Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

olienka12
18. jan 2011

@zanna28 no len ona sa ani rozkojovat nemusela kedze kojila prve este a uz bola s druhym tehotna 🙂)))

zanna28
18. jan 2011

@olienka12 nemyslela som Adku, ona sa na druhý deň po sc dala preložiť na jednolôžkovú izbu 😉 , na jej miesto v ten večer prišla druhá maminka 🙂

olienka12
18. jan 2011

@zanna28 aaaha

olienka12
18. jan 2011

kocky tato je tiez super odsavacka https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj...

mixalko
18. jan 2011

Moje dojmy s pôrodu v Prešovskej starej nemocnice...rodila som v júni na sekciu operoval ma si myslím osobne naj doktor ktoý tam robil Dr.Poch bohužiaľ pre zakulisne ťahy odišiel 😒 ...Niekto tu píše že monoblok je zlý iný že stara je zlá...moj dojem bol taký že priestory boli hrozne ale upratovačky boli stále v pohybe takže bolo čisto personál bol milý sestričky boli dobre ale aj mrchy hlavne hlavná sestra sa tvárila akoby zjedla samu mudrosť sveta...veľa báb tu píše že aký su dokrori zlý sestričky zle take onake je pravda že niekto ma vačšiu empatiu ako iný . Ja som sa stretla s ochotou u sestier a aj niektorých lekarov.Dr.Borecká bola napr príšerna ako v živote ma tak nik neponížil ked som isla na sekciu ma príjmala a samo musela ma vyšetriť cele tehotenstvo som mala problémy s mykozou brala som tabletky a nič nepomáhalo jak som vysla na kozu išla ma pozrieť a hovorí mi mate plesen a kukala na mna jak na humusacku...krava...🙂 ja som zato nemohla a tabletky mi lekar už nechcel dať...no poníženie jak svina ešte to aj kričala tak to muselio aj o poschodie nižšie počuť..:(
dr.Horanska sa tvári neprístupne a tvrdo inaj je velmi milá a viem že je naj čo sa tyka rizikoveho tehotenstva!Kamoske zachranila tehotenstvo!
Dr.Stošeková je kapitola sama o sebe ta žije ešte predkomunistických časoch mali by ju vyhodiť ale nakolko je malo lekarov z 2 atestáciou mýslím že tam bude ešte dlho!
Dr.kaščak pokial viem nemal nikdy problém z alkoholom ale s krížami preto napr neoperuje...
Celkový dojem s starej bol dobrý hlavne tam bol za starej ery dobrý a hlavne kvalitný personál čo sa o dnesnej sitácii nedá povedať do monobloku by som nešla rodiť ani keby tam boli zlatom vykladane izby....🙂
A ked si nato spomínam bolo mi jedno či tam je pekne alebo nie bola som taká dobitá že mi to bolo fuk hlavne som sa tešila s maleho a ked som išla na novorodenecké nemala som problém odsávačku požičiavaju to hej a su dobre mne to velmi pomohlo mala som svoju taku s balonikom no ta mi bola na dve veci ....tieto odsávačky su na houby neodporúčam kupovať radšej investovať do kvalitnej ja som mala Medelu Harmony a bola super na štýl tej aventky s porodnice ale nakolko som mala mlieka habadej nepoužívala som ju iba dva krat...

marcovka
18. jan 2011

@mixalko ja som tiež rodila v starej a v júni 😉 možno sme sa aj stretli,bola som tiež na sekciu robil ma dr.kaščák on je taky otcovský tip preto som ho chcela k porodu,dr.borecka chodila každy den na vizitu a tiež jedna baba mala problem a ona ju vysmiala,borecka je slobodná tak ju beriem z rezervou,ale máš pravdu stara porod.je najjjjjjjjjjj 🙂

mixalko
18. jan 2011

Ja som rodila 11. ako prvá mam dojem...a ležala som v tej kobke kde sa kedysi rodilo skoro 5 dní..:(
Vraj neboli volne izby!:(

betus82
19. jan 2011

Už ja ja som viacmenej rozhodnutá pre starú nemocnicu, práve kvôli dlhoročným skúsenostiam personálu. Chcela som ísť pôvodne rodiť do monobloku kvôli novšiemu zariadeniu, ale asi to fakt nestojí za to. Verím, že nebudem mať problémy pri pôrode, ale keby som nejaké mala, tak lepšie rodiť pri skúsenejších lekároch a sestričkách. Veď tu ide o zdravie a nielen moje.

mixalko
19. jan 2011

@betus82 dá sa povedať že ťa možu dodrbať aj na starej aj na novej ja neviem ale ja som bola na starej spokojná v monobloku robia nechcem žiadneho z nich uraziť ale podla mna fusery hoci aj pár lekarov v starej ma maslo na hlave!
obdivujem baby čo idu rodiť do BJ ked sa dačo doserká tak aj tak su prevezene do PO kvoli tomu že v BJ nemaju nato zariadenie a neviem či by som riskovala cestu z Bj do PO na sanitke v takomto počasí!Ale to je už na uvážení každého ...🙂

radana606
19. jan 2011

baby je pravda ze ak si vyberieš porodnika a náhodou na teba príde a on tam nebude tak ze musis cakat kým on príde ze iný ta neodrodí?

olienka12
19. jan 2011

ako baby povedat,ze v monobloku su fuseri tak sorry,ale kto ste,ze tak pisete. su stovky bab,ktore rodili v monobloku a su spokojne, tak isto ako v starej a je par,ktore spokojne neboli to iste aj v starej...
je na vas kde sa rozhodnete rodit,ale napisat,ze v monobloku su fuseri,bez svojej vlastnej negativnej skusenosti je silne kafe !!!

olienka12
19. jan 2011

mozete mi vypadlo

olienka12
19. jan 2011

a este jedna vec,lekari zo starej zaskakuju v monobloku a naopak....

marcovka
19. jan 2011

radana606@ teraz to je tak,že ked si vyberieš porodnika tak sa normalne spíše zmluva a platí sa 200E,ale on musí prísť aj ked o polnoci jedna holka tak mala neviem či to stale platí alebo sa to zmenilo račej si zisti,lebo tu sa každu chvílu niečo mení 🙂

katusik84
19. jan 2011

No ženy, som z niektorých info. priam zhrozená...Ja som síce rodila pred 1,5 rokom v starej pôrodnici, ale nemôžem povedať jedno krivé slovo. Mala som síce známu sestričku, takže nebol problém ani s dojčením, ale to nemení nič na veci, že všetko sa dá prežiť, hlavne, že sme boli obaja s drobcom v poriadku. Podmienky sú možno horšie ako v monobloku, ale vôbec som nezaregistrovala rómky, pretože aj sprchu aj WC sme mali my biele na kľúč, takže úplne v pohodičke...Rodila som pri Mudr. Dzurilovi, ktorý na mňa pomaly ani nepozrel a ani so mnou nekomunikoval, nebyť toho, že viem čo robiť a mala som tam manžela, tak sa od neho nedozviem ani kedy zatlačiť, ale to už je za nami...no a že tu počúvam škaredé reči na Mudr. Boreckú, tak to ma mrzí, pretože je to moja lekárka, sympatická, kľudne všetko vysvetlí, bezbolestne vyšetruje a navyše vďaka nej máme krásneho synčeka, takže tak...

mixalko
19. jan 2011

@olienka12 keby som nemala vlastnú skúsenosť tak to nepoviem..🙂

astonka
19. jan 2011

@mixalko no inak ja byvam v PO ale som z BJ obe deti som porodila tam...tu som ležala s dcerou v monobloku a mala som dost z toho hnusneho prostrédia, v BJ som rodila aj za starej aj za novej a neda sa to porovnat...ta nova je super...nemala som vybaveneho lekara...no to tej vec nazoru...ak ak by som mala ešte aj 10 deti tak určite ich odrodim bud v Bj ale v KE určite nie v PO..

mixalko
19. jan 2011

@radana606 odrodí ťa ak bude na čase a tebe vrátia peniaze nakolko lekár to nestihol..

mixalko
19. jan 2011

@astonka Jasne chápem tvoje rozhodnutie ale keby si začala mať komplikácie tak ťa vezú do PO.
Mojej kamošky mama rodila tiež v BJ a to všetky svoje deti aj ona sa tam chýstá rodiť!
Hovorím je to každého slobodné rozhodnutie!

astonka
19. jan 2011

@mixalko ale iste to nikomu neberiem..ja som len napisala svoj nazor...viem že PO je vyššie pracovisko ako BJ no ak by sa to v tom momente dalo určite by som trvala na KE- v PO som skoro prišla o syna 🙄 tak preto takyto postoj moja...

olienka12
19. jan 2011

kolko ludi,tolko nazorov ja si budem stat za svojim,ze v monobloku su lekari,ktori stoja za to...
na izbe mi napriklad lezala spoluleziaca ktoru dodrbali v saci a v Po jej zachranili zivot v hodine dvanastej...
a vela robi aj nas pristup niekto moze nadavat na lekara,lebo sa mu zdalo,ze bol nevrly...sorry baby ale tehotna zena a zena po porode je tak nabita hormonmy,ze aj jednoduche nie moze pochopit ako najvacsiu krivdu sveta...

mixalko
19. jan 2011

@astonka Jasné berem napísala som že ja nikomu názor a rozhodnutie neberem...🙂

astonka
19. jan 2011

@mixalko 🙂

kvetka84
19. jan 2011

Svagrina si neda dopustit na mechanicku odsavacku Medelu. Aj sestricky v porodnicu jej povedali, ze je to velmi dobra odsavacka. Ona bola tiez velmi spokojna a aj ja sa chystam takuto si zaobstarat. No hlavne dufam, ze nebude potrebna. Ale clovek dopredu nikdy nevie.

olienka12
19. jan 2011

@kvetka84 s medelou som neodsala ani frk 🙂
keby mal niekto zaujem rada posuniem 🙂)

materstvo
19. jan 2011

@olienka12 Od začiatku januára už nikto nikoho nezaskakuje obe pracoviska sú samostatné a stará pôrodnica je predsa len super.

materstvo
19. jan 2011

@astonka Ja som v starej prišla o dieťa a nedovolím si tvrdiť, že to bolo vinou lekárov. Nehovor o hnusnom prostredí,
prečo nevravíš o ministerstve zdravotníctva, ktoré nedá peniaze na starú pôrodnicu v PO ale iba na novú. Prajem ti aby si rodila v starej v PO a aby si bola milo prekvapená aké sú tam zmeny.

anavila
19. jan 2011

ahojte ...tak ja som stale doma... dnes som bola na CTG, hodnotila mi ho zas doktorka Palova...taka cudna je, som jej povedala ze som vcera takmer isla do porodnice, a ona napisala, ze bolesti nemam do spravy, pritom som jej povedala ze som mala vcera bolesti....pravdepodobne to boli len poslickovia, ale dost neprijemni...pobolievalo ma brucho, aj ma prehnalo, ale po teplej sprche to preslo...uz som sa tesila, no a dnes som este stale 2v1 a asi este dlho budem 😒 co uz...nie?
sestricka mala na nastenke rozpis sluzieb lekarov na januar, a bola tam napisana aj Stosekova...ale myslim, ze to uz nieje aktualne, mozno ten rozpis robili este v decembri a ju preradili do novej az po novom roku. A mozno zabudli napisat novy papier. Tak sa utesujem. Bojim sa porodu ako svina, aj ked som mala dva rychle, ale viem, co ma caka, tie bolesti POtom, zlata zila, zasivanie, zavinovanie maternice...a celkove zotavovanie..ale dufam ze vsetko bude fajn...hlavne nech je male zdrave...ja uz nejako prezijem

olienka12
19. jan 2011

@materstvo ja nevravim nic zle na staru porodnicu,rozculuju ma reci niektorych ktore povazuju lekarov z monobloku za fuserov...vdaka nim mam nadherneho syna... a bola som tam so starostlivostou maximalne spokojna
ja som sa rozhodla pre monoblok aj kvoli wc na izbe osobne si doteraz neviem predstavit chodit po sekcii na wc da sa povedat verejne, uz to,ze sme ho pouzivali 3 bolo stresujuce a nie 30... ale aby som tvrdila,ze som isla do monobloku lebo v starej su fuseri by som si nikdy nedovolila tvrdit. aj tolko hanena stosekova ma svoje kvality a osobne ju tiez nemam rada ma jednanie ako pohonic,ale spoluleziacej zachranila prave svojim pristupom zivot ked dosla krvacajuca a jeden z mladych ju chcel posunut ako druhu na rad a stosekova urobila bordel,ze este 5 minut a nemusi mat koho operovat... takze tak
radsej napiste svoje skusenosti a nie jedna baba povedala a konkretne s cim ste neboli spokojne a nie hadzat vsetkych lekarov a celu nemocnicu do kosa....

olienka12
19. jan 2011

@anavila drz sa dievca, ty ako tretorodicka po 2 rychlych by si sa mala utaborit pod oknami nemocnice aby si to stihla na sal 😀 😀 😀 tych poslickov ti nezavidim ale aspon ta pripravia na to co pride

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre