Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

juliap
10. feb 2011

@atletkas na nadstandardke boli navstevy od vidim do nevidim a promenadovali sa po celom oddeleni, akoby im to tam patrilo a to od deti az po chrchlajucich dedkov, co si pomaly odpluvali chrchle na chodbe na zem a sestricky drzali s prepacenim hubu, lebo pacientka ma zaplateny nadstandard ...
@atletkas osprchovana si otvaraj na seba okno ... bude ti fajne, hlavne ak rodis v zime ...

monfat
10. feb 2011

@atletkas presne tak ako vraví juliap 🙂 🙂 🙂 pravda, pravda. Babenky ja som dlho nebola na konovi, lebo mám veeeľa veeľa práce teraz doma. 😀 😀 😀 To viete 2 detušiky a udržať doma poriadok, navariť a tak dalej. šak to poznáte. 🙂 teraz dcera uz je zdravá, tak bude viacej času, lebo ide do škôlky. Ale už sa teraz budem častejšie ozývať. Dufam že sa máte všetky fajn aj tie vaše ratoslesti. zanna super chodítko, veľmi sa malej páči 🙂

monfat
10. feb 2011

@marcovka nechcela som žiadnu izbu s balkonom. Ja vôbec nie som náročná čo sa týka nemocnice, len by nezaškodilo prerobiť napríklad sprchy a vecka v starej pôrodnici. Od čoho berú peniaze za všetky úkony, za nadštandartné pobyty atd. A nebola si tam ty so mnou niekde? ved ja mám dcéru v rovnakom veku a tiež som rodila v starej. Nechcem sa hádať, vôbec mi o to neide, mňa len rozčuľuje to, že peniaze platíš za všetko dobreže nie za použitie wc a keby za tie prachy napriklad spravili nove vecka a sprchy, myslim že by to nikomu neuškodilo. 🙂

materstvo
10. feb 2011

atletkas@ máš pravdu súhlasím s tebou personál sa veľmi ani nenamáha návštevy si robia čo chcú.Dnes som tam bola už je vypísané že je chrípka a návštevy sú obmedzené a niektoré ženy majú teploty. Veď tehotná ktorá tam leží niekoľko týždňov je citlivejšia ako návštevy z vonku a to isté platí aj pre deti.A čo sa týka špiny máš pravdu.

materstvo
10. feb 2011

@monfat Ty si myslíš že to sa za tie "prachy" dá urobiť veď by to nestačilo ani na WC dosky na celej porodnici

materstvo
10. feb 2011

@monfat za čo vlastne okrem nadšt. izby si platila v pôrodnici v starej?

anavila
10. feb 2011

ahojte...no tak k tej spine sa vyjadrim aj ja. Nemozete tvrdit, ze v starej porodnici je spina. Nieje to pravda. Upratovacka umyva vkuse, a savo tam smrdi ze az. Este aj dokonca radiator utierala pomedzi tie tycky, co ma...neznamena, ze ked je stara budova, ze je aj spinava. Babetka chytia nejaku chorobu najskor z toho prievanu, co je na chodbach, ked ich tak vozia. A tiez okno dokoran otvorene na sprchach..v zime...to som zazila...a to tiez neprispeje k zdraviu.
Inak jedna baba porodila v sprche, ked som bola v porodnici...brutal, o pol siedmej rano len zrazu sme poculi vykrik, potom ruch, lebo k nej hned utekali sestricky...potom este asi jeden dva vykriky od bolesti a potom detsky plac....v sprche na stolicke porodila...no az nam zle prislo, jak sme to vsetko poculi..esteze som sa nebola vtedy sprchovat, to by neviem ako dopadlo...takze sme mali mensie vzruuuso... 🙂

@monfat preco si myslis ze rodit pri Stosekovi je zle? ja som mala z neho dobry pocit...aj kamoska pri nom rodila, hovorila, ze sa vkuse smiali pocas porodu, ze je srandovny...tak neviem

zvonkohra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatiana1985
11. feb 2011

@zvonkohra a ostatne baby,,, ona nie je z Levic! je to daka sestricka z presovskej porodnice, kt. ma pocit ze my -rodiace zeny nie sme dost vdacne za to, co pre nas ona robi a takisto jej kolegyne! preto tu obhajuje celu nemocku a zvlast "nase" oddelenie...

zvonkohra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatiana1985
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monfat
11. feb 2011

@materstvo jak wcka v celej porodnici, šak tam je jedno sociálne zariadenie, wc sprcha pre všetkých.

monfat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monfat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zvonkohra
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavila
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
atletkas
11. feb 2011

Moja švagrina rodila v starej a z toho hnusného vydýchaneho vzduchu v sprche kde nebolo vyvetrano a sparno, po pôrode odpadla. Nie každý ma rád teplo a vydýchaný vzduch. A bolo to mimochodom v zime.
@juliap vždy sa do situácie sestričky keď ma kopu roboty okolo pacientiek a ešte ma riešiť ľudí, ktorý chodia po nadštardantnej izbe , upozorňovať ich každu minútu a oni ju aj tak maju v r....Ani sa im nečudujem, že sú ticho, veď to ani teba by stále nebavilo byť ako opakovací somár bez výsledku

zanna28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
juliap
11. feb 2011

@atletkas nehnevaj sa, ale maju si plnit svoje povinnosti, ked na navstevu "obycajnych" mamiciek mozu o 18 prist kricat na chodbu, ze koniec, zamykame, tak si mozu otvorit usta aj na tych od "prominentky" ...

kvetka84
11. feb 2011

@anavila ahoj moja 🙂 gratulujem, ze ste to uz uspesne zvladli a ze ste doma 🙂
mam veeela otazok 🙂
1. prijmova ambulancia je zo zadnej strany od monobloku? V pondelok idem na prve CTG do starej, tam je aj prijmova ambulancia?
2. nebola zima na izbe? Ja som hrozne teplomilna, ci si mam vziat aj deku na noc 🙂
3. prilozili ti babo hned po porode na brucho? Lebo vraj to robia, ale ci ozaj.
4. Mala si vypisany porodny plan?
5. Ja necem holenie, kedze sa snazim pravidelne holit doma. Budu mi ho aj tak robit?
6. Treba do porodky nepremokave podlozky?
7. Kolke ste boli na izbe?
8. Mala si Tanicku cez den pri sebe? Ak si chcela ist na wc, do sprchy alebo prisla navsteva tak potom si ju odniesla sestrickam?
9. Co vsetko si mala zbalene do porodnice a co si z toho vobec nevyuzila?
Inak tvoja Tanicka ma fajnovu vahu 🙂 Dobra buchticka 😉 Aj ja to uz chcem mat za sebou, vobec neviem do coho idem. V poslednych dnoch mam uz riadnych poslickov, bolesti krizov a bolesti ako pri menzese. Ale vraj to este nie je to prave orechove, vraj ked to pride , tak ze to zistim.

A holky neviete ako je to s odvozom so sanitkou? Keby som zacala mat bolesti cez den, tak som sama doma a potrebovala by som si zavolat sanitku. Potom je to ako? Ta sanitka ma odvezie na prijem do monobloku alebo mam povedat, ze idem rodit do starej a oni ma vylozia tam???

Dakujem

juliap
11. feb 2011

@kvetka84 ked to pride cez den, kludne zavolaj sanitku, povedz ze na porod a dr co po teba pride jemu povedz, ze ides do starej porodky. jaaaaj uz sa ti to riadne krati, ved uz buduci tyzden mozes kludne mat nie ze poslickov, ale rodiiiiit ...

kvetka84
11. feb 2011

@juliap dakujem 😉 aj by som bola rada, keby to uz prislo 😉 to cakanie je nekonecne. Uz mam vsetko pokupene, poprate, pozehlene, tasku do porodnice zbalenu, kazdy mi hovori, ze aj brusko uz mam riadne dole. Proste uz je vsetko prichystane na maleho a uz len cakam a v kuse rozmyslam. A to je to najhorsie. Ved predsa nic nevymyslim, pretoze netusim do coho idem. Pri druhom uz budem mudrejsia 😉

mirka12011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcovka
11. feb 2011

@monfat ja sa nechcem hadat,len mam dost jak každy huči o staru por.ja som spala na takej postel normalne som sa bala,že snej spadnem vankuš z domu som mala,lebo tam som mala taky tenučky k vankušu mal strašne daleko a teraz čo komu som sa mala stažovat ☹ tažka situacia v zdrav.rodila som 18,júna,ale asi sme sa nestretli mi sme boli 3 na izbe 🙂

monfat
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monfat
11. feb 2011

ja som rodila 11.júla, ale 18.júna som tam bola, myslím v nemocnici, lebo som predtým bola na rizikovom na druhej strane 🙂 tak možno sme sa aj videli 🙂

materstvo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
materstvo
11. feb 2011

@tatiana1985 Mne namaš za čo byť vďačna ...........a nikoho neobhajujem len píšem čo vidím v nemocnici.

materstvo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zanna28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre