Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

lucinocka
9. nov 2010

skuste ist na konstantinovu, dole je labak 🙂 robi mi tam mama, a viem ze robi aj tie glukozove testy 🙂

zuzla2
9. nov 2010

@olienka12 no pohodicka ako pre koho 😀 ja ihly velmi nemusim...ako brat krv zo zily v poho..ale z prsta,bleee 😀 pri malej mi bral 3x..najprv z jedneho, po hodke z dalsieho a po dalsej hodke s dalsieho a to som uz teda preklinala 😀

mirka12011
10. nov 2010

@zuzla2 aj na sekcove robia glukozku no neodporucali mi ist tu na sekcov ....tak som bola v nemocnici ale nebol uspesny test nakolko isiel von 😀

daszka1
10. nov 2010

Ahojte.. ja som rodila 2x v starej porodnici. Prvy krat pri Dr. Palovej a druhy krat pri bratrancovy mojho priatela Dr. Varholovy.. Rodila som po roku a pol od prveho porodu a teda v starej porodnici nastali nesklutocne zmeny ale hlavne po personalnej stranke... Teraz po novom je uz monoblok zluceny so starou porodnicou a doktori behaju z jednej porodnice do druhej a tak isto aj sestry..Jedine co sa mne ale aj inym mamickam (tym co boli so mnou na izbe) nepacilo bola nova zastupkina primara Dr.Stosekova.. Priserna zena !!! Vraj je dobry odbornik vo svojom odbore ale ako zena co by mala mat trosku citu pretoze je tiez matka je priserna.. zeny vysetrovala tak surovo ze to by ani veterinar zviera tak nevysetril.Mne obidva porody vyvolavali.. Prvy trval od zaciatku porodnich bolesti cca 26 hodin,ale pri druhom ma doslova a dopismena aj podla doktora co ma rodil nadopovali liekmi teda nadopovala ma liekmi pani zastupkina... mala som asi 5 hodin minutove kontrakcie ale otvorena som nebola vobec a tak mi hrozil aj urgentnou sekciou.. no nakoniec vsetko dopadlo dobre a ja som mala nakoniec porodnika ktoreho som vobec nechcela (pretoze je z rodiny) ale som velmi stastna ze ma nakoniec odrodil on..
Dufam dievcata a zeny ze vam nevadi ze som sem svojou troskou prispela.. 😀

juliap
10. nov 2010

@daszka1 tak ty si cerstva maminka, ne jak my tu uz zabehane, tak blahozelame ...

daszka1
11. nov 2010

juliap : no cerstva, nemam vela skusenosti a nemam ani velmi velke deti ale sak nevadi kazdy sa uci a ja sa ucim na vlastnych detoch 😀 A dakujem za gratulaciu.. 🙂

zade
12. nov 2010

ja som absolvovala gluk. test 2x pocas tehu, nakolko moj otec je silny diabetik. Bola som u Dr. Macka na Hlavnej a velmi spokojna. Brali mi krv aj z prsta 3x aj zo zily, vysledky boli do tyzdna.

kvetka84
12. nov 2010

Dievcata mam otazku. V starej porodnici nebolo mozne mat babo pri sebe po porode na izbe. Je v tomto smere nieco nove? Pretoze ja sa rozhodujem medzi monoblokom a starou. Zatial monoblok vyhrava hlavne kvoli tomu roomingu, ze babo mozem mat pri sebe kedykolvek. Ake su najnovsie info tohto smeru?
Pretoze neocakavam vela od vybavenia ani jednej z porodnic, ved tych par dni vydrzim, ale babo by som pri sebe chcela mat ak budem schopna a nevycerpana. Ale nechcem aby to tolo za priplatok. Tak to niekedy bolo v starej. Dakujem 😉

smejo251
12. nov 2010

kvetka84 ahoj ja som rodila v monobloku v septembri minuleho roka a budem aj teraz v decembri....maleho som mala pri sebe vzdy pocas kojeniaa kazde tri hodiny do polnoci a potom asi na treti alebo druhy den ked som ho chcela mi ho dali bez prblemov na cely den na izbu ale na noc ho vzali ...vzali ho po poslednom kojeni po polnoci a doniesli ho rano na 6 na kojenie...potom bol cely den so mnou...a teraz co sa tyka vybavenia je cela porodnica v monobloku vymalovana na prijemnu oranzovu farbu vsade su plastove dvere tak mylsim ze co sa tyka vybavenie trochu to stuplo....

smejo251
12. nov 2010

daszka1 ahoj ahoj...vidim ze mas rpiblizne rovnake problemy ako ja 😀 budem mat priblizne rovnako stare deturence ako ty..ako to zvladas?moj termin porodu sa blizi preto sa pytam....🙂

smejo251
12. nov 2010

co sa tyka stosekovej suhlasim aj nie...mozno podla toho aku ma naladicku.....raz ma prijimala ked som sla na kyret a vysetrila ma brutalne a bola strasne neludska a potom ked ma prijimala ked som sla rodit a to som ani len nevedela ze ma vysetruje taka bola citliva a o tom aka bola mila tak to ani nehovorim...no normalne som bola spokojna,...a to ze je zastupkyna primara to neviem,...v swptembri minuleho roka tam bol zastupca vysoky cierny neviem meno....

olienka12
12. nov 2010

@smejo251 Pitonak 🙂)

smejo251
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smejo251
12. nov 2010

olienka12 ano ano presne on...on uz nie je zastupca?

smejo251
12. nov 2010

anavila ahoj ahoj....obdivujem ta---ako to zvladas ...ja mam maleho ten ma rok a dva mesiace a ja teraz cakm druhe a som tesne pred porodom a mam dost no vobec nevladzem a ty mas dve take drobatka a teraz tztretie...daj recept

olienka12
12. nov 2010

@smejo251 podla mna je 🙂

olienka12
12. nov 2010

http://www.fnsppresov.sk/nemocnica/0646/ zoznam lekarov a funkcie

velmi by som sa cudovala,keby dr.stosekovu dali ako zastupcu primara 😉

daszka1
13. nov 2010

kvetka84 : Ahoj tak v starej porodnici je zavedeny rooming uz asi rok.Babatko ti donesu rano o 9-tej teda ak chces a mas ho az do pol 8-mej tiez ak chces.pokial ti dojde navsteva tak mozes babatko odniest na novorodenecke oddelenie. Ak ho nechces mat na roomingu tak ti ho budu nosit kazde tri hodinky na dojcenie. A o pol 8-mej vecer odnesies dietatko sestrickam na kupanie a o p-tej ho mas spat na dojcenie.

daszka1
13. nov 2010

smejo251 : Ahoj, no prve tri dni ked som dosla z porodnice tak bola mi pomoct kamaratka lebo tatko musel ist uz do prace, a po tych troch dnoch som sama vacsinou.. Myslim si ze zvladam dve male deti v pohode teda aspon zatial lebo mensia zatial vkuse len spi tak sa stiham venovat vacsej.jediny cas pocas dna ktory patri domacnosti a aj mne su 3 hodiny od 12:00 do 15:00 ked mi spia obidve naraz .Vtedy mozem kludne varit a aj upratovat.Myslim ze horsie to bude potom ked uz mensia zacne viac vnimat a bude tiez chciet pozornost.Hlavne je aby si starsie dietatko neodsuvala od seba.Ja ked kojim tak na jednej nohe mi sedi starsia a na druhej mam mensiu ktora papa..aj ked prebalujem tak mi pomaha podava plienocku alebo kremik .. zapajam ju do vsetkeho co sa tyka babatka aby sa necitila odstrcena a za vsetko ju chvalim aj z amalickosti ked len pohladka rucku sestricky... Vsetko sa da zvladnut aj deticky s malim vekovym rozdielom 😀

smejo251
13. nov 2010

@daszka1 jaj moja tak to si ma potesila...aj ja musim maleho do vsetkeho zapajat uz teraz lebo ten je taky akcny ze az akurat tento tyzden zacal chodit do jasliciek doobeda tak do 12 je tam a potom pride domov a spinka do tretej tak to mam teraz dobre a on miluje deti tak je rad ze sa moze hrat ...

smejo251
13. nov 2010

@daszka1 my inak byvame v dome tak neviem ci by som stihala vsetko ci pana za tri hodiny....😀 no uz sa na to tesim...

daszka1
13. nov 2010

@smejo251 no moja tiez nepatri medzi deti co dakazu kludne pozerat telku vkuse musi nieco robit. no my mame mali byt takze ja stiham a este mi ostane cas obcas 🙂 a ty si chcela mali vekovy rozdiel? lebo mi sme si to tak naplanovali.. 🙂

smejo251
14. nov 2010

@daszka1 no my sme na maleho cakali tri roky mala som tri potraty takze sme sa nicomu nebranili no ale ja som chcela aspon rok uz len kvoli sekcii...ale tak vyslo,no nedavali sme pozor takze az take neplanovane to nebolo....🙂
ale je to pre mna zazrak ze teraz mam bezproblemove tehu a mala je oki takze sa tesime..

smejo251
14. nov 2010

@daszka1 a kde v presove byvate ak to nie je tajomstvo?priamo v po tak myslim.my na dedina v lemesanoch

daszka1
14. nov 2010

@smejo251 Takze neplanove .. ale sak nevadi .. a druhe budes mat tiez na sekciu ?
No byvame priamo v PO na sidl. Svaby ( betonova dzungla 🙂 ) Ale Lemesany niesu velmi daleko od PO nie , ci sa mylim ?

olienka12
14. nov 2010

@daszka1 je tu viac kociek zo svabov 🙂) ja osobne som tam vyse 20rokov byvala 😀

smejo251
14. nov 2010

@daszka1 nie nie je to 12km....nie nevadi...my sa tesime..ano ano sekcia bude lebo uz teraz aj musi kvoli tomu ze som skoro ostala tehu a aj hovoria ze ked mas raz tak uz potom musi byt

daszka1
15. nov 2010

@olienka12 No ved Svaby to je velke sidlisko .. sak to uz skoro ako mesto v meste no nie 🙂 :D 🙂

daszka1
15. nov 2010

@smejo251 No hej ta sekia to je pravda .. vacsinou sa uz ani nepytaju ale rovno robia sekciu ... A nebojis sa lebo mne ked hrozila urgentna sekcia tak som mala vacsi strach ako z klasickeho porodu 🙂

anita79
15. nov 2010

@olienka12 potvrdzujem, ze ten zoznam lekarov uz od septembra neplati... Nedavno som sa vratila z hospitalizacie v starej nemocnici ( bola som tam 2 tyz. od 30 tt) a su tam velke personalne zmeny. Zastupkynou je naozaj Dr Stosekova ( velke vizity robila vzdy ona- primar nebol za 2 tyzdne ani raz- je nim nadalej Adam) - a velmi na mna nezaposobila- robi hrozne zlu atmosferu ( dokonca sme si aj hadku medzi nou a sestrickou na chodbe museli vypocut). Lekari ale aj sestry sa striedaju- raz su v novej, raz v starej. Na nastenke bol rozpis lekarov na mesiac oktober- potom uz dalsi zoznam na mesiac november- takze nic tam nie je ustalene....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre