Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

palesandra
27. okt 2010

@juliap dakujem ti pekne za odkaz.

juliap
27. okt 2010

@dalle napis nam nieco o sebe, kde v PO byvas a tak ...

olienka12
27. okt 2010

@palesandra este ma napadlo,ze ak mas union u tej porodej asistentky je to zadara
a este robia pripravu aj na sidlisku II v ant kardiofitnes

anavila
27. okt 2010

ahojte dievcata...
rodila som v presove v januari toho roku a v januari ma to caka zas 🙂
Bola som v starej porodnici. Moje prve dieta som rodila v Krompachoch, to druhe v Presove v starej a tretie budem takisto ak dozijem. Starej porodnici mozem vytknut len to, ze je v starej budove a nic viac. No hej, este jedna vec, je tam na novorodeneckom jedna sestricka nesympaticka, ale inak vsetko ok. Ale naozaj zalezi aj od konkretneho pribehu a stavu rodicky. Ja som nemala komplikacie tak to bolo fajn. To ze zachody a sprchy boli na chodbe vobec nevadilo. Boli velmi blizko akoby sme ich mali na izbe.Bol januar a v zachode bola strasna zima, stale tam vetrali, ale ja niesom narocna. Mne islo o to, aby babo bolo v pohode. Na izbe sme boli 4, kecali sme, cas nam rychlo ubiehal, skamaratili sme sa. Jedlo nam nosili na izbu. Sestricky zvacsa mile, ochotne, detska lekarka chodila informovat o zdravotnom stave dietata kazdy den, vsetko pekne vysvetlila.. Dietatko ti nechaju ak chces v malickej postielke ktoru ma kazda jedna velka postel pri sebe na cely den-to v Krompachoch nebolo. Ja som bola spokojna, a teraz tam pojdem zas. Krompachy mali viac minusov. O monobloku neviem, ale staru porodnicu mozem len chvalit. A ciganky sme takmer vobec nevideli, boli na opacnom konci chodby...aj deti nosili najprv nase a potom tie tmavsie na osobitnom voziku.

juliap
28. okt 2010

@anavila tak ty to mas pekne ... 3 deticky budes mat za sebou, take odstupy mala aj moja svokrusa a doteraz si to nevie vynachvalit, tak drzime prsteky, nech je vsetko o.k. 😉

juliap
29. okt 2010

DIEVCATA NEZABUDNITE DNES O 17H PRI MESTSKEJ HALE JE VYPUSTANIE LAMPIONOV< SNAHA O PREKONANIE REKORDU !!!

erica29
30. okt 2010

@olienka12 ahoj, tak nakoniec som išla na sekciu aj ja, pre nepostupujúci pôrod... 🙂 bábo bolo veľké, tak to inak nešlo, mala si pravdu...najhoršie bolo vstávanie, ale inak som už na druhý deň chodila hore dole, a na piaty ma pustili domov, už len keby sa mi to bruško upravilo, tá koža mi nad ranou ovísa- no hrôza. Tebe sa to stratilo?

olienka12
30. okt 2010

@erica29 ja som mala 100kg ked som isla rodit,takze som neriesila 🙂) ale ja som mala vsetko v bokoch tusim,takze nemam na bruchu moc ovisnutu kozu,aj panva sa stahuje,takze pohodicka.
Inak vsetko v poriadku? Blahozelam k babatku

erica29
30. okt 2010

Dakujem, všetko o.k. až na to, že máme koliku, teraz aj strašné hlieny, a už dva dni je zachrípnutý- chúďa moje, neviem čo s tým ☹
ale inak všetko o.k., ja som ho mala hlavne v brušku, už som schudla na svoju pôvodnú váhu, ale to brucho 😒

olienka12
30. okt 2010

@erica29 neboj aj koliky aj hlieny prejdu,presli sme si tym aj my 🙂 prezit prve 3 mesiace a bude pohodka 🙂)

olienka12
30. okt 2010

@erica29 si priamo z PO ci mimo?

erica29
30. okt 2010

@olienka12 jasné z PO, sekčov

olienka12
30. okt 2010

@erica29 na sekcove je vela kociek odtialto 🙂)

olienka12
30. okt 2010

@erica29 este som sa ta chcela opytat,keby si mala porovnat normalny porod a sekciu co bolo lepsie?

erica29
30. okt 2010

🙂 tak teraz ma nechali otvoriť sa na 7 cm a ked sa konečne rozhodli pre sekciu, bola som im vdačná, vždy som bola pre normálny pôrod, ale po tejto skúsenosti ak by som mala rodiť ešte raz, rozhodnem sa pre sekciu, určite...

erica29
30. okt 2010

@olienka12 a ty?

erica29
30. okt 2010

@erica29 už musím ísť, idem sa s drobcom prejsť na vzduch, maj sa zatiaľ

kingstonka
6. nov 2010

Ahojte= kto ma nejake informacie z posledneho mesiaca o monobloku? od septembra totiz v oboch porodniciach prebehli nejake zmeny, viem, ze lekari a aj sestry sa tam teraz dst striedaju- raz su v novej raz v starej... Ja som chcela rodit v starej ale zda sa mi,z e je tam trochu zmatok. Vie aj niekto ake su plany so starou porodnicou?

juliap
8. nov 2010

@kingstonka zmeny su len v tom, ze niektore pristroje na operacie premiestnili uz len do novej nemocky a tak planovane zakroky, co mali pacientky absolvovat v starej, tak teraz idu do novej a dr zo starej ide urobit operaciu tam ... ale porody zatial prebiehaju normalne aj v starej porodke

zuzla2
8. nov 2010

ahojte..chcela by som sa opytat,hlavne tych,ktore to absolvovali nie tak davno, ze kedy je najvhodnejsie ist rano na glukozovy test 🙂 resp. kedy najneskor sa da prist...dakujem 😉

mirka12011
9. nov 2010

@zuzla2 ides do nemocnice na glukozku?

zuzla2
9. nov 2010

@mirka12011 ano...resp. je tu moznost ist aj niekde inde?? asi nie co??
sorry,ze sa tak pytam,ale som tu pristahovana a ked som cakala prvu dceru,tak sme tu este nebyvali 😔

adky
9. nov 2010

@zuzla2 ja som isla na glukozovy test do tej polikliniky na Levočskej-v suteréne je laboratórium. Najlepšie je ísť ráno,pretože je to dosť zdĺhavé vyšetrenie.... 😉

zuzla2
9. nov 2010

@adky a kde je lepsie ist??na tu levocsku alebo do nemocnice?? jo a viem,ze rano treba ist..ale,ze ci tam treba byt uz o 7ej alebo staci o 8ej 😉

adky
9. nov 2010

@zuzla2 ja som isla na siedmu,neviem ako je to v nemocnici,ale na levocskej bolo fajn,trvalo to zhruba 3 hodiny (ale tak je to vsade), boli sme len 3 co sme robili glukozovy test,v nemocnici bude asi ovela viac mamiciek ako na levocskej,neviem 😎

mimmi
9. nov 2010

ja sa ten test chystám odmietnuť 🤐 a môj lekár s tým nemá žiadny problém 😉

juliap
9. nov 2010

a nasa dr ani neposiela na ten test, ak nie su predispozicie z rodiny, alebo nejake hranicne hodnoty pri beznom odbere krvi ... teraz robia okolo vsetkeho take halo a len tym mamicky stresuju ...

olienka12
9. nov 2010

@zuzla2 ja som bola hore v nemocnici a kedze musis cakat 2 hodiny prislo mi lepsie cakat na lehatku v cakrani kde vidis denne svetlo ako v suterene 🙂 a kludne na 8-9 mozes ist ale cakas 2 hodky 😉

zuzla2
9. nov 2010

baby vdaka za odpoved 😉 pojdem na buduci tyzden, mm si pre istotu vezme dovolenku,kedze ja som velky strachopud 😀

olienka12
9. nov 2010

@zuzla2 neboj je to pohodicka,pichnu talen do prsta ako keby si sa pichla pri siti 🙂 akurat mne bolo neprijemne,ze maly bol v brusku velmi aktivny po tom cukre a musela som tam cakat bez chodenia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre