Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

andrea487
3. jan 2011
juliap
3. jan 2011

@anicka1981 ja som bola v monobloku, pri mladej dr. gerkova ... ona aj robi v monobloku, strasne mila, aj s mojou mamkou sa isla hned potom porozpravat, takze spokojnost a to som ju nemala ani zazmluvnenu ... ale v monobloku su dobri aj ti, co tu spominali holky, hladky, bil, kundla a pitonak a aj primar adam, aj ked naoko vyzera prisny, ale ze pri porodoch je uzasny ...

radana606
3. jan 2011

@andrea487 ja neviem je taške sa rozhodnut lebo kazdy ma svoj názor ja som najprv chcela ist do novej ale keď tam by som nemala asi nikoho vybaveného a vrajze je lepšie mat niekoho aspoň sestričku.ja by som najradšej ani v Po nerodila ale nejako na vyber nemám.boli pôrod velmi??? 😅

olienka12
3. jan 2011

@radana606 dievca to co je za otazku,ci porod boli...jasne,ze boli a kazda ma iny prah bolesti a je inak pripravena...alebo nepripravena...

tinika
3. jan 2011

@anita79 tak to som prekvapena, mne v jeden den dali oxitocin a na dalsi tabletku a prave stosekova, na rady som tu tabletku chcela odmietnut, ze su po nej brutal bolesti a ta na mna vyletela ze čo este chcem, ked som povedala ze oxitoci, tak na mna vyblakla ze uz mi ho dali (pritom mojej svagrinej ho tiez davali 2x a pomohlo) uz som bola potom ticho a len z myslienky na tu "doktorku" mam depky, horsiu lekarku som nezazila, uplne necitliva, strasne vysetruje ked ma prvykrat vysetrovala som myslela ze uz rodim to ked prisiel lekar tak bol ovela citlivejsi, tu zensku ked tam este bude robit, ked budem druhykrat tehu, tak nechcem tam uz vidiet, dufam ze dovtedy vypadne, davam jej čas tak rok 😀 😀

tinika
3. jan 2011

ale az na tuto skusenost som ja bola uplne spokojna a rodila som v monobloku

olienka12
3. jan 2011

http://www.nasilekari.sk/najdeni-lekari/pôrodní... toto je super projekt mozte hodnotit lekarov nie len porodnikov...

anavila
3. jan 2011

baby,niekto pisal, uz tam par stranok dozadu, vraj ta hnusobna doktorka Stosekova je vacsinou v nemocnici cez den,ze ak rodim v noci, ze ju nestretnem...chcem sa opytat, ci neviete ci je to pravda?ja som bola rozhodnuta pre staru porodnicu,po minulorocnej skusenosti, ale teraz naozaj vaham. A viem ze uz nemam vela casu.Dokelu co mam robit? ked ja som taka citlivka, ze ma to rozhadze a revem potom, ked na mna doktroka zjape a nemam chut na nic..Ked mi tak vychadza z toho,ze ak zastava nejaky post - pisalo sa tu ze je zastupkyna primara ci co, tak ze nema tak sluzbu napriklad cez vikendy alebo v noci...neviem sice ci sa mi podari v noci rodit, ale bola by som rada.. budem sa silno modlit 🙂 neviete ako to je?

kvetka84
3. jan 2011

ahojte dievcata :D tak ja som tiez v obdobi kedy sa rozhodujem kde rodit. Ci monoblok alebo stara. Citam, pytam sa, informujem. Zistila som, ze kolko ludi tolko chuti. Takze sa uz nebudem inspirovat ziadnymi "zarucenymi" radami, alebo skusenostami. Vypocujem, precitam ale to je vsetko. Pocula som "ocean" staznosti na monoblok, pocula som "more" staznosti na staru porodnicu, no predsa niekde rodit musim. Tak ako sa holky stazuju si ine holky chvalia. Samozrejme ze necakam 4hviezdicky, ja vydrzim, ale predsa nemozete vsetko a vsetkych hodit do jedneho vreca. Tak ako ja, vy aj lekari maju svoje dni. To neznamena, ze ked sa lekar na vas neusmieva, ze je zly odbornik. Niekedy az nemozem citat tie somariny co niektore pisu. Kazdy je clovek a podla mna vie lekar lepsie ako my (hoci citame, informujeme sa alebo sme popripade uz rodili) co je lepsie pre nase dieta. Najlepsie to vie lekar. Predsa sa nemozem odrodit sama. V kazdom meste je ten isty problem, stare priestory, v kazdom meste sa najdu lekari, ktori su o nicom alebo horsi ako ostatni.
Ja idem rodit do starej porodnice. Myslim si, ze tak ako sa my spravame k lekarom a sestram sa aj sestri a lekari spravaju k nam. Tak ako ja nemam rada ak sa mi veduca miesa do prace, ktorej ona nerozumie, tak aj sestry a lekari nemaju radi, ak maju prilis premudrele pacientky a ze si pacientky myslia, ze za 9 mesiacov tehotenstva zhltli mudrost sveta.
@anavila Stosekova robi na prijmovej ambulancii cez den. T.j. ze ked prides a bude mat sluzbu tak na nu najskor natrafis, ale ku porodu ju mozes odmietnut aj keby si rodila cez den. Stale je tam viac lekarov a odmietnut ju mozes. Ani ostatni lekari s nou nie su spokojni, ale momentalne vedu boj s vedenim a chcu ju odtial dostat.

marcovka
4. jan 2011

ahojte baby,kvetka máš pravdu lekári sú tiež,len ludia ja som rodila v starej pri Dr.Kaščakovi a tiež každy nanho,že pije to bolo niekedy,on je strašne zlatý taky otcovský typ skôr sestričky sú take neochotne,ale ten týžden každy vydrží základ je zdravé babätko.....

olienka12
4. jan 2011

@kvetka84 super prispevok plne suhlasim s tym co si napisala 😉 drzim prsty potom nas informuj

radana606
4. jan 2011

ahojte baby mate pravdu ak mi nebudeme mudrovať tak všetko bude ok.je tu niektorá čo rodi v marci???

mimmi
4. jan 2011

@olienka12 o 3 mesiace mám premiéru 🙂 tak uvidím 🙂 Určite dám vedieť

betus82
4. jan 2011

ahojte kočky, čítam Vaše príspevky, lebo tiež sa chystám v Prešove rodiť a momentálne som naklonená viac monobloku. Termín mám v máji a bude to moje prvé bábo a keďže bývam v Kapušanoch pri Prešove, nechce sa mi cestovať ani do Košíc ani inde, aj keď som to skôr zvažovala,ale keď to na mňa príde chcem byť čím skôr v nemocnici 🙂. Tak sa držte a ďalej píšte svoje postrehy.

kvetka84
4. jan 2011

@radana606 ja mam termin 8.-9. marca

kvetka84
4. jan 2011

@betus82 Ja som sa pre Presov rozhodla hned. Pretoze ak by som sla do BJ alebo KE tak moj muz by za mnou nechodil kazdy den, ani rodina by neprisla, lebo hoci to nie je az tak daleko, je to daleko. Ja radsej za ten benzin co by manzel precestoval kupim plienky, alebo usetrime 😀
drzim palce vsetkym, nech to vsetky zvladneme a hadzeme tu potom uz iba pozitivne skusenosti.

radana606
4. jan 2011

@kvetka84 tak to trosku skor ja mam 21.3 asi sa uz nestretneme 🙂

materstvo
4. jan 2011

@anavila Ahoj Dr.Stošeková je už odo dnes natrvalo v monobloku .Zaručené! Odľahlo mi. Čaká ma operácia v starej gyn. .Asi sa už začne operovať v starej od budúceho týždňa., aj na gyn aj pôr. cisárske.

kvetka84
4. jan 2011

@materstvo co sa to deje, ze ju prekladaju hore-dole? NIkde ju nechcu, ale preco je naspat v monobloku? A doteraz nerobili operacie a sekcie v starej? Pocula som, ze maju nejake prerabky a ze jeden cas robili operacie iba v monobloku, ale myslela som, ze je to uz davno a ze teraz sekcie robia aj v starej. Odkial vies, ze Stosekova je naspat v monobloku? Nevies preco a ci na trvalo? Aspon do marca 😀

anicka1981
4. jan 2011

ja som sa rozhodla, pojdem na sekciu s epiduralkou ku doktorovi Kyselemu., az mi odlahlo, a somovela spokojnejsia..

anavila
4. jan 2011

@materstvo, to odkial mas taku informaciu? @kvetka84 ,dobre si to tu napisala, 100 ludi, 100 chuti. To je svata pravda. Ja este stale vaham, ci predsalen nevyskusam aj monoblok. Prve som rodila v Krompachoch, druhe v starej presovskej, tretie v monobloku, to je sranda...ale nie, vazne. JA sa fakt bojim len tej Stosekovej. Viem ze svoje si musim odtpiet aj keby bol papez alebo prezident pri mne a aj keby som mala super pozlatenu postel...myslim ze v tej chvili je to uplne fuk. Aj to chapem, ze aj lekari su ludia s urcitou povahou a naladou. ALe na tu zensku som nepocula jeden jediny pozitivny ohlas. Preto sa jej bojim.. to ma vie riadne rozladit, ked na mna niekto nakrici prenic zanic. A ja nemam taku papulu, aby som ju poslala do certa. Tak teraz fakt neviem. Chcem sa len vyhnut tej bosorke.A urcite ako naschval ju prave ja stretnem..to uz tak býva. 😀 😀 😀

marcovka
4. jan 2011

@kvetka84 ja som tiež počula,že sekcie a operácie sa robia už,len v starej a v monoblo.sa rodi normalne.@anavila vyskušaj monobl.a potom nám povieš zážitky,už striháš meter držím ti palce

radana606
5. jan 2011

to fakt je ta Dr.Stosekova v monobloku???tak to som sa potešila dúfam ze tam uz ostane.

olienka12
5. jan 2011

boze baby tie vase pocula som pocula som...
napr.
@marcovka bolo to presne naopak vsetky operacie sa robili v monobloku a nie v starej...
jedno je iste presovska nemocnica prechadza zmenami je tam aj novy riaditel... ale lekari a sestricky si musia svoje urobit tak ci tak....
a baby stosekovu mate moznost odmietnut vobec Vas nemusi vysetrovat,tak nestresujte jednoducho poviete, prajem si ineho doktora a hotovo a co,ze na Vas bude kricat je to vase telo,vase dieta...

anavila
5. jan 2011

dievcata, dnes som bola u svojej doktorky a mam tam kamosku sestricku a ta sa pytala na Stosekovu svojej kamosky, co robi v monobloku. A potrvrdila jej, ze ta harpia je v monobloku od vcera...tak dufam ze tam ostane

tatiana1985
5. jan 2011

@olienka12 presne tak 😉 😀 😀
..jedna pocula to, druha to a stresujete zbytocne posledne dni tehotenstva... A boli by ste prekvapene, ked som dosla rodit ja, bola tam stosekova (podotykam ja som skoro infarkt dostala), bola mila, v pohode...potom i odisla a prisel moj hero-dr.hladky 😀 😀

porod bude boliet ci tam bude stosekova, ci papez pri vas stat 🙂 🙂

olienka12
5. jan 2011

inak moja teta si stosekovu zazmluvnila k sekcii. a babe co som mala na izbe zachranila zivot...je neprijemna a hrozne,ale len tak pre nic za nic tie atestacie nedostala... ine je to o jej ludskej stranke tu uz asi nema...

anavila
5. jan 2011

hm...@olienka, @tatiana1985 , mate pravdu...aj to ze porod bude boliet...viem o tom svoje..netreba stresovat kvoli takym veciam...ale viete, tie hormony...a dnes ked som sa sestricky mojej opytala, ci ju pozna, mali ste vidiet ako zalomila rukami a zagulala ocami a povedala : "BOH VAS UCHOVAJ OD TEJ ZENSKEJ,len nech ju nestretnete, modlite sa aby ste ju nestretli.." a podobne. A plus ked sa pridalo to co o nej tu citam, tak je normalne myslim ze ma to vystrasilo. A pritom som pred rokom v Presove rodila a ani som o nej nevedela ze existuje. Ale to vsetko je len normalna reakcia na nieco, co sa clovej dozvie. Ale viem, ze o chvilu to pustim z hlavy a ze uz sa len budem tesit na babetko. Dnes som si zbalila tasku a kupila malinikovy caj a objednala na prve CTG 🙂 🙂 🙂

kvetka84
6. jan 2011

@anavila naco je dobry malinikovy caj?

marcovka
6. jan 2011

@anavila fakt načo je dobrý ? aj mna to zaujíma,na posilnenie maternice po pôrode??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre