám ešte otázočku: v poslednom mesiaci by mala tehotná chodiť na poradňu každý týždeň. Sestrička u môjho gynekológa mi však tvrdila, že v pp-nemocnici niečo také nerobia a že v poslednom mesiaci mám ísť teda k svojmu gynekológovi, ale len raz.. Je to pravda, že to v pp-nemocnici nerobia? Je to normálne, že pôjdem na kontrolu v deviatom mesiaci iba raz? Som z toho dosť znepokojená, lebo stále neviem, či sa už dieťatko otočilo hlavičkou dole a je toho viac, čo by som potrebovala pred pôrodom vedieť. Vy, čo ste rodili v Poprade, ste nechodili každý týždeň na poradňu do nemocnice?

benne
7. okt 2010

@tatianka.g U Slovika je to super, bábätká berú hneď a neobjednáva sa, aj mna čaká tento mesiac kontrola 😖 teda malého 🙂

stamion
7. okt 2010

ewellina aj ja som bola znepokojená keď ma môj doktor poslal do pôrodnice aby mi stanovili termín cisaráka. Termín som mala 19 a primár ma objednal na 17-steho,čiže za 5 dvanásť. A to som tam bola začiatkom mesiaca čiže viac ako dva týždne som mala čakať bez prehliadky či je všetko v poriadku,ale aj tak som išla 11-steho po krvné výsledky ku svojmu lekárovi on na mňa pozeral že čo tam robím, pozrel ma zo spodu,a hlavička sa už tlačila von,tak som hneď utekala do nemocnice a za hodinu a pol bol malý na svete. Čiže podľa primára by som možno porodila aj doma ale neviem ako, keď by malý ani nevyšiel keďže mám úzku panvu,tak som rada že to mám už za sebou. Službu mali našťastie dve lekárky a nie primár. Primár sa na vizite ani na mňa nepozrel,ani na rez či je v poriadku,lebo on sa neznáša s mojím gynekológom ale zato ja nemôžem 😒 Ale hlavná vec že sme všetci zdraví,a šťastní 😵 Držím ti veľmi palce aby ti to všetko hladko prebehlo 🙂

onellyo
7. okt 2010

@fopardi
presne aj od rifli,,,niekedy aj od podprdy,,,
@tatianka.g
ja chodim ku Varholikovi do pp je to naj, ortoped 🙂
@ewellina
ja som chodila kazdy tyz,,aj ku svojej gyn, aj do popradu
ale ja som mala vysoky tlak aj som koli tomu lezala
v nemocnici,,a nor, tehotenstva neviem

stamion
7. okt 2010

tatianka ja som chodila s malým ku dr. Marcinkovi do Svitu,ale teraz je aj v Poprade v tej novej poliklinike Alexandra. Malé bábätká berú dopredu,takže máš na výber 😉

79vierka
7. okt 2010

@stamion Primár neznáša každého gynekológa,ktorý pre svoju pacientku chce to najlepšie,lebo sa mu kafre do roboty!!! Som znechutená z celého osadenstva v nemocnici. Akoby sme ich otravovali,keď nás pošlú naši gynekológovia na kontrolu prietokov alebo tie pásy (kvôli sťahu maternice a odozvám bábätka).
@ewellina Ja som tiež v poslednom mesiaci a mňa môj gynekológ poslal do PP nemocnice len na prietoky,ale do poradne chodím ku nemu každý týždeň.

79vierka
7. okt 2010

@ewellina A ešte niečo,kým tam nebol primár z KK,resp.ho ešte len menovali-pred tromi rokmi, do poradne sa chodilo každý týždeň,kontrolovali všetko,aj sa s tebou pekne bavili či už sestričky alebo aj lekári. Teraz je to otras! Presne pred troma rokmi som takto chodila,takže to viem porovnať,aspoň že mám takého super gynekológa a môžem mu veriť!!!!!

stamion
7. okt 2010

@79vierka presne ako píšeš,ja som síce prvú dcéru rodila pred 12 rokmi ale bolo to iné viac sa starali o rodičky ako teraz,nehovorím že každý lekár je zlý,ale ten primár je hrozný,čaká do poslednej chvíle 😠 A údajne teraz stúpla aj úmrtnosť novorodeniatok,ani sa nečudujem. Už by som tu nešla rodiť pri takom osadenstve ako je teraz 😒 A ty sa kde chystáš rodiť?

mimuska21
7. okt 2010

@stamion Súhlasím 🙂 ako sa máte? 🙂

stamion
7. okt 2010

@mimuska21 máme sa dobre,v chodítku stále chodí dozadu,dúfam že sa to zmení a pôjde aj niekedy dopredu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre