Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

andrea.m
26. júl 2007

ahojte prešovčatka 😀
ja som košičanka a 2x som rodila v PO a kľudne by som tam šla znova.rodila som v marci 2003 synčeka a v januári 2007 dcérku v novej nemocnici..obidve detičky som kôli zdravotným problémom rodila plánovanou sekciou takže o prístupe na pôrodnej sále toho veľa neviem aj ked jeden zážitok mám.teraz v januári som strávila predpoludnie pred plánovanou sekciou na tzv.vzdýchárni a bola tam jedne prvorodička,ktorá predýchavala pôrodne bolesti prvej doby pôrodnej a predýchavala ich so mnou lebo tie slávne pôrodne asistentky o ňu ani nezakopli.ked som to potom neskôr povedala primarovej sestričke tak mi vravela že len 2 su tam take namožne a robia spolu na smene.

čo sa týka šesťstonedelia tak tam je to super.sestričky absolútne úžasne.všetky až na jednu pustia oteckov a starších súrodencov na izbu,ak sa mamička necíti dobre tak aj ostatných príbuznych ak sa cíti dobre tak ku ostatným príbuznym treba výjsť do haly alebo aspoň do jedálne.izby sú 3,2 a 1 posteľove každa ma svoje WC,sprcha je bohužiaľ spoločná pre celú chodbu ale veľmi čistá.na každej izbe je rooming in ak sa matka cíti dobre ak nie môže ho odmietnuť.info o bábätku sa podáva denne a pani primárka na novorodeneckom je jedna úžasne žena.

nuž ja som bola spokojná a dúfam,že aj vy budete.prajem vám všetkým len rýchle a pohodove pôrody.

vikuska
29. júl 2007

Ahoj michall,o tom zlučovaný sa hovorilo už skôr.Ja som rodila v 2006 a už rok predtým sa o tom šuškalo.Mal som strach či stihnem ešte porodiť v starej.Neviem možno teraz po tom odvolávaný primárov.Nová riaditeľka nemocnice zlúči pôrodnice a bude iba jedna.Uvidíme.... 🙂

denik
29. júl 2007

kevama trošku ma zarazilo, ako si sa vyjadrovala o starej pôrodnici.. ja som tam priviedla na svet svoje dievčatko a bola som veľmi spokojná.. až na jednu sestričku na novorodeneckom, ktorá ma trošku zdeptala, lebo sa mi neskôr spustilo mliečko, ale inak bolo všetko ok.. šestonedeľňajšie sestričky boli úplne v pohode, kedykoľvek som zazvonila, hneď pribehli a keď som aj sama došla za nimi, že sa necítim dobre, hneď ma skontrolovali.. bola som tam sedem dní, tak som určite zažila všetky a naozaj si nesťažujem.. a čo sa týka rodenia na plohovacom kresle, mám niekoľko kamarátok, ktoré rodili v starej a všetky na ňom, stačilo poprosiť lekára a nebol problém.. nepotrebovali ani manžela k tomu, aby im vyhoveli..

anka11 neviem, čo si predstavuješ pod pojmom, že po hygienickej stránke je to lepšie v novej.. v starej sú síce spoločné wecka aj sprchy, ale špina tam rozhodne nebola a sestrička zmývala izby aj sociálne zariadenia dvakrát denne a chodbu trikrát.. rómky boli na inej chodbe a ak aj "omylom" došli na naše wecka, sestričky ich hneď vyhnali.. naviac mohli sme sprchovať aj na novorodeneckom oddelení a tam to bolo najlepšie..

soltysova1 sekciu ti na požiadanie neurobia, pokiaľ na ňu nebude skutočný dôvod (nesprávna poloha bábätka, tvoje zdravotné problémy, menšia pánva, či veľké bábo) jedine, že máš známosti.. ale ak chceš ísť na sekciu len preto, že sa bojíš bolesti, tak ti ju neodporúčam.. ja som sa ešte na štvrtý deň nevedela posadiť bez pomoci madla, zatiaľ čo "spontánna" mamička už v ten večer, ako odrodila, spala na bruchu 😉

anka11
30. júl 2007

Ahoj Kevama, 🙂

ďakujem za radu. Na novej pôrodnici bolo fajne až na 2 sestričky, ktoré boli tak trochu nepríjemné, ale dalo sa to vydržať. Maličká sa narodila zdravučká v piatok 20.07.2007 o 22:20. Vážila 2990g a merala 48 cm, ale hlavne že je zdravučká. Už od stredy sme doma, len nebolo času napísať.
Maličkú som mala už od pondelka pri sebe a nonstop, nechala som si ju až do rána, hoci ostatné mamičky dávali babätka sestričkám. Otecko bol skoro stále pri nás až posledný deň ho už sestrička nechcela nechávať na izbe, lebo jej dačo sadlo na nos, ale vydržali sme to.
Jediná vec ktorá mi tam vadila bola strava, nedalo sa to veľmi jesť. No čo už.
Ešte raz ďakujem Anka 😀

michell
autor
30. júl 2007

anka gratulujem, malicka je nadherna, prajem vela zdravicka 😉

hanculka
31. júl 2007

Ahojte chcem sa spýtať či niekto pozná doktora Pitoňaka, aky je ?

anka11
1. aug 2007

Ahoj michell,

ďakujem veľmi pekne aj za maličkú 🙂

kevama
2. aug 2007

anka11
Blahozelam k zdravej a krasnej dcerke.nech ste cim skor fit po porode a uz len rastiete do krasy..
Som rada, ze si dala na moje rady a ze si nelutovala tu novu nemocnicu..
A co sa tyka stravy, to vies nemocnicna,ta sa neda jest skoro v ziadnej nemocnici na slovensku. 🙂

kevama
2. aug 2007

hanculka
Ahoj, nepoznam sice doktore pitonaka osobne, to pisem pre pripad ze by si chcela nieco vybavit, no poznam ho z praxe..Ak ho chces ako lekara, ktory ta ma odrodit, pripadne sledovat pocas poslednych dni, tak je naozaj dobry a odbornik..K svojim pacientkam pristupuje milo,ohladuplne,s usmevom,vtipne, ak vidi ze mamicka je napata alebo sa boji, upokoji ju a snazi sa odlahcit celu situaciu vtipom,alebo nejakou vtipnou poznamkou..tak isto vysvetli mamickam co sa s nimi deje, co s nimi planuje robit, pripadne ak nie je nieco v poriadku, tak im to objasni..
tak asi tolko,snad som ti pomohla

misiak1983
5. aug 2007

dr.Pitonak je fakt super ak ho chces pri porode tak to ti len odporucam a mymochodom on sa pacientke naozaj venuje aj ked ma toho vela a nema problem ti cokolvek vysvetlit takze sa ho kludne pytaj dovolim si tvrdit ze dr. z najlepsim pristupom k pacientkam drzim ti palceky pre spravnu volbu lekara a lahky a rychli porod

adikasb
7. aug 2007

Ahojte, tak ja som rodila v novej, a bola som spokojna 😵 Aj ked nejake vylepsenia by som si este vedela predstavit, ale celkovo som bola milo prekvapena, lebo mnoho ludi tvrdi, ze porodnice v Presove su hrozne...
Ja som chodila aj na CTG do monobloku a tiez robia - teda urcite robili a verim, ze v tom pokracuju v novej aj predporodnu pripravu - kam som chodila asi 2 mesiace pred porodom a naozaj vsetkym vrelo odporucam 😵 Vtedy to bolo kazdy stvrtok, myslim ze o pol dvanastej doobedu a bolo to bezplatne. Robila to jedna porodna asistentka z porodnej saly v monobloku. Trva to hodinku, prvu polhodku sa cvici - a verim, ze to pomaha potom pri porode a druhu polhodinku je tzv. prednaska, takze spolu preberiete postupne jednotlive doby porodne, porozprava vam co si priniest do porodnice, vyskusate si dychanie v jednotlivych porodnych dobach a pod. ... Rozpisujem to tu aj preto, lebo si myslim, ze mnoho zien o tom nevie, ze nieco take sa organizuje... Aj ja som sa to dozvedela len nahodou a som velmi rada, ze som tam chodila.
A teraz k personalu - co sa porodnych asistentiek tyka, tak to neviem objektivne zhodnotit, lebo my sme dosli do porodnice v hodine dvanastej 😅 Dosli sme tam asi o tristvrte na styri rano a o stvrtej bola mala uz na svete, takze vela veci na vokol som nevnimala... Bol pri mne aj manzel, co bolo super 😵
A sestricky na sestonedeli boli velmi mile a ochotne, len raz som natrafila na jednu o ktorej sa to povedat neda, ale inak naozaj velka spokojnost. A ako uz ktosi pisal - pani primarka na novorodeneckom je uzasna, naozaj vas bude vzdy informovat o stave dietatka, a odpovie, vysvetli, ked nieco chcete vediet a aj sestricky na novorodeneckom boli dobre, len obcas sa nejaka vynimka nasla...
Trosku mi vadili spolocne sprchy, ale dalo sa a bolo v nich cisto. A WC je na kazdej izbe. Co bolo fakt otrasne - to bola strava 😖 Ale ten tyzden sa to da prezit a este ked blizky vzdy nieco donesu 😉
A hlavny dovod preco som sa ja rozhodla pre novu porodnicu bol - na vsetkych izbach je rooming-in, to znamena ze dietatko pokial ste obaja v poriadku moze byt na izbe pri vas a to nonstop 😵 Sofi sa narodila v nedelu rano a od pondelka doobedu uz bola pri mne nonstop a to bolo fakt super 😵 Brali ju prec len na kupanie vecer. Ja si neviem ani predstavit, zeby to tak nebolo a nosili by mi ju len kazde 3 hodiny na krmenie, okrem toho ona mala aj iny interval papkania - papala kazdy 3,5 - 4 hodiny, takze ten prvy den co pri mne nebola, ked mi ju doniesli vzdy spinkala a teda vobec sa nechcela prisat a nedarilo sa mi ju zobudit. Ale odkedy bola pri mne bolo to super 😵
Och ale som toho popisala 😨

tinka26
12. aug 2007

Mna osobne dr.Pitoňák odrodil,je to skvelý lekár,bola som s ním maximálne spokojná.Fakt ma upokojil,pomohol,bol stále pri mne a dokonca mi spravil sekciu aj ked primár nesúhlasil,ak by to neurobil,malý by sa mi zadusil.Dokonca sme mu chceli dať niečo ako podakovanie za opateru a nevzal to.Zlatý doktor naozaj,k nemu by som určite ak by som mohla idem rodiť ešte raz. 🙂

dadulina
12. aug 2007

ahojte tak ja som rodila pred dvoma tyzdnami v starej nemocnici porodne asistentky uzastne sestricky takisto proste bola som spokojna ale co sa tyka hygieny katastrofa wc spinave sprchy tiez nic moc na izbe kopecc prachu proste nic moc

michell
autor
13. aug 2007

dadulina:gratulujem k Alexovi je krasny 🙂 Prajem vam celej rodinke hlavne vela zdravicka a potesnia z maleho 😉

janazuza
14. aug 2007

Ahojte, ja som rodila síce skôr- pred3,5 rokom v starej a bola som celkom spokojná. Rodila som cisárskym 😖 .Sestričky boli super, velmi mi pomohly. Čo sa týka hygieny wc a sprchy nič moc.( da sa stale čo zlepšovať) Mrzelo ma hlavne to, že mi malého ukazali až asi po 3 hodinách aj to na velkú prosbu sestričky( asi sa bali, lebo som mala problemik ja) ale ked mi ho priniesli tak mi nedovolili priložiť prsník až o 3 dni , hoci neviem prečo. A od kamošiek viem, že je to " bežné po cisarskom, čo sa mi moc nevidí.Chcela by som aj poradiť , že mamičky aj nastavajúce sa stretávajú v MC MYMAMY (treraz pod GEKO) a daju sa tam získať super informacie.

petra1985
23. dec 2008

ahojte.. ja budem asi rodit v starej porodnici v PO tak sa chcem opytat ako ste spokojne s pristupom tam.. nedocitala som sa nejak.. a este ci tam nie je mozne mat dieta pri sebe tak ako v novej.. mam strach z tych ciganiek je to strasne este dobre, ze su separovane.. aspon dufam.. a chcem sa opytat ci ma niektora skusenosti s p. Dr. Pochom v starej porodnici.. zdal sa mi v pohode a vyzera to tak, ze ho budem mat pri porode nie ze vyzera ale budem.. a este ci tie izby tam uz su po nejakej uprave ci stale to je tam tak hrozne ako to kazdy opisuje.. mam strach predsa len uz to prostredie, v ktorom su mamicky robi svoje.. dik za odpoved

petra1985
23. dec 2008

pytam sa preto lebo pocula som to a citam to.. kazdy hovori inac.. asi uz len treba cakat na to co si ktora mamicka zazije.. a na koho s akou naladou natrafi🙂 rodit by som mala koncom marca a este jedna vec ma zaujima.. co ste si museli so sebou priniest pre babo?

bronia13
23. dec 2008

ahoj Petra - ja som tam rodila rok tomu a tie izby (ak nie su opravene) su fakt hroooozne - nemocnica bola postavena v 1935.
Ciganky su oddelene a bolo ich tam neurekom ale maju svoje kridlo a treba ze by jedna z vas - bude vas tam 6 - bola vzdy na izbe lebo idu okolo a vzdy nakuknu ci tam niekdo je ak nik tak ti slohnu veci - mne slohli cely balik plienok.
Ten doktor co spominas si nepametam presne keby mi ho popises poviem ti viacej - ja som tam bola 25 dni tak ich poznam vsetkych.
Izba sa da priplatit - myslim ze to bolo 700SK na den ale ste tam 2 z babetkami nie sama a nic tam nemas ani zachod ani sprchu takze neviem ci sa to oplati.
Pre babetko si prines oblecenie v com pojde domov a ciapocky co tam bude mat a svetrik a tak, no a samozrejme plienky, olejcek a tak.
Sestricky boli rozne niektore mile a nikotore hroooozne protivne - dievcata nakoniec ked odchadzali davali bonbonieri im a tak - ja som nic nedala.
Oh a musis si zaplatit aj za nabyjacku na telefon a take blbosti ak budes pouzivat zasuvku.
Ak sa chces popytat viacej tak mi napis IP potom lebo tu nechodim na tuto stranku.

petra1985
24. dec 2008

ahoj bronia13..no tak to nie je tak davno cijeho sak to je strasne.. z toho som vydedukovala, ze si nebola velmi spokojna🙂 to nejak vela nas bude na izbe su normalni? 6 bab? sak to je kopa.. ta ved to clovek z tych 5 nemoze verit ani takym 3.. nikdy nevies s kym ta tam daju.. no strasne.. len nech ciganky idu het na mile ja ich neznasam.. nejak dlho si tam bola to preco? A rodila si normalne? Ja som bola na laser. operaciu oci takze asi budem rodit cisarskym..oh oh.. Ten lekar je mladsi ma tak do 40 ani tolko nie a taky rysavejsi do blond.. chudy.. a vysoky az taky nie je tiez zas taky normalny.. a prijemny.. takze ked chcem mat babatko pri sebe tak si musim priplatit hej? Protivne sestricky oh no jednu poznam ale tak tiez nie je povahovo taka ze prijemna.. to v nemocnici sa clovek citit dobre asi nemoze nijak raz.. je to hrozne.. nic len to prezit a utekat domov.. este aj za zasuvku si tam platim hej..dobre vediet🙂 rodim az koncom marca kazdy mi hovori ze mam cas si zistovat take veci no ale ja musim skor neznasam vsetko na poslednu chvilu.. tak dik za info tu IP ti napisem ked ju zistim 😀 lebo urcite ma este nieco napadne.. zatial pa

katka.m
24. dec 2008

petra, ja som tam rodila v marci marci toho roku a to po druhý krát. Ja som bola spokojná. Doktor bol super, asistentky pri pôrode tiež. Keď si k nim počas pobytu slušná, tak sú tiež. Mohli sme používať mikrovlnku v kuchynke, zaliali nám čaj a pod. Sprchy a WC je zvlášť od cigániek a nestalo sa mi, že by mi nejaká pobehovala popred dvera, keď sa tam na chodbe náhodou jedna objavila, tak ju sestry hnali. Na izbe je stále niekto, pretože kam by si asi tak chodila a nemyslím, že všetky budete mať naraz návštevu, však až toľko času tam mať nebudeš. Za izby s bábom sa platí. Zariadenie nie je nóbl, ale mne osobne to vyhovovalo, aj keď určite by som zniesla aj lepšie, ale to si aj tak nevšimneš, pretože budeš mať iné starosti. Za nabíjačku som nelatila, mali sme aj telku a ja osobne aj notebook a neplatila som nič.
Pre bábo: čiapočku, mastičku na dupku, plienočky, svetrík nám dali , pre seba šľapky do sprchy, papuče, župan, hrnček na čaj,polievku, príbor, hyg. potreby, uterák, ak piješ čaj a meltu, tak si to dones, nie je problém, zalejú ti to, ostatné veci ti donesú priebežne. Keby niečo, tak mi napíš, ja ti rada poradím. Čítam, že bronia nebola veľmi spokojná, ale ja som bola. Dokonca som tam počas tehotenstva ležala a to priamo pri mamičkách (nemali inde pre mňa miesto), tak som sa tam tiež trošku zdržala a ako hovorím, ja som bola spokojná a keby som mala opäť vyberať, tak neváham. Pocha poznám len z vizít, ale popýtam sa kámoša, robí tam anestézie, že čo o ňom viem, ale až niekedy zajtra a dám ti názor kolegu. Tak si môžeš z názorov vyberať.

petra1985
25. dec 2008

no super katka si ma potesila aspon niekto.. no asi zavisi od ludi aki su prisposobivi a tak..sak tam nechodime na tri mesiace..myslim, ze sa to da zniest no.. asi si aj tak vezmem ak sa bude dat tu izbu kde mozem byt s babom..ja si neviem predstavit byt v jednej izbe zeby sme boli 6... no ale uz ako bude tak bude.. dik za info ..a rodila si normalne? Skus sa opytat na toho Pocha ak mozes..budem ti vdacna🙂 a zatial

sanik
26. dec 2008

ahoj petra,

ja som bola tiez v starej v septembri toho roku a bola som tiez velmi spokojna so starou porodnicou, predstavovala som si to tam ovela ovela horsie, no v pohode sa to dalo vydrzat, dokonca ked som odchadzala prec az mi bolo smutno, lebo sme sa stretli velmi zlate baby na izbe. Izby su stare aj sprchy aj WC s tym treba ratat, ale ten tyzden sa da v pohode zvladnut, na izbach mas cisto, kazdy den tam pucuju upratovacky, kazdy den ti aj prezlecu perinu ked chces, strava mi tam dost chutila, sestricky ci uz na sestonedeli alebo na novorodenckom bolo fantasticke, taktiez ako lekari. ja mam na staru porodnicu len dobre spomienky a urcite ked pojdem rodit, tak len tam. nova nemocnica ma vobec nelaka.

ingridv
26. dec 2008

Ahoj Petra,
môžem ti starú pôrodnicu (tak ako sanik predo mnou) iba odporúčať. Porodila som tam pred rokom syna. V máji 2009 čakáme druhé bábo a určite si znovu vyberiem starú pôrodnicu. Je pravda je zariadenie je dosť staré, ale myslím si, že upratovačky robia čo môžu. S prístupom sestričiek som bola tiež spokojná. Ja som rodila spontánne pri Dr. Dzurillovi, ale nastali u mňa popôrodné komplikácie (hematóm) a musel ma operovať Dr. Poch. Bola som s jeho prístupom spokojná, myslím že je v pohode. Jedna kočka z izby s ním bola veľmi spokojná pri pôrode, tak začala k nemu chodiť a do ambulancie.

katka.m
26. dec 2008

Tak Petra1985, o Pochovi som sa dozvedela len a len dobré a bol veľmi odporúčaný. A keďže ja môjmu kamarátovi plne dôverujem, tak si myslím, že skutočne smelo do toho. Potom, keď si spomenieš daj vedieť, že či dobré chýry boli pravdivé 😉

tekvica
27. dec 2008

ja som teraz rodila v monobloku a nemozem povedat krive slovo, porodnik uzasny- mudr. pitonak, sestry tiez, aj ked s avsade pise o podpore kojenia, tak v tomto to nemaju vychytane.

nadstanrd odporucam, zachod a sprcha na izbe, ciste,jedlo ok, bola som hladna ako cenkovej deti, takze som zjedla vsetko 🙂

petra1985
27. dec 2008

no super dik baby velmi ste ma potesili konecne nejake dobre spravy🙂) no Poch sa mi zdal uz od zaciatku velmi mily a zdal sa mi aj, ze sa rozumie.. tak som rada, ze sa mi to potvrdilo.. pocula som, ze na sekcie je dobry.. a ta mi hrozi takze uvidime.. nam ho tiez poradil sudny lekar tak som si myslela, ze isto neradi nam blbosti.. no uvidime.. stat sa vsak moze hocico .. hej katka dam ti vediet🙂 dik zatial🙂 majte sa

eliem
7. jan 2009

ahojte!prosim vas poradte mi!!chystam sa rodit do starej porodnice,lekara /porodnika nemam zazmluvneneho,6 roky som pracovala v uk a tak az teraz mi doslo ako to unas chodi.dnes som bola objednana na ctg a na vysetrenie rano o 10.00.sedeli sme tam z manzelom ako take TRUBKY do 14.30.lebo lekar co ma mal vysetrit tak operoval,tak mal obed a tak sa venoval platenim pacientkam!!!!tak mi len zbezne pozrel ctg,povedal ze to je v poriadku,vysetrenie sa nekonalo(a to som vcera mala termin)a povedal mi ze mam dojst v pondelok ak dovtedy neporodim!!!!jednym slovom nezaplatila si si ma tak nemam cas!!!!!!to si vazne musim platot za nieco za co su uz plateny????prosim vas nic ine mi asi neostava len si pekne zaplatit,mozte mi poradit neakeho dobreho porodnika????dakujem.ja len rozmyslam ze umna peniaze niesu problem ak to tak chodi zaplatim,ale co ine zeny??nie kazda ma 6 000sk len na porod.strasne som sa dnes sklamala.

petra1985
7. jan 2009

pochvaluju si pitonaka v novej porodnici.. v starej neviem.. ☹ ja mam dohodnuteho Dr. Pocha v starej.. je celkom v pohode skus sa popytat..ale myslim, ze ked to na teba pride odrodi ta hocikto kto ma sluzbu a urcite to nebude nejaky blb 😎 neviem o tom, ze by si zena musela zaplatit lekara.. to robia len tie co chcu mat pri sebe nejakeho fakt dobreho a dohodnuteho co sa o teba postara.. aj to ta nakoniec nemusi odrodit on.. takze to je take 😒

eliem
7. jan 2009

vdaka petra 1985,ale ty si tomu svojmu tiez musela zaplatit,ci nie?lebo pokial viem tak sa da dohodnut si lekara ale za peniaze,dnes ked som lezala na ctg tak som si to tam precitala.alebo tomu vsetkemu ja zle chapem????

eldzina
8. jan 2009

Eliem, no tu sa caka dost casto a dlho. Tiez som si svoje odsedela v cakarnach pocas prveho tehu a aj vcera na poradni a tiez som bola objednana. Ono, teraz pocitam, ze ma asi este dost lekarov dovolenky a ked sa nahrnu surne pripady, tak sa nedockas...
Ja som tiez rodila v starej, aj sa zas chystam, si myslim, ze sa o teba postaraju, ono su tam odbornici a zvacsa maju aj ludsky pristup, pisem zvacsa, najdu sa aj vynimky, no je ich nastastie malo.
No a ak si dohodnes lekara dopredu k porodu, oficialne mu aj platis, dobre si si precitala... Inak, co sa tyka vysetreni, mali by brat vsetkych.
No ja som tiez bola vcera u svojej Dr. objednana, sedeli sme v cakarni 2 tehotne a este asi dalsie 2 objednane a asi 8 dalsich, co prisli "len po nejaky papierik", alebo doniesli "len vysledky" a surovo sa strepali dnu, sestricka nemala sancu sa ani ozvat a zabrali Dr. dokopy 1 hodinu. Vies, drzane sa vsade najdu a my sme si mohli akurat tak vies co v cakarni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre