Pôrod v Prešove. Ako prebieha v starej a novej nemocnici?

michell
15. jún 2007

Ahojte vsetky snazilky tehulky a maminky 🙂 Prezerala som si temu porod ale akosi som nenasla porodnice v Presove.A tak by som chcela zacat tuto temu aby sme si mohli navzajom podavat informacie ako prebieha porod v starej alebo novej porodnice.Budem velmi rada ak tu prispeju maminky, ktore uz maju skusenosti ale aj tehulky a ich nazor na porodnice.Prajem krasne tehulkovanie a zdrave deticky 🙂

kvetka84
3. mar 2011

@katkarv moze byt s tebou od samotneho zaciatku , ale len na chodbe. Neviem ci to je zrovna cakaren. Kedze pocas prvej doby mozes chodit kam chces a rozdychavat kontrakcie, tak mozes k nemu vyjst aj na chodbu a tam s nim byt. Ked uz ides do druhej doby porodnej, cize uz si na sale, ale zatial iba cakas tak tam s tebou takisto moze byt aj manzel a samozrejme moze potom ostat aj na samotny porod. Ak by mu nebolo dobre alebo by to fyzicky nezvladal moze kedykolvek pocas porodu odist na chodbu a ked sa bude citit tak neskor sa vrati. Horsie je to s tebou, ty odist nemozes 😀
Takto nam to vysvetlovala asistentka co chodim na pripravy. Plati to pre staru porodnicu, neviem ako v monobloku 😉

olienka12
3. mar 2011

@kvetka84 chod chod, budes v telke zena porodila v dave pri otvoreni noveho OC 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katkarv
3. mar 2011

@juliap a to v monobloku aj v starej nemocke je tak?To je riadne hlupost tak pojdeme rodit inde ked to okolnosti dovolia.Ved ide aj o to aby pomohol aj pocas bolesti nielen aby sa kukol ked to uz ide von.

katkarv
3. mar 2011

@kvetka84 ja som pri predoslich detoch nevladala chodit ked som mala kontrakcie

kvetka84
3. mar 2011

@olienka12 😀 😀 😀

olienka12
3. mar 2011

@katkarv v monobloku je cakacka otvorena miestnost z ktorej sa prechadza do porodnej saly je tam tusim 6 posteli, zalezi od sestriciek ci tam manzela pustia vacsinou ked tam nikto dalsi nie je tak ano,ale pokial je cakacka obsadena,tak musi cakat na chodbe cize najlepsie je ist uz az rovno rodit a prve kontrakcie predychavat spolu doma🙂)

kvetka84
3. mar 2011

@katkarv tak toto ti ja neviem povedat, kedze ja na svoj prvy porod kazdu chvilu cakam 😉 Ja som hovorila mm , ze ho chcem aspon pocas tej prvej a druhej doby porodnej, ze uz pri porode moze byt na chodbe a potom, ked uz bude po vsetkom a budem uz iba na sale tie dve hodky lezat a budem mat maleho pri sebe, ze potom by prisiel znova za nami. Ale on o tom nechce ani pocut 😠 Si myslim, ze by mi cas pocas tej prvej a druhej doby porodnej rychlejsie zbehol a ak by mi to vadilo, ze tam je, tak ho poslem prec, ale zatial o tom neuvazuje ze by sa na to dal ☹ Snad o tyzden-dva ti napisem viac ako to naozaj momentalne prebieha v nemocke 😅

katkarv
3. mar 2011

@olienka12 to ano ale kedze pojdem rodit treti krat a mam za sebou aj konizaciu ktovie ako rychlo to pojde alebo aj nie.syn je druhy a jeho som rodila ovela dlhsie

katkarv
3. mar 2011

@kvetka84 to by si ma potesila.A kde sa chystas rodit a pri kom?

kvetka84
3. mar 2011

@katkarv ja idem do starej porodnice. Nemam vybaveneho nikoho, kto bude mat sluzbu tak ma snad odrodi 😝 Zatial nic nenasvedcuje tomu, ze by som mala ist sekciou, ale keby to tak bolo tak by som si niekoho vybavovala, ale takto, ked idem spontanne tak si nikoho nevybavujem. Aj tak som pocula, ze najvacsiu cast roboty robia sestricky a porodne asistentky a zda sa mi nefer, aby brali lekari peniaze za nieco co je ich povinnost. Ale my mamicky si ich tak vychovavame a oni sa predsa stazovat nebudu ked dostavaju peniaze za nieco co aj tak musia urobit. Cele je to na dlhu debatu a dost ma to rozculuje, takze uz som ticho 🙂

anavila
3. mar 2011

jee kvetka, vidim, ze mas podobny scenar ako ja...posledne dni...bolesti,..poslickovia..hrozny stav a nedockavost....plne ta chapem...a zelam ti aby si isla cim skor...a co najmenej bolestivo priviedla na svet vytuzeneho Petka. Drz sa dievca...a hlavne sa potom ozvi...si doma sama,ci mas niekoho kto je v "pohotovosti" keby nieco?

anavila
3. mar 2011

@olienka12 cooo????kto porodil v dave????to co je???

zvonkohra
3. mar 2011

@kvetka84 vies kolko tam ludi?neuveritelne vela

olienka12
3. mar 2011

@anavila kvetke predpovedam ked pojde do noveho OC 🙂)))

katkarv
3. mar 2011

@kvetka84 ja som nikdy nedala lekarovy ani porodnikovy uplatok ani sa nechystam,sice to bolo v Roznave ale vzdy bolo o mna normalne postarane,tiez to neuznavam.Drzim ti palce nech nam tu pises len same dobre skusenosti.

kvetka84
3. mar 2011

@anavila sak prave, akurat som volala mm na oba telefony a vobec mi nezdviha. Potom som volala mamke, ze ci so mnou nepojde do toho obchodneho centra teraz kym su ludia este v praci a ani ona nezdviha 😉 ja len dufam, ze ked budem potrebovat, ze mi aspon 112-ka zdvihne 😀 jedini kto je doma je 82 rocny dedko a pes 😀 no tí mi asi nepomozu 😝 ale dnes sa zatial citim uplne uzasne, ako keby som ani tehotna nebola, tak dufam, ze este aspon do vikendu potiahnem 🙂

olienka12
3. mar 2011

@kvetka84 no to moze byt ticho pred burkou 🙂))

marcovka
3. mar 2011

@olienka12 si podarena nema to chybu 😀 @kvetka84 no keby si isla do to OD a prišlo na teba,tak niesy sama 🙂 😀 ked su tam davy ludí 😵

betus82
3. mar 2011

@kvetka84 Aj ja na Teba myslím a držím Ti veľmi palce. Mne sa to už tiež kráti 🙂. Dnes idem prvý krát na prepôrodnú prípravu k p. Lojovej aj s manželom, tak som zvedavá. Nech je Peťko, čím skôr a bez problémov vonku 😉 .

kvetka84
3. mar 2011

@betus82 o ktorej ma dnes p. Lojova prednasku a o com?

anavila
3. mar 2011

@kvetka84 preco si si dala prec fotku? neboj...dufam ze 112tka snad zdvihne telefon...:D

kvetka84
3. mar 2011

@anavila MK je verejne forum na ktore sa moze dostat ktokolvek. A mne sa to vypomstilo 😢

anavila
3. mar 2011

no to je fakt...ja som na to ani velmi nemyslela..a vycapila som sem aj fotky svojich deti...zatial nemam zlu skusenost, dufam ze to tak ostane...a co sa stalo?(nemusis odpovedat ak nechces) 😉

juliap
3. mar 2011

@kvetka84 akurat som chcela napisat, tak ako ti napisala @olienka12 , ze ticho pred burkou, ze ak si mala predosle dni mrchave a dnes je zrazu klud, tak cakaj, ze pojdes ...

olienka12
3. mar 2011

@kvetka84 ale ved album mas stale a aj svoje foto v nom...

marcovka
3. mar 2011

@kvetka84 to važne?! maš taku zlu skusenost ? ☹

zvonkohra
3. mar 2011

@kvetka84 aj ja si myslim ze dnes porodis

betus82
3. mar 2011

@kvetka84
Akurát som sa vrátila z tej prednášky. Bola o 15.00, aj budúci štvrtok tak bude. Bola o životospráve v tehotenstve. Nabudúce je o zmenách v tehotenstve. Bolo to celkom zaujímavé a p. Lojová je veľmi príjemná.

zvonkohra
3. mar 2011

@betus82 kam chodis na prednasky?ja som chodila do kardiofit.na dvojku

betus82
3. mar 2011

@zvonkohra
Do starej pôrodnice, je to zadarmo 😉, ale hlavne tam chcem ísť rodiť, aby som sa oboznámila s prostredím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre