Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

mariavall
7. feb 2010

Trinka dakujem. 🙂

twiti
7. feb 2010

Trinka dakujem za pochvalu,moja pacicka a zaroven hobby 🙂
Malujem detske izby mam aj interntovu stranku pestrofarebnysvet.eu 🙂

stamion
8. feb 2010

Twiti až teraz som si všimla detskú izbu čo máš pre maličkú,je fakt nádherná 😵 Máš peknú prácičku a zároveň hobby.Už len tam dať maličkú do postieľky a je komplet vybavená 🙂 A ako sa cítiš?Mňa začalo štípať brucho pod prsiami,pozerala som či nemám nejaké vyrážky alebo alergiu,ale nič tam nemám,tak som si to len natrela calciovou masťou.Inakšie sny mám kadejaké,už mi aj odtiekla plodová voda samozrejme v sne 😵 ,ale ináč ešte chodím to je základ,no nie 😉 Už len 9 dní,a ty možno menej veď uvidíme ako dobre bude naším drobcom v brušku 😵

twiti
8. feb 2010

Ahojte
Stamion ja mam este 6 dni a tiez nic 🙂 Sny? to ma asi kazdaaa ja uz som v sne rodila asi vsetkymi ssposobmi 🙂
Dakujem za pochvalu, uz by som fakt chcela malu mat pri sebe. Mna uz strasne boli zospodu ale to mna uz dost dlhoo 🙂
Ale aj mna stipe pod prsiami tak ako teba uz to tam mam aj take necitlivee.
Este som sa vas chcela opytat,ze ak ste mali vy normalne otocene babetkaa tak kde ste citili pohyby? Ja by som strasne chcela aby sa este otocila aj ked je to nepravdepodobnee 🙂

trinka
8. feb 2010

Twiti,
naša sa vrtela a kopala ešte hodinu pred porodom... 😀 a ta stranka je naozaj zaujímavá... 😉
A mna tiež štípalo bruško- to je z toho ako sa napína koža ...

twiti
8. feb 2010

dakujem trinka ale kde si citila pohyby hore ci dole? a aka bolest su tie kontakcie? 🙂

stamion
8. feb 2010

to som rada že aj vás štipalo bruško,v dobrom 😉 twiti môj malý kope aj hore aj dole,normálne si držím brucho a sledujem v akej polohe je lebo sa mi zdá že je všade s tými nohami a rukami,ale doposiaľ som na to neprišla,ja som ho mala opačne KP asi do 7mesiaca,ale zrazu mi lekár povedal že už je otočený,a to som si myslela že to budem určite cítiť keď sa otočí,ale vôbec som to nepociťovala,takže aj tvoja maličká sa môže ešte otočiť 😵 Niektorým maminám sa deti otočili na sále keď išli rodiť,takže zázraky sa stávajú,neboj sa 😵 😵 😵

twiti
8. feb 2010

Tak budem dalej verit 🙂 aby sa este otocila.
Opisete mi niekto tie kontrakcie? ako budem vediet ze to je ono? 🙂 Lebo citim kadeco.....

stamion
8. feb 2010

twiti kontrakcie sú bolesti ako pri menzese,ale neviem ako dlho trvajú,prečítaj si to na nete.Ja mám sem tam tiež také bolesti ale nie silné,a nie pravidelne,lebo kontrakcie sú pravidelne,skús si to stopovať ako dlho trvajú a aké sú silné. Držkaj sa 😵

trinka
9. feb 2010

twiti, ked prídu kontrakcie, budes vediet že su to tie prave 😉 niektoré ženy ich opisuju ako bolesti do krížov ine do brucha, smerom od žalúdka nadol...

twiti
9. feb 2010

Lebo take bolesti ako pri menstruacii mam casto a najme v noci ale daju sa vydrzat,aj tuto noc som mala uz trcha silnejsie ale len dva-krat a rano mije stale dobre aj cez den 🙂 No nic uz zajtra idem do poradne tak to vsetko poviem dokimu co on na to. 🙂
stamion ved to aj ja mam stale take bolesti ale tiez nie silne a nie pravidelne 🙂 tak nic
trinka ja si tiez myslim ze to budem vediet,len uz som nedockavaa 🙂

zuzan11
9. feb 2010

ahojte babulky, ja som tiez z PP, uz som tu pisala davno pred porodom.Takze moj porod uplne skvely u Dr.Surgenta.Rano som prisla este mi nic nebolo, Dr. zhodnotil ze porodne cesty su pripravene na porod, dal mi tabletku, ale ta nezaberala. O 12.00 mi prepichol plodovu vodu, prisli kontrakcie a o 13.50 bol maly na svete.Epi som mala dohodnutu keby som to nezvladala, ale porodila som skor ako som si ju stihla vypytat.Porod malina, to co sa dialo potom bolo horsie - mala som dost velke problemy s kojenim.Tak sa nebojte, a prajem taky porod ako moj vsetkym. Porodila by som takto aj 10 deti.

stamion
9. feb 2010

No som rada že si celá twiti 😉 Som zvedavá čo ti povie zajtra doktor.Inakšie ten tvoj doktor je veľmi zlatý,a milý a počula som o ňom len samé chvály. Ja idem ku doktorovi a po výsledky krvi vo štvrtok tak som tiež veľmi zvedavá čo mi povie,ale zatiaľ klopem,ešte mi je dobre 😵 Trinka tá tvoja maličká je veeeeeeeeeľmi zlatučká,čo deň je krajšia a krajšia,bude z nej pekná kočica 😉

livike
9. feb 2010

ahojte baby...
Stamion tak som konečne tu...Vieš, ked je víkend tak moj manžel od piatku do nedele večera presedí pred počítačom kedze cez tyzden ked chodi do roboty nemá čas....
Už kadečo ste tu popísali....
Tak práve včera som bola na prípravu na kurz a mali sme tému Porod...Prišli aj 6 oteckovia ktorí sa chcu pôrodu zúčastniť...ževraj je to dobrá príprava aj pre nich...Pustili nám najprv na DVD ako prebieha živý pôrod...Bolo to veľmi zaujímavé..až jednému oteckovi prišlo zle a musel do kúpelne a na čerstvý vzduch..takže sranda...
Potom nás zobrali na pôrodnú sálu...Akurát tam jedna mamička porodila, ležala na chodba zakrytá dekou a my sme tam kolo nej len tak prechádzali...A dalšie 2 čakali v prípravovni...na lopte a na posteli....
To prostredie tam bohvie aké nie je...Nepačilo sa mi že je všetko presklené...Malé miestnosti, nemáš súkromia ani ked musíš tie dlhé hodiny predýchavať...Urobila som aj fotku pôrodnej sály aby som manželovi mohla ukázať...
Potom nám ukázali aj nadštandardné izby....akurát boli obsadené ale mamičky nám dovolili nakuknúť...
Su pekné...jedna je zrobená na ružovo - steny, vanička..a druhá izba na modro....
Inač sestrička vravela že sa musí nahlásiť dopredu tá izba ktorá má záujem a potom podla poradovníka sa tam mamičky prekladaju....
Ale je teraz strašne vela pôrodov....Teraz sa to nejak rozbiehlo...Predtym v januári ze 1-2 pôrody denne..
A teraz už 7 pôrodov za den...takze tak nejak...
Vysvetlili kde nás príjmu, čo s nami budu robiť...ako prebieha pôrod...kde stoja oteckovia, potom idu s babatkom na vyšetrovnu...môže otecko fotiť, natáčať...hocičo....
Bavili sme sa o kontrakciách...ako spoznáme...kedy máme prísť...
Takže ten kurz je super...Sestričky a personál tiež vynikajúci...Žiadne stresy baby...prežijeme to....

Takze Stami...17teho budes alebo 18teho....Skoda ze ta nepoznám...Určite by sme sa videli ked chodim každy pondelok na kurz na 9-ku...o 13:30...Ale ešte že si nahodila nejaku fotku...Tak sa drzkaj...Už nabudúci tyzden ta čaká velký den...

Trinka...možem ta poprosiť o ten porodny plán ???Dakujem

A kde sa má ísť na to vyšetrenie, ked si chces dať epidurálku???Musíš to mať dopredu???Bez toho vyšetrenia ti ani nedajú ked budeš chcieť???

pekny den

stamion
9. feb 2010

no ahoj livike 🙂 tak ty už budeš vedieť všetko,dobre že si sa dala na ten kurz 😉 Keďže chodíš na kurz v pondelok tak keď by ma robili vo štvrtok tak by som tam mala ešte byť,a keď nie tak sa určite stretneme pri kočikovaní,keďže bývame obidve na západe,určite sa budeš prechádzať okolo rieky tak tam bývam,ale dovtedy sa ešte skontaktujeme 😵 S tou epidurálkou sa musíš dohodnúť s anesteziológom,ale podľa mňa to musí vedieť dopredu,takže opýtaj sa lekára,alebo na kurze sestričky. Lebo ja musím mať predoperačné vyšetrenie a to z ARA,ja som bola na druhom poschodí tam je anesteziologická ambulancia,ale ty tam asi nemusíš ísť 😉

livike
9. feb 2010

Tak naozaj som rada ze tam chodim...lebo vela veci ani na internete ani v ziadnych časopisoch sa nedozvieš...A je tam taky debatky kružok, medzi babami sa spoznáme, sestričky a aj primár sa nám bol teraz predstaviť...Takze nelutujem ze som sa prihlásila...
Tak ty bývaš niekde z tých domov pri riečke???Ja byvam pri Jednote kde stavaju tu novu bytovku...Takze nemam ku riečke daleko...určite sa tam budem chodiť prechádzať ked pride take lepsie počasie...chodila som tam vela so psikom venčiť..takze budem chodiť aj kočíkovať...Ale ešte sa skontaktujeme...Možeš mi aj na IP-čko napisať svoje normalne meno...a ja ked tam budem na kurze spytam sa sestričky či si porodila či tam si...Aspon sa zoznámime a porozprávaš a ukážeš mi maličkého...
Este som sa ta chcela spýtať akú máš vybranú pediatričku, kedze asi maličkého dáš kde máš dcérku teraz ..či si spokojná ..potrebujem poradiť, lebo ja tu nikoho nepoznám ...a nadarmo nám daju na kurze zoznam pediatričiek v poprade...to mi nič nehovorí...Tak sa informujem kade tade zo skúsenosti....
A o tej epidurálke sa ešte budeme baviť..tak sa spýtam sestričky kde si mám tie vyšetrenia ist zrobiť a či je to potrebné...
A inač aký veľký je chlapcek???Nevieš este???
Ja v pondelok idem ráno na poradnu kde mi lekár už zrobí aj prietoky, aj vyšetrí ...tak uvidíme.

zdenka_pp
9. feb 2010

Ahojte baby, práve som sa zaregistrovala, chcem sa vám poďakovať, lebo vďaka vašim postrehom sa mi už podarilo zohnať si detského lekára.

trinka
10. feb 2010

Livike,
spomen vrchnej na kurze že ces epi. Ona zavola vrchnej na Aro a posle ta priamo za nou na siedme a tam sa dohodnete. 😉 Vyšetrenia ti netreba žiadne, aspon po mne nic nechcela. Všetko ti pekne vysvetlí. 😀 a ak by si počas porodu nastojila na to, že chces epi tak sa to podla mna da tiež, ale je lepsie ked to mas vybavene vopred.

stamion,
dakujem, ozaj nám rastie zo dna na den a je krajsia a sikovnejsia 😀

livike
10. feb 2010

Trinka
Dakujem ti najsamprv za ten plánik...určite sa mi zijde...
A v pondelok to určite pripomeniem...Nemozem to nechat na poslednu chvilu, nikdy sa neda predpovedať keby sa tomu malému čertikovi zmyslí chcieť na svet...Je to určite lepšie mať dohodnuté...

ZDENKA..
vitaj medzi nami....Vidim ze mame podobny termin pôrodu...Sme radi ze sa k nám pridavaju baby z Popradu a vymiename si skusenosti, či už o pôrode, nemocnici, alebo detskych lekarov...
A ked sa mozem spytat ktorého lekára si si vybrala??Bola si priamo za nou a dohodla???NIekto ti odporučil???
Lebo ja ešte nemám ani páru kde a ku ktorej...bývam na západe a nič blízko nemáme...Mala by som v Aduse bývalu primarku detskeho oddelenia...ale nemaju na nu dobry názor, takze som ju vylúčila, a potom už sú len na trhovisku alebo na juhu....

zdenka_pp
10. feb 2010

Ahojte baby, chcem sa vás opýtať na pôrodný plán, stačí, keď si ho napíšem a vezmem sebou, keď to na mňa príde, alebo ho musím mať potvrdený od primára z oddelenia ešte predtým?

trinka
10. feb 2010

Zdenka, stačí ked to donesies dva dni pred termínom k vrchnej (dve kopie), alebo so sebou k porodu. Ja som to doniesla k porodu a nebol žiaden problem. 😉

stamion
10. feb 2010

Livike napíšem ti svoje meno do IP,a kľudne ma môžeš prísť pozrieť keď budeš na kurze.Bývam v tých domčekoch pri rieke,takže možno že sme sa aj stretli keď si chodila so psíkom,lebo po našej ulici chodí straaašne veľa ľudí so psíkmi. S malým budem chodiť ku mudr. Marhefkovej,zatiaľ kým pracuje,lebo má ísť už do dôchodku,a potom ju má nahradiť mudr.Tamášová,neviem aká je ale keby som s ňou nebola spokojná tak vezmem deti k niekomu inému.Moja doktorka je na juhu pri novom kostole,tam je také malé zdravotné stredisko.A tam máš až tri detské lekárky,takže máš na výber 🙂 Malý neviem koľko váži,lebo ako som bola naposledy v poradni tak ma doktor len pozeral zo spodu či sa neotváram,a ultrazvuk mi nerobil.Ale zajtra poobede idem po výsledky krvi,tak ho poprosím či by mi neurobil aj ultrazvuk,lebo tiež som zvedavá aký je veľký 😉 Tak potom ti napíšem 😵

livike
10. feb 2010

Stami....diki už som si prečiala IP.
Tak určite prídem ak s tým nebudeš mať problém...
A pediatričku si už asi vybrať musím, aby nebolo neskoro...Chcem len aby nebol problém s dostupom s kočíkmi, a nebol problém sa tam dopraviť pešo, kedze auto nemám hocikedy k dispozicii a vacsinou asi budem chodiť pešo...Tak aby mi to ani dlho netrvalo a neboli nejaké schody alebo prekážky...A hlavne aby bola zlatá a prijemná.
Tam pri kostole viem ze su nejaké ...ze sú vsetky zlaté...Tak už niečo s manželkom budem musieť vylietať..a uvidime...
Tak okey..napíš potom čo je s maličkým nového a aké boli vysledky...

Zdenka...
idem v piatok na gymnastiku, tak sa spýtam sestričky ten porodný plán, kedy stačí doniesť...a potom ti dam vediet.

zdenka_pp
11. feb 2010

Livike
Ja som si vybrala lekárku na základe vašich komentárov, ja som sa do PP presťahovala za priateľom, dnes už manželom, takže o lekároch som nemala ani páru. Ale oslovilo ma to, čo písala jedna baba, neviem presne ktorá, že chodí ku Čarnogurskej na Starom Juhu a keďže ja tu bývam, nemala som o čom rozmýšľať. No podarilo sa mi k nej dostať až na 4-krát. Vždy keď som k nej prišla, mala strašne veľa ľudí ( chodila som v zlom čase, akurát bol zápis detí do škôl a trebalo aj potvrdenie o zdravotnom stave) a telefonicky som sa pýtať nechcela, to by ma určite rovno zrušili. Ale nakoniec bola veľmi milá a nemusela som ju ani prehovárať. Brala to automaticky. Len sme sa dohodli, že jej oznámim, keď ma pustia z nemocnice domov, aby mohla prísť na prvú návštevu.

Čo sa týka toho pôrodného plánu, ani netuším, čo tam má byť. Stiahla som si síce nejaké z netu, ale najlepšie by bolo, keby som už niečo mala za sebou, aby som vedela čoho sa mám vyvarovať a tak... 😀
Viem jedine, že chcem, aby bol manžel pri mne, že chcem epidurál, ak by sa to už nedalo vydržať a pôrod bol dlhý (aj keď sesternica ma odhovára, že ona by sa necítila ako žena, keby to nezvládla sama), ale na niečo ešte určite prídem.

zdenka_pp
11. feb 2010

Livike
Nuž termín mi tu vychádza 25.3., ale na poslednej poradni mi doktor vypočítal 1.4. 😀

livike
11. feb 2010

Zdenka..
Tiez som počula o Carnogurskej na juhu, že je výborná, že by mohla byť príkladom pre všetky pediatričky. Takže si si určite vybrala dobre...Lenže ja zase zo západu na juh mám strašne daleko...Nie vždy mám auto k dispozícii kedze máme spoločné so svokrovcami a oni tiež na nom chodia...Takze uvidíme...

A v tom pôrodnom pláne napíš čo si želáš...Nemusí byť toho veľa, ale aspon pár bodov, ako si to predstavuješ.
Sestrička to prečíta a bude v obraze...
Pýtaj si od Trinky...nech ti posle v IP-čku. Poslala aj mne, a viem teraz približne čo mám napísať.
Mám podobné požiadavky ako ty...Nič extra...Takze iba v skratke...

livike
11. feb 2010

Zaujímavé...
Niektoré majú aj po 2 termíny...Mne sedí od začiatku 1 termín a vravel že to sa nemení...Iba tým ktoré nevedeli presne povedať kedy mali poslednú menštruáciu a tak iba podla ultrazvuku sa to vyráta...
Mne zatial všetko sedí presne na týždne a dni...Takze termín zostal na 19.marca....Tak uvidíme...

twiti
12. feb 2010

Ahojte 🙂
livike ja mam tiez od zaciatku jeden termin 13.2.2010
Takze zajtra a zatial sa nic nedeje 🙂 A uz by som Tak chcela.

mariavall
12. feb 2010

Ahoj Twiti, tak to uz kazdu chvilku moze prist. 🙂 Drzim palce, nech to mate stastne a uspesne za sebou a tesite sa z maleho cloviecika.

twiti
12. feb 2010

Dakujem mariavall
Uz sa neviem dočkať na malinku 🙂 Už by to mohlo na mna prisť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre