Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

danielkapo
29. dec 2010
magre
29. dec 2010

Ahojte! Ja som pri prvom tehu potratila, raz som lezala v starej porodnici, tam to bolo strasne, to WC a sprcha, som neverila, ze v tomto storoci to este existuje... Lekar sa od dveri opytal, ci som O.K a to bola cela vizita, za cely cas ziadne vysetrenie nic, ked som prisla na prijem so silnym krvacanim ma nechali polhodinu sediet na chodbe. Druhykrat v monobloku, lepsie, ale kazdy cakal obalku a kym som nenakricala na sestry a prednostu, tak na mna kaslali. Dnes som bola prvykrat u svojho porodnika, ktoreho som si vybrala v Saci a spadla mi sanka. Neviem, ako to bude dalej, alebo ako bude prebiehat porod, ale ten pristup... Som sa citila ako princezna, mala som skutocne pocit, ze mu na mojom babatku a mne zalezi a nie sme jedni z tisica. Padol mi kamen zo srdca a nemam strach z porodu, lebo som si ista, ze sa o mna postaraju. Doki vravel, ze nechape, ako vela pacientiek im chodi z PO... Nemam, co dodat, asi to o niecom svedci...

meduliacik
29. dec 2010

@magre Ahoj, a u koho si dnes bola v Saci? Dnes mal poradnu Lendak-ak u neho, tak sa necudujem, ze si taka spokojna-je super 🙂

marcovka
29. dec 2010

ahoj magre,maš pravdu ja som rodila v starej,sestričky o ničom a čo sa týka kojenia žiadna pomoc,ako prvorodička som to mala ťažké dosť som sa natrapila

magre
29. dec 2010

@meduliacik Nie u Lendaka, na neho ale tiez pocula same chvaly, ale ja som bola dohodnuta s Dosedlom, mal dnes sluzbu, sme sice na neho museli cakat asi hodinu, lebo mal sekciu, ale stalo to za to...🙂

cathy77
30. dec 2010

magre - nakukla som sem, ja sa tiež chystám rodiť u Dosedlu, chodím k nemu už rok a pol a tvoj pocit bol oprávnený. je skvelý, môžem potvrdiť. Stará sa o mna od minulého nevydareného tehu a ťaháme to ďalej. Ja idem za ním dnes🙂
Inak prvého syna som rodila v starej a ako ty hovoríš, des,des des!!! doteraz mám z toho traumu!!! nehovoriac, že ma dodrbali a rodila som kliešťami, lebo na mna srali od začiatku. žobrala som o cisarsky ale vobec ma nebrali do uvahy. a to v poradni posledný mesiac pani inžinierka sem, pani inžinierka tam a nakoniec to takto skončilo. že toto ešte existuje! ja stale hovorím, že som rodila ako v polnom lazarete za Františka jozefa. žiaľ 😖 Neboj, u Dosedlu to bude super, je známy tým, že dokáže odrodiť ženu bez nastrihu alebo len s minimalnym a každym padom si budem pýtať epidurál. prvý porod bol bez umrtvenia a už nikdy viac.

fabias
31. dec 2010

@magre a cathy77 - určite budete s Dosedlom spokojné 🙂 Ja som pri ňom rodila v novembri 2009 a bola som veľmi,veľmi spokojná, je super lekár 😉 Ja mám do Šace 60 km ale určite neľutujem, že som nešla do Prešova ( 20 km) 🙂

kvietocek55
31. dec 2010

@cathy77 ahoj prosímťa a ako si sa k tomu Dosedlovi dostala? Ako to tam v Šaci vlastne chodí? Kedy tam treba ísť ak by som sa rozhodla že by som chcela rodiť tam? Budeš mu aj niečo platiť alebo platí sa nejako nemocnici?

anicka1981
1. jan 2011

ahojte, poznate neakeho dobreho porodnika v presove?, ja som vatsinou na presovsku porodnicu same nepekne veci pocula,,, a ako je to s nastrihavanim, lebo sa mi zda, ze kazde, co rodila je nastrihnuta.....

anicka1981
1. jan 2011

ahojte, ja som v 5 mesiaci, ake mate skusenosti s presovskou nemocnicou?, je tam neaky normalny lekar?

cathy77
1. jan 2011

fabias - ja viem, ja som s ním spokojná už rok a pol 😉 🙂

cathy77
1. jan 2011

anicka - v žiadnom prípade by som nešla do prešova, neexistuje(inak tu bývam...). ako píšem, dosedla v šaci rodí bez nástrihu, hlavne prvorodičky, tie maju ešte pružné svalstvo okolo vagíny, ja som už po jednom nastrihu aj kliešťovom porode, tak to bude tažšie... on sam hovorí, že porodnikom sa nechce drbať s rodičkou a viesť porod, radšej nastrihnu a kašlú na ženu. Ako píšem, do PO by som nešla rodiť, ani keby mi platili 🙂

olienka12
1. jan 2011

po mojej skusenosti s presovskou porodnicou nechapem tie co napisete,v ziadnom pripade by som nesla do presova....

olienka12
1. jan 2011

@anicka1981 v monobloku su mili a ludsky lekari napr.Dr.Bil,Dr.Sima..

anita79
1. jan 2011

ahojte- napisem vam moju cerstvu skusenost so starou nemocnicou. Rodila som nedavno- par dni pred vianocami. Z presovskej nemocnice som mala hrozny strach- po tom, co som vsetko pocula. Chcela som rodit v Saci ale tam ma ako rizikovu odmietli ( hrozil jeden problem, s ktorym by mi v najhorsom nepomohli - tak som si mohla vybrat kosicku novu nemocnicu alebo staru v po). Pred viancami tam mali hrozny frmol- hrozne vela prijmov. Rodila som u dr Palovej- nemala som ju zazmluvnenu- porodne asistentky aj doktorka boli mile a pomahali (naraz sme rodili dve) Sestricky na oddeleni boli tiez velmi mile. zariadenie, sprchy...su naozaj ako z druhej svetovej vojny- ale aspon to tam bolo ciste, tak sa dalo. Trochu mam vyhrady ku novorodeneckemu- aj tam boli mile sestricky (az na jednu) -ale same neponukali velmi pomoc- ale ak sa clovek spytal- pomohli, odpovedali,zistili co treba. Jeden velky problem, ale tato porodnica ma- a to je DR.STOSEKOVA 😠 Ako tu uz bolo spominane , tak od septembra je tam zastupkynou primara ( primar tam vlestne nikdy nie je) a robi tam hroznu atmosferu- sestricky a ostatny personal na nu nadavaju ( aj pred pacientkami) -boja sa jej. Niekedy som mala pocit, ze ona sa snazi "komunikovat ako clovek" ale neide jej to a vzdy to skonci zle. Ale ako som zistila- ak jej clovek ukaze ze sa jej neboji a ma svoj nazor tak sa stiahne . Mna na urcity cas naordinovala oxytocin- a ked som jej povedal, ze ho nechcem resp chcem pockat- bola sic eprekvapena ale nemala namietky . Na sale sedela (aj ked tam uz bola ina lekarka)- kym manzel nezaplatil 17e za to ze je pri porode 🙂 Moj zaver- ak mozete ist do nejakej krajsej , pohodlnejsej nemocnice - tak chodte , ale ak je re vas z rozlicnych pricin ( rizikove teh., vzdialenost...) lepsia stara v PO , tak by som sa tym nestesujte , nie je to take zle

meduliacik
1. jan 2011

@olienka12 Suhlasim, ze aj v PO sa najdu dobri porodnici- su to prave ti, co si spominala plus MUDr. Pitonak-este minuleho roku bol zastupcom primara v monobloku, ale teraz neviem co je s nim. Keby som z nejakych dovodov nestihala do Sace a skoncila by som v PO, tak by som sa urcite snazila dostat k niekomu z tychto troch a verim, ze by to dopadlo dobre.

materstvo
1. jan 2011

Prečo by sme išli rodiť do inej pôrodnice ,radšej nech zrušia Stošekovú, veď už je v dôchodkovom veku alebo nie?
To je blbosť aby sme utekali z Prešova pre jednu doktorku. Jej to nešlo ani v monobloku, preto ju odpratali do starej . chceli sa jej zbaviť. Primár tam fakt nikdy nieje ako že v starej .

olienka12
1. jan 2011

tak este raz stosekova nie je zastupca primara, mozno sa tak sprava,ale urcite nie je zastupca primara

juliap
2. jan 2011

@anicka1981 ja som rodila v PO bez nastrihu, dokonca som o to neziadala ja, ale dr povedala, ze skusime bez nastrihu, takze je to individualne, ak budes mat pekne rozbiehajuci sa prirodzeny porod /nie vyvolavany/, tak si myslim, ze ked povies, ze chces bez nastrihu a dr usudi, ze je to mozne, tak nie je problem

kingstonka
2. jan 2011

tiez mam cerstvu skusenost zo starej porodnice a od septembra tam Stosekova naozaj je zastupkynou primara- na viacerych nastenkach ( v ambulancii na CTG, V rizikovej ambulancii, na chodbe sestonedelia ) bol rozpis lekarov tentoraz na december - a ako zastupca primara bola uvedena Stosekova ( pochybujem, ze by si to len tak mohla vylepit na viacere miesta)+ tam bol uvedeny veduci lekar, operateri, atd.... Personal ju volal zastupkynou, vizity viedla ona... prednosta Adam sa tam nezjavil ani raz . olienka- ak mas zarucene informacie, ze ona zastupkynou nie je ( a vies kto nim je)- tak si myslim, ze to je aj na podanie staznosti- za dezinformacie.

kingstonka
2. jan 2011

inac tak to vyzera, ze vsetci tam cakaju kedy sa na stosekovu zacnu ludia stazovat oficialne ( aspon niektore sestricky to spomenuli ) Vraj nedavno bola podana jedna staznost, aj ju prisli presetrit ale stazovatelka sa podpisala len krstnym menom tak s tym nic nemohli robit.

olienka12
2. jan 2011

@kingstonka info mam od porodnej asistentky z nemocnice a papier vela znesie..pisu ju tak asi kvoli tomu,ze je druhoatestovana lekarka,cize keby daco je tam ona zodpovedna...chapeme sa?

kingstonka
3. jan 2011

...tak potom uz nerozumiem nicomu 🙂 - to ako nemocnica funguje bez primara (ten tam nikdy nie je) , bez zastupcu ( lebo ten neexistije) - potom preco su z nej vsetci mimo ( lebo to naozaj su)- a preco s tym nikto nic nerobi. Co ak sa nieco stane ? kto bude zodpovedny?

olienka12
3. jan 2011

@kingstonka prednosta 🙂

radana606
3. jan 2011

ahoj baby ja som v ôsmom mesiaci a je čas myslieť nato kam pôjdem rodiť.aj keď viem v akom stave je stara nemocnica aj napriek tomu asi pôjdem, tam.mam hrozný strach lebo neviem čo ma caka a hrozne sa bojím tej DR.Stosekovej.dúfam ze nebudem mat tu cest stretnut sa s nou.pokusam sa vybaviť si DR.Olejára ale neviem či sa to podari.nič nám ine neostáva len to zvladnut.vsetkym vám drzim palce.

andrea487
3. jan 2011

@radana606 prečo chceš ist do starej?
ved monoblok je v o mnoho lepšom stave,čo sa týka vybavenia,stavu nemocnice..
a čo sa týka sestričiek su všetky milé,a lekári takisto výborný,ved oni sa aj tak striedajú.. 😀

anicka1981
3. jan 2011

cathy77 a ako si sa k nemu dostala?,

anicka1981
3. jan 2011

juliap , a pri ktorom lekarovi si bola ty ??

radana606
3. jan 2011

@andrea487 ahoj ja neviem ale tam by som mala vybavenú sestričku a možno aj lekára.keď kazdy rozprava inak niekto hovory ze v novej je zle ja sama neviem kam mam ist ale keď som sa rozprávala s timi co boli v starej tak si pochvaľovali.a ty si bola v novej?a mala si niekoho vybaveného???

andrea487
3. jan 2011

ja som nemala nikoho vybaveného,ale poznala som mudr.Hladkého,dá sa povedat že dobre.no neboli sme nejako dohodnutý..
ja som najprv hcela ist do šace ale tam by som musela byt 5dní pred termínom,ja som v tom čase nemohla,predávala som prevádzku,a papierovo som to potrebovala dotiahnut,takže nakoniec som sa rozhodla pre Prešov..
Bola som 4dni,v monobloku,v 27týždni,kvoly nízskym prietokom,a za tie 4dni som zistila že personál je skvelý,až nato zariadenie...ktoré je ako zo socializmu,no prisla som aj za tie 4dni nato že urcite nechcem,izbu na ktorej budem sama ako som povodne chcela nadstandartnu ale nebola volná,alebo 1ku....nakolko v mamickách na izbe bola velká výhoda,rýchlo nám zbehol den 😀
takže ako tak som vedela do čoho idem 🙄
rodila som 10dní po termíne,manžel ma v noci priviezol,malá sa narodila o 8 mej ráno,myslela som že to bude skor,o 7sa menil personál a zhodou náhod mal službu moj kamarát Hladký,sestricky,ale aj iný doktory ktorý boli tiež občas pri mne boli užastný,a ja možem naozaj len odporúčat...

stará je ,naozaj stará! 😀 😀 a sestričky su mile aj aj,lekári tiež, v monobloku len to zariadenie je trosku lepšie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre