Pôrod v Poprade alebo Kežmarku. Aké máte skúsenosti?

dadak
26. okt 2006

Ahojte baby,
mozete mi napisat vase skusenosti z porodnic v Poprade alebo Kezmarku? Aj nazor na doktorov a na celkovy porod a zosivanie...Dakujem

martina92
11. feb 2014

Ahojte 🙂
Ja mam termín 28.marca a druhý 1. Apríla. S kým sa stretnem v tomto čase v kežmarskej nemocnici? 🙂

barokveta
13. feb 2014

Zdravím všechny! Chtěla bych se zeptat, zda byste mi porod v Popradu doporučily, když chci co nejvíce přirozený porod. Samozřejmě nevím, zda to nakonec půjde, ale ráda bych si do plánu napsala, že pokud to nebude nutné nechci epidurál, nechci vyvolávat porod, nechci aby mi "skákali" na břicho, ráda bych, aby mi miminko hned dali na břicho, aby mě nenastřihli, pokud to nebude nutné...Je nějaká šance, že to v Popradu budou respektovat nebo mám hledat nějakou "alternativní" porodnici? Děkuji moc za Vaše zkušenosti!

monika2361
17. feb 2014

ahojte mamicky, mam na vas otazocku, termin mam o dva emsiace a idem rodit do kk ale pocula som ze po smrti p.primara vozara to tam ide dole vodou su tam samy mlady doktory po vyuceni, skoro bez skusenosti a rodicky odchadzaju do pp, ja som tam rodila prvy krat pred dvoma rokmi a rodila ma nejaka mlada ciernovlasa doktorka ani na maeno jej neviem prist a keby v posednej chvili nezavoal p.doktrora turnianskeho, ktory mi spravil kliestovy porod moja dcerka tu dnes nie je, museli ju ozivovat ale nastastie je bojovnicka a dnes nema ziadne vaznejsie zdrav. problemy a preto sa teraz dost obavam tych mladych, poradte mi ci radsej nejst do pp dakujem

kadri
17. feb 2014

@barokveta mala som prirodzeny porod v pp pred 6r, takze to ide 😉 myslim, ze dolezitejsie ako pisat plan je komunikovat s personalom a byt pozitivne naladena na prirodzeny porod. zucastnila som sa aj predporodnej pripravy, tam sa da tiez dost veci dozvediet a doladit. pripadne sa spoj s dulou lubkou lapsanskou. drzim palce 🙂

anita26
7. mar 2014

Ahojte, pár skúseností z pôrodom v PP: rodila som v decembri 2013 svoje druhé bábo.
Na pôrodnej sále boli sestričky v pohode, buďte k nim milé a budú milé aj ony na vás - toť moja rada - ak budete k nim protivné, budú k vám rezervované. Komunikujte s nimi, vysvetlia vám, čo a ako. Lekára uvidíte každé cca 3 hodinky, veľa sa na sále nezdržuje...ak vás bude vyšetrovať, pýtajte sa, hovorte s ním, čo si želáte - neželáte, sú príjemní. Ja som rodila pri Dr. Zentkovi, bol milý, ale na môj vkus nariadil trochu skoro oxytoxnín....tak si to prípadne s lekárom vydiskutujte, v ktorej fáze podá túto látku. Po pôrode mi ešte na pôrodnom stole doniesli dcérku na priloženie, neoblečenú, len zavinutú v plienočke, bolo to super. Po pôrode, kým som ležala 2 hodinky ešte na pôrodnej sále, mi malú sestrička doniesla na poriadne priloženie k prsníku, mala som ju asi 30 minút. Následne po prevoze na izbu, mi malú doniesli asi o 7 večer (rodila som o 13.00), nadojčila som si ju, a sestričky sa pýtali, či ju chcem aj počas noci. Okolo polnoci som ich požiadala, nech mi ešte malú vezmú, a do rána do 5.00 bola fešanda ešte na novorodeneckom odd. Ráno o 5.00 mi ju sestrička doniesla, a odvtedy bola už so mnou na izbe. Prvých 24 hod. sú bábätká v starostlivosti novorodenenckého odd. tak je na vás, ako sa rozhodnete, či si budete bábätko pýtať hneď k sebe, alebo tam ostane aj celých 24 hod. - podľa toho, aký pôrod ste mali, ako sa cítite, moja rada baby, trošku si oddýchnite a vyspite sa prvých 24 hod. 🙂 je to ozaj náročné.
Potom to celé začne, dojčenie, únava... Sestričky z novorodeneckého sa už veľmi nebudú snažiť - takže hneď ako máte problém s prisávaním bábätka, choďte za nimi, otravujte ich, nech Vám prídu pomôcť, nedajte sa odbyť, sú tam na to..., nech vám skontrolujú prisávanie, poradia. Pár úžasných sestričiek môžem len odporúčať, hlavne takú blondýnku v okuliaroch s vlasmi ostrihanými pod uši, - veľmi zlatá a ochotná. Ak budete mať sekciu, dávajte si pozor kočky, lebo na kamošky sa vykašľali z novorodeneckého a kočky začali bábätká dojčiť až na 3. deň - nevedeli čo a ako...a už to kočky nerozkojili.... treba sa pýtať, dožadovať, ak nevládzete stať, alebo nemôžte, pýtajte si pomoc z novorodeneckého, nečakajte, že sa niekto sám objaví...
Ak to porovnám s prvým pôrodom, sestričky majú lepší prístup, sú o čo to milšie. Lekári sú v pohode, boli milí.
Prvý pôrod viedol Dr. Raučina - môžem iba odporúčať, celkový priebeh pôrodu pri ňom bol lepší, masíroval vnútro, aby bábo mohlo lepšie výjsť, oxytoxín iba v poslednej fáze bez infuzky, iba rovno cez kanilku, milý, proste pôrod, aký si môžete želať. Druhý pôrod - Dr. Zentko, v pohode, ale skoro podáva oxytoxín, a pri tlačení bábätka to bolo o čosi bolestivejšie bez tej masáže...
Takže ak by som ešte raz rodila, tak v PP bez problémov, len SLUŠNE a bez podráždenia komunikujte s personálom a budú k vám aj oni zlatí.... a na novorodeneckom odd. sa nedajte odbiť ak potrebujete pomôcť s bábätkom, hlavne pri dojčení.
Želám Vám kočky iba príjemné zážitky z pôrodu, veď sa to deje možno 1-2-3x za život a určite to stojí za ten kus bolesti.

anita26
7. mar 2014

BABYYYY a ešte jedna vec, akonáhle prídete domov a máte problém s dojčením, kontaktujte laktačnú poradkyňu, netrápte sa s tým samé, aby ste nakoniec nezačali fľaškovať. Ja odporúčam Ľubku Lapšanskú - dulu v PP, úžasná žena, kontakt si nájdete na nete, má svoju stránku....

cuculik1
20. mar 2014

Ahojte. Pridávam sa. Taktiež ponúkam materské mliečko. Som z Popradu. Mám ho prebytok tak mrazené, ale z kapacitných dôvodov už ani nemrazím a bohužial mliečko vylievam. Takže ponúkam aj úplne čerstvé mliečko. Náš drobec bude mať 4 mesiace. Krásne prospieva. Som nefajčiarka, zdravo sa stravujem. Je mi ľúto mliečko vyhodiť, ak by som tým mohla niekomu pomôcť. 😉

alena1808
31. mar 2014

@bublinka1911 jeeej vidim ze uz mate babatko. Tak Vam blahozelam a zelam veeeela radosti a zdravicka.

tricka
8. apr 2014

@cuculik1 ahoj, ked ma mala len 4 mesiace, nechces davat mlieko do nemocnice?

vydrnik
10. apr 2014

ahojte dr,Sade u v Poprade neje vyhodiliho,čo sa týká lekárou vela sa asi zmenilo ležala som týžden v nemoci a všeci boli super,žiaden starúch,zdá sa mi že v PP je to lepšie než vo Spiskej,chcem rodit v PP a čo som teraz čítala vela rodičiek tam bolo teraz spokojných.

vydrnik
11. apr 2014

@anita26 ahojki,chcela som sa ta opýtat sú povolené návštevy na pôrodnom.Dakujem za odpoved.

anita26
11. apr 2014

@vydrnik ahoj, na izbu navstevy nie su dovolene, babomozes ukazat cez sklo - vchodove dvere a ty mozes ist na chodbu ku navsteve, alebo sadnut do jedalne...

vydrnik
11. apr 2014

aha takže je to stále také isté ako som videla vo Februári ked som ležala na gyn.ked som rodila dcéru v čr odkial pochádzam návštevy zme mali každý den a mohli aj na izbu.

adikad
11. apr 2014

@vydrnik
@anita26 Na izbu nie su dovolene navstevy.ale mm pustili na chvilocku a ked som mala navstevu,tak sme sedeli v jedalni a aj maleho som tam vzala ukazat.Takze cez ziadne sklo.

vydrnik
11. apr 2014

@adikad a ty si kedy rodila?každá mamina píše niečo iné,nechám sa prekvapit ako to bude.

adikad
11. apr 2014

@vydrnik november 2011

vydrnik
11. apr 2014

dakujem.a ako si bola spokojná v porodnici,

vydrnik
11. apr 2014

@adikad dakujem,a ako si bola spokojná,s personálem atd,v PP sa mi to zdá lepšie ako vo Spiskej

adikad
12. apr 2014

@vydrnik bola som uplne spokojna so vsetkym, len by som si vybrala uz nadstandartnu izbu, aj ked sme boli len 2 na izbe,tak mi vadilo, ze nemam sukromie.

vydrnik
12. apr 2014

nechcela by som byt sama na izbe nemáš si s kým porozprávat.atd.Ked som rodila v čr dceru bola jeden sama i s malou,potom mi tam dali vietnamku ale bolo to o ničom lebo nevedela česky.tak ma sestričky pýtaly,že každý večer za nou príde muž s prekladatelkou tak aby som jej všetko povedalo,čo sa událo za celý den,a ona jej to púotom prekládala do vietnamštiny,bola som ráda ked zme išli domov,ale pred porodom som mala skvelé maminy na izbe.Nechám se prekvapit ako to bude teraz.

vydrnik
12. apr 2014

@adikad nechcela by som byt sama na izbe,nemáš si s kým porozprávat ked budú babetka spinkat,v čr som mala vietnamku ale nevedela česky,a tak som musela všetko každý večer povedat tlumočničke,co sa událo za celý den,a ona jej to prekládala,bola som ráda ked zme z malou išli domov.pred porodom som mala super mamky na izbe.nechám sa prekvapit,ako to teraz bude,

tricka
12. apr 2014

@vydrnik na izbu uz nepustaju a ani do jedalne pokial viem, jedine, zeby si si to vedela nejak zariadit...🙂 je to nielen kvoli sireniu rotavirusom, ale aj preto, ze ked tam pridu za jednou spoluobcankou 15sti spoluobcania...tak to proste nejde...takze babo ukazujes cez sklo, popripade na svoju zodpovednost ho teoreticky mozes vyniest aj na chodbu, ale tam je prievan...tak co ja viem...navstevy su dovolene len na VIP izbach..

vydrnik
12. apr 2014

@tricka dakujem za další poznatek,videla som to ako sú romovia nezodpovední a ako sa cez zákaz pchali do vnútra,ležalo som na gyn.vo Februári

6katka10
13. apr 2014

ahojte, chcem sa opýtať, Pán doktor Turnansky uz nerobi v KK v nemocnic? vdaka

tricka
13. apr 2014

@vydrnik no a prave aj vdaka nim su tie navstevy zakazane...ale ved clovek to 5 dni vydrzi a potom si pribuzni a znami mozu babo uzivat do konca zivota...radsej ho takto ochranit pred neziaducimi vplyvmi zvonku.. 🙂 ja som rodila v septembri a bola som inak velmi spokojna 🙂

vydrnik
13. apr 2014

@tricka romovia sú nezodpovední,videla som to v tom Februári,boli zakázané návštevy kvôli epidemií chripki ale bud to nečítali lebo nevedeli čítat stále zvonili na oddel.že idu na návštevu na chodbe zabrali všetky miesta,já som mala zakázane chodit,takže dceru som týžden nevidela,a bolo to prvý raz v živote,a priatel bol za mnou len 2x.budem ráda ked to budem mat za sebou.bude to pre mna zmena ked to teraz bude chlapec

mirka200
16. apr 2014

@6katka10 už v decembri nerobil

6katka10
16. apr 2014

@mirka200 netušiš prečo?

mirka200
17. apr 2014

@6katka10 tak to neviem

zuzu1104
19. apr 2014

@6katka10 Turňanský tam nerobí už od minulých prázdnin, tuším v júli alebo v auguste odišiel, idú rôzne verzie, ale jedna sestrička mi povedala, že sa nezhodol so zosnulým primárom a s Remeckým. Pracuje že vraj v Prešove.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre