Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

marcovka
15. jan 2011

v starej porodnici ti dajú odsávačku,každe ráno sme nosili na výmenu,lebo oni každy den ich sterilizujú a to fakt nevieš či maš brať odsavačku do porod.,ale oni ti požičia 😖 aj mi sme odsavali vraj aby sme nedostali zápal.

juliap
15. jan 2011

@andrea487 my tiez chodime k zacharovej, tak mozno sme sa tam uz aj na poradni stretli ...

olienka12
15. jan 2011

@kvetka84 ked si zo sekcova odporucam MUDr. Mrouahovu je hore na kopci ako 4 chodi hned vedla lekarne /mestskej policie/

olienka12
15. jan 2011

@kvetka84 a este ona vramci sekcova chodi domov, papiere dostanes pri prepusteni z nemocnice,aspon my sme tak mali tie sme odovzdali lekarke, neviem ci to tak robia u kazdeho...

andrea487
15. jan 2011

neviem,ale moja malá má 20mes.bola som v monobloku, a mliečko neodsávali baby,teda aspon tie s ktorými sme sa bavili,a bolo ich dost 😀 ,a už vobec nie aby sestričky vraveli že si máme odsat....
akurát jedna ktorej malý bol napichaný na infuzkach,tak chodila ho kojit tam na patologický usek,aj mliečko mu krvopotne odsávala... 😕

juliap:mi nechodíme často,len na poradne,ale co vie možno sme sa stretli.. 😀 neide mi odpoved cez odpovedz,asi musím kontaktovat admina 😖

olienka12
15. jan 2011

@andrea487 ja som bola v monobloku pred rokom a tam sa odsavalo jedna radost... len odsavaciek na novorodeneckom bolo malo a bol normalne poradovnik...

andrea487
15. jan 2011

viete čo ja nechápem,už tolko krát som čítala,kade tade že deticky,ktoré nemožu byt kojené,v porodniciach,ako i v našej dokrmuju umelým mliečkom bebou,nieje to moj prípad,lebo mi sme stále kojený,ale,prosto tomu nerozumjem,prečo podávaju umelé mlieko,ked maju mliečnu banku,kde mliečko od mamičiek vykupujú....teda prečo nepodávajú to..

olienka12
16. jan 2011

@andrea487 podavaju na zaciatku toho mlieka v tej mliecnej banke tolko nemaju... prednostne ho dostavaju nedonosene deticky.. napriklad moj maly dostaval mm kym som nemala moje, lenze moje nestacilo, bol malicky a chudol,tak dostal bebu a ja som bola stastna ze pribera a neriesila,ci dostane na flasku bebu,nutrilon,kravske abo materske hlavne,ze mu to islo k dobru...

betus82
16. jan 2011

A akú odsávačku odporúčate? Lebo sú mechanické aj elektrické. Aké máte skúsenosti?

olienka12
16. jan 2011

@betus82 najviac sa mi pozdavala aventka pakova... vyskusala som rozne...

andrea487
16. jan 2011

betuš82:
ja som mala chicco one hand-pakovu, ale tu si nekupuj,zo začiaatku bola super,a potom ,sa ta páka zacala kazit,musela som ju s prstom pritahovat..dala som ju reklamovat,a kupila som si elektricku aventku,a maximálna spokojnost,ja som odsávala vela,a s tou pákovou mi to dost liezlo na nervy..

vem158
16. jan 2011

ahojte chcela by som sa spytat ktora z vas vie kolko stoji teraz ultrazvuk 3D som prvorodicka a chcela by som vydiet svoje babo lepsie

dianka12
16. jan 2011

@vem158 15 E. na požiarnickej ul. máš k tomu aj foto.

vem158
16. jan 2011

dakujem pekne

olienka12
16. jan 2011

@dianka12
@vem158 urcite nestoji 15 to je mozno bezne vysetrenie kde urobia foto a na chvilu zapnu 3D, ale 3D resp. 4D ultrazvuk so zaznamom stoji okolo 60e

anavila
16. jan 2011

@andrea487 kolko stoji taka odsavacka?
ja mam teraz taku mechanicku..z lekarne...take dva valce su v sebe..ale viem ze porodnici jedna mala taku pakovu a ze jej to celkom islo, lebo ja som si dost mlieka nikdy nevedela odsat, mozno len blba odsavacka

andrea487
16. jan 2011

anavila tá chicco stála 1490sk vtedy bola este Slov.koruna 😀 ale tu naozaj neodporucam,ona vyzerá presne ako tá rucná aventka,ale no ja som ju dávala reklamovat..
a tá elektrická ma vysla 4600sk s termoobalom,pohárikmi,flasami...tá bola super.. 😀

ten 3d ultrazvuk,ja som si dávala v gynstare na požiarnickej robit videozáznam+fotky a vyslo ma to 1980Sk moja malá má 20mes.a bolo to v 24týždni,to len pre odhad že kedy cca to bolo..ale myslím že o vela to nedvihli,
ak tvoj lekár,nepíses v akom si týždni,ta bude posielat ak nemá 3D na morfologiu,k inému lekárovi,takže tam bábo uvidíš.. 😀 😀

kvietocek55
16. jan 2011

@anavila tie odsávačky skús pozrieť aj na mimibazary.. ja som tam minule videla, novú elektrickú tommee tipplee za 50 eur, nová stojí okolo 100. A táto nebola vraj ani raz použítá, tak skús možno natrafíš na niečo.

olienka12
17. jan 2011

kocky na zaciatok je tato super podla mna najlepsia odsavacka... https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj... jedina s ktorou som bola schopna nieco odsat...

olienka12
17. jan 2011

kocky vo velkom sarisi v galegii je super vystava pre decka Bibiana Cirkus, deticky si vsetko mozu vyskusat.
vstupne rodinna vstupenka 2dospeli + 2 deti je 2e
otvorene utorok-piatok od 10-13 a 14-17 v nedelu od 13>30 do 17:30 aj moj drobec rocny sa tam vysalil...

radana606
17. jan 2011

baby takže je potrebne si do pôrodnici doniesť odsavacku alebo nie???

olienka12
17. jan 2011

@radana606 lepsie je mat vlastnu,lebo ked budes potrebovat nemusia mat volnu...

radana606
17. jan 2011

@olienka12 ďakujem a mas z nejakou skúsenostní ktorá je dobra???

olienka12
17. jan 2011

@radana606 uz som pisala,ze pre mna je najlepsia pakova aventka mala som rozne tato bola najsilnejsia a krasne s nou islo odsat..

anavila
17. jan 2011

baby, dnes som bola s falosnym poplachom v porodnici ale nic sa nedeje, poslali ma domov. Rano som mala take vlhke nohavicky, a tak som sa zlakla ze mi pomaly odchadza voda. Ale nebola to voda..vysertrovala ma Dr. Hricova, pri ktroej som rodila aj syna, zlata bola.Povedala ze porodne cesty mam uz pripravene, makke, ze je to "na spadnutie" ale ze mozem ist domov a prist ked to pride....ani neviem ci som rada...uz som sa tesila ze to budem mat za sebou...

kvetka84
17. jan 2011

@vem158 kde ako. Na poziarnickej robia 3D podla toho v akom si tt, podla toho platis. Ked 24 tt, tak platis 24 eur. Ja som bola u dr. Palla pri frantiskanskom kostole, rano som volala, neobjednava sa, iba som si vzala poradove cislo a cakala. Platila som 35 eur. Kazdy ma iny cennik. Ja mam dr. Minarikovu v Niznej Sebastovej a ta berie az 70 eur 🙄 hrozne vela na moj vkus. Ja ked som chcela ist na 3D , tak som zobrala zoznam a zacala obvolavat kde kolko stoji. Ako dlho sa caka.

kvetka84
17. jan 2011

@radana606 citala som temu tu na MK, baby sa vyjadrovali ktora je lepsia. Jednoznacne vyhrava manualna odsavacka. Vraj je setrnejsia k prsiam. Vraj elektricka velmi saje a taha prsia a potom vraj prsia velmi bolia. Nemam zatial ziadnu osobnu skusenost, ale urcite ked budem kupovat tak manualnu. Znacku ti neviem poradit 🙂

juliap
18. jan 2011

@radana606 tiez odporucam manualnu, ta elektricka mi pri 1 mimcu zabezpecila potrhane prsniky na tyzden, tie manualne mas rozne znacky, ale urcite taku s pumpickou, nie balonikovu, najlepsie ti poradia v lekarni, avent je napr v sadach, kde mas vsetko od cumla az po flasu na sterilizovanie, ale je to aj pekne drahe, tesco ma tiez svoju odsavacku, ale kvalitu neviem posudit ...
@anavila tak pobehat tosku, zaspasovat s mm a bude to ... 😀

marcovka
18. jan 2011

@anavila som na teba myslela či si ešte doma,už ta mohli nechať v porod.potom jak to príde tak rychlo let jak blázon, no čo už držím ti palce nech rýchlo a bezbolestne porodiš a nech si čim skor doma 😉 @kvetka ja som chodila na požiarnicku asi tam je najlacnejšie najviac som platila 14E to bolo v 20tt a potom len 10E a je tam celkom príjemna doktorečka taka mladá 😉

zanna28
18. jan 2011

Baby keď môžem ešte aj ja k tým odsávačkam, moja spolubývajúca v pôrodnici mala odsávačku zn. MAMM, funguje na podobnom pricípe ako "aventka" , perfektne jej to išlo odsať, bábo jej dali k prsníku až na tretí deň a vďaka tej odsávačke sa jej podarilo už v pôrodnici sa "rozkojiť", ja som mala CHICO balonikovú, ktorá mi bola na prd.....neodsala som s ňou ani kvapku, a so závisťou som pozerala na spolubývajúcu ako odnáša na novorodenecké odd. plnú fľašu za fľašou a ja nič, prsia tvrdé ako skala....ale to je už iná kapitola 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre